Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

    Тъй като ми е съботно едно такова лежерно и ми се въртят отново разни мисли в главата реших да видя какви бръмбари се въртят и в главите на другите.
    От вече доста време се каня за различни офроуд возила и все нещата отиват на м....ната си както предполагам и сега ще стане,но това не пречи да се създаде още една полезна надявам се тема във форума.
    А ето я и нея всъщност.
    Идеята е следната за сега поне имам лично служебен автомобил с който се движа през седмицата и от тази гледна точка кола за това не ми е нужна.
    Градска кола за в София пазаруване и т.н. също имам в лицето на една малолитражно пунто което последните 3-4 години да е живо и здраво му навъртях към 50к километра за съботни и неделни пътувания из страната.Обаче тоя същият автомобил макар и харчещ нищожни количества гориво други плюсове няма.
    Никакви екстри и никакъв комфорт.Е от тази гледна точка и няма какво да се счупи в него и никога не ме е оставил никъде,но му е време да си остане кола за пазар един вид.
    Тук пак идва не дневен ред и темата във форума.
    Избора на автомобил за разходки,а при нужда и за градско каране в София разбира се.
    За сега най-големият ми фаворит е гранд чероки 5.2 или 5.9.Друг избор който може би ще ми свърши работа за тази цел би били субару форестър турбо 2.0.
    То може би се доближава като конструкция най-много до гранда.За друг автомобил за сега по скоро идеи нямам,но предполагам вие бихте имали.
    Возилото основно ще ни закарва до една или друга туристическа дестинация из България,а ако има финанси и около нея.
    От време на време местата който посещаваме са лишени от читав път,а понякога и от почти никакъв.Чат пат язовири или трудни за достигане туристически обекти.
    Имам и мерак за леки офроуд разходки и затова отново по ме влече към гранда,но да не повличаме темата направо към него,а да дадем шанс и на други претенденти да достигнат финалната права.
    Бюджета който всъщност е определящ в както винаги е около 5к лева.
    Сега и идеите от вас.Има ли смисъл да се гледа и гранд 4.0 при такова използване от моя страна.
    Субару феновете ще кажат взимай турбо форестъра,но пък той ме притеснява от гледна точка монтаж на газова уредба и последващи проблеми.
    Гранда също ще се търси с газ или ще се монтира след това,но там притесненията са доста по-малки около газовата и по-големи за раздатки и автомат.
    При субаруто имаме и никак не евтин съединител,но той си е консуматив който не се сменя всяка седмица така,че не бива да се гледа на него като проблем,а като
    плануван бъдещ разход свързан с използването на возилото.
    Друго за което да мисля за сега не ми идва в акъла.
    Вие ако имате какво да кажете и да ме насочите на някъде или пък друга информация за друго високо комби в тоя бюджет ще се радвам да прочета.

    П.С.За много години на всички!!!
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

    Гранда си е по-скоро камионче(по-тежък е може би с 2/3 тон, цели мостове, рама, по-големи гуми) за разлика от Форестъра, който си е лека кола. Имай предвид, че първия гранд няма легло за резервната гума и тя си седи изправена отзад в багажника. Като сложиш и газова бутилка съвсем ще се видиш без багажник. За Форестър не мога да коментирам, но и аз ги заглеждах. Знам само, че автоматите нямат бавни и не всички форестъри имат LSD отзад, за разлика от Грандовете.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

      Тези 5 хиляди само за първоначално придобиване ли ги имаш предвид, или и за сервизиране, обслужване, гуми и газификация ?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

        Здравейте,
        Добре е да отговорите на следните въпроси:
        1. Бюджета 5000 само за закупуване ли е?
        2. Колко човека/багаж се носи на тези екскурзии?
        3. Какво означава за Вас повече комфорт?
        4. Каква е предполагаемата скорост на движение по магистрала/първокласен път?
        5. Бюджет за гориво в лв./100 км?
        6. Колко км. на година ще се кара?

        Поздрави
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

          Ako е Гранд, само V8 иначе защо изобщо да е Гранд
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

            Aз пък бих казал, че 4.0 WJ/WG е добър вариант, защото се намира в комбинация, която лично аз предпочитам - автомат с раздатка 242. Колкото и да е супер куадрадрайва, все пак е с много електроника по него.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              ...... куадрадрайва, все пак е с много електроника по него.
              ....ами няма грам електроника в "куадра-драйва" на WJ.....освен ако не си написал нещо мислейки си по един начин, а аз от монитора го взприемам по друг.....тогава ЧНГ и
              П.П. По темата, аз съм за "Гранд 5.2".....е малко съм пристрастен
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                Така.Бюджета да го почнем.Като начало е плаващ щото тия пари ще се теглят,но като цяло смятам повече от 5к за закупуване да не се дават.
                Ако може да са за закупуване и леко обслужване още по-добре ма едва ли.
                Според зависи е тая работа щото не се знае какво ще се намери.
                Визирам гранд ZJ 4.0,5.2,5.9(за последното парите не стигат) и субару форестър първа серия 2.0 турбо с ръчна кутия м/у другото пак да кажа.Там автомата за разлика от при джип нещо не ме кефи като идея.Гранд WJ не харесвам като визия и не го гледам изобщо,а за там и парите са малко.
                Пътуваме трима.Аз,жената и дъщерята която вече отива към 4 години та колички и т.н. не носим с нас.
                Бързо не карам на дълъг път.Но да речем магистрално 130 са един нормален вариант където е възможно.
                НО!Ми е важно да има колата достатъчно торк за изпреварвания при който трябва да се изтеглиш без да се оглеждаш за коли на километър пред теб и зад теб.
                В общи линии това се сещам за сега.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  Гранда си е по-скоро камионче(...рама...) ...
                  Рама? Къде, къде?

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  Ako е Гранд, само V8 иначе защо изобщо да е Гранд
                  И мен така излъга

                  Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                  Визирам гранд ZJ 4.0,5.2,5.9(за последното парите не стигат) и субару форестър първа серия 2.0 турбо с ръчна кутия м/у другото пак да кажа.
                  От тези най-запазеното, което намериш, все няма да сбъркаш.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                    Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                    Визирам гранд ZJ 4.0........5.9(за последното парите не стигат)
                    В общи линии това се сещам за сега.
                    ZJ 4.0 не е най-доброто......5.9 - преди 2 месеца внесоха по картинка купен от Германия за 1.5 Евра......вече стигна 6000 лв с ремонтите и стъпва добре на пътя, ама ти си знаеш.....ако трябва ще помагам (да та бу'нем къде гюбрето)
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Aз пък бих казал, че 4.0 WJ/WG е добър вариант, защото се намира в комбинация, която лично аз предпочитам - автомат с раздатка 242. Колкото и да е супер куадрадрайва, все пак е с много електроника по него.

                      Раздатка 242 си е добре, ама е по-лесно да сложиш такава раздатка на 4.7, отколкото да смениш мотора. 4.0 идва слабичък на Гранд.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                        За гюбрето аз сам бих си скочил Дядо ама пусто бюджета отива други дупки да пълни.Тъй като гледам пазара в БГ е мноооооого беден на грандове не е изключено да се пазарува по евтина машина от вън и тук да се прави както са направили в случая с 5.9ката при теб.
                        Аз на 5.2/4.0 и не съм се возил да кажа харесва ли ми не ми ли харесва,но 5.9 съм се возил на колегата бубата преди да сложи компресора и тогава си беше повече от идеално за моите виждания.Сега е...извън бюджета.
                        Мен друго ми е важно.Според вас кое по-добре би извършвало задълженията си спрямо моето задание.
                        Клатенето и тежеста на гранда не ми пречат.Клиренса на турбо субаруто е повече от приличен за движение по пътищата,но извън тях въпреки добрия си център на тежеста и не малкият просвет пак си е лека кола.Трябва да се има едно на ум.
                        Ма знам ли и аз де.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                          Клиренса на турбо субаруто е повече от приличен за движение по пътищата,но извън тях въпреки добрия си център на тежеста и не малкият просвет пак си е лека кола.Трябва да се има едно на ум.
                          Без проблем ще стигне до повечето туристически дестинации, а какво имаш предвид по "лек фроуд"... там само ти може да си отговориш, но не си мисли, че щом е черен път, ти трябва джип. Общо взето в повечето случаи, щом е път, пък бил той и черен се минава с всичко. 4х4 вече за кал и сняг, а клиренс за баш извън пътя, блокажи за по хард изпълнения и т.н.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                            Субарото е добър избор и то не на последно място, заради това че не ти дава шанс за еретични мисли за "наджипване". Клирънс има колкото повечето "джипове", демараж има достатъчно, а и е здрава кола.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на високо комби.Гранд чероки,субару или....

                              Аз и сега ги стигам тия туристически дестинации без проблем с пунтото(в смисъл,че не оставям нищо от него по пътя),но си е мъка.Затова колкото повече толкова....в умерени дози.
                              Лекият офроуд аз го приемам така.Не се бутам сам там дето ми е ясно,че може да не изляза.Другото си от шофьора и джипа.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X