Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на джип - помогнете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на джип - помогнете

    Разбира се, че може.Това, че в момента няма да се продават,не значи, че въобще ги няма.Пълно е с такива тойоти по пътищата.Иначе-да минавал съм го тоя път.Имам и имот в Осеново.Една поляна.
    Субарото е хубаво, обаче подръжката му в Бг е по-скъпа и частите понякога са кът. Така си мисля аз, и изрично съм написал горе, какво аз бих направил, ако бих бил на мястото на автора на темата.Парите са си негови, той си решава.

    Коментар


    • От: Покупка на джип - помогнете

      1-2 страници по-напред, се обсъждаше, че голяма, тежка кола ще е проблем да се управлява от жена. Е те тук не съм съгласен. Особено, ако жената е кинта и двай'се. Съдейки и по моята и по други познати, обикновено като им попадне голяма джипка в ръцете, после не можеш ги извади от там
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Покупка на джип - помогнете

        Всичко ще си дойде на мястото. сега повече гледам, чета и проверявам какво се продава. Хвърлям усилия в строежа но в близките месец, два ще намеря някакво решение.
        За качества на шофиране мисля че нямам проблеми щом сериозни хора с голям опит в тази сфера са си дали мнението за моите знания и възможности зад волана друг е въпроса че джип не съм карал и сигурно ще бъде доста интересно и комично в определени ситуации. 2008 г. зимата на магистралата на баира на Девня останаха 200 коли аз и още няколко други хора само минахме и до някъде с голяма доза късмет се прибрахме. Колата която карах и сега продължавам BMW E34 с едни наистина отлични зимни гуми сложи в малкия си джоб маса марки и модели, спомням си Паджеро 3 как просто като минах покрай него той си въртеше на място гумите и не помръдна а аз нарочно спрял в неотъпкания сняг на 3 та без никакви системи лека полека си потеглих и т.н. Ясно е че се лутам поради не знание, ясно е че ще хвана нещо и или ще ми върши добра работа или не. Фори ми харесва от към всичко, ниска цена, малки разходи за консумативи, гуми и т.н. да въпроса е ще свършили работа ами най много като го взема и ще видим)
        Що се касае до нещо друго пак проблема ще го кажа е че тук няма избор, то просто нищо не се продава което да е интересно. А да тръгна да обикалям БГ по обявите ми се вижда хем забавно като разходка хем и трудно от към време и пари.
        Поздрави и благодаря много за вниманието което ми отделяте!

        P.S. Някой ако има желание за лаф и т.н. събота и неделя съм по цял ден на Осеново, покрай едното може пък да се заформят добри приятелства и контакти.

        Предполагам с Марин отново ще се видим на по бира и нещо друго
        Последно редактирано от Peter Angelov; 24-07-15, 09:14.

        Коментар


        • От: Покупка на джип - помогнете

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Росене, може да се намери ТЛК 90/95 за 12000. "Приличен" е много субективно понятие ... без забележки има, в магазина.
          Освен това, гледам, че темата е "какъв джип ...", но ако човека иска лека кола да взима субарото.
          Миналата година мой колега продаде една 95-ка от последните произведени за 25000 лв.
          Купена първа ръка от Руското консулство на 100000 км реални.
          И да, после си призна че имала проблеми с дюзите и затова я продал.
          Проблема се хващал само сутрин на студено.
          Та така за евтините ТЛК 95.
          А сега кара МЛ 320 от 2009г.
          Казва че по комфорт и поведение е на светлинни години пред Тойотата.
          Но вече го разбиваха и опитваха да крадат.
          Поздрави.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Покупка на джип - помогнете

            Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
            Субарото е хубаво, обаче подръжката му в Бг е по-скъпа и частите понякога са кът. Така си мисля аз, и изрично съм написал горе, какво аз бих направил, ако бих бил на мястото на автора на темата.Парите са си негови, той си решава.
            Колега,Субару Форестер в момента има по моргите в България налични няколко стотин.Някои-в отлично състояние от Англия.Един цял добър двигател 2.0 струва около 500лв.Скорости,дифове и т.н. са на съответни цени.Не знам,дали това е скъпо.Не знам,колко струват на ТЛК 90,но все ми се върти спомена отпреди 5 години за една глава на Патрол 3.0 за 5700,която се наложи да се купи нова,т.к. никъде(и по Европа) не можахме да открием втора здрава.
            Та,възможно и аз да се бъркам,но в момента цените и наличности на части за Субару ми изглеждат направо комични,нещо като Фиат и Опел от 90-те...

            Коментар


            • От: Покупка на джип - помогнете

              В началото на темата се споменаваше избягване на преспи, много ми е интересно как със Субаро ще минеш през канавката. Според мен сравняването разстоянието от земята до най- ниската точка е безмислено, защото при автомобил с независимо окачване като Субаро най- ниската точка е 2-3-5см под прага, а при целите мостове 20/25см е до най- ниската точка на моста(диференциала) после 5см до ръкава на моста, а до прага има още много, преди това има и шаси при някои.
              Също така сравняването на разходи за данъци/граждански/прегледи и всякакви разходи които се заплащат преди да излезеш от паркинга пак е без мислено, човек решил да търси нещо над 4000сс и 200кс сигурно ги е прежалил много пъти както и разхода на гориво.

              Л322 си помисли да е след 2005/7г преди това Форд пестят много от материали, преди 2005г трябва да е много запазен и на добра цена.

              Според мен, всеки един автомобил с цели мостове и постоянно 4х4, както и с правилните гуми ще върши работа. Просто трябва да се избере автомобил който да ти харесва.

              ПП- V12-ката да не е е тъмно синя.

              Коментар


              • От: Покупка на джип - помогнете

                Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
                В началото на темата се споменаваше избягване на преспи, много ми е интересно как със Субаро ще минеш през канавката. Според мен сравняването разстоянието от земята до най- ниската точка е безмислено, защото при автомобил с независимо окачване като Субаро най- ниската точка е 2-3-5см под прага, а при целите мостове 20/25см е до най- ниската точка на моста(диференциала) после 5см до ръкава на моста, а до прага има още много, преди това има и шаси при някои.
                Също така сравняването на разходи за данъци/граждански/прегледи и всякакви разходи които се заплащат преди да излезеш от паркинга пак е без мислено, човек решил да търси нещо над 4000сс и 200кс сигурно ги е прежалил много пъти както и разхода на гориво.

                Л322 си помисли да е след 2005/7г преди това Форд пестят много от материали, преди 2005г трябва да е много запазен и на добра цена.

                Според мен, всеки един автомобил с цели мостове и постоянно 4х4, както и с правилните гуми ще върши работа. Просто трябва да се избере автомобил който да ти харесва.

                ПП- V12-ката да не е е тъмно синя.
                Не знам,дали правилно те разбирам,но според теб лягането "на кантар" върху рама е несравнимо по-добър вариант за измъкване от същото върху праговете?
                Топикстартера няколко пъти вече писа,че не търси,а си има V12,и му е нужна кола,която "просто да си върши работата,без да я мисли много".
                Не го склонявам към Субару,но не знам защо тук някои толкова искат насила да си купи ТЛК?

                П.С. за размисъл:Субару са най-разпространени и най-обичани в Канада,Аляска,Сибир,планинските региони на Австрия и Швейцария!Защо?Защото не се справя с "преспите" по пътищата и лед?

                Коментар


                • От: Покупка на джип - помогнете

                  Възможно е сега да е така. Преди две-три години търсихме с един познат за неговото субару разни неща и нямаше.
                  Но пък и ако има преспи не знам, каква кола трябва да е, че да мине.

                  Коментар


                  • От: Покупка на джип - помогнете

                    A аз си мисля че вече темета се изчерпа

                    И да не съм ОФФ

                    Фиат Панда 4х4 .... отговаря на всичко

                    Бюджет.
                    Градска.
                    Ниски разходи.
                    Ако я прежали няма да има по-проходима кола/джип

                    Истината е качва се кара каквото му хареса го взима и точка.

                    Коментар


                    • От: Покупка на джип - помогнете

                      ПП- V12-ката да не е е тъмно синя.
                      Не! Това е кола на едно момче което съм виждал няколко пъти. Моята е черна рядко се засича в града.

                      Коментар


                      • От: Покупка на джип - помогнете

                        Първоначално публикуван от ribar Преглед на мнение
                        Не знам,дали правилно те разбирам,но според теб лягането "на кантар" върху рама е несравнимо по-добър вариант за измъкване от същото върху праговете?
                        Имам предвид че при преодоляване на нещо, примерно 30-40см сняг, при атакуване със Субаро (може да е и 4х4 лека кола) в 90% от слугайте ще ти трябва лопата. А при автомобил качен на цели мостове и после на шаси, да спреш в толкова сняг няма да е лесно. Има и друго, около Варна и Варна е ветровито и да натрупа сняг 30-40см е малко вероятно. А преспи има всяка година, както и лед. Всяка година на едни и същи места.

                        За северните държави не искам да коментирам защото, НЕ съм ходил и видял, коментирам това което съм видял.

                        Коментар


                        • От: Покупка на джип - помогнете

                          и му е нужна кола,която "просто да си върши работата,без да я мисли много".
                          Това е точно така!

                          Фиат Панда 4х4 .... отговаря на всичко
                          Сакън само жена ми да не види какво си писал! Имахме чисто нова Панда и умираше за нея, навъртя и повече от 70 000 км. без никакви проблеми. Преди това кара и по старата общо взето е фенка на Панда Оня ден стои до мен и щото е свикнала със форуми. сбирки, събори че се ровя и чета и ми вика дай да си вземем Панда 4х4
                          направо ми прилоша....хахаха

                          За събота и неделя предложението е валидно ако на някой му се идва.
                          Поздрави

                          Коментар


                          • От: Покупка на джип - помогнете

                            Кво не и харесваш на Пандата. Със сигурност е по-проходима от Гранд Чероки или ЛендРовър
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Покупка на джип - помогнете

                              нашата не беше 4х4 но вървеше много добре на лед и сняг. Вече ме вземах те за мезе сега пък с тази Панда

                              Коментар


                              • От: Покупка на джип - помогнете

                                Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
                                нашата не беше 4х4 но вървеше много добре на лед и сняг. Вече ме вземах те за мезе сега пък с тази Панда
                                Баш ...

                                Поздрав

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X