Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Отбак или ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Субару Отбак или ...

    Пичове, аз също съм инженер. Искам само да кажа,че къщата е ваша, но масата е моя. Питам нещо, вие сте я подкарали. Общо взето голямо дърлене.
    Очаквах 3,4,5 конкретни отговора и готово. Дадох един списък и очаквах някой да каже - Е ТОВА ТУКА ОТ ТЕЯ БИВА !
    Нищо такова ! Писах Субару или нещо от изброения списък. Беше достатъчно широк , за да каже някой - Е това СТАВА ! Ама нищо такова.
    Питам нещо, никой не ме отразява. Вие си знаете вашето. Да ви кажа ли какво разбрах от тия 8 страници , Субару феновете са май много повече отколкото някой е очаквал в офроуд форума, което пък означава,че избора ми е правилен!
    Трябва ми нещо, което да му завъртя ключа, да мина връх Шипка-независимо кога - да си нося кучето и да не гори 20/100.
    Това е !

    Коментар


    • От: Субару Отбак или ...

      Последен въпрос и приключвам . Лично моя избор е 3000. Не , че е с верига и е по здрав или нещо си. Просто конете гледам. Винаги съм карал малко над нормите- (регистриран съм в Тунинг.Бг ). Кое бихте ми препоръчали като мотор и газифициране? Това е.

      Коментар


      • От: Субару Отбак или ...

        Ми питай в тунинг форума!
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • От: Субару Отбак или ...

          Не очаквай кой знае каква динамика от 3.0. За разхода - пие си... Всички Субита се газифицират се безпроблемно.
          За мен най-опитимален избор е Легаси 2.2 автомат комби, откъм надеждност и икономичност и функционалност. Тъжен факт е, че по-добри са старите модификации.
          Ако не очакваш чудесата, обещавани от някои колеги, ще бъдеш доволен.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Субару Отбак или ...

            Аз имам Легаси 2004г. с 2.5 мотора и 4-ри степенен автомат и да ти кажа наистина го намирам за крайно нединамичен автомобил с този мотор. Системата 4x4 на моето е фул тайм 45% на 55% отпред отзад и зимата е много приятна за каране. Имат и система с 90/10 преден заден мост и няма диф в средата и при нужда прехвърля още към задните колела. Н6 мотора който си избрал е по-труден за обслужване и ремонт от Н4 и всеобщото мнение е че иска на около 50 000км реглаж на клапаните когато е газифициран, а това не е лесно при този мотор. Други твърдения са че вкопавал клапани когато се кара на газ и т.н. Аз лично 3 литрово не съм карал и не мога да дам преки впечатления, а каквото пиша съм го прочел в субару форума. По моето засега от юни 2016 съм сменял само консумативи и лагер главини и съм правил профилактика на спирачки, като имам 16 000 км досега. Гори на тежко градско 15-16 бензин а на дълго с настъпване 8,8-10. Това съм засякъл аз, при друг може и да е различно. Освен това Легаси може за 1400-1500лв да се превърне в Аутбек като се сменят пружините и амортисьорите с нови такива за същото поколение Аутбек. Правено е и има информация по форумите, а го пиша защото в продажната цена има разлика от над 3000лв за идентични години и оборудване между Аутбек и Легаси, а разликите всъщност са козметични плюс пружини и амортисьри. Ако купуваш такова искай преглед в сервиз който има идея какво да гледа и искай да се измери компресия, че много често напоследък се улучват от хора бройки с издухани мотори от много юркане и неправилна експлоатация, а основен ремонт на боксера Н6 излиза според вече правили го на техни коли към 3000-5000 лева. Тук има малко инфо кое задвижване какво е. Успех в намирането на твоя автомобил.
            Subaru Legacy 2.5
            Suzuki GS500 E

            Коментар


            • От: Субару Отбак или ...

              Добре, 2.2 е най-добрия мотор, но до коя година се произвежда и дали има Аутбек с такъв, защото темата е за Аутбек?

              Относно разхода, 3 литровия си гори, автомата в градски условия 15-17 бензин и +2 газ. Извън града под 10.
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • От: Субару Отбак или ...

                Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                Пичове, аз също съм инженер. Искам само да кажа,че къщата е ваша, но масата е моя. Питам нещо, вие сте я подкарали. Общо взето голямо дърлене.
                Очаквах 3,4,5 конкретни отговора и готово. Дадох един списък и очаквах някой да каже - Е ТОВА ТУКА ОТ ТЕЯ БИВА !
                Нищо такова ! Писах Субару или нещо от изброения списък. Беше достатъчно широк , за да каже някой - Е това СТАВА ! Ама нищо такова.
                Питам нещо, никой не ме отразява. Вие си знаете вашето. Да ви кажа ли какво разбрах от тия 8 страници , Субару феновете са май много повече отколкото някой е очаквал в офроуд форума, което пък означава,че избора ми е правилен!
                Трябва ми нещо, което да му завъртя ключа, да мина връх Шипка-независимо кога - да си нося кучето и да не гори 20/100.
                Това е !
                2.2 е най-култовият мотор на Субару, но се е вграждал във вече твърде архаични модели..Вземи най-скъпия намерен Аутбек 3.0 до 2003 производство. Да, страдат от вкопаване на леглата на клапаните след около 50 к.км пробег, казано е и в бюлетините на BRC, бензинов разход от 18 софииско градско до около 10 динамично извънградско, динамиката е задоволителна, пътното поведение при всякакви настилки- отлично и сигурно, парно, подгреви и т.н- за секунди, абсолютно безшумна работа на системите и тишина в купето ! Успех и късмет желая !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Субару Отбак или ...

                  От колегите с Аутбеци съм чувал за разход извънградско съпоставим между 2.5 и 3, но разлика във вървежа има.
                  Голямата разлика е в градския разход.
                  Аутбек с 2.2 няма.
                  Т.е можеш и да си направиш както каза колегата по-горе, като си вземеш желаното легаси и да му смениш окачването.
                  Същия номер става и с Импреза/Форестър.
                  Аз съм по фен на старите модификации, щот съм склонен да залитам извън пътя, а там със скъпа кола не влизам....
                  Колега Скрапхед, бия задна и мненията ти повече не ги чета.... така като гледам няма какво да си кажем.
                  При първия си пост тука написах че 100 души имат 100 мнения, ма май и това не го е отчел колегата пуснал темата.
                  Аз съм пристрастен и моят избор би бил форестър турбо.
                  Това ми последния пост тук.
                  Успех на колегата с избора.
                  Поздрави!
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар


                  • От: Субару Отбак или ...

                    колега СакiD, полезно е да уточните в коя част на страната живеете за евентуално съдействие при оглед на МПС-та... Стара кола се избира от предлаганите към момента, а не само по модел... Иначе може да се окаже, че си избрали най-голямото дърво...
                    Аз на времето си купих Лендкрузер 73-ка "щото е най-здравия жип", а след това се наложи почти пълна реставрация
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • От: Субару Отбак или ...

                      Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                      Посочих и то ясно. Жена ,дете,куче. От 5 км. градско до 1000 селско. Това е ! Никакъв оффроуд.
                      Забелязвам, че на жените много им допадат Subaru комбитата, по вече споменати причини:
                      - карат се като лек автомобил
                      - имат добра проходимост на градски сняг, без да се налага да човъркаш лостове и копчета
                      - имат относително безпроблемни автоматици
                      - голям багажник за покупки
                      - не са високи и влизането и излизането е лесно (включително и за децата)
                      На доста от приятелските семейства жените им карат Subaru Legacy или Outback и тук-там по някой Форестър или Passat 4x4.
                      Явно и автомобилиете са и достатъчно дуракоустойчиви.
                      Според мен за тази цел си е направо перфектно.

                      Outlander първото поколение (2003-2006) е точно същото между впрочем - перманентно 4х4, симетрично разпределен въртящ момент, високо комби. За мен това си е близнак на Форестър. Двигателите им са хубави, па макар и да не са боксери

                      Коментар


                      • От: Субару Отбак или ...

                        Разход градско в София при 2,5-не по-малко от 14л.,за H6-не по-малко от 15,стигал съм до 18.Извънградско минималното,което съм постигал с 2,5 е 7,5 на магистрала с 110,а H6 не съм успявал да го сваля под 8,5,ама с пенсионерско каране.. Многократно тествано това лято-цялата магистрала на темпомат на 140,на места с настъпване за изпреварване -10,5.Ако хвърчиш с повече без проблем ще го докараш 12.Това само бензин,газ никога не съм слагал.Пиша за B12,B-13 може и с литър нагоре да е шестака.Реглаж на клапани се прави по-често при 2,5,но за сметка е в пъти по-евтина процедурата.Тъй като си водя документация за всяка една кола отговорно мога да кажа,че притежанието на по-големия боксер ми е струвало 2 пъти по скъпо от 2,5 без да включвам гориво,данъци и застраховки.И не си мислете,че като 3.0 е с верига,то тя никога не се сменя.Жокер-стуваше някъде около 850 лв.ангренажния комплект.....Иначе колите са много приятни за каране,пътуваш комфортно и сигурно и в града и по магистрала и на ски,като динамика не са особено впечатляващи за кубатурата и конете си.

                        Коментар


                        • От: Субару Отбак или ...

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          колега СакiD, полезно е да уточните в коя част на страната живеете за евентуално съдействие при оглед на МПС-та... Стара кола се избира от предлаганите към момента, а не само по модел... Иначе може да се окаже, че си избрали най-голямото дърво...
                          Аз на времето си купих Лендкрузер 73-ка "щото е най-здравия жип", а след това се наложи почти пълна реставрация
                          От Разград съм колега.
                          Занимавам се с голяма хладилна техника и в момента като погледна през прозореца все едно съм на работа.
                          Оглед на колата наистина ще ми е нужен, но при положение, че ще я взема от Немско там ще я проверим. Имам хора в Пфафенхофен които от много години са в бранша а и аз разбирам. Оказва се ,че наистина обаче , 3.0 мотора е проблемен и не е толкова динамичен колкото ми се искаше. Плюят го.
                          Исках и модела след 2004 но не видях никъде добри отзиви за него. В града не съм виждал нито едно след 2004-та. Преди въпросната година ги има , но пък 3000 няма. Всички са 2,5 с газ. Добре се държат. Цените на обслужването са по-ниски от тия които сте споменали.
                          Искам по-нова година защото най-вероятно дъщеря ми ще я кара. В момента има голф ама постоянно 124-ката ( E-class W124 coupe Е220) е в ръцете и.
                          Колкото до комбитата и аз го искам - не само жена ми защото е по-функционално.
                          Много бих се радвал ако някой, който има въпросния модел след 2004 сподели мнение.

                          Коментар


                          • От: Субару Отбак или ...

                            Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
                            Забелязвам, че на жените много им допадат Subaru комбитата, по вече споменати причини:
                            - карат се като лек автомобил
                            - имат добра проходимост на градски сняг, без да се налага да човъркаш лостове и копчета
                            - имат относително безпроблемни автоматици
                            - голям багажник за покупки
                            - не са високи и влизането и излизането е лесно (включително и за децата)
                            На доста от приятелските семейства жените им карат Subaru Legacy или Outback и тук-там по някой Форестър или Passat 4x4.
                            Явно и автомобилиете са и достатъчно дуракоустойчиви.
                            Според мен за тази цел си е направо перфектно.

                            Outlander първото поколение (2003-2006) е точно същото между впрочем - перманентно 4х4, симетрично разпределен въртящ момент, високо комби. За мен това си е близнак на Форестър. Двигателите им са хубави, па макар и да не са боксери
                            Ни най-малко съм фен на боксера. Ясно ми е , че е труден мотор. Оутлендъра беше също на дневен ред. Малко ми е спартанско вътре но май е добър.
                            Много се бях навил и на Мурано. Никой нищо не писа за въпросните модели. Както и да е .

                            Коментар


                            • Re: Субару Отбак или ...

                              Аз карам инфинити, което си е Мурано, доста ги заглеждах но при тях проблем е CVT скоростната кутия.
                              Разликата при инфинити е, че е 7 степенен автомат, частите са си нисан, скъпи са ламарини фарове и т.н.
                              4х4 то е до поискване но е много прилично, не е с виско, води се Nissan ATTESA, по знаещите да обяснят, на мен ми се видя като многодисков съединител в масло.
                              Зимата никакъв проблем, а много се притеснявах, че слизам от суби.
                              3,7 литровия мотор е много динамичен, разхода е колкото на субару 3 литра, за 5 000 км средния разход и по комп и по сметки /включва зимата/ е 12,1. Лятото не е минавал 11.5. Не е подходящ за щерки много ще и хареса малко си е женски автомобила
                              Лятото по магистралата е около 10, градско минава 16 литра на 100, до тук съм навъртял 30 000км без забележки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tech_pic_traction_skyline.jpg
Прегледи:1
Размер:36.5 КБ
ID:5740567
                              Последно редактирано от Daniel; 19-01-17, 15:28.

                              Коментар


                              • От: Субару Отбак или ...

                                Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                                От Разград съм колега.
                                Не че се заяждам колега.

                                В Разград има ли специалист на Субару?

                                Да не се окаже че за най малката интервенция по прехваления боксер ще се ходи до Варна примерно.

                                А там в Хлебозавод 2(Миро май беше) минавам редовно и опашката от чакащи Субита расте и не върви бързо

                                А да не говорим как псуват пациентите от цените щото монопол братче.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X