Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Отбак или ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Субару Отбак или ...

    Субару, специално EZ30r си е много приятно и за шофиране, и за ремонтиране. Направено е за нормални хора, буквално с пет ключа разглобяваш и сглобяваш мотора, възхищаеайки се на инженерите, които са го конструирали. ДВГ се сваля и качва от неспециалист, като мен за около шест часа. Газ си гори около 15+,малко е трудно да се вкара в час, щото тук пристигат на много километри и фактически се възстановява разликата между българската и швейцарската цена. Друго не се сещам, с две думи, ако все още ти се човърка по коли -няма да съжаляваш.

    Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • От: Субару Отбак или ...

      Моят среден разход варира от 13/100 до 13.8/100, в зависимост дали се пътува с колата или се ползва основно в градско. Данните са за хиляди километри с включени бензин и газ в тях (карам и на двете). В Субару форума имаше добре направена таблица с разхода на колите.

      Коментар


      • От: Субару Отбак или ...

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        Моят среден разход варира от 13/100 до 13.8/100, в зависимост дали се пътува с колата или се ползва основно в градско. Данните са за хиляди километри с включени бензин и газ в тях (карам и на двете). В Субару форума имаше добре направена таблица с разхода на колите.
        https://www.subaruclubbg.com/forum/v...php?f=1&t=4934
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • От: Субару Отбак или ...

          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
          Много забавна графика. 2.5 турбо е с около 3 литра по-иконономичен 2.0 турбо и градски и извънградско.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: Субару Отбак или ...

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Много забавна графика. 2.5 турбо е с около 3 литра по-иконономичен 2.0 турбо и градски и извънградско.
            Заговори се, споделих. Също не я одобрявам......
            Ще сложа линк към една друга таблица с разход, но ....другия форум на Субару е затворен за профилактика.
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • От: Субару Отбак или ...

              Аз въртя около 15-20к на година. Затова искам газ. С дизелите съм много скаран. Колкото до бързото каране и перчене на пътя - намирам го за крайно неуместно. Умерен шофьор съм без ПТП -за 27 години зад волана( да чукна на дърво) .Ама вярно някои охлюви по пътя ако мога ще ги прескоча.
              Колкото до по-новия модел на Субару - не е от значение. По-ми харесваше.
              Правилно ли разбрах ?
              -ръчката е 50/50 разпределение
              -автомата 60/40
              Пак питам -никой не ми отговори . Защо само на Субару Оубак 3,0 2003-2009г. пише - на всичките колелета AWD. Защо само на него и какво означава ?

              Коментар


              • От: Субару Отбак или ...

                Първоначално публикуван от CakiD Преглед на мнение
                -автомата 60/40
                Пак питам -никой не ми отговори . Защо само на Субару Оубак 3,0 2003-2009г. пише - на всичките колелета AWD. Защо само на него и какво означава ?
                Променливо е отношението при автомата от 90/10 до 60/40, като зависи колко е зацепила муфата кум задния мост.
                Всички ръчки са твърдо 50:50
                .......има и т.н кутии DCCD, пак с променливо отношение
                ..........има и с вариатор

                Всяко съвременно Субару е AWD!
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • От: Субару Отбак или ...

                  Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                  Променливо е отношението при автомата от 90/10 до 60/40, като зависи колко е зацепила муфата кум задния мост.
                  Това е стария вариант, on-demand 90/10.


                  Тези са full-time с асиметричен централен диференциал 45/55 предни/задни с електронно контролиран хидравличен многодисков съединител инсталирани в паралел с него. TV1/VTD 4- And 5-Speed Automatic Transmission.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Субару Отбак или ...

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Това е стария вариант, on-demand 90/10.


                    Тези са full-time с асиметричен централен диференциал 45/55 предни/задни с електронно контролиран хидравличен многодисков съединител инсталирани в паралел с него. TV1/VTD 4- And 5-Speed Automatic Transmission.
                    Така е и при нужда изравнява 50/50.
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Субару Отбак или ...

                      Хм, гранд витара или х-трейл. Гледай за удари и ръжда. Както многократно писаха по-горе - субару не- та*ак кола е.
                      За туарег (свестен) бюджета ти е малък, за лендровър също.

                      --
                      Феновете на субару да ме извиняват, ама на форестъра датчика за темп на маслото в задният диф е монтиран перпендикулярно (на моста) надолу (т.е. под просвета) . Та, представи си като се движиш по коловоз в сняг какво става. "Инженерни" недомислици - кавичките и правописните грешки са нарочно.
                      Даже няма да споменавам скоростната кутия и половинките...дето никаква не я вършат.

                      Коментар


                      • От: Субару Отбак или ...

                        Първоначално публикуван от yordanb Преглед на мнение
                        Хм, гранд витара или х-трейл. Гледай за удари и ръжда. Както многократно писаха по-горе - субару не- та*ак кола е.
                        За туарег (свестен) бюджета ти е малък, за лендровър също.

                        --
                        Феновете на субару да ме извиняват, ама на форестъра датчика за темп на маслото в задният диф е монтиран перпендикулярно (на моста) надолу (т.е. под просвета) . Та, представи си като се движиш по коловоз в сняг какво става. "Инженерни" недомислици - кавичките и правописните грешки са нарочно.
                        Даже няма да споменавам скоростната кутия и половинките...дето никаква не я вършат.

                        Айде да обясниш какво е това половинки, какво им е мезето и каква работа очакваш да вършат?
                        Освен това сензорът при Форестър е отзад на диференциала а не отдолу и наистина доста трябва да се постараеш, за да го поразиш.
                        Туарег, не съм виждал отблизо, но сравнението на Субару с Лендровър е неуместно по всички показатели. ЛР е с друго предназначение, а по отношение на качество и надеждност, Субару е няколко порядъка напред ,ако ще ЛР да е тапициран с косми от гъза на Кралицата.
                        Познавам повечето модели Субару, определено не съм им сред ревностните фенове, но не мога да отрека фактите
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Субару Отбак или ...

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Айде да обясниш какво е това половинки, какво им е мезето и каква работа очакваш да вършат?
                          Освен това сензорът при Форестър е отзад на диференциала а не отдолу и наистина доста трябва да се постараеш, за да го поразиш.
                          Туарег, не съм виждал отблизо, но сравнението на Субару с Лендровър е неуместно по всички показатели. ЛР е с друго предназначение, а по отношение на качество и надеждност, Субару е няколко порядъка напред ,ако ще ЛР да е тапициран с косми от гъза на Кралицата.
                          Познавам повечето модели Субару, определено не съм им сред ревностните фенове, но не мога да отрека фактите
                          За половинките няма да се обеснявам 'щото се заяждаш - при едни и същи пътни условия субаруто е толкова зле, колкото йети с предно. Едно и също задкормилно у-во, с много опит...
                          За датчика - ами не си прав. Точно е монтиран на 90 гр. спрямо диференциала надолу към пътя.
                          Нямам снимка, ама имам личен опит.
                          За прословутата грешка с катализатора (изходната ламбда) даже не ми се говори. Пластмасово табло, тропащи кори, двигател без въртящ момент. Пиша за 2.0 боксера. Толкова нелеп автомобил (форестър) не съм притежавал друг път.

                          Единственото предимство му е, че е широк отзад.


                          Sent from my SGP771 using Tapatalk

                          Коментар


                          • Re: Субару Отбак или ...

                            За прословутата грешка с катализатора (изходната ламбда) даже не ми се говори. Пластмасово табло, тропащи кори
                            Това си го написал за съответен автомобил, около мен има много субарута, колко по нагоре към планината, толкова повече. Имал съм само едно, а съм се возил на много, тропащи кори не съм засичал, не съм и чувал за проблем с ламбда сонда.
                            Ти си точно като един комшия, купи легаси комби на сигурно 300 000 км. Построи си къщата с него, то не беше цимент, пясък, тухли. Тази кола основно съм я виждал легнала на тампоните. След 2 години мъки не можа да го счупи, продаде го и си купи хонда ХРВ, после обясняваше колко е скапано субарцето, но с хондата не кара пясък

                            На форестър 2 литров мотор без турбо е малък, динамиката не е нищо особенно. Но не е само този автомобил така, служебно карам ярис 1.3 74 KW 101HP.
                            Харчи много, и хич не върви, към нас качвам баира само на 1 ва, със Суби на 3 та, с бившата ми вектра пак там. Не е само мойта така имаме още 4 ри. За сравнение дачия логан и докер са самолети , на дълъг път със 130 разхода е 8, ако има баирче минава 9, субару легаси 2.0 при същите условия, разход 7.
                            Последно редактирано от Daniel; 25-01-17, 08:26.

                            Коментар


                            • От: Субару Отбак или ...

                              Първоначално публикуван от yordanb Преглед на мнение
                              За датчика - ами не си прав. Точно е монтиран на 90 гр. спрямо диференциала надолу към пътя.
                              Нямам снимка, ама имам личен опит.
                              не си писал за кой модел точно става въпрос, защото по-старите нямат такъв сензор. Но нека хората да преценят кое е по-надеждно - твоя "личен опит" или снимките:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DiffCover1.jpg
Прегледи:1
Размер:66.7 КБ
ID:5741006
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DiffCover2.jpg
Прегледи:1
Размер:67.5 КБ
ID:5741007
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:583494919502.png
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5741008
                              И още 100тици. Нито една няма с монтиран датчик надолу към пътя.

                              Коментар


                              • От: Субару Отбак или ...

                                Форестър широк отзад?! Сега остава да кажеш, че и багажника му е огромен и ще има фейспалм.

                                Три форестъра съм карал служебно офроуд, един автомат и две ръчки, всичките 2.0 бензин. Няма такова безсмъртно окачване, а това дето скърцали корите - нашите ги товарехме до откат и не са скърцали, представям си за каква гробница иде реч...

                                Не ме кефят, ама не мога да си изкривя душата - като са прежалени са относително проходими.
                                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X