Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

    Здравейте,
    Моля ви, помогнете ми да си избера машина за извън пътя. Спешно (до няколко дни) ми се налага да направя избор, а съм напълно начинаещ. Изискването на спосора е да е нова.

    Критериите са следните, подредени по значимост.
    • Да е истинско 4х4. Да може да ме закара в пущинака и да ме върне. Ще се кара 50/50 офф-роуд и по асфалт. В гората предимно по горски пътища и рядко направо из гората. Обикновено карам внимателно, особено в гората. Но пък карам доста навътре.
    • Да има реални 7 места.
    • Да може да се спи отзад, като се сгънат (свалят) седалките на 2 и 3 ред.
    • Да не е скъпа поддръжката. Рядко да влиза в сервиз и частите да не са безумно скъпи.
    • Всичко това в бюджет от 105 хиляди.

    Това са изискванията. Знам, че звучи като идеалното возило, а такова по принцип няма.

    Четох в този форум, както и в други, обикалях по представителства и съм ограничил избора измежду следните 3 варианта:
    1. NISSAN PATHFINDER;
    2. TOYOTA LAND CRUIZER 120;
    3. LR DISCOVERY 3.

    1. PATHFINDER-a e по-евтин и за тези пари ще се включат всички възможни екстри. Има възможност за равен под само със сгъване на седалките. Притеснява ме това, че няма истинско заключване на задния диференциал, а само електронно такова, а и двигателя е на Рено. Има 7 места, но на 3-ти ред е тясно. Почти нищо не знам за гаранционното обслужване и доколко е чуплив. Как са цените на частите?

    2. LC120 също влиза в бюджета с всичките си екстри и наистина е високо проходим. Иглежда ми най-доброто за тези пари и при тези изисквания, само дето няма равен под. За да се получи такъв може само с предварително сваляне на седалките на 2-ри и 3-ти ред. Третия ред е за първокласници. Но аз и на това бих се навил, ако наистина си струва. Има ли такова нещо, че е по-малко чуплив от другите?

    3. DISCOVERY 3 влиза в тези пари, но с по-малко екстри. Той също е истински 4х4. Има почти равен под само със сгъване на седалки. Има мнения, че е по-чуплив от DISCOVERY 1 и 2. Големия плюс са реалните 7 места. Ако можете нещо да ми кажете за цените на частите и как е гаранционното обслужване?


    Въпросите ми са:
    Цените на частите и сервизното обслужване при всички тях.
    Как са на здравина ?
    Пропускам ли нещо важно относно тези машини?
    Вие какво бихте ме посъветвали при тези критерии и бюджет?
    Евентуално друг вариант?

    Благодаря предварително на отзовалите се за помощта !

  • #2
    До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

    Патфиндера е по-добре да го замениш с Патрол. По-лоша возия по магистрала, нормална скорост 120-130км/ч, но пъти по-добър и здрав извън пътя. Просто е друга кола. Комфорта е подобен и по-добър.

    ПП. Тойотата която си написал, също не е най добрия оффроудър на марката, но да кажет колегите които познават Тойота по-добре.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

      До drukman.
      Напълно съм съгласен с теб. Това бе и моя първоначален избор. И без това не ми е необходим автомобил за магистрала, а за офф-роуд.
      Но този септември ще има съществена промяна в модела на Патрола, поради което от НИСАН не могат да ми дадат оферта за по-дълъг период, каквато ми е необходима.
      Благодаря ти!
      Последно редактирано от hri.100; 25-06-09, 09:37.

      Коментар


      • #4
        До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

        Първоначално публикуван от hri.100 Преглед на мнение
        До drukman.
        Напълно съм съгласен с теб. Това бе и моя първоначален избор. И без това не ми е необходим автомобил за магистрала, а за офф-роуд.
        Но този септември ще има съществена промяна в модела на Патрола, поради което от НИСАН не могат да ми дадат оферта за по-дълъг период, каквато ми е необходима.
        Благодаря ти!
        Патрола наистина е най- хард от всичко, което е в серийно производство в момента. А за офертата - не мисля, че имат каквито и да е продажби в момента на този модел, така че и декември да отидеш, освен да ти направят още отстъпки, друго няма какво да стане.
        Като алтернатива на 120ката, можеш да погледнеш новото Паджеро - вече го предлагат във вариант 200 коня (дизела) и цената му е много примамлива.

        За ходенето из гората - днес Яро ми каза, че в немското мобиле, 80ките са достигнали смешни цени, та можеш да се замислиш за две коли - една повече за гората и една за асфалта.
        Зима иде

        Коментар


        • #5
          До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

          Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
          Патрола наистина е най- хард от всичко, което е в серийно производство в момента. А за офертата - не мисля, че имат каквито и да е продажби в момента на този модел, така че и декември да отидеш, освен да ти направят още отстъпки, друго няма какво да стане.
          Като алтернатива на 120ката, можеш да погледнеш новото Паджеро - вече го предлагат във вариант 200 коня (дизела) и цената му е много примамлива.

          За ходенето из гората - днес Яро ми каза, че в немското мобиле, 80ките са достигнали смешни цени, та можеш да се замислиш за две коли - една повече за гората и една за асфалта.
          +1

          TLC80 за 10-12000E, а за останалите як тунинг.
          Не е ново, но ще изкара повече.
          Успех с покупката и да се похвалиш!

          Коментар


          • #6
            До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

            Аз мога само за Диското да ти кажа. И на пътя и извън него е много комфортен. И 7те места са напълно използваеми, като задните 2 мисля са комфортни за хора с ръст до 195 см., след това малко ниско вече идва тавана. Може цялата кола да стане равна и да спят нормално 3ма (от опит), а ако надуеш и един дюшек става по-добре от истинска спалня.
            Гаранцията е пълна 3 години или 100 000 км, което дойде първо, за цял свят. Гаранционното обслужване става в 6 града в страната. Мисля, че се прави на година или 24000 км., но съветват да се прави на половината, заради пътните условията и горивото ни, а още по-препоръчително е ако се ползва повече офф.
            Ако ще се ползва доста извън път, не е лошо да се сложат предпазители на светлините и предната решетка, странични предпазни лайстни, допълнителна подкартерна защита, шнорхел (ако ще газиш в много вода иначе стандартно гази до 70 см.) и в никакъв случай степенки.
            Бих препоръчал лебедка отпред и багажник отгоре след като ще се ползват и 7те места. За лебедката има и оригинална броня с Warn, но излиза доста, както на повечето нови жипки, така, че по-рентабилния вариант може би е да се прави по колата тук, при специалисти, които във форума можеш да намериш. Въздушното окачване знам, че е надеждно и не е давало някакви двефекти, а на новите модификации вече са отстранени детските болести.
            Е разбира се трябват си и хубави гуми, като според мен добър вариант за път и извън него са Гудиър MTR 255/55/19 (такива ползваха за Г4)

            Цените на частите не се различават особено от цените за всички нови коли в БГ, но кажи какво по-конкретно те интересува. Например сервизното обслужване за 2.7 TDV6 е в порядъка на 400 до 500 лв., когато се сменяват и накладки + още 180 на комплект.

            А за 105 000 лв. (предполагам с ДДС) може да се вземе кола с доста екстри (кожен салон, Навигация, телефон и др.)

            Това от мен, надявам се съм бил полезен.
            Последно редактирано от Navi; 25-06-09, 10:41. Причина: буквояд
            ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
            lre-bulgaria.org

            Коментар


            • #7
              До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

              Момчета, благодаря ви!
              Kолата задължително е нова. Тук няма мърдане.
              huko, в момента гледам новото Паджеро.
              Navi, направо ме разби. не съм очаквал толкова много инфо.

              Коментар


              • #8
                До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                TLK 105 АМА незная дали можеш да я купиш до 2-3 дни както искаш.
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • #9
                  До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                  Първоначално публикуван от hri.100 Преглед на мнение
                  Момчета, благодаря ви!
                  Kолата задължително е нова. Тук няма мърдане.
                  huko, в момента гледам новото Паджеро.
                  Navi, направо ме разби. не съм очаквал толкова много инфо.

                  Е то от аватара си личи! Любима ми е!
                  ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                  lre-bulgaria.org

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                    Първоначално публикуван от hri.100 Преглед на мнение
                    ...huko, в момента гледам новото Паджеро...
                    Няма да сбъркаш . Ама и там си трябват защити, гуми, лебедка и т.н., но това се отнася за която и да е кола изкарана от магазина.

                    Само не ми става ясно как искаш до 2-3 дни пък, в същото време, оферта, важаща до след септември?
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                      Huko, до няколко дни трябва да съм решил какво да бъде, марка и модел. Взимам оферта от вносителя и чакам финасирането, което се бави няколко месеца.
                      Което налага офертата да е с давност поне 6 месеца. Ето това комплицира нещата, щото след 6 месеца не се знае какво ще има на пазара, какви модификации, с какви естри и на какви цени.

                      Добре, че заради пазарната ситуация отдел "Продажби" са отзивчиви.
                      Последно редактирано от hri.100; 25-06-09, 12:31.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                        Аз бях в период на колебание и купуване на кола през април. Макар изискванията ми да бяха други и данните за модели и цени да са оттогава, ще ти споделя защо избрах Паджеро 4 ДИД.

                        Паджеро - цената тогава беше 58 хил. лв. Сега е 66 хил. лв. А/т, 170 к.с., разход - досега за 5 000 км 11,3/100 нафта. Третият ред седалки е почти пълнокръвен, винаги едното дете е на него. За голям човек става, но не е комфортен. Когато третият ред е вдигнат, под него остава доста място за багаж. Когато се приберат ред 2 и 3 има достатъчно място за спане, подът е равен, има места за куки. Гаранция 3 г. или 100 хил. км., която важи в цяла Европа. Много добър комфорт, страхотна аудиосистема с 30 гб харддиск. Карах го 2 пъти офроуд и го надрах яко, но мина всичко без проблем. Единият маршрут беше Клисура-Говедарци през Лакатишка Рила, нека по-опитните кажат колко е тежък. Сервизната поддръжка бе една идея по-рядка (през повече км от другите), но точните данни съм забравил. Голям плюс е превключването от 2х на 4х в движение до 100 км/ч, има бавни и 2 блокажа.

                        Патфайндър - беше 67 000. Значително по-лош комфорт, тясна 3 седалка, по-лоша озвучителна система, по-тесен багажник, по-спартанско оборудване. Според мен е много красив външно, но това остана единственото му предимство.

                        Тойота 120 - 83 000 лв. плюс още 4 000 за система, която я повдига (незнам как се казва - нещо като на старите ситроени). Категорично най-лош комфорт, много клати, много тромава, не ми хареса спирането. Дразнеше ме как се прибира третата седалка - нагоре и не остава въздух някак си. Като плюс на тази силно недолюбвана от мен кола (признавам си, че съм пристрастен) мога да кажа, че извън пътя върви точно като на асфалт. Но е вярно и другото, че на асфалт е както друга кола на черен път. Доколкото помня имаше и забележително нисък разход, но може да бъркам.

                        Диско 3 - казаха ми цена 84 000 с изричното уточнение, че подлежи на коментар и 2 пъти ми се обадиха да ме канят да я коментираме. Остана на 2 място в класацията ми, много висок комфорт, много добър трети ред седалки, двд-та на задните седалки. Ако струваше колкото Паджерото щях да се чудя, но разликата беше 26 бона - колкото и да ги коментираме, по-малко от 15 нямаше да станат.

                        Додж Нитро - най-красивият джип според моите представи. 51 000 лв., няма 3 ред седалки. За него ме разубеди форумът, виж в търсачката.

                        Дано съм ти бил полезен. Всичко казано и цените са за най-висок клас оборудване.
                        www.offnews.bg

                        Коментар


                        • #13
                          Владо

                          Владо, благодаря ти!
                          Бе много изчерпателен. Благодаря за отделеното време.
                          Определено ще се ходи в Балкан стар да видя Паджерото.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                            Мислил ли си за Г-класа? Все пак това е джип,който от началото на производството му почти няма никакви промени,това само говори за сполучливоста на машината,здрава проходима 2 блокажа.. и престижа на Мерцедес ! За комфорта се знае - няма компромис при тези неща при MB

                            Коментар


                            • #15
                              ivako

                              ivako, здравей,
                              Преди няколко дни бях на изложението и да ти кажа в джипа Мерцедес определено ми трепна сърцето.
                              За съжаление бюджета не ми позволява да си помисля за нов Г.
                              Те започват от 120 К без ДДС (за модела G320), а аз съм до 105 с ДДС.
                              Иначе си е тръпка.
                              Но виж следващата покупка може.
                              Благодаря ти!
                              Последно редактирано от hri.100; 25-06-09, 18:15.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X