Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

    Ако питаш за парите - около 7-8к. По принцип не е като да си спестяваме пари за ремонти и да не искаме нищо да правим, но след като наляхме над 2к за последния месец в настоящата кола и все още се налага да ходим пеша в снега, нещо... а бе май ни писна да правим

    ПС: Ако наистина ще е нещо здраво и няма да се налага близките 60к километра да му правиме сериозни ремонти, можем и повече да заделим, но нещо свикнахме винаги да имаме една сума пари заделена за поредното неработещо нещо.
    Последно редактирано от lllusion; 05-01-16, 23:14.

    Коментар


    • #92
      От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

      Първоначално публикуван от lllusion Преглед на мнение
      Ако наистина ще е нещо здраво и няма да се налага близките 60к километра да му правиме сериозни ремонти, можем и повече да заделим...
      За това не трябват пари, а луд късмет.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #93
        От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

        Първоначално публикуван от haga Преглед на мнение
        Питам за второто поколение Субару 2002 - 2008 година.
        Форитата от това поколение - SG, с атмосферен 2.0 двг (EJ20) са наистина 125к.с. в началото и с фейслифта от 2005г стават 158к.с.
        SUZUKI V-STROM 1000
        Jeep Cherokee 2.5CRD
        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
        о889 525 о74 - Владо

        Коментар


        • #94
          От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

          Първоначално публикуван от lllusion Преглед на мнение
          .... Всъщност това, което ни трябва е комби (дори и да не е чак толкова високо, но с нескосен багажник) или джип. И понеже разчитаме изключително и само на една кола ни трябва нещо здраво ...
          Първоначално публикуван от lllusion Преглед на мнение
          ... ПС: Ако наистина ще е нещо здраво и няма да се налага близките 60к километра да му правиме сериозни ремонти, можем и повече да заделим, ...
          Honda CR-V
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #95
            От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

            Направи ми впечатление, че покрай казуса "Що е то KIA - GP или Jeep?", ПОЧТИ никой не обърна внимание на този, повторно зададен въпрос:
            Първоначално публикуван от sdg Преглед на мнение
            ... Гледах (отново в awdwiki.com): защо Субару правят разлика между "viscious coupling" за ръчните скоростни кутии, и MPT ("multi-plate clutch") за автоматичните? Защо в диаграмите апаратите са различни? И двете ли са "муфа", или това на ръчната скоростна кутия е муфа, а другото се нарича по друг начин? ...
            Доколкото знам (от обща култура, не конкретно за Субару), приликата между виско-муфа и многодисков съединител е, че и двете имат много дискове.
            Разликата е, че при виско-муфата движението се предава от първичните към вторичните дискове (ако мога така да се изразя) чрез сгъстяване на маслото, а при многодисковия съединител чрез притискане на дисковете един към друг. Поправете ме, ако греша.
            Последно редактирано от krasi-mir; 06-01-16, 08:08.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #96
              От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

              Т.е. движението се предава или чрез триене или чрез повишаване на вискозитета.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #97
                От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                Така е. Обаче при Субару конкретно виско-муфата за МТ версиите е добавка към механичния диф. Той предава движението към двата моста, муфата само го прави да не е "отворен". Само не съм сигурен дали абсолютно всички 4х4 с ръчка са с виско, или само по-мощните в гамите (става въпрос за базовите Импреса и Легаси, а Форестър и Аутбек мисля, че всички са така).
                При АТ са с електронно-управляван многодисков съединител, но е постоянно зацепен в различна степен и не "чака" да пробоксува предно колело, та да го зацепи.
                SUZUKI V-STROM 1000
                Jeep Cherokee 2.5CRD
                TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                о889 525 о74 - Владо

                Коментар


                • #98
                  От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                  Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                  Така е. Обаче при Субару конкретно виско-муфата за МТ версиите е добавка към механичния диф. Той предава движението към двата моста, муфата само го прави да не е "отворен". Само не съм сигурен дали абсолютно всички 4х4 с ръчка са с виско, или само по-мощните в гамите (става въпрос за базовите Импреса и Легаси, а Форестър и Аутбек мисля, че всички са така).
                  При АТ са с електронно-управляван многодисков съединител, но е постоянно зацепен в различна степен и не "чака" да пробоксува предно колело, та да го зацепи.
                  Всички ръчки са с диф и виско муфа. А при конкретно Outback H6 е диф и елетронно управляема муфа.


                  А че всички са зацепени постоянно, то ако 10% са броят - да, но в реалността е ето така:

                  Последно редактирано от Jimi; 06-01-16, 11:29.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #99
                    От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Всички ръчки са с диф и виско муфа. А при конкретно Outback H6 е диф и елетронно управляема муфа.
                    Дай да я видим тая "муфа". BMW и Grand Cherokee имат такива. За Субару много се съмнявам.

                    Коментар


                    • От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                      Еми имат си. А даже някой си имат и виско в задния диф.

                      With TV1/VTD 4- And 5-Speed Automatic Transmission:

                      Full-time all wheel drive with 45/55 torque split front-to-rear under normal conditions. Electronically controlled hydraulic multi-plate clutch installed in conjunction with the center planetary-type differential. Sensors monitor parameters such as wheel slippage, throttle position and braking to help determine the amount of clutch lock. Optional viscous-type limited-slip rear differential.
                      Vehicles with 4-speed VTD: 2002 Impreza 2.5WRX (North American market), Forester 2.5XT (North American market), SVX (36/64 torque split), 2003 Legacy GT 4EAT+VTD, 1998-2003 6-cylinder Legacy Outback 4EAT+VTD, (anything else?)
                      Vehicles with 5-speed VTD: 6-cylinder Legacy, Legacy Outback, Tribeca

                      Гледай тука на 3та минута какво става.

                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                        Първоначално публикуван от lllusion Преглед на мнение
                        Включвам се в темата на колегата ( Здравей, Дени! ) с подобен въпрос. От цялото четене виждам, че най-много хвалите Grand Cherokee, но сякаш ме притеснява възрастта на по-старите модели съответно проблемите, свързани с нея, и здравината на по-новите, особено след като попаднах на изключително много обяви с текст "блокирал мотор" и "неработещи скорости". Всъщност това, което ни трябва е комби (дори и да не е чак толкова високо, но с нескосен багажник) или джип. И понеже разчитаме изключително и само на една кола ни трябва нещо здраво и при възможност да не трябва да го държим в гараж, заради хората, чиято работа е присвояването на части и/или цели коли с цел печалба. На месец навъртаме около 4-5к километра и не обичаме честата смяна на автомобили, така че търсим нещо надеждно. Сумата може да надвишава тази на slatanic, но в рамките на нормалното.
                        Kakво Гранд Чероки при 5000 км/месец, това са 1000лв за газ само, за година само експлоатационните разходи ще са около 3 пъти цената на придобиване................ при такъв пробег и изискване за надежност, само нова кола заради гаранцията или не по-стара от 2-3 годишна на оперативен лизинг
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                          Виско в задният диф го има отдавна.Още при 325ix модел Е30 задния диф е виско шпер.Но като цяло целият автомобил е с променена ходова част.
                          Ей на какво може
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                            Поне сега остана време да кажа здравей и на колежката илюжън и много поздрави на колегата.
                            Според мен също както колегата по горе каза за тоя пробег гранда е нерентабилен от гледна точка разход.
                            Ако не се ходи по разни много лоши пътища да се търси нещо от сорта на ЦРВ или маверик2.Всичко ще му е по евтино от на гранда.
                            А и ще е по нова като година.Не че е определящо това за състоянието де.
                            Да кажа и за себе си поне аз до какви изводи стигам.За парите които аз мога да извадя читав гранд или субару 2.0 турбо е мнооооого малко вероятно да се намерят.
                            И тъй като съм голям карък на автомобили при мен шанса е чиста 0.Затова колкото и да не ми се иска ще се наложи да се оглеждам за по-малолитражно/вървящи машини.
                            Там пък попадат маверик2(ако влезе в парите),форестър 2.0(и двете с ръчна кутия) и евентуално хонда црв(че и тя май извън бюджета).
                            За сега тези.Ще чета и мисля,а вие не се стеснявайте да добавяте ценна информация за различните задвижвания и слаби/добри страни на машините.
                            Поздрави.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                              Форестър 2.0 е много добър вариант от гледна точка на надежност, пригодност на газ и нормални експлоатационни разходи, ако не се търсят относително високите спортни възможности на турбо 2.0, пък си има и бавни[emoji3]

                              Коментар


                              • От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                                В момента сме с разход 18-19/100 бензин, така че не съм сигурна, че разхода на гранда на газ ще е по-страшен. По-скоро ме притесняват проблемите с мотора и скоростите, които май правят.
                                Обмислихме и по-нов модел и гаранционни, но разберете ме след 2 години ще сме навъртяли гаранционните километри, щастието ще свърши и проблемите ще започнат, а не сме богати, че да си купуваме нова кола през 2 години. Затова търсим нещо старо и здраво.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X