Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II или....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano II или....

    Здравейте колеги.Настана и моето време да търся съвет от вас.Поради увеличената бройка на членовете на семейството се налага да търся втора кола,по голяма от наличната.С 2 думи ми трябва 7 местен джип,като допълнителния ред седалки ще се използва сравнително рядко.Ще се кара 90% асфалт-къде хубав,къде не чак толкова,за семейни разходки и пътувания когато сме в пълен комплект.Основно извънградско,и накрая,но не на последно място,да може без да се задъхва да тегли ремарке с АТВ на него!Бюджета е около 10К,и от много четене,разглеждане,и мислене май съм се спрял на Террано 2.Е тука вече почва чуденката! 2.7 или 3.0?Автомат или ръчна скоростна кутия?Смятате ли че Терраното ще се справи с тези задачи,ако реша автомат какво да гледам при купуването му?Автомата държелив ли е на теглене...За какво да внимавам и какво да гледам?Държа да е след 2000 г.
    Другите претенденти бяха Диско-отпадна заради по малкия багажник,ТЛК-за тия пари само обратни дирекции,Паджеро-само убити екземпляри на преклонна възраст намирам....Благодаря предварително за съветите!
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

  • #2
    От: Terrano II или....

    И да допълня въпроса....Заглеждам се и по Паджеро 3,2 DID.Толкова ли са зле наистина или ....?
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #3
      От: Terrano II или....

      Когато преди 5-6 години имах подобна задачка, след година четене, питане и проби се спрях на Терано 2,7 ръчка.
      Като комбинация от качество, начална цена, разход на гориво, разходи за поддръжка и др.
      Вариантите Паджеро и Диско за мен бяха по-зле по ред причини.
      2,7 двигателят е неубиваем и достатъчно мощен да тегли ремарке. Ако не се лъжа, дават му по документи да тегли до 4,5 тона...
      Ако ти се струва слаб - чип тунинг за 4-500 лв и хвърчиш.

      Имай предвид, че задните седалки са за деца и ако св ползват - оставаш почти без багажник.

      Най-важното което трябва да гледаш е ръждата.
      Има читави екземпляри, препоръчвам ти да търсиш от човек, не от автокъща.
      Успех.
      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

      Коментар


      • #4
        От: Terrano II или....

        Според мен си се объркал за багажника на Диското ... мисля има доста повече обем от този на Терано 2 както и по-удобни седалки на 3ти ред... и доста по-широко вътре.В сравнение с 2.7 Терано ... Диското е и по-икономично и 70-80нм повече по спомен,което си има значение при теглене и не само.При спуснати 3ти ред седалки ... води се,че при Тераното остава багажник 115л ... а при Диско 422л

        Коментар


        • #5
          От: Terrano II или....

          Диското със сигурност НЕ Е по-икономично и е доста по-скопено; за седалките съм съгласен, но колегата спомена че последния ред седалки ще се ползват рядко. С прибрани заден ред седалки, багажникът е достатъчно голям и удобен.
          Диското е по-чупливо и като цяло по-проблемно, особено автоматите.
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #6
            От: Terrano II или....

            Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
            Здравейте колеги.Настана и моето време да търся съвет от вас.Поради увеличената бройка на членовете на семейството се налага да търся втора кола,по голяма от наличната.С 2 думи ми трябва 7 местен джип,като допълнителния ред седалки ще се използва сравнително рядко.Ще се кара 90% асфалт-къде хубав,къде не чак толкова,за семейни разходки и пътувания когато сме в пълен комплект.Основно извънградско,и накрая,но не на последно място,да може без да се задъхва да тегли ремарке с АТВ на него!Бюджета е около 10К,и от много четене,разглеждане,и мислене май съм се спрял на Террано 2.Е тука вече почва чуденката! 2.7 или 3.0?Автомат или ръчна скоростна кутия?Смятате ли че Терраното ще се справи с тези задачи,ако реша автомат какво да гледам при купуването му?Автомата държелив ли е на теглене...За какво да внимавам и какво да гледам?Държа да е след 2000 г.
            Другите претенденти бяха Диско-отпадна заради по малкия багажник,ТЛК-за тия пари само обратни дирекции,Паджеро-само убити екземпляри на преклонна възраст намирам....Благодаря предварително за съветите!
            Пуснах една търсачка набързо и за до 10 к видях какво излиза:
            1. Най много Теранота;
            2. Диско 2 дизели ТД5;
            3. Тук таме някакви екзотики като Исузо Трупър или Форд Експлорер.

            Имай предвид следното.

            Ръчката са по икономични, но за теглене и то често съединителя става консуматив. Автомата според мен е по добре за теглене а и е голяма екстра във Варненските задръствания.

            Тераното 2.7 е здраво и сравнително нечупливо а 3.0 е проблемно.

            Според мен един малък 4 цилиндров дизел няма много ресурс за теглене. По добре голям бензин на газ, а Тераното няма такъв вариант.

            Паджеро 3 3.2 дизел е проблемен двигател откъм помпа и дюзи.

            При шофиране по настилки с недостатъчно сцепление голямо значение има вида 4 х 4.
            Например Диското е фултайм а Нисана парт тайм.

            За комфортна возия значение има типа окачване Митсубишито е изцяло независимо самоносеща каросерия, Нисана е цял мост отзад независимо отпред на рама а Диското два цели моста на рама. Разликата между трите по возия е изцяло в полза на Митсуто.
            Моята половинка например не е доволна от Диското на задните седалки като комфорт

            Поздрави
            Последно редактирано от rosen_offroad; 09-05-15, 20:43.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Terrano II или....

              Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
              Диското със сигурност НЕ Е по-икономично и е доста по-скопено; за седалките съм съгласен, но колегата спомена че последния ред седалки ще се ползват рядко. С прибрани заден ред седалки, багажникът е достатъчно голям и удобен.
              Диското е по-чупливо и като цяло по-проблемно, особено автоматите.
              0.5л разлика в средния разход...62нм повече и по-бързо до 100 с около секунда и нещо ... та не знам как е доста по-скопено.

              http://www.auto-types.com/nissan-ter...ual-43161.html
              http://www.auto-types.com/land-rover...ual-22425.html

              Коментар


              • #8
                От: Terrano II или....

                Децата ми са малки,3 на брой и задния ред седалки ще се ползва когато се налага да возим 6 ти човек/баба/.На лапетията им е забавно да са на последния ред,така че ще изкарат известно време там с удоволствие:-)Паджерото много ме блазни като комфорт вътре,визия и т.н,но съм разглезен от нова кола и перспективата да седи често в сервизите ме отблъсква тотално. Диско съм карал веднъж,обаче хич не ми е ясно как ще свикна с тоя съединител,забит в ляво....
                Автомата ме блазни много,въпреки по високия разход.Само ме притеснява дали е издържлива кутията....За други джипове гледах и Патроли,има по 10-12к,ама так като чета какви проблеми с ДВГ-тата и настръхвам!Искам да я карам тая кола,не да я поправям....А относно тегленето няма да е ежедневие,но все пак смятам да има...
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • #9
                  От: Terrano II или....

                  Все повече вървиш към теранозавърче. С малко късмет ще попаднеш на запазена италианка.
                  Първоначалното обслужване е - 100 кинта за масло и филтри. Ремъци не се сменят - с ангренажма глава си (зъбни колела, НЕ верига). После ако ти е кеф пистовите ремъци + виско че дс си спокоен ~ 250 лева. И си ти.
                  Ако изчукути съединителя - 650 лева с труда и пак си в играта. Каквото и да теглиш в разумните граници с грамотно шофиране съединителя ще те изкара във всички случай поне 100k km. После пак мяташ нов и газ. Не че автомата е лош , но като чели и той си има ресурс , а шанса да изпрегне у теб е голям. Трудно ще минеш с 650 за ремонт. Ма ти си преценяваш де.

                  П3 - НЕ ти препоръчвам , особено 3.2 did

                  Коментар


                  • #10
                    От: Terrano II или....

                    Привет колеги, да споделя и моя скромен опит. Не съм се докосвал нито до терано, нито до диско. Когато ми влезна мухата за джип директно скочих на Паджеро 3,2 дид, като в последствие разбрах че имат масов проблем с дюзи и ГНП ( моето не прави исключение ). В сервиз влезнах само за първоначалното обслужване и после още 2-3 пъти за дреболийки, които нямаше как да си ги отстраня сам, все пак става въпрос за автомобил на 14 години закупен от Врачанска автокъща. Останаха проблемните дюзи и помпа за проверка и оправяне, като за момента си карам така без никакви проблеми вече около 4000км. За вървене си върви, за дърпане на ремарке или каравана е много добре, а за местата през които минавах с него ....... няма такъв кеф - преспи, кал, стръмни баири, изорани ниви - няма ги за нищо. Поздрви

                    Коментар


                    • #11
                      От: Terrano II или....

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Все повече вървиш към теранозавърче. С малко късмет ще попаднеш на запазена италианка.
                      Първоначалното обслужване е - 100 кинта за масло и филтри. Ремъци не се сменят - с ангренажма глава си (зъбни колела, НЕ верига). После ако ти е кеф пистовите ремъци + виско че дс си спокоен ~ 250 лева. И си ти.
                      Ако изчукути съединителя - 650 лева с труда и пак си в играта. Каквото и да теглиш в разумните граници с грамотно шофиране съединителя ще те изкара във всички случай поне 100k km. После пак мяташ нов и газ. Не че автомата е лош , но като чели и той си има ресурс , а шанса да изпрегне у теб е голям. Трудно ще минеш с 650 за ремонт. Ма ти си преценяваш де.

                      П3 - НЕ ти препоръчвам , особено 3.2 did
                      Добави и 7-8 л. масла за дифиринциали, скорости и раздатка. Хич да не е още 150-200 лв.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Terrano II или....

                        Тия първоначални масла и т.н не ме плашат,ама много ме е яд да плащам и ремонтирам неща,дето не съм ги строшил аз...:-)Преди време огледах един два Террано,и на двата ,като им натиснеш съединителя утихва,като го пуснеш и се почва да румоли нещо-аксиален лагер или какво не знам. Джамбаза ми вика-всички са така,ама аз на джамбаз не вярвам:-)Те всичките им коли са карани от баби и дядовци 35 набор и са ходили до магазина с тях....!Така ли е наистина с тия съединители?Аз съм спокоен шофьор,не съм състезател и крака ми не тежи...много!Тегленето е ремарке-туристическо с да кажем 300 кг АТВ на него.А ми се кара автомат!Направо чуденка...
                        TLC 120 Prado
                        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                        Коментар


                        • #13
                          От: Terrano II или....

                          Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                          Тия първоначални масла и т.н не ме плашат,ама много ме е яд да плащам и ремонтирам неща,дето не съм ги строшил аз...:-)Преди време огледах един два Террано,и на двата ,като им натиснеш съединителя утихва,като го пуснеш и се почва да румоли нещо-аксиален лагер или какво не знам. Джамбаза ми вика-всички са така,ама аз на джамбаз не вярвам:-)Те всичките им коли са карани от баби и дядовци 35 набор и са ходили до магазина с тях....!Така ли е наистина с тия съединители?Аз съм спокоен шофьор,не съм състезател и крака ми не тежи...много!Тегленето е ремарке-туристическо с да кажем 300 кг АТВ на него.А ми се кара автомат!Направо чуденка...
                          Румолят си - всички , къде повече къде по-малко.
                          Моето е с чистонов съединител , нови и правилни масла и пак така. Имат и едно чукане при потегляне - също нормално. Аз година време го гоних и накрая установих че всички го имат

                          Коментар


                          • #14
                            От: Terrano II или....

                            И моето Терано е така. Като натисна съединителя и шума изчезва. Проблема е във скоростната кутия, ама така мога да мина и още 50 000 км, затова няма да пипам нищо докато не издаде багажа на цяло.
                            Nissan Terrano 2 2.4i

                            Коментар


                            • #15
                              От: Terrano II или....

                              Първоначално публикуван от petrov_m Преглед на мнение
                              И моето Терано е така. Като натисна съединителя и шума изчезва. Проблема е във скоростната кутия, ама така мога да мина и още 50 000 км, затова няма да пипам нищо докато не издаде багажа на цяло.
                              И 150 000 ще минеш. Черокито е така откак е в нашата фамилия или 300 000 навъртяни само от нас , предитова вероятно още толкова

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X