Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква кола за щерка без опит?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква кола за щерка без опит?

    Щерката най-сетне реши да си купи (разбирай да Й купя ) кола. До сега е карала по къра само Лада Нива, но не й хареса. Спряла се е на Nissan Micra, Тойота Aygo или Fiat Panda. Е, не са 4х4, ама кой е съвършен? Ще я кара предимно градско и близката далечина. Производство - след 2007. Бюджет 3-4000 лв. Коя бихте препоръчали?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Пежо 206, 207 нека ги погледне и да се замисли.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Грешка 12345678
      Последно редактирано от turtey; 18-12-20, 18:34.

  • #3
    От трите, фиата
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      ... и има вариант 4х4

    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Има. Но понеже е истински не е на тия пари.

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Не са и чак много скъпи.

      Тука на една колежка Ръководството насила и купи първа лична кола, та разглеждах преди месец-два въпроса, макар и повърхностно.

      Тя си хареса Панда, аз и показах къде в мобилето е филтърът за 4х4, бюджет имаше.

      Обаче на мен (единствен във фирмата който знае в коя дупка на колата се сипва бензина) ми беше само до нейната кола.

      Въпросът беше прехвърлен на нейния баща който живее в малък град и сега тя си има Гоуф.

      И май вече го одра ама то без това не може.

  • #4
    Огледай също (пробутай) Тойота Ярис и Хюндай i20/i30.

    Която си избере ,че поне да не ти мрънка.. така и така ще ги правиш която и да е.

    Коментар


    • NovemberCharlie
      NovemberCharlie коментира
      Редактиране на коментар
      И аз съм за Ярис. Имахме с малкия мотор. Перфектна градска кола и събира доста багаж при нужда.

  • #5
    Микра?


    12345
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #6
      Тойотка, ама Ярис, че тва Айго е ептен еднодневка.

      Коментар


      • #7
        Опел Аджила , аналога му Сузуки (в Унгария ги правеха) .

        Невероятно просторни предни седалки и висок таван.

        Имам непосредствени наблюдения от няколко години.

        Няма багажник , но нали е за градско.
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          аГила банджи, аГила...

      • #8
        Някоя шкода фабия втора генерация?

        Коментар


        • #9
          Най-доброто предложение е Нисан Алмера N16 фейс, т.е., след 2003г. 1.5 бензин. Желязна кола, особено на газ.
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • #10
            Аз бих избрал Микра с най-големия бензинов мотор, намират се добре оборудвани за този клас с автоматичен климатик и други екстри. Имат и автоматик, който е здрав. Добави и Фиеста, имал съм такава, егати здравата и безпроблемна кола, за тези пари може да вземеш фейслифт с оборудване Ghia. От този калибър кола предпочитам Honda Jazz, но няма да стигне бюджета.

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Карама стара хонда джаз вече близо 4 години и съм сменил само 2 неща-лампа и габарит за ляв фар. А и акумулатор. Но не знам защо са доста скъпи на вторичния пазар.

            • dragozow
              dragozow коментира
              Редактиране на коментар
              Ти сам си си отговорил.

          • #11
            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            От трите, фиата
            +1

            П.П. По мое виждане, на начинаещите не трябва да се дава микроавтомобил а кола с нормални размери - 4.30 - 4.50. Дори погледнато само от страна на безопасността при авария.

            П.П.2. Бих добавил Рено Модус щом може да се предлагат и други марки и модели.
            Последно редактирано от коко келеша; 18-12-20, 16:05.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #12
              Винаги съм се страхувал от малките колички. Синът ми като първа кола си взе Фиеста. Убеждаваше ме, че имала 5 звезди за безопасност. Тези ги разправяше, докато я сгъна на две от уж леко завъртане и удар в стълб. Стълба без драскотина, слава Богу пасажерите също. Но сега кара Пасат. Та помисли и по този въпрос, за безопасността.
              Успех!

              Коментар


              • kameno karp
                kameno karp коментира
                Редактиране на коментар
                5 звезди за безопасност не значи колата да е здрава а стълба на две строшен. 5 звезди е баш това което е станало.

              • Джоу (x3mrjoe)
                Джоу (x3mrjoe) коментира
                Редактиране на коментар
                Така де, стълба е без драскотина.

            • #13
              Аз на времето купих Honda Jazz 1,3 автомат , вече 5 години и вдигат капака само за смяна на масло и филтри.
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #14
                За моята щерка избора ми беше двуврата Кия Спортидж кабрио.
                Ама тя обича да ходи и по планините.

                Коментар


                • #15
                  Мазда 2 от по-старите(до 2007г.) дето са като мини миниван. Ако ми потрябва подобен автомобил изобщо не бих го мислил. Другите мъници са тесни, неудобни отзад и с по-малък багажник при същите габаритни размери. Има отлична видимост при маневри. Слабо място им е десен стоп, поради много добрата видимост те подвежда и пренебрегваш една зона без видимост отзад вдясно. Всяка втора е със счупен десен стоп, аз и брат ми сме го чупили по веднъж.

                  Имах предишния модел - Демио 1999г., няма такъв автомобил, единствения му недостатък е ръждата. Моята я взех 2013г. с прикрити ръжди, ръждяса по-сериозно 2015г., продадох я 2017г., 2018г. от ръждата се скъса гредата под двигателя. Взеха я познати на познат за без пари и оправиха гредата. От тогава са и навъртели около 100 000км. за 2 години като не я спират и я ползват за работна. Пролетта са я дали на някакъв пич за месец да я ползва за работна и след това си купил същата тъй като много му харесала.



                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X