Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

    До къде стигна с избора, не подценявай факта "гаранционно и сервизно обслужване" виж отзивите за сервизите, все пак 5 години ще си тровиш нервите с тях. Аз от сервиза на киа съм много недоволен, мога дълго да пиша защо съм недоволен, но няма смисъл.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #47
      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

      Аз това го описах подробно на предната страница,ама опиши и ти ,то все някой ще го прочете...
      Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
      Disco 1 бекъп
      Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

      Коментар


      • #48
        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

        Ми последно избрахме Kia Sportage, 1.6 GDI, ниво на оборудване EX, аз искам TX но като прочетох че се чака между 8-10 месеца за доставка реших да избера каквото имат налично на склад. Днес покарахме, на жената много и хареса; другия вариант е Dacia Duster, разликата в цената е минимална, Kia-та предлага доста повече екстри, интериора е доста по-добър. Относно сервиза и аз прочетох не много добри мнения, цените им са по-високи но всичко останало ми е извън бюджет с някакво нормално ниво на оборудване:

        - Honda CR-V, най-базово ниво - 43000лв с ДДС, ако се търси вариант с повечко екстри отиваме към 60000лв с ДДС.
        - VW Tiguan, най-евтиния вариант/най-ниско оборудване на склад цвят "бел" 45000лв с ДДС
        - За Субару, Мазда, Мицубиши изобщо не ги споменавам като вариант.

        Понеже колата ще се взима на лизинг, от собствения лизинг на КИА ми оферираха някаква безумна цена с оскъпяване около 60% за целия период, или по 12% година. Ако може да ми препоръчате лизингови компании ще съм Ви много благодарен

        Коментар


        • #49
          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

          В момента купувам автомобил през Алианц Лизинг...
          Процентите са много по-различни...
          Относно сервизите - както споменах колега експлоатира Киа Спортидж (2.0 бензин автоматик, средно оборудване - с дисплея в огледалото)...
          Ами не му се е налагало да посещава сервиз за нещо друго освен смяна на масло и филтри... Тях ги сменят без проблеми...
          Лично на мен ми хареса като автомобил - тих, вози добре... Доста екстри (да, както писах някои изглеждат прекалено 'китайски' но какво да се прави - цената е супер)...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #50
            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

            защо не погледнеш Passat Alltrack - ще можеш да паркираш по тротоарите както със СУВа, но ще се возиш много по-комфортно...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #51
              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              .... Passat Alltrack ...
              Стартова цена за 4х4- 59 бона, скромни 30-на % отгоре... На фона на около 45 бона за Киа-та- сещай се какъв е шансът за Пасат...

              Коментар


              • #52
                От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                Киата е с много добро ниво на оборудване, и имам 10% отстъпка от цената; Като екстри си има достатъчно:

                - Двузонов Климатроник, Дисплей за камерата вграден в огледалото за обратно виждане, Парктроник заден, USB+AUX+Blootooth, Подгряване на седалките - Предни и Задни, Дневни LED светлини, HID Ксенонови къси светлини, Сензор за дъжд - автоматични чистачки, Фарове за мъгла с вградени светлини за завой,Ел. Сгъваеми странични огледала с вградени мигачи , ABS + DBC (Down -hill brake conttrol) +VSM (Vehicle Stability Management), ESC (Electronic Stability Control), HAC - Асистент за потегляне по наклон, Сензор за преобръщане.

                Като характеристики е това:

                Макс.мощнос(hp/kW) 135/99
                Макс.въртящ момент(Nm/Rpm) 164/4850
                Макс. скорост (km/h) 178
                Ускорение 0-100км/ч (sec.) 11,1
                Разход-Градско (L/100 km) 8,2
                Разход-Извънградско (L/100 km) 6,0
                Среден разход (L/100 km) 6,8

                Коментар


                • #53
                  От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                  Тоя двигател 1.6 не е никак добър избор за дълги пътувания. Надявам се осъзнаваш, че няма да е никак лесно да постигнеш разход 6.8 със скорост над 100 по магистралата.
                  Защо не погледнеш по сайтовете за продажба на автомобили, често се намират такива коли на по една две години на много по-ниска цена, а пък са си в гаранция, даже може да извадиш късмет и с по-голям мотор.
                  За лизинг пробвай Уникредит. За Алианц също съм чувал добри отзиви. Като цяло е много вероятно да ти излезе по-тънко с потребителски кредит, защото по лизинга имаш две прехвърляния на собственост и всякакви такси. Много внимателно си подбери финансирането, особенно с лизинг, защото измислят всякакви фокуси и колата ти излиза златна. Аз бих взел потребителски кредит.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                    Първоначално публикуван от crossovera Преглед на мнение
                    Киата е с много добро ниво на оборудване, и имам 10% отстъпка от цената; Като екстри си има достатъчно:

                    - Двузонов Климатроник, Дисплей за камерата вграден в огледалото за обратно виждане, Парктроник заден, USB+AUX+Blootooth, Подгряване на седалките - Предни и Задни, Дневни LED светлини, HID Ксенонови къси светлини, Сензор за дъжд - автоматични чистачки, Фарове за мъгла с вградени светлини за завой,Ел. Сгъваеми странични огледала с вградени мигачи , ABS + DBC (Down -hill brake conttrol) +VSM (Vehicle Stability Management), ESC (Electronic Stability Control), HAC - Асистент за потегляне по наклон, Сензор за преобръщане.

                    Като характеристики е това:

                    Макс.мощнос(hp/kW) 135/99
                    Макс.въртящ момент(Nm/Rpm) 164/4850
                    Макс. скорост (km/h) 178
                    Ускорение 0-100км/ч (sec.) 11,1
                    Разход-Градско (L/100 km) 8,2
                    Разход-Извънградско (L/100 km) 6,0
                    Среден разход (L/100 km) 6,8
                    Мисля,че бъркаш,но Вие си знаете!Този двигател е покойник,а и разхода няма да е под 10л.средно./Не изключвай Маздат а най-добре Тигуана/Като лизинг пробвай Райфайзен лизинг,много са гъвкави!Поздрави!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                      Финансовия лизинг обикновено излиза по-добре от потребителския кредит...
                      Първо се отпуска по-лесно. Процента му е по-атрактивен.
                      За нов автомобил нямаш първоначална такса/данък за прехвърляне, а само финалната, когато си изкупил вече автомобила.
                      И там е на остатъчна стойност - минимална сума за данъка..
                      Да, и при двете хвърляш пари на банката, но така е живота - искаш услуга - плащаш...
                      Относно избрания двигател - не съм го карал и не мога да дам мнение. Колегата има 2.0 (май бе някъде около 160к.с.) и там си дърпа добре...
                      Разхода - зависи колкото ти е крака. Но дори пенсионерско каране си понагорява... Затова и още в началото питах колегата колко километра върти.
                      Защото ако е 10х.км това са приблизително 2000лв за гориво.
                      Колкото и по-икономичен автомобил да вземеш, едва ли 'печалбата' ти от това би била повече от 20% - т.е. около 400лв годишно.
                      На фона на голямата разлика в цената при закупуването това е нищожна сума и пренебрежима...
                      За Райфайзен лизинг - не знам, но банката им твърдо не ми хареса, и разкарах сметките си от там веднага, след като се появи възможност. Да ми искат 2лв за това, че ми броят парите, които им внасям на каса - това е идиотщина?!?!
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                        Всички нови коли съм ги купувал през Уникредит Лизинг. Близки до техните условия дават и Интерлийз, а и на тях САМО това им е работата.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                          - За Субару, Мазда, Мицубиши изобщо не ги споменавам като вариант.
                          А защо тези не се разглеждат?При тях има доста добри варианти-Forester,Outlander...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                            За мен 135 к.с. за 4х4 семеен автомобил е смешно малка мощност и ще се кара в режими в които няма да гори толкова, колкото е писано, нивата на шум и вибрации ще бъдат високи и няма да е комфортно за пътуващите.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                              То винаги не гори толкова, колкото е писано... Но мощността и ДВГ нямат пряка корелация с нивата на шум и вибрации...
                              За 'смешно малката мощност' - смешно малкия Кашкай с 140к.с./4х4 прави смешни доста автомобили на пътя
                              В случая говорим за СУВ, а не за бегачка...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                                1.6 GDI двигателя на Киа-та не е толкова зле, колкото го описвате! Първо колата е на предно - AWD има само при 2.0 двигателя. Второ ако е избрал ръчни скорости (както изглежда от стойностите за разхода, които са дадени) то колата е със 6 скорости и на извънградско си се държи прилично. Вярно е, че за изпреварване трябва да се свалят предавки, но мощността не е малка. Напълно е достатъчно за това купе (под 1400кг).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X