Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

    Здравейте колеги,

    Спрял съм се на тези 3 СУВ-а за покупка + лагуна 3 но жената се възпротиви за лагуната така че остават Honda CR-V,Kia Sportage, VW Tiguan. Да отбележа че ще се закупуват нови.

    Колата ще се ползва като семейно комби, трябва да е удобна на дълъг път и да има прилично голям багажник. Двигателите на които съм се спрял са бензинови.

    Ако някой има преки впечатления от тези конкретни модели ще се радвам да помогне, защото наистина не мога да реша към кой от всички модели да се насоча.
    Последно редактирано от crossovera; 13-02-14, 13:48.

  • #2
    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

    Киата е доста по напред по качество от останалите и с по ефтина подръжка.
    Grand Vitra ddis 2008
    SEAT Althea XL tsi 2010
    Mitsubishi Canter

    Коментар


    • #3
      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

      Статистиката говори друго:
      Кia -та определено не е фаворит
      сравнение със по-стария модел CR-V

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kia_CRV_Tiguan.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5563643

      и с по-новия CR-V

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kia_CRV2_Tiguan.jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5563644
      Последно редактирано от ivied; 13-02-14, 19:49.

      Коментар


      • #4
        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

        Умна жена имаш ,Лагуната е голям вирус.
        Да се произнеса за Кията,,много смесени чувства.Най-добре се разрови в КИА форума.Хубава визия,добър пакет екстри,хубави показатели спрямо цена.Адски неорентирана компания като поддръжка,даже и гаранционна.Неочаквани странни дефекти за много пари.
        Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
        Disco 1 бекъп
        Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

        Коментар


        • #5
          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

          Първоначално публикуван от crossovera Преглед на мнение
          Да отбележа че ще се закупуват нови.
          Погледнете и Toyota RAV4 както и Mazda CX 5 - и двата модела превъзхождат изброените...

          Коментар


          • #6
            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

            Мерси за мненията колеги, RAV4 и Mazda ще ми дойдат над бюджет но ще направя 1 тест драйв и пазарлък с дилърите От Бултрако ме отрязаха като кисела краставичка понеже модела бил нов и отстъпки не правили след което ми изнесоха лекция как вози като S-класа и може да мине отвсякъде, KIA-та като дизайн, изпълнение и пакет екстри ми допада доста. Отделно ми предложиха 7% отстъпка от ценовата листа при заявяване на най-високо ниво на обурудване. Ако ще е Хонда най-вероятно ще я взема с ниво на обурудване Elegance. Все още не съм правил тест драйв поради липса на време а и ако можете да ми подскажете за маршрут на който бих могъл да видя разликата между всеки един от моделите.

            Коментар


            • #7
              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

              Последното на което ще вярвам е на тези от Декра или всякакви там платени ,,независими'' !
              На практика Киата се разваля наи-малко и когато се разваля частите са доста по ефтини.
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #8
                От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                Това на картинката е стария Спортидж, който няма нищо общо с актуалния.

                Коментар


                • #9
                  От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                  Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                  Последното на което ще вярвам е на тези от Декра или всякакви там платени ,,независими'' !
                  На практика Киата се разваля наи-малко и когато се разваля частите са доста по ефтини.
                  едно си баба знае, едно си бае... коя практика , какво показва и кое е по-"ефтино" и на базата на какво са твърденията...
                  ама не ми се влиза в полемика, а пред такива точно твърдения, стаистиката на ДЕКРА е слънце...
                  Маздата и RAV-та в Германия са на съпоставими цени, с Хондата и Kia-та... и по-ниски от Тигуана...
                  за ориентация вижте тук:
                  http://www.autohaus24.de/
                  иначе без тест драйв няма как да прецените - дори и до Горна Малина и обратно...
                  и "Elegance" е 2-ро ниво на оборудване от 5...
                  цените (при сходни нива на оборудване- най-мощния дизел и автоматична ск.кутия) тук са както следва:
                  Toyota RAV4 - 26.344,- €
                  Honda CR-V - 28.348,- €
                  Mazda CX-5 - 26.952,- €
                  Kia Sportage - 25.455,- €
                  Tiguan 2.0 TDI DPF 4Motion DSG Exclusive - 31.755,- €
                  цените са с ДДС и отстъпка
                  Последно редактирано от ivied; 13-02-14, 23:54.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                    Няма нужда от полемика!Тигуана си е един по висок Голф и немците се опитват да го продават-аналога му Иети е с друга цена?
                    Не искам да гледам Несмки статистики за коли,те са най -недостоверните
                    Твърдения на база на цени за резервни части и консумативи и гаранция за всяка марка.
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                      Щом автомобила ще се ползва за семейно комби и проходимостта не е от значение, защо трябва да е обезателно 4х4 сув? Аз бих си спестил по-високата консумация на гориво и по-скъпата поддръжка, като си купя нормално комби. Да, друго си е пред кафето да слезеш от "джиб", с обикновенно комби никой не те забелязва...
                      За цената на който и да е от горните "джибове" ще вземеш прекрасна Шкода Супърб комби с автоматик и всички екстри, да не говорим колко по кмфортен е Съпърба за дълъг път.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                        Кията си е добре, ама ако не се кара много а се гледа в гаража...
                        Колега има Кия Спортидж/2011г/2.0 бензинка автомат...
                        Абе понагорява си.. И то доста (колегата е пенсионер и твърдо не я юрка).
                        Вътре има доста удобства и вози добре. Но само като погледна 'пиано' панела, и ми заприличва все едно току що ще се счупи...
                        Маздата съм я пробвал и бензинката и дизела с автоматични скорости...
                        Бензина автомат бе много спънат (като умери скоростта дърпа, но от ниски обороти като я настъпиш и започва едни превключвания/прихлъцвания докато достигне до 'ускорителната' предавка), докато дизелака бе що годе добре - това си е нормално когато имаш равномерната крива на въртящия момент при турбодвигателя.
                        И двата двигателя ми показаха много добър разход за това купе.
                        Удобства/екстри - много (мъртви зони, пазене на лента, навигация с отделна СД карта ТомТом и т.н.)...
                        Сравнително тихичка, стегната возия (трудно ми е да преценя колко твърдо, защото ги карах след Мазда6, а там не е като в лодка)..
                        Но и на мен цената ми се стори множко за типа автомобил, който получаваш...
                        Все пак зависи кое е приоритет... Ако се въртят много километри, навярно разхода ще има по-голям приоритет в избора...
                        И на 3-та четвърта година при голям пробег може маздата заради по-ниския разход да излезе по-евтина от Киата
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                          Пробега ще бъде 10000км/година ориентирал съм се към бензинов вариант, днес ще тествам Кията и ще споделя отзиви.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                            И аз си мисля че ако ще се ползва само за асфалт е излишно да се взима SUV. Вярно модерни са, но годишно хвърчат едни излишни пари в повече, за разход на гориво и за по-скъпо обслужване. И нито динамиката ще е по-добра, нито вътрешния обем ще е по-голям, от тези на едно комби, нито пък ще вози по-добре.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                              Човека има конкретно питане за SUV.
                              Ама с тях, пак ходели на пазар - ами що да не ходят?!
                              И SUV- бил ни рак, ни риба, айде де...?
                              И като позиция на седене, и като система 4Х4 за БГ е по-добра алтернатива... има си предимства.
                              Ама разхода - та разхода, ами съизмерим е с тези на големите комбита.

                              P.S. и последно - ама не по важност - и жените ги харесват...
                              Последно редактирано от ivied; 14-02-14, 12:13. Причина: разхода и жените

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X