Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Отбак или ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Субару Отбак или ...

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    Да, ама не! Нормалната /дълга/ база е постоянно 4х4 + бързи-бавни скорости... Колко точно СУВчета има такива?
    Да почнем от там, че въпросното субару аутбак 3,0 също няма бързи-бавни. Да споменем и, че витарката има субарув конкурент, ама той е форестър и да спрем до тука. Съгласен?

    Коментар


    • #62
      От: Re: Субару Отбак или ...

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      ... никакви сувчета и джипоподобни не могат да се сравнят с AWD- то на Субару !
      Автомат ако е - да, ръчката не е нищо особено ...

      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
      Да почнем от там, че въпросното субару аутбак 3,0 също няма бързи-бавни. Да споменем и, че витарката има субарув конкурент, ама той е форестър и да спрем до тука. Съгласен?
      Никой автомат на Субару няма бавни - автомата я върши тая работа.
      Легаси 3.0 спек Б ръчка 6 скорости - също няма бавни.
      Що се отнася до конкуренцията - срещу Субару няма алтернатива за евтина проходима кола.

      Коментар


      • #63
        От: Re: Субару Отбак или ...

        Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
        Автомат ако е - да, ръчката не е нищо особено ...
        Никой автомат на Субару няма бавни - автомата я върши тая работа.
        Легаси 3.0 спек Б ръчка 6 скорости - също няма бавни.
        Що се отнася до конкуренцията - срещу Субару няма алтернатива за евтина проходима кола.
        Бъркаш относно ръчките:
        1. При форестър по-добрите трансмисии са с ръчна кутия;
        2. При ръчна кутия (колегата Милен визираше Форестър ръчна кутия по-горе) има бавни.

        Коментар


        • #64
          От: Re: Субару Отбак или ...

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Какво чудене трябва да има още спрямо зададените цели...За асфалтово/семейна кола Субару-то естествено. Щом не ти е необходим клиренс, а и целта не е "да гледам от високо", никакви сувчета и джипоподобни не могат да се сравнят с AWD- то на Субару !
          Не могат наистина. Субатруто си е лека кола с ниски гуми и клирънс. Аутбека е по-висок ама пак си е голямо дълго комби, по-ниско от повечето паркетници и с по-ниски гуми, Форестъра е смислен, но много грозен и пак със сравнително ниски гуми.
          Не казвам, че са лоши коли, но прекалявате със фенщината.
          Лично моето мнение:
          Като ще е 4х4 задължително да е по-високо и с по-високи гуми, иначе няма смисъл от 4х4 за ежедневен автомобил. Карал съм джип за ежедневен автомобил, карал съм и лек автомобил за ежедневен. Истината е по средата, предпочитам висок автомобил/паркетник 4х2 отколкото, нисък автомобил 4х4.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #65
            От: Re: Субару Отбак или ...

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Какво чудене трябва да има още спрямо зададените цели...За асфалтово/семейна кола Субару-то естествено. Щом не ти е необходим клиренс, а и целта не е "да гледам от високо", никакви сувчета и джипоподобни не могат да се сравнят с AWD- то на Субару !
            По тази логика бих казал, че Субаруто не може да се сравни с торсена (задвижването) на Ауди за комфорт да не говорим.
            8)

            Коментар


            • #66
              От: Субару Отбак или ...

              Най- хубава черта на субаруто е точно ниския център на тежеста и фул тайма, което прави шофирането удоволствие. Ако добавиш еластичността на боксера и турбо за разкош, получаваш обяснението за феновете. За мен най-дразнещата черта на джипките е клатенето и камионските двигатели, които убиват целия кеф от шофирането, а ако е с парт тайм мъката е пълна.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #67
                От: Re: Субару Отбак или ...

                Автоматите с VTD са по-проходими от ръчката. Поне за B13. За форестъра - не знам как е. Между другото много ги харесвам.
                Най-добре е DCCD-то, ама си е само на STI.
                В Ауди-форума Alex, който пише и в Субару форума имаше доста обстойна статия за кутиите като ги сравнява с тия на Ауди. Ще се опитам да я намеря и да пост-на мнението му тук (ако не е проблем де). Има какво интересно да се прочете, макар, че за повечето от вас надали ще е нещо ново. Мнението му е обективно. Човека кара някакво V8 AMG, но има и Субару. Мисля, ще е от полза на колегата, който се оглежда са Субару.

                Аз обаче лично не бях очарован от ръчната кутия на Субару ... и "блокажа" им ...

                Коментар


                • #68
                  От: Re: Субару Отбак или ...

                  Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                  По тази логика бих казал, че Субаруто не може да се сравни с торсена (задвижването) на Ауди за комфорт да не говорим.
                  Не исках аз да го казвам ...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Re: Субару Отбак или ...

                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                    Не могат наистина. Субатруто си е лека кола с ниски гуми и клирънс. Аутбека е по-висок ама пак си е голямо дълго комби, по-ниско от повечето паркетници и с по-ниски гуми, Форестъра е смислен, но много грозен и пак със сравнително ниски гуми.
                    Не казвам, че са лоши коли, но прекалявате със фенщината.
                    Лично моето мнение:
                    Като ще е 4х4 задължително да е по-високо и с по-високи гуми, иначе няма смисъл от 4х4 за ежедневен автомобил. Карал съм джип за ежедневен автомобил, карал съм и лек автомобил за ежедневен. Истината е по средата, предпочитам висок автомобил/паркетник 4х2 отколкото, нисък автомобил 4х4.
                    Доста СУВ-чета са с по-малък просвет от Аутбека и Форестъра. А търсещия не желае "висок автомобил/паркетник 4х2", и самият той се самоориентита към Субару, въпреки многобройните чудения в началото. А кое е "красиво и грозно" пък смятам за неуместна за коментиране тема, тъй като никъде в питането не е посочено "предложете ми най-красивата според вас кола"...

                    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                    По тази логика бих казал, че Субаруто не може да се сравни с торсена (задвижването) на Ауди ...
                    Да разбира се, естествено, че не може да сравни !
                    Последно редактирано от sonda; 16-01-17, 17:44.
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #70
                      От: Субару Отбак или ...

                      Стига с това клатене и лашкане. Кой СУВ с независимо предно и задно окачване се клати, да не говорим, че от по големите има и на въздух.
                      8)

                      Коментар


                      • #71
                        От: Re: Субару Отбак или ...

                        Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                        Не исках аз да го казвам ...
                        Не напразно моето чудене преди време беше между Quattro и Forester, но 4.0 V8 е ламя, а 2.2 беше твърде рядък.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #72
                          От: Субару Отбак или ...

                          Аз от Субару не отбирам ама от чисто любопитство се разрових из обявите и ми направи вЧепатление:

                          SUBARU FORESTER 2.5 TURBO
                          януари 2005 г., Бензинов, 210 к.с. има и 230 к.с., Ръчна, Хечбек

                          влиза в бюджета,бензин,яко и според мен има визия!Някак си не съм попадал на коментари за тази модификация!!!Гледам че има и с двоен дин......абе колица ми се вижда!!!
                          Успех с търсенето!!!
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • #73
                            Re: От: Субару Отбак или ...

                            Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                            Стига с това клатене и лашкане. Кой СУВ с независимо предно и задно окачване се клати, да не говорим, че от по големите има и на въздух.
                            На баща ми санта фе то. Купено е ново в момента е на 70 000. Жена ми е чувствителна и и става лошо. На мен не ми пречи.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Субару Отбак или ...

                              Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                              Стига с това клатене и лашкане. Кой СУВ с независимо предно и задно окачване се клати, да не говорим, че от по големите има и на въздух.
                              Discovery 3. Клати! Не е малък и е на въздух.
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • #75
                                Re: От: Субару Отбак или ...

                                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                                Аз от Субару не отбирам ама от чисто любопитство се разрових из обявите и ми направи вЧепатление:

                                SUBARU FORESTER 2.5 TURBO
                                януари 2005 г., Бензинов, 210 к.с. има и 230 к.с., Ръчна, Хечбек

                                влиза в бюджета,бензин,яко и според мен има визия!Някак си не съм попадал на коментари за тази модификация!!!Гледам че има и с двоен дин......абе колица ми се вижда!!!
                                Успех с търсенето!!!
                                Ами колица си е. Никой не твърди противното.

                                Ванка ела ми на гости зимата и пак ще си говорим за сув 4х2.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X