Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano II или....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Terrano II или....

    Много ти благодаря за инфото Спарки.Днес ще ходя да гледам един екземпляр,читав,от БГ купуван...ще споделя резултат довечера.
    TLC 120 Prado
    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

    Коментар


    • #32
      От: Terrano II или....

      Ако може малко повече информация за автомата(и евентуално отзиви), че и мен ме интересува - опитвам се да помогна в избора на един колега, като му препоръчам модела(ама пусто го познавам само от четене). Т.е. искам(ако успея) да спася човека от неравната борба с по-съвременните дизели(комън рейл), както и със съответстващите им по проблематичност и сложност по-"модерни" автоматици. По-натам(ако не го убедя), вероятно ще пусна отделна тема с неговите изисквания, но питам тук конкретно за автоматика, защото виждам, че и без друго автора на темата се интересува доста от него.
      Има ли нещо общо автомата с доказания на Паджерото? Или ако не, поне сравним ли е по надеждност?
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: Terrano II или....

        Автомата с паджеровия надали има нещо общо. По надеждност вероятно е сравним, до толкова че за толкова години не съм попадал на никакви твърдения за ненадеждност. Сравнително рядък е, така че конкретна информация е малко трудна за намиране.

        Mодела е RЕ4R01A. Слага се и на Pathfinder с двигател VG33E например, което е 170-180 кончета. Та не вярвам да е кекава.

        ПП: И на дъртия Pathfinder/Terrano1 3.0V6 се слага. Все за 20 години ако е имало нещо, ще да са го оправили, ама изглежда е нямало. Виждал съм такива 2-3, все с избушени мотори (което значи поне 300000км пробег), все с тегличи. На кутиите нищо им нямаше.
        Последно редактирано от sparkybg; 15-06-15, 15:19.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Terrano II или....

          Първия опит беше греда.Една голяяяяма малка забележка беше.Нямаше гнилоч,но захабен салон,течове и жасно тресящ двигател...Утре в Добрич....
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • #35
            От: Terrano II или....

            Двигателя по принцип си е шумен, но не моге да кажа че тресе твърде много на такова време (лято). В момента на палене и гасене претриса доста добре, обаче. Ако има някой около теб с друго дизелово терано, пробвай и неговото за да добиеш представа.

            Трябва да пали лесно и да не пуши (освен първоначалното пропушване при паленето студен). Като го форсираш рязко на място до над 2500-3000 оборота е нормално да има нещо като леки прекъсвания, съпроводени с леки синьо-бели препушвания - това е защита от претоварвания и си го пише в книжката.

            Шофьорската седалка и волана обикновено са захабени, особено ако го е карал някой с по-големи размери и тегло. Моето го взех на 80 и нещо хиляди реални километри. Волана си беше захабен - не изтъркан до основата (кожен е моя), но захабен в горната и лявата си част. Още си е в същото състояние.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Terrano II или....

              Аз в момента карам на приятел тераното.Сравнявам с него-то не тресе изобщо на празен ход.Това от вчера тресеше като пътетрамбоваща машина.Иначе 2002 края,но...доста занемарено...Днес ходих до Добрич да гледам няколко,но....нищо подходящо.Тествах едно 3.0 и не беше зле,но беше товарно.Също и едно Паджеро DID но.....И като гледампредлагането леееко се отчайвам.Добре,че не бързам...много.
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #37
                От: Terrano II или....

                Хич не се отчайвай. Приеми, че хората си продават боклуциге. Тези които са читави, по-рядко се пускат в продажба. А и цената е над средната. Бавно и спокойно, все ще излезне и твоята машинка. Който бърза допуска грешки и после си бие главата.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #38
                  От: Terrano II или....

                  Прав си колега.Абсолютно е така.Първия който гледах беше над средната цена,и се надявах да е ок,обаче някой го беше утрепал....Изобщо пък не ми се коментира отношението на търговците по автосалоните.Ако може само да отида да им оставя парите,и то преди да раздадат картите,би било най-добре....
                  TLC 120 Prado
                  Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                  Коментар


                  • #39
                    От: Terrano II или....

                    Колеги,някой може ли да ми каже нещо за Форд Рйнджър/Еверест 2.5 TD.....
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • #40
                      От: Terrano II или....

                      Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                      Колеги,някой може ли да ми каже нещо за Форд Рйнджър/Еверест 2.5 TD.....
                      Преди година го гледах във варна в една автокъща беше на цвят бял.
                      Мисля е същия.
                      Според мен става ама си е екзотика отвсякъде.
                      Малко ми е маломощен този мотор поне на мене.
                      Купето е голямо и тежко доста повече от тераното
                      За ремарке не знам как ще го тегли.
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=184881
                      Последно редактирано от rosen_offroad; 20-06-15, 20:36.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Terrano II или....

                        Оказа се,да си купиш кола в БГ хич не е лесна работа....Нагледях се на каталясали коли с превъртяни километражи.Мисля си да вдигна бюджета и да си търся ТЛК 90 или СантаФе 2....
                        TLC 120 Prado
                        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                        Коментар


                        • #42
                          От: Terrano II или....

                          То и читава ТЛК 90 за да намериш на прилична цена трябва див късмет. Понеже ми е слабост, та винаги се оглеждам като ми попадне възможност. Общо взето масово са или с омазани шасита, или тотални кокошарници вътре, и това без изобщо да ги подкарваш. А да намериш читав с D-4D си е направо шестица от тотото. Не че стария дизел е лош де...

                          А SantaFe-то си е джиповидна кола, при това дочувам че двигателя (поне един от дизелите на 2-ката) трябва да се пази, та не знам как ще се справя с теглене и прочие...
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Terrano II или....

                            Аз и 120 заглеждам,ама като знам каква слабост са за мутри от разните бивши руски републики се чудя как ще я опазя....Ясно е че СантаФе то е паркетник и джиоообразен автомобил,но ако е така просто ще ги разделя...Едното да си разхождам челядта,а едно късо терано или някой бус за атв-тата.
                            TLC 120 Prado
                            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                            Коментар


                            • #44
                              От: Terrano II или....

                              Спарки,ти за кой двигстел говориш? 158 или 198 к.с?
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • #45
                                От: Terrano II или....

                                D-4D e е трилитров дизел, common rail. Не знам да го има върху 90-ка със 198 коня. Всъщност не знам точно коя от модификациите му се слага на 90/95.

                                Другия (стария) е 1KZ-TE - пак трилитров, но предкамерен, и май беше нещо като 130 коня. Това е масовия дизел на 90-ка.

                                Впрочем, не помня колко ти е бюджета, ама за от 7 нагоре трябва да може да се намери добро терано. За 9-10 вече трябва да е перфектно, освен ако нещо не са се вдигани цените напоследък.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X