Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II или....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Terrano II или....

    Ако се не лъжа става дума за тези двата http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=3711 , http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=3709
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #47
      От: Terrano II или....

      Аз за СантаФе то имах предвид.Каза ,че единия двигател е с претенции.Исках да знам кой от двата.Терранота има,ама 3.0...
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #48
        От: Terrano II или....

        Не знам подробности. Комшия има такъв (Santa Fe 2), взе я върната от лизинг и му бяха казали вносителите че тоя двигател не е за извращения.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: Terrano II или....

          За това което си писал в първия си пост джип както във форума го разбират не ти трябва.
          Може да ме оплюят сега но погледни Субару Трибека - има детски места в багажника, моторите са мощни, гъзифицира се с бутилка отдолу, не са проблемни, добро поведение навсякъде по асфалт, само автомати са. Намират се на вторичния пазар дори и купени от тук.
          Ако тръгнеш с едно Терано и с една Трибека на дълъг път има огромна разлика вервай ми.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #50
            От: Terrano II или....

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            За това което си писал в първия си пост джип както във форума го разбират не ти трябва.
            Може да ме оплюят сега но погледни Субару Трибека - има детски места в багажника, моторите са мощни, гъзифицира се с бутилка отдолу, не са проблемни, добро поведение навсякъде по асфалт, само автомати са. Намират се на вторичния пазар дори и купени от тук.
            Ако тръгнеш с едно Терано и с една Трибека на дълъг път има огромна разлика вервай ми.
            Е то и от трибеката сигурно има по-комфортни коли. Ама де ги читавите за по 10 бона? А евтино (разбирай калпаво) субару е невероятен таралеж в гащите. Близък приятел им е фен - за всичко повече от елементарните консумативи е драма велика.

            Пък и не виждам какво толкова виждаш в пътуването на дълъг път с терано или подобните му. Аз лично си тръгвам сутринта за морето и на обяд слизам там все едно съм пътувал до вилата, дето не е на 500, а на 20 километра, и поддържам скорост каквато и другите през цялото време. Въпрос на свикване, поне при мен. Дори с нашите "магистрали" много пъти на места ми е било дори по-ненатоварващо в сравнение с други с по-лъскави коли, ако съдим по поведението им на пътя в такива участъци и факта че се изпреварваме взаимно по няколко пъти, ако сме по еднакъв маршрут.

            Важното е всеки да намери своята кола. Тогава може и да му изпопадат пломбите по пътя, ама пак ще слезе нахилен като пристигне.
            Последно редактирано от sparkybg; 09-07-15, 00:22.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Terrano II или....

              Спарки той човека си каза вече че увеличава бюджета. За около 15-20 се намират прилични трибеки.
              Ако прочетеш първия пост на колегата никъде не пише че му трябва джип а по скоро мощен сув със 7 места да тегли каравана. За хард изпълнения си има атв. Не казвам нищо лошо за тераното, дори се изказах доста ласкаво но просто на човека не му трябва джип а безпроблемен сув.
              Дизелите ги зачеркваме поради проблеми с нашта нафта и остават големите бензини.
              Там вече сув със 7 места и относително икономичен не виждам трибеката да има кой знай каква конкуренция.
              Вече минах по този път в търсене на моя джип и считам че имам що годе обективно мнение.
              А за удобство при пътуване не съм се возил на терано, но диското + още един цял преден мост не е комфортно особено отзад. Сув с изцяло независимо окачване е като лек автомобил.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #52
                От: Terrano II или....

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                А за удобство при пътуване не съм се возил на терано, но диското + още един цял преден мост не е комфортно особено отзад.
                Тераното (и другите обсъждани) са с цял мост само отзад, което си мисля че е от значение. Точно с диско не мога да сравнявам - не съм се возил, нито карал. Но не намиран драстична разлика в комфорта в сравнение със средностатистическа кола. Малолитражка определено ме натоварва повече при дълъг път.

                Добър (главно достатъчно тежък и дълъг) SUV вероятно ще е по-комфортен - факт. Но просто не е драма. Ако приемем например MAZDA CX7 за сравнима със субаруто като комфорт. От 20 минути каране на такава чисто нова от магазина, не мога да кажа че разликата е драстична. Дори при по-неравен път (набръчкан асфалт, не до там равни павета и от сорта), не съм съвсем сигурен кое от двете предпочитам. Вярно, иначе върви повече, високата скорост при хубав път се усеща много по-малко, шума (поне от въздуха и от мотора) е по-малко и "обзавеждането" е на светлинни години, само че поне това последното не ми е особен приоритет, като изключим седалките например.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Terrano II или....

                  Нещо отзивите, които съм чел за Субару Трибека, не преливат от въодушевление...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Terrano II или....

                    Лошото е,че дори да се метна да търся ТЛК 120,избора на правилен екземпляр е ужавно трудно. Започвям да си мисля да си вкарам аз отвън....
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • #55
                      Terrano II или....

                      Каквото и дизелово 120 да вземеш в един момент ще дадеш сериозна сума най малко за дюзи (ако не ги хванеш навреме може и мотор да смениш). Вземи си 2-3 дена отпуска и прочети многотомната тема за 120 ките в раздел Тойота. Иначе е хубав автомобил, но според мен с дизелов мотор не си заслужава, а бензините са кът. Колегите са стигнали до там че сутрин обед вечер си четат данните за дюзите - е няма друг двигател в нашия форум с по проблемни дюзи.
                      Последно редактирано от rosen_offroad; 10-07-15, 22:43.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Terrano II или....

                        Диско 3 TDV6 ?
                        TLC 120 Prado
                        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                        Коментар


                        • #57
                          От: Terrano II или....

                          Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                          Диско 3 TDV6 ?
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=188512

                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...72#post2466672
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Terrano II или....

                            Тия ги четох,ноинтересното е,че нищо лошо конкретно не пише!
                            TLC 120 Prado
                            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                            Коментар


                            • #59
                              От: Terrano II или....

                              Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                              Тия ги четох,ноинтересното е,че нищо лошо конкретно не пише!
                              Ами аз се престрашавам да кажа:
                              добър автомобил ако е нов, запазен, поддържан;
                              имаше скоро тук във форума 2-3 ма колеги дето търсиха диско 3 и мненията за съжаление са че няма добри в БГ;
                              далеч, далеч от надеждноста на тераното и тойотата;
                              много глезотии обаче и много проблеми в последствие;
                              много луксозно изпълнение
                              абе що не вземеш да търсиш само автомобили на реални малки километри със сервизна история от вносителя?
                              така и така вече си развързал кесията.
                              на първо хрумване Мицубиши Аутлендер отговаря.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Terrano II или....

                                Тоя дето го гледам е на 185к км със сервизна история и т.н.Мислявпетък даотида да го видя...
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X