Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

    Пред мен стоя същия проблем. Аз избрах Range Rover Sport 2.7 TD автомат, но това е друга тема. Sport-а е на базата на Disco 3 така че няма големи разлики между двата модела. Ако искаш да я използваш и като семейна кола, което означава комфортно и бързо пътуване на дълги разстояния и за разходки в гората, по скалите, в реката по-добрия избор е Дискавъри 3. Вземаш му едни Goodyear Wrangler MT/R и там от където НЯМА да може да мине, по принцип НЯМА да искаш да минаваш Предполагам, че по състезания нямаш намерение да ходиш така, че виж какво ти е писал Navi за допълнителните аксесоари, които ти трябва. Имай в предвид, че колата е по-проходима от колкото си представяш. Моя съвет е да разгледаш www.autoscout24.bg и www.mobile.de и да си избереш кола на година година и половина до 50 000 км. Цената ще ти е на половина, а гаранцията е международна. А гаранция от година - година и половина е достатъчна за да изчистиш проблеми ако има такива.
    Range Rover Sport 2.7

    Коментар


    • #32
      Discovery 4 от завода ?

      Здравейте,
      Според този текст цената на 4-та ще започва от 32000 паунда, което по днешен курс е 72 000 лева. А при нас тройката започваше на 89 000 лева. Явно Мото Фое яко надува цените. Дали има начин да си го поръчам директно от там? Знае ли някой нещо по въпроса?

      http://www.whatcar.com/car-news/range-rover-sport-and-discovery-4-prices/241228
      Land Rover Discovery 4
      The Discovery 4 goes up by almost £2000 and starts from £31,995 (2.7 TDV6 GS), with standard equipment including 18-inch alloys, manual transmission, air suspension, terrain response, stability control with trailer assist, Bluetooth and keyless ignition.

      Коментар


      • #33
        До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

        Няма проблем, освен, че ще е с десен волан.

        Коментар


        • #34
          До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

          За мое ,пък и всеобщо учудване Дискавъри 3 е безпроблемен от техническа гледна точка автомобил.100 000 км изобщо не е предел за него и ги изминава без НИКАВИ сериозни проблеми.Това се доказва дори от тестовете на Ауто Билд,които не си падат много по английската техника.
          А в момента цената на една кола в магазина е относително понятие.Аз мисля ,че Мото пфое ще ти дадат Дикавърито с 30% надолу от декемврийската цена.Естествано за кола която стои на склад.Ако правиш поръчка няма да стане.
          За сервиза -не искам да препоръчвам който и да бил български дилър на автомобили,но Мото Пфое са единствените,които са ме викали за безплатна сервизна акция и то за кола,която не съм купил от тях!Даже мислех ,че е скрита камера....
          А иначе колата е много солидна и СТАВА за офроуд.Естествено ако имаш сърце да я вкараш в гората.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #35
            До: Discovery 4 от завода ?

            Първоначално публикуван от hri.100 Преглед на мнение
            Здравейте,
            Според този текст цената на 4-та ще започва от 32000 паунда, което по днешен курс е 72 000 лева. А при нас тройката започваше на 89 000 лева. Явно Мото Фое яко надува цените. Дали има начин да си го поръчам директно от там? Знае ли някой нещо по въпроса?

            http://www.whatcar.com/car-news/range-rover-sport-and-discovery-4-prices/241228
            Land Rover Discovery 4
            The Discovery 4 goes up by almost £2000 and starts from £31,995 (2.7 TDV6 GS), with standard equipment including 18-inch alloys, manual transmission, air suspension, terrain response, stability control with trailer assist, Bluetooth and keyless ignition.

            Като сравняваш цените сравнявай и оборудването. Обикновенно при МП оборудването е доста богата да не кажа, че е с почти всичко. Докато тия базови цени са оглозгани. А и проблема с десния волан не е за пренебрегване. Съмнявам се, че в UK ще намериш LR3 или LR4 с ляв волан търси в Германия, Швейцария, Люксембург. Иначе при положение, че имаш международна гаранция нямаш никави грижи от къде ще го купиш. Но незабравяй да калкулираш транспорт, виж сега за мито и акциз не съм сигурен защото акциза май с последните промени го махнаха ама незнам от кога. Дали от тази година или от 2010. Някъде във форума съм пускал моите разходи за докарването на Спорта ми от Германия, но те са от миналата година. Върви в МП и искай конкретна оферта, това в сайта е "образно казано"

            Лично мнение Discovery 3 е надживял вече детските си болести и достатъчно тествана машина. Disco 4 никой не знае какво и как и защо... Техници и механици тепърва ще ходят на обучение и т.н. На времето преди 4-5 години си купувах волво s40 беше декември месец и беше точно при появата на новотo яйце s40. По съвет на приятел, си взех стария модел s40 и мога да ти кажа, че и новият и собственик освен масла и спирачни нищо друго. Същевременно в началото имаше доста проблеми с новата s40-а.
            От друга страна гъдела е голям. Виж тук съм сложил спецификацията на новото Disco 4. Направи си една excel-ска таблица и напиши предимствата и недостатъците на всеки един и ще решиш.
            Range Rover Sport 2.7

            Коментар


            • #36
              До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Подобни теми обикновено са ми крайно смешни и не взимам отношение защото авторите са вече обсебени и не може да се спори с факти НО:

              50% оф и он роуд е нереално. Ако всеки от нас помисли ще си обясни защо. Когато е реално ( а това е с колесар до гората и от там газ по чукарите ) то това е невъзможно с който и да е от изброените първоначално вседеходи. Защото:
              1. Никой от тях не е пригоден да носи големи кални гуми без тунинг. Ако това се направи се губи гаранцията.
              2. Големите кални гуми изискват и друг тунинг ( на трансмисия ) което пак води до загуба на гаранция.
              3. Лъскавината на новите изброени джипки се преживява много трудно от застрахователите след 1-вото пребоядисване
              4. Части като мигачи и огледала стават консуматив. А цените са невероятни

              Всичко това го говоря от опит със служебна 120-ка за която някъде имаше тема. С две думи за 105 000 лв. можеш да си туниговаш дори и лада самара да е 7 местна и да минава от всякъде но не и да караш лъскав джип който минава от всякъде и е нов. Всичко друго е въпрос на запознаване с материята и поне известен опит в гората с превозно средство.
              Моля не приемайте поста ми като заяждане, това е лично мнение.

              П.С.
              ето темата за да не съм голословен: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...%E0+120-%EA%E0
              след тая забежка разхода по разходката по фактура е 4600 лв. а фронтерата ми мина от 3-тия път с пълна газ без нито една щета и без кални гуми. Ходи карай 120-ка в гората.
              Абе вие тия 120ки ги изкарахте,че са за изхвърляне бе.

              Коментар


              • #37
                До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                Колега, всеки преценява от своята камбанария.Всички последни модели джипове са страхотно проходими на офф роад ,особенно обуеш ли ги в подходящи гуми.Въпросът е доколко ще ти се иска да я навираш в такива условия,както написа по горе един колега драскотините по боята ,стъклата на мигачи и фарове, огледалата стават разходен материал.
                Аз я имам подобна дилема.И най вероятно ще се ориентирам към един само за разходки да не ми е жал за външността.

                Коментар


                • #38
                  До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                  Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
                  Абе вие тия 120ки ги изкарахте,че са за изхвърляне бе.
                  Не си далече от истината.
                  Миналата седмица колега е строшил мотора на нашата....( 4.0 diesel V6 ) блокирала дюза с 160 км/ч. Последствията са дупка в буталото и още една сурия мизерии... оказва се че легендарната здравина на Тойота май приключва с модела 80.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    оказва се че легендарната здравина на Тойота май приключва с модела 80.
                    Абе, аз и 105-ца не бих отказал
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                      Аз мойта 120ка до момента в който я продадох само карах,нищо не се обади.На колегата в момента е на 220 000км нищо не е бутнал освен консумативи, е може и да е до късмет,става дума за 4D4,3000 куб. 173кс

                      Коментар


                      • #41
                        До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                        Колега,то какво ще и стане на джипката,след като я карате като лека кола.Опитвали ли сте да я подлагате на такива неща като Ге-то от аватара Ви.Иначе 220 000км за нов модел кола са нищо проблемите както всички знаем се появяват след 300 000км.Все пак това е модел на Тойота за джип и 220 000км в наще условия и гори не можеш да навъртиш и за 4 -живота,а там където може би е възможно/Африка,Австралия/не карат точно този модел,може и да им е скъпа не знам.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Колега,то какво ще и стане на джипката,след като я карате като лека кола.Опитвали ли сте да я подлагате на такива неща като Ге-то от аватара Ви.Иначе 220 000км за нов модел кола са нищо проблемите както всички знаем се появяват след 300 000км.Все пак това е модел на Тойота за джип и 220 000км в наще условия и гори не можеш да навъртиш и за 4 -живота,а там където може би е възможно/Африка,Австралия/не карат точно този модел,може и да им е скъпа не знам.
                          Колега а ти прочете ли този пост: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...2&postcount=38

                          Тойотката е на 177 000 км, които са навъртяни не за 4 живота а за 1.5 година. и не би трябвало на мотора да му има каквото и да било като абсолютно всички консумативи са меняни само с най-добрите и в по-кратък срок от който е изискването. Извода за мен е само един: 'двигателя не е качествен" имаме достатъчно служебни коли ( предимно джипове ) които се карат по същия начин и засега само този се предаде. Нито скорости нито мостове имат проблем.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                            Първоначално публикуван от gena
                            Аз мойта 120ка до момента в който я продадох само карах,нищо не се обади.На колегата в момента е на 220 000км нищо не е бутнал освен консумативи, е може и да е до късмет,става дума за 4D4,3000 куб. 173кс
                            Този трилитров дизел на Тойота, за който говориш, има много добра репутация за здравина. Твърди се, че е един от малкото нови дизели, които имат надеждноста на старите.

                            Знам за конкретен случай подобен на този описван от fanatic. Само, че там колата е била на по-малко от 10000 км. Дилърите на Тойота са твърдели, че се дължи на кофти нафта. А нафта е била наливана само от Лукойл. Накрая гаранционно е бил сменен целия двигател.
                            Vitara 2.0 V6
                            Honda CRV (Gen 1)
                            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                            ВАЗ 2131

                            Коментар


                            • #44
                              До: Discovery 4 от завода ?

                              Първоначално публикуван от hri.100 Преглед на мнение
                              Здравейте,
                              Според този текст цената на 4-та ще започва от 32000 паунда, което по днешен курс е 72 000 лева. А при нас тройката започваше на 89 000 лева. Явно Мото Фое яко надува цените. Дали има начин да си го поръчам директно от там? Знае ли някой нещо по въпроса?

                              http://www.whatcar.com/car-news/range-rover-sport-and-discovery-4-prices/241228
                              Land Rover Discovery 4
                              The Discovery 4 goes up by almost £2000 and starts from £31,995 (2.7 TDV6 GS), with standard equipment including 18-inch alloys, manual transmission, air suspension, terrain response, stability control with trailer assist, Bluetooth and keyless ignition.

                              Разбира се,че може да се вземе от тук чисто нова джипка и каквато си поискаш кола.Лично съм питал за Сааб и говоря за ляв волан.Хората ми казаха,че няма ядове все пак това са си фирмени дилъри и на тях не им дреме дали продават кола с ляв или десен волан.Гаранцията е международна!!!
                              Аз когато реша да си взимам нова кола никога няма да е от България да им пълня гушите на тея вносители.20-30 000лв за нищо

                              Не съм сигурен къде сглобяват Land Rover с ляв волан но предполагам, че пак е тук на острова.Дори и да платиш акциз в БГ за нова кола той е дълеч по-малко от този за втора ръка а и се чува,че ще пада след нова година.


                              ПС: Ако имаш желание може да направя едно запитване към местния дилър какво ще ти струва ляв волан от тук и за колко време ще ти го сглобят.Относно екстрите(цвят,кожи ск.кутии и т.н.т.)ти си ги избираш.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Моля, помогнете ми при избор нова машина 4х4

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Колега а ти прочете ли този пост: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...2&postcount=38

                                Тойотката е на 177 000 км, които са навъртяни не за 4 живота а за 1.5 година. и не би трябвало на мотора да му има каквото и да било като абсолютно всички консумативи са меняни само с най-добрите и в по-кратък срок от който е изискването. Извода за мен е само един: 'двигателя не е качествен" имаме достатъчно служебни коли ( предимно джипове ) които се карат по същия начин и засега само този се предаде. Нито скорости нито мостове имат проблем.
                                Колега,съгласен съм с вас,и съм прочел поста.Мисълта ми беще да ли някога си се замислял колко километра само в гората можеш да направиш за една година.Вярвай ми аз съм ги карал и карам вече много години това цифри като 17000,100 000 ,70 000,50 000,там не съществуват а едни 20 000 се равняват на 200 000 по асфалта .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X