Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 3 може би?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Искаш ли да те подразня малко със снимки на мойто комби?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • brum
      brum коментира
      Редактиране на коментар
      Той май на друго вика комби. Секвоята си е баш джипка.

    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      Баш на нея си и вика "комбито" Той сам ще си каже също...

    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Комбито ми е Секвоя,втора генерация,в подписа ми е,тя събира почти всичко и не третия ред,но за Европа не става.

  • #17
    https://www.thecarcrashdetective.com...at-guide-html/

    я виж тука - коя кола по модел коя седалка по модел събира на втори ред 3 броя.

    Тук вече с децата в магазина за седалки,че ще им вземеш кола за седалките ма те дали ше се съберат в тях е под въпрос.Аз бях взел големи Рекаро,в С класа от старите се събират 2 и между тях остава място за едно малко кученце,а колата не е от малките,в среден размер АБСУРД да се съберат 3 такива.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #18
      Теракана е доста широк и тозад мястото е много удобно за дълъг път. Аз съм с детско столче отзад - едно и двама души допълнително сядат нормално отзад. Ако искаш довечера ще опъна една ролетка ,за да имаш база за сравнение. А багажника е доста добър и ще вземе багажа на семейстовто спокойно. Подръжката е евтина и не е чуплива машина, автомата е здрав и надежден> Аз съм с ремап и се движи прекрасно по магистралата. Вече е на 300к км и е дори с катализатора си все още.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • brum
        brum коментира
        Редактиране на коментар
        Ще съм благодарен за вътрешни размери. И за да не мериш много вземи следните 2 размера:
        1) От врата до най-близката точка на детско столче
        2) Разстоянието между двете врати като за точка на измерване използваш точката на вратата от 1.

        Ще съм благодарен и ако добавиш снимка на задната седалка с едно столче за да придобия визуална представа.

      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        Ок, няма грижи.

    • #19
      В сайта на Боса твърдят ,че Minicars (Subcompacts) •Chevrolet Sonic / Aveo. •Honda Fit. •Hyundai Accent. •Kia Niro. •Kia Rio. •Nissan Versa Note. •Toyota Prius C. •Toyota Yaris. събират 3 детски седалки отзад
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Не вярвай на извратеняци,това не са коли нито пък седалките са седалки

    • #20
      Галопера няма шанс да събере три столчета, едвам две сбирам. Нормална кола или джип са малко толкова широките. По-скоро се ориентирай към минван или баничарка. Имам приятел с дълго кади и не го продава за нищо (има две деца и две големи кучета).
      Hyundai Galloper 3.0 V6

      0885 44 60 16

      Коментар


      • #21
        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        IX55 - виждал съм с две монтирани столчета, но дали ще се хване и трето нямам представа. Иначе има и от 2010-та такива. Не казваш колко ново влиза в бюджета...
        Няма да му свърши работа, качих се на такова след Паджеро 3, да по-широк е с 10 см., но за тия полянки може и да се озори. Клиренса е като на паджерото, но гумите се вдигат във въздуха по някое време.
        Това за паджерото и помпите е много относително, моето беше 2006 модел и 150К км след смяната помпата в Балкан Стар за 7К не е имало проблем.
        пс. ако беше пуснал темата преди няколко месеца щеше да си купиш паджеро 3 за без пари.

        Коментар


        • #22
          Да сравнявате тройката с Теракан или Черок/гранд черок е да сравнявате Лом с Лондон.
          Колата е корава , удобна и проходима. Почти всички ралирейд машини се правят на нейната база.
          С такава бях шампион 2014 но бензинова. Не забелязах Теракани и Чероци около мен. Навъртана се Нисани с мощни мотори.

          Ако един ремонт на помпа ви е дерт, значи не сте за 4х4 кола изобщо. Задното окачване може да се ремонтира само ако имате желанире - не е задължително.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #23
            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Да сравнявате тройката с Теракан или Черок/гранд черок е да сравнявате Лом с Лондон.
            Ма той питащия се интересува дали ще събере три детски седалки ,като кара нейде из Дакар да не изпопадат дечурлигата.

            Коментар


            • brum
              brum коментира
              Редактиране на коментар
              Почти съм сигурен, че ще ги събере. Основният въпрос е как е от към надеждност, поддръжка и корозия.

              Grand Cherokee-то ми идва нагорно от към поддръжка. Купих го преди 4 години за 11 хиляди и до сега съм налял още над 8 хиляди по него. Такава поддръжка нещо не ми допада. Отделно, че поради многото ремонти не мога да му се доверя напълно и ми е като трън в задника като го карам.

          • #24
            Малко идеи какво ползват тук за средни дистанции в гората с деца - преди малко се върнах от 4000 километра разходка по брега и планината,за деца с багаж се карат голям размер пикапи,Спринтера на Мерцедес с шестак мотора и 4Х4,Буса на Форд и разни Експедишън,Навигатори на Линкълн и Секвои на Тойота,
            Други неща като средни размерчета като 4 Рънър примерно е пълно,но или влачи ремарке или тавана му е пълен с кутии и багаж.
            3 седалки на втори ред,да драска из баирите,да събере багажа на децата......Синхро на Фауве примерно е минимумаза Европа според мен,това не го може нищо нормално според моите разбирания,разни там Аудите,Баварци, М класички........спортна чантичка са вътре и макс 2 деца.
            GL срещнах по пътя,но като види камъче или рекичка и го гледа жално,става за превоз,в гората един ходи пред него да му брои паветата за прескачане,мъка някаква.

            Сменяй концепцията - третото дете на третия ред,2 кутии на тавана огледай да не се набиваш в нищо ниско,че опира,мойто в почти 3 метра високо и не вля’явбурканЯ
            Прикачени файлове
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • noname12
              noname12 коментира
              Редактиране на коментар
              Комбито е яко...тук това се води ниво Премиер!
              Как успяхте да избиете страничния джам?

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Много лесно - спираш на главната в Сан Франциско,отиваш да пиеш бира с децата и ти го избиват без твое участие,после за 3 минути обясняваш на децата,че това кола не кара и минаваш още 3500 километра без странично и задно стъкло........е затапваш малко да не духа и да не се катерят мечките вътре ма живот и педераси,като ги омешаш и ти трошат джама.

          • #25
            Писах, писах, ама нали нямам ай ти кард и всичко изтрих!

            LandCruiser 95 - имам такъв, да не си помисли някой, че хваля чуждо! Камиончето ме радва всеки път когато го карам!
            WJ имах V8 и за миг не съжелявам, че разкарах това недоразумение, но като гледам каква сума си инвестирал, най добре да ти продам един багажник на тавана за тънки пари и да чакаш някое от хлапетата да порасне. Макар че колкото по-скоро го махнеш толкова по-добре!

            С такъв бюджет можеш да погледнеш СантаФе - широко е, има 3-ти ред и ще е по-поносимо за поддръжка. Най-вероятно няма нищо общо с Паджерото, но само за сравнение 4бр. гуми 265/70/16 едвам ги побирах в багажника на Гранда, докато в СантаФето (на един приятел) влизаха спокойно и в ширина и в дълбочина, при положение, че има 2 седалки в пода на багажника.

            Коментар


            • MoridinBG
              MoridinBG коментира
              Редактиране на коментар
              Като пространство, в което да се събереш и ширина - Sequoia > J200 > J100 > изброените-до-тук-жипове

            • ивайло
              ивайло коментира
              Редактиране на коментар
              Марто, и аз си мислех , че багажника на Диското е голям ( в Д1 вкарвах бебешката количка без да я сгъвам, в Д2 вече нямах колички) , на като си купих Санта Фе ( 2, 200..7 май беше ) се изненадах приятно . Наистина не ИЗГЛЕЖДА толкова голям, но е широк и дълбок. При Диско впечатлението идва от височината на багажника.

            • бат'Марто
              бат'Марто коментира
              Редактиране на коментар
              ивайло , за Дискавъри 3 става дума.

          • #26
            Като пространство, в което да се събереш и ширина - Sequoia > J200 > J100 > изброените-до-тук-жипове

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Секвоя не става според мен за Европа,няма да ги дава за части,а за бензин и данъци,мойто комби с много нежно каране / по мое виждане де / дава 22-25 без да го напъвам въобще,леко в гората натоварено без да му включвам предния мост 30-35.
              На брата БОАБАБА харчи още повече,по-голям му е багажника,че му се махат третия ред седалки.
              Кофтито и на двете - за първа генерация дРъво бюджета трябва да се утрои,за втора......трябва да я крадеш от Бойко Борисов,че не ми се мисли какви пари ще искат за тоя пън,тук долу горе е двойно на ТЛК100,а тук в темата 100така е извън бюджета.

              Някой Спринтер няма ли,ония с шестак мотора на някаква цена?

            • brum
              brum коментира
              Редактиране на коментар
              Ако е бус ще е VW T5 Multivan. Той е широк 65-66 инча вътре и събира абсолютно всякакви столчета.

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Ми това е играта,багаж събира,евтин за тръшкане по горите,тавана за товарене носи.........

          • #27
            А Kia Sorento 2007-2009?

            Достатъчно широка изглежда (дават го 58" hip room на 2ри ред седалки). Има приличен багажник. 4х4то е с варианти с TOD или part time. Автоматиците били читави след 2006та. И не на последно място - била евтина за поддръжка.

            Някакви мнения за този вариант?

            Коментар


            • #28
              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
              А Kia Sorento 2007-2009?

              Достатъчно широка изглежда (дават го 58" hip room на 2ри ред седалки). Има приличен багажник. 4х4то е с варианти с TOD или part time. Автоматиците били читави след 2006та. И не на последно място - била евтина за поддръжка.

              Някакви мнения за този вариант?
              Ето снимките,които бях обещал :
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-feb3fe8e2cfe3209c7688373481c4ea0a7845978154adc6f86e8f27b8267f441_ed399ddb.jpg
Прегледи:398
Размер:423.9 КБ
ID:6631621
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-8c16cc70bd232a9b97e3f26dee75f750245975b5dcf9092b7510aa63739cb6c8_9510792f.jpg
Прегледи:396
Размер:383.7 КБ
ID:6631622
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-3b23a609f35a1749313190f617be6f69c9c5facf92c86f595a8a1bdefd71005e_68abb3c9.jpg
Прегледи:391
Размер:510.4 КБ
ID:6631623
              Седалката съм я дръпнал малко към средата, за да не е плътно до вратата. Иначе има 15-17 см още до вратата.
              Сорентото е добър вариант , но купето не е така просторно.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #29
                Само за протокола, без да препоръчвам детевоз, и с извинение, че се бутам там, гъдето си мерите ... "джиповете".

                Бих искал да покажа на brum размерите, които пожела за Теракан в моята псевдо джипка.

                От врата до врата - 1440mm.

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20200805_082109.jpg Прегледи:0 Размер:346.3 КБ ID:6631667

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20200805_082053.jpg Прегледи:0 Размер:224.6 КБ ID:6631669

                От дръжка до дръжка - 1330mm.

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20200805_082139.jpg Прегледи:0 Размер:290.8 КБ ID:6631671

                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20200805_082222.jpg Прегледи:0 Размер:284.4 КБ ID:6631673

                Очевадно е, че размерите са същите като на Теракана, който явно "минава" за голям автомобил.
                Детето вече е голямо, но се возеше в столче с размерите на това нa Juiced . Просто няма шанс 3(три) такива столчета да се съберат на задната седалка на моето комби.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от krasi-mir; 05-08-20, 10:33.
                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #30
                  Ще взема да сложа довечера и столчето от другата кола в теракана и ще се види колко мясо остава за трето.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • brum
                    brum коментира
                    Редактиране на коментар
                    Моля те, премери и разстоянието между дръжките на вратите, че така май най-ясно се вижда колко е широко.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X