Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee XJ 4.0 или Grand Cherokee WK 4.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Cherokee XJ 4.0 или Grand Cherokee WK 4.7

    Здравейте,
    принципно Cherokee XJ ми харесва и си мислех да си взема едно, но предвид цените и състоянието на които се предлагат се зачудих не е ли по добре WK?
    Идеята е да се ползва за всекидневен автомобил с тенденция за разходки из планини и черни пътища. И двата биха били задължително на газ. Очевидно е, че WK ще предложи повече комфорт, но като надеждност и подръжка се чудя към кой от двата модела клонят везните. И в крайна сметка кое предлага повече за парите си?
    Моля за обосновани мнения защо едното, а не другото.
    Благодаря предварително.

  • #2
    WK c hemi двигател, 5,7 л. Ще харчи колкото 4,7 а разликата е от земята до небето.
    4,0 е двигател от 40-те години на миналия век, с малко доработки.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      4.7 върви прилично, но наистина можеше и по-добре. Кутията е стара като концепция, според мен.Разход на газ винаги 16-20, дали градско, дали магистрала, дали натоварен с багаж, деца, лодка, харчи все едно и също.
      Поддръжката- всичко е по 20 лв. 😁 Наистина, до сега не съм виждал проблем с части, като цена и наличност.
      От към комфорт също е добре, въпреки че пластмасата не е от скъпата, нищо не ти липсва. Другата ми кола е на три години, но като седна в Жипката, много си ме кефи. Вътре си е евъргрийн😆😆
      Дори жена ми я кара, без някакви оплаквания.
      Единствения проблем е, че не виждам предлагане на такива. С дизели е пълно, но бензин няма

      Коментар


      • #4
        Във форума има много стари теми с подробни излияния по въпроса от собственици, но трябва да се потърсят.
        Например:
        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        От: Jeep WK / WH 5.7 HEMI

        Ще понапиша това онова което може и да не се споделя от други колеги карали същия автомобил, но пък е мое лично впечатление за WJ и после малко по малко ще започна да правя сравнение с WK / WH 5.7 HEMI. Преди да си купя джип имайки преди това Фият Панда 4х4 пробвах и карах Паджеро 3,2 дизел, ТЛК 120 и някакъв ровър с 2,5 литров дизел. Бях решил да си купя евтин 4Х4, за да ходя с него зимата до работа и за да си влача платформата.
        ...

        Първо ще дам оценка на WJ и след това ще продължа с WК....

        .
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          Чел съм доста от темите за повечето Чероки и Гранд Чероки. Пряко сравнение ме интересува. За едни и същи пари, кой струва повече общо взето и защо.
          Между другото бях останал с впечатлението, че ти специално се оплакваше от 5.7 хеми ако се не лъжа.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Asgard Преглед на мнение
            Чел съм доста от темите за повечето Чероки и Гранд Чероки. Пряко сравнение ме интересува. За едни и същи пари, кой струва повече общо взето и защо.
            Между другото бях останал с впечатлението, че ти специално се оплакваше от 5.7 хеми ако се не лъжа.
            Явно не си чел, щото тази към която съм пуснал линк има преки сравнения от собственици. Оплаквал съм се, щото съм очаквал повече от кух пресован картон на таблото и изкуствена кожа по седалки и волан. Но качеството на автомобилите така или иначе тотално отиде в киреча. Последния пирон в ковчега забиха европейските екологични норми - вече и нормални двигатели няма.
            За всекидневна кола требе да си льуд да искаш 50-тодишен XJ с цял мост отпред и ресори отзад... Но ти си знаеш.
            Тука има теми, дето профита шОфери от "Буханка" се качили на "Дачия" и с години вече се захласват и прехласват по "лукса" , ергономията , динамиката , икономията и т.н.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              Xj са много стари, почти ги няма читави. Избери по новият варянт за парите си със сигурност предлага повече. XJ е повече подходящ за оф-роуд, но като чета ще се ползва за евридейка та WK е добър вариант. А между другото питането ти ми изглежда малко като кое да избера W124 или W221. Отговора е очевиден.
              ​​​​
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар


              • #8
                Bogoljub Gagic чета, чета и гледам и Cherokee KJ си имал или имаш все още. Някакво сравнение между KJ и WK можеш ли да направиш, като собственик и на двете?

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Asgard Преглед на мнение
                  Bogoljub Gagic чета, чета и гледам и Cherokee KJ си имал или имаш все още. Някакво сравнение между KJ и WK можеш ли да направиш, като собственик и на двете?
                  Бистрени са много пъти:

                  https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B9#post6579045

                  https://offroad-bulgaria.com/forum/%...=192502&page=6

                  https://offroad-bulgaria.com/forum/%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B8/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8-4x4/%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8/jeep/227584-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BC-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BA%D1%83%D0%BF%D1%8F-jeep


                  На KJ основният проблем при мен беше това https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B8%D0%BD%D0%B8
                  Решението му е описано в темата. Иначе KJ го купих през август 2009 г. без много-много да му мисля и за мен беше шок, че кола с 210 к.с. двигател, правена 2004 г. няма ABS, няма ESP и може да се кара на сухо само на задно. По-късно оцених, че липсата на тези екстри е предимство извън пътя, а поведението на "парт-тайма" в кал е по-предсказуемо от това на "куадра-драйФа" с трите електронни блокажа. Това за мен обяснява защо "парт-тайм" и до днес е система, която упорито се влага в новите пикапи и "Wrangler"-и например, както и в преживели за другите пазари все още произвеждани "Тойоти 70" и т.п.

                  Иначе "Чероки" и "Гранд Чероки" не са "Витара" и "Гранд Витара", някаква "дълга и къса база", а са абсолютно различни автомобили и сравнение между тях не бива да се опитва.

                  На KJ успешно сложих газов инжекцион и в момента го карам като "евридейка" щото в семейството останаха само двата джипа. Над 10 години беше 3-та или 4-та кола в домакинството и навърташе само по около 8000 км. годишно.

                  Много пъти съм цитирал тука чужди експертни мнения, че "Jeep НЕ Е КОЛА (според европейските представи)". В US-изпълнение това е нещо безумно харчещо с излишък от мощност и често ненужни качества като големи ходове на окачването и странни 4х4 решения. Но няма европейска кола, която да те откара по магистралата със скорост 180-200 на разстояние 500 км. и после да продължиш по черния път и в калта.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • mikivt
                    mikivt коментира
                    Редактиране на коментар
                    " Но няма европейска кола, която да те откара по магистралата със скорост 180-200 на разстояние 500 км. и после да продължиш по черния път и в калта. "

                    А-аа, нЕ си прав, ся ше прибяга Търтея с някоя 8 цилиндрова гега, па и LR има.

                • #10
                  Благодаря!

                  Коментар


                  • #11
                    mikivt коментира
                    Днес, 15:30
                    " Но няма европейска кола, която да те откара по магистралата със скорост 180-200 на разстояние 500 км. и после да продължиш по черния път и в калта. "

                    А-аа, нЕ си прав, ся ше прибяга Търтея с някоя 8 цилиндрова гега, па и LR има.
                    Да-да, то и "Кулинан" има, и "Бентайга"... пригАтвяш си 1 млн. лева и става. Важното е "да са прежалени джипките"
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #12
                      XJ я доста спартанска техника. Хубав XJ e около 10 к. лв и то ако го има. Като цяло е удобна кола с прилична проходимост. Там екстрите се изчерпват с климатик и ел джамове. Иначе ако намериш свеж и си адекватен като водач и механик, ще се откараш.
                      WK- то е доста по-нова машина, като концепция и екстри. По-скъпа е като подръжка. В стоков вид е по-слабо проходима от XJ, ама е с много по-добро управление на пътя.
                      XJ-я си става екзотика вече, просто е доста стар. Но е евтин, спартански и проходим.
                      WK то е в пъти по-комфортно и съвременно, но по-скъпо и непроходимо.

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
                        WK то е в пъти по-комфортно и съвременно, но по-скъпо и непроходимо.
                        Това от позицията на притежател на двете ли го казваш?
                        Щото:

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Либърти е по-проходимо от Чероки.
                        Второто ГрандЧероки е по-проходимо от първото.
                        Третото ГрандЧероки е по-проходимо от второто.
                        При Вранглерите е същата картинка.
                        Сега четвъртия Гранд бил зле щото с независимо. Ам аз щото им повярвах на тия глупости, си загубих пет години от живота.
                        ...
                        С електроника само в радиото, не можеш да направиш нищо друго освен да слушаш радио.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #14
                          Така, както вървят нещата ако не ми прещрака нещо към KJ клони изборът ми. Лошото е, че не обичам закръглените форми в автомобили, но ще го преглътна за сметка на по-леката и безпроблемна поддържка спрямо WK. Отделно от това и избор на WK няма никакъв, а KK пък идва скъпичко и също няма избор.
                          Бях се загледал и по Dodge Nitro (най-красивата за Bogoljub Gagic кола според една тема във форума), но предвид това, че няма фултайм 4х4 не е моят избор. Иначе R/T версията доста съблазнително изглежда въпреки, че пак малко скъпичко ми идва и няма никакъв избор. За бензинки се отнася по-горе написаното.
                          Благодаря на всички взели участие във темата и помогнали ми да вляза в правият път

                          Коментар


                          • #15
                            Да, като собственик и на двете пиша.
                            А това което Кинекса е написал е вярно, ама трябва да проследиш мисълта- сравняваме XJ и WK.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X