Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на джип - помогнете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на джип - помогнете

    Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
    Приятели, хванаха ми окото два Jeep единия се продава ... в София. Този в София е overland 10.2005 поне по това което се вижда на снимки и видео е много запазен ... Дали е възможно някой ако може да ги види да не се разхождам напразно. Поздрави
    Днес ходих да го видя. Отвън изглежда добре. Гумите са за мъгла, левият му стоп е пукнат. За останалото - при дадо Владо.
    На Горубляне имаше още 4 от тоя модел.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Покупка на джип - помогнете

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Днес ходих да го видя. Отвън изглежда добре. Гумите са за мъгла, левият му стоп е пукнат. За останалото - при дадо Владо.
      На Горубляне имаше още 4 от тоя модел.
      100%реални 99хил. км. 1собственик, пълна сервизна история! ! ! Джипа е като нов в магазина! ! ! Навигация, Оверланд, 2. 7цди-163кс+смяна скорости от волана ! ! ! вс. екстри ЗА ЦЕНИТЕЛИ! ! !
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Покупка на джип - помогнете

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Днес ходих да го видя. Отвън изглежда добре. Гумите са за мъгла, левият му стоп е пукнат. За останалото - при дадо Владо.
        На Горубляне имаше още 4 от тоя модел.
        Благодаря много! Ако дойдеш към Варна ще черпя или пък аз към теб Да явно им е паднала цената и са ги налазили много. Какво толкова ви притеснява каручката,
        предполагам по трансмисията нещо? В мотора не виждам драма там са ясни нещата в кутията също...дадо Владо не го познавам

        Коментар


        • От: Покупка на джип - помогнете

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Еее недей така джипката е с екстри които и тя не предполага не има!

          Коментар


          • От: Покупка на джип - помогнете

            Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
            ..дадо Владо не го познавам
            Дядо Владо няма как да се командирова до Варна, че и до Горубляне също. Ако ще купуваш кола в София, убедително убеждаваш джамбазина да ти намери репатрак (те си имат и то на доста разумни цени) или ако колата по някаква невиждана случайност е с редовни документи за движение, да прати човек с теб и на ход да я закарате до Костинброд. По мои наблюдения отпреди две-три години, джамбазите вече лесно се навиват, освен ако напоследък пак са забогатели и изнаглели. Друг вариант - Еди Рангелов, също от форума, но и той няма да се командирова до Горубляне, ма-а-а-а-алко по-близо от дядо Владо спрямо Горубляне е ситуиран, уговаряш час да направи преглед и една кЮмпютърна диагностика, това ако ще купуваш "Jeep" или "Мерцедес", де. За други марки - нека някой фен да посочи къде може да стане преглед. Не знам дали следиш темата, тука изтриха доста мнения поучителни с това, че форумът е обладан от фенщина към определени марки, както и от дизелопоклонничество, граничещи с мазохизъм. От мен само едно мнение: не слушай тия, дето ти внушават, че не ти трябвал джип / SUV, а обикновена кола с 4х4. Който се е качил на джип, никога не се е върнал на кола.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Покупка на джип - помогнете

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Не си много прав - тия фабрични/техн. данни не ги гледай. ТЛК излиза от завода с два размера по големи гуми от Диското (за Форестъра да не говоря), повечето са с твърд блокаж на задния диф, естествено и с твърд блокаж на средния. Тоест, основните неща за проходимост ги има - голями гуми, блокировки.
              Предното независимо окачване е добър компромис между лека кола - джип.
              Двигателя 1KZТЕ е безпроблемен, както и другите основни възли и агрегати.
              Лошото е, че най новите са на по 17-18 г., на пазара се продават изтормозени, читавите не се продават. Но, намери ли се читава, както се каза и по назад, ще служи дълго и вярно.
              Поздрави!
              Не съм съгласен с това.

              За лед и сняг по асфалта не виждам някакво голямо предимство на ТЛК пред форито а тъкмо обратното:
              1. По голямо тегло - по трудно спиране на хлъзгаво;
              2. По висок център на тежеста, по големи ходове на окачването - доста по бавен и нестабилен в завоите
              2. Ще стигне малко по надалеко в снега по асфалта но пак няма да мине 2-3 метрови преспи.
              3. Тези 2-3 метрови преспи се случват 1 път на 2 години, през останалото време е заледено и заснежено само.

              Точно заради това според мен покупката на ТЛК е необоснована поради:
              1. Трудно намиране и висока покупна цена за приличен екземпляр - 15-20000 лв;
              2. Високи разходи за гориво;
              3. Невъзможност за лифт на разумна цена (за горски забавления и коловози) сравнено с други джипове с 2 цели моста.

              Обобщение
              1. ТЛК-то е добър компромис за он и офф роад като за сняг и лед по асфалта е по зле от форито.
              2. Форито е добър компромис за универсален 4х4 автомобил с добър клирънс, отлично поведение на сняг и лед но по затруднена употреба извън пътя

              За форито съм дал добър вариант за поръчка и доставка от именит специалист от Субару форума: Бат Буби.
              Лично той е доставил много автомобили субару и отзивите са отлични.
              По случайност той е от Варна - не го познавам но имам приятели които са останали доволни.

              Ако някой има канал за поръчка на добра Тойта(може и друга стойностна марка) от извън БГ моля да сподели.

              п.п.
              За автомата на джипа има доста теми включително пресни.
              А за дизелите 2.7/3.0 има още 2-3 пресни теми само да ти се чете.
              За покупка от горубляне ще си въздържа коментара.

              Поздрави
              Последно редактирано от rosen_offroad; 23-07-15, 21:06.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • От: Покупка на джип - помогнете

                Ходили сме с приятел да си харесва Субару в София при едно момче, което внася и продава само от тази марка - целият му двор беше пълен със субару... Човекът изглеждаше свестен и ако някой му има координатите нека ги сподели.

                Коментар


                • За форито съм дал добър вариант за поръчка и доставка от именит специалист от Субару форума: Бат Буби


                  По случайност той е от Варна - не го познавам но имам приятели които са останали доволни


                  Ще попитам тук таме да видя не мога ли от някъде да намеря инфо за Бат Буби, най много да видя имат ли някаква сбирка и там да ходя. Не знам Аз не бих се доверил някой да ми донесе кола твърде хард съм от към изисквания и трудно ще ме спечели. Принципно иска да мине през моите очи и ръце и най вече сърце дали нещо пулса ще ми се
                  вдигне
                  Имам хора за проверка, ако си избирам колите като другите мои определено ще бера ядове с моя изтънчен вкус и усет към най малко нередното нещо по колата а
                  в случая на мен не ми трябва някоя от магазина не знам как ще преглътна тази летва... Принципно съм решил или Фори или другата крайност Vogue. За сега Фори е фаворит!
                  Гранда също е в основната тройка. Днес един приятел ми предлага неговия МЛ дизел отново купен от магазина каран само от него, поръчат със пакета на АМГ55 от 2003 лято.

                  Поздрави и не пречи заедно да изберем нещо




                  Не знам дали следиш темата, тука изтриха доста мнения поучителни с това, че форумът е обладан от фенщина към определени марки, както и от дизелопоклонничество, граничещи с мазохизъм
                  Определено не съм обърнал внимание, това в моята тема ли?

                  Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                  Ходили сме с приятел да си харесва Субару в София при едно момче, което внася и продава само от тази марка - целият му двор беше пълен със субару... Човекът изглеждаше свестен и ако някой му има координатите нека ги сподели.
                  Да ще е добре ако имам може да има нещо интересно при него...
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-07-15, 08:35.

                  Коментар


                  • От: Покупка на джип - помогнете

                    МЛ от първите са американска сглобка а ако е и 400 цди както си мисля ще имаш много дертове и разходи.
                    МЛ след 2006 или 7- ма са второ поколение - по добър избор но скъпи.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: Покупка на джип - помогнете

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      МЛ от първите са американска сглобка а ако е и 400 цди както си мисля ще имаш много дертове и разходи.
                      МЛ след 2006 или 7- ма са второ поколение - по добър избор но скъпи.
                      Колата е с 2,7 мотора, принципно мен много ми харесва АМГ55 и мислех да ходя да взема един но се отказах. Поради причината че на дали ще ми върши работа, то е ясно
                      Форко някой ще пърпори като гледам и други мои познати много го хвалят А и ме привлича най много с това че най накрая трябва да се откажа от моята манящина и да не ми тежи на фона на всичко друго като разходи, пазене и т.н. да взема да имам и аз една кола дето да ми служи а не аз на нея...

                      Кой Форко е по добър този примерно 1998 - 2001 ли които гледам или следващия примерно 2002-2006. Задължително ръчна кутия и по възможност този с малкия мотор и с бавните, гледам има един отново във Варна да взема да го видя..
                      Последно редактирано от Peter Angelov; 23-07-15, 23:01.

                      Коментар


                      • От: Покупка на джип - помогнете

                        Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
                        Кой Форко е по добър този примерно 1998 - 2001 ли които гледам или следващия примерно 2002-2006. Задължително ръчна кутия и по възможност този с малкия мотор и с бавните, гледам има един отново във Варна да взема да го видя..
                        Разликата е само визуална.Технически,като двигател,скорости,окачване са абсолютно еднакви(2.0 имам предвид)

                        Коментар


                        • От: Покупка на джип - помогнете

                          Така, като познавам района, за който ти трябва във всеки един сезон, аз бих си взел ТЛК.Познавам един Кольо Каубоя (Лудия),дето си живее в Осеново, той си минава и с мерц 240 комби, та зависи от шофьора.Всъщност най-вече зависи от шофьора.Некадърността и липсата на опит не могат да се компенсират и от най-яката и проходима машина.Тойотата за мен има предимства, точно защото е по-височка и дава по-добра видимост.Здрави са, едни хубави губи и това е.

                          Коментар


                          • От: Покупка на джип - помогнете

                            Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
                            Така, като познавам района, за който ти трябва във всеки един сезон, аз бих си взел ТЛК.Познавам един Кольо Каубоя (Лудия),дето си живее в Осеново, той си минава и с мерц 240 комби, та зависи от шофьора.Всъщност най-вече зависи от шофьора.Некадърността и липсата на опит не могат да се компенсират и от най-яката и проходима машина.Тойотата за мен има предимства, точно защото е по-височка и дава по-добра видимост.Здрави са, едни хубави губи и това е.
                            Добре е да уточниш някои подробности.

                            1. За кой път говориш, за този от Варна за Осеново по асфалта или Осеново Кранево по черно.

                            2. А сега препоръчай от къде да се купи тази Тойота, кажи колко струва приличен екземпляр и дали се вмества в 12000 лв..

                            Поздрави
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Покупка на джип - помогнете

                              Интересна тема... Само за 2 седмици цели 7 страници, 135 поста и засега - нищо. Ако продължават така нещата, няма да остане некоментиран производител на 4Х4 автомобили. Някои хора се влюбват от пръв поглед, женят се на другия ден и живеят щастливо дълги години, а тук една камара желязо се избира и кометнира така, сякаш се обвръзваш с него до гроб! Харесай си нещо, купувай и карай! Като ти допада, кефи му се, като не - продавай, подарявай или претопявай! Поздрави!

                              Коментар


                              • От: Покупка на джип - помогнете

                                Росене, може да се намери ТЛК 90/95 за 12000. "Приличен" е много субективно понятие ... без забележки има, в магазина.
                                Освен това, гледам, че темата е "какъв джип ...", но ако човека иска лека кола да взима субарото.
                                Последно редактирано от Аndro 160; 24-07-15, 08:37.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X