Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee WK2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee WK2

    Здравейте,харесъл съм си чероки 2012г с 3.0 crd двигател.Може ли малко мнения от хора които имат или са карали такъв модел?Как е като общи впечатление,двигателя ок ли е скорости ,динамика?Някви драми има ли по този модел..
    Офф роуд качества не ме интересуват особено понеже ще се кара 80% асфалт и 20% до вилата и някой язовир например.
    Pathfinder 4.0L

  • #2
    Аз карам такъв вече 70.000 км и мога да ти кажа само хубави неща. Моторът ми е с дизел 250 коня и съм с най-високото изпълнение SUMMIT. Скоростната ми кутия е 8 степенна, мисля обаче че 2012г са още със старите 5-степенните кутии. Аз също почти не го използвам за офроуд, но съм го товарил до дупка и със сигурност съм достигал по талон максималната му допустима маса. Карал съм го до край (на 198км/ч изключва). Ако искаш повече информация ми пиши на ЛС.
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • #3
      Аз съм с такъв от 2013та S-limited не знам кое ниво на оборудване е ама май има всичко. Зависи от какъв автомобил идваш и какво очакваш. Джипа със сериозни габарити .... оказа се че не мога да го вкарам в гаража. Динамиката е повече от прилична, на енергично каране е с разход около 11. Голяма, тежка, комфортна кола, става и за лек офроуд но при мен е с куадралифт, 20 инчови джанти и честно казано не ми дава сърце да го блъскам на нещо по-сериозно от сухи горски пътеки.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2020-11-22 15.52.37.jpg
Прегледи:8313
Размер:734.0 КБ
ID:6674279

      Коментар


      • ivaningbg
        ivaningbg коментира
        Редактиране на коментар
        Колега, от далеч си личи,че не си с най-високото оборудване, но ао ми снимаш колата отзад със сигурност ще ти кажа. Най--вероятно си с оборудването на модел Overland, ако формата на ауспусите ти е овална е точно така. Ако е елипсовидна е по-високото ниво на оборудване SUMMIT,каквато е моята. Инъче тук по калниците и техните лайсни по контурите загатва да е Overland. SUMMIT нямат такива тънки лайсни. За сметка на това много лесно можеш да си сваляш предната броня и да правиш чко офроуд, нещо което за SRT & SUMMIT не става.

    • #4
      Колега и твоя е от следващата генерация или феислифт,не им знам точно варияцийте,но тези които гледам са основно 2011г-12г от 2013 вече са с други фарове и 3.0 дизела от 241кс става 250 и скоростите от 5 стават 8 степенни.Може и да има други разлики но съм лаик при чероците.Скоростите нямат нищо общо но двигателите мисля,че със софтуера нещо са играли само.А точно за двигателя ме интересува дали е италянски?Карал съм XJ 2,5 дизел и там с тея италянски двигатели беше нещо страшно.
      И това 11 разход говориш за извънградско нали?
      Pathfinder 4.0L

      Коментар


      • #5
        Жабарси е дизела
        https://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_Grand_Cherokee_(WK2)

        3.0 L VM Motori A 630 DOHC V6 diesel

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
          Ми той белия по-горе на снимката не е ли същия.
          Да се няма предвид малко по-старите, т.е. преди 2011-2012.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:280px-3rd-Jeep-Grand-Cherokee.jpg
Прегледи:7808
Размер:16.7 КБ
ID:6674903
          SUV

          Коментар


          • #7
            Честно казано не знам кой е правил двигателя но кутията е на Мерцедес със сигурност.

            Коментар


            • #8
              5 степенната кутия да, но 8-степенната е на ZF, Който прави най-добрите редуктори в света за хеликоптерите и е немска фирма.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #9
                До 2013 Jeep е под шапката на Мерцедес а със фейстлифта 2013+ Jeep вече е към Fiat съответно 3.0CRD мотора до 2013 е мерцедес V6 след 2013 е VM Motori Италия , като здравина напоследък VM се оказа по-здрав от Мерцедесовия 3.0l V6.
                И определено авт. ск. кутия след 2013 8ск напред си е здрав.Като цяло FIAT-ско няма по джипа и са уникални.OVERLAN и SUMMIT моделите винаги са с всички екстри.
                WK 1 и 2 за сега доста сполучливи модели и най-вероятно WK-3 или WL ще са по същото шаси с леки промени, като фейс на фейса .
                По лични наблюдения преди или след 2013 разхода на гориво е долу горе идентично и се върти м/у 7/10л извън града ,9+ в града

                Коментар


                • #10
                  Само че WL-ът няма да има дизелова версия благодарение на всички прости зелени неонацисти по света. Остават старите с 3,6 и 5,9 литра бензиновите и пишат за някакъв 2,0 литров от 2021г, който според мен ще е някакъв хибрид. А за този разход от 7-10 литра дизел мога да кажа, че е между 8 и 10, а в града е от 12 литра нагоре. Вече 70.000 км имам моя в Германия и 7 гори само, ако го карам с 70-80км в час.
                  JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                  Тел: +359 887 847261

                  Коментар


                  • Bogoljub Gagic
                    Bogoljub Gagic коментира
                    Редактиране на коментар
                    Какви са па тия 5,9 литрови бензинови? Такива не се произвеждат от 20-на години вече?

                  • ivaningbg
                    ivaningbg коментира
                    Редактиране на коментар
                    опс, моя грешка. става дума за 5,7 ХЕМИ, както и другите два типа двигатели. Производството на 2,0 литровия с турбо и ел. задвижване ще започне през май 2021.

                • #11
                  Ето го отзад. На мен ми е по-интересно щом кутията е от Мерц кой е правил двигателя. Някаква жабарско швабска превъзходна ще да е.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • ivaningbg
                    ivaningbg коментира
                    Редактиране на коментар
                    по кръглите тръби на ауспуха си личи,че трябва да си с оборудване OVERLAND. SUMMIT имат елипсовидни или по-скоро правоъгълни със заоблени ръбове.

                  • oggie
                    oggie коментира
                    Редактиране на коментар
                    На вратите пише Summit

                  • ivaningbg
                    ivaningbg коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако аудио уредбата ти вътре е на HARMANN KARDON, значи си с изпълнение SUMMIT. Другото освен тръбите и уредбата е таванът ти да е целия покрит с кожа АЛАКАНТРА и фаровете ти когато завиваш също да са активни. Освен това кожата на седалките ти трябва да е по-мека. Като се качваш на предните сдалки на ръба на лайсната за стъпване трябва да имаш осветен надпис SUMMIT. Бях виждал някъде, че твоят модел се води Overland Summit. Отзад под десния ти заден стоп трябва да имаш табелка SUMMITс изобразени на нея върхове на планини, За друго не се сещам.Разбира се, линкът, който ти даде Гагича ще ти даде най-достоверна инфромация задавайки си там номера на рамата.

                • #12
                  Първоначално публикуван от oggie Преглед на мнение
                  Ето го отзад. На мен ми е по-интересно щом кутията е от Мерц кой е правил двигателя. Някаква жабарско швабска превъзходна ще да е.
                  VIN-номера тука: https://fcacommunity.force.com/RAM/s/equipment-listing и ще излезне комплектацията. Италиански е дизелът. И скоростната кутия ще излезне и всичко друго - диференциали, има ли блокаж отзад, има ли блокаж на раздатъчната кутия и т.н.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • oggie
                    oggie коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодаря!

                • #13
                  Колеги здравейте,
                  след двугодишно търсене на Grand Cherokee 2005+ реших, че тая не е като оная и прецених възможности и бюджет. След което реших да играя на търг и в момента усилено седя в американските сайтове и се мъча да забърша някой друг джеп. Играя за кола на малко километри след 2011-2012 година, ако мога 2014 ще е по добрият вариант. Като мотор, задължително 5,7 хеми. Бюджета ми е около 22 000 лева финал. + / - някой лев разбира се.
                  Търся си съмишленици с гранд който е след 2011 и е с 5,7 мотор, да го разгледам. Евентуално да ме повозят.
                  Благодаря предварително.
                  Автомобила ще бъде прегледан след като дойде от америка и обслужен при Еди.
                  Ще пиша как се движат нещата

                  Ако някой има време да се повозиме, в момента съм в Бургас но от 20.02 се връщам в София.
                  Тел.: 0884 95 10 10

                  Коментар


                  • #14
                    Първоначално публикуван от A.Georgiev Преглед на мнение
                    Колеги здравейте,
                    след двугодишно търсене на Grand Cherokee 2005+ реших, че тая не е като оная и прецених възможности и бюджет. След което реших да играя на търг и в момента усилено седя в американските сайтове и се мъча да забърша някой друг джеп. Играя за кола на малко километри след 2011-2012 година, ако мога 2014 ще е по добрият вариант. Като мотор, задължително 5,7 хеми. Бюджета ми е около 22 000 лева финал. + / - някой лев разбира се.
                    Търся си съмишленици с гранд който е след 2011 и е с 5,7 мотор, да го разгледам. Евентуално да ме повозят.
                    Благодаря предварително.
                    Автомобила ще бъде прегледан след като дойде от америка и обслужен при Еди.
                    Ще пиша как се движат нещата

                    Ако някой има време да се повозиме, в момента съм в Бургас но от 20.02 се връщам в София.
                    Тел.: 0884 95 10 10
                    ....моя е 3.6 пентастар моторче ,WK2, 2018 година.....на много малко км. е, но го взех ударен,правих го тук и си е ок....малко е постно и няма възд. окачване ,съответно возията е малко дървена...ако ви интересува, може да я видите ( не да я купувате )

                    Коментар


                    • #15
                      Може ли да ме потърсите на вайбър

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X