Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

    Взел си решение, каквото и да е - честито и да те радва.
    Мисля, че си избрал и добра лизингова компания - коректни са,предлагат сравнително евтина лихва, но стига и ти да си такъв- да не закъсняваш с вноските /много е важно това, точно при тях/.
    Успех.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #77
      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

      Наистина Interlease ми дадоха супер оферта с включени всички разходи - месечна вноска, каско, ГО, данък, техн.преглед; надявам се и те да са коректни. Мерси за помоща колеги.

      Коментар


      • #78
        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

        Честито и безаварийни.
        Независимо че избора е направен, ще споделя впечатленията си от последните две машини на които правих тест драйв тази седмица. Може да е полезно за останалите посетители на форума.

        При мен също предстои покупка на СУВ. В момента имам Saab 9-3 & Qashqai 4x4. Ще сменям сааб-а с по-висок. В тази връзка правих тест драйв на CR-V 2.2 с ръчни скорости и на последния модел Qashqai 2014 1.2 бензин с ръчни /току що регистриран /.
        За CR-V ще спомена само че както е 4х4, така за 30 минути 4-5 пъти въртя предни гуми в движени при смяна от 1ва на 2ра на чист асвалт при шофиране от двама различни водачи. При положение че го прави на съхо, не знам как ще е на хлъзгаво.
        Кашкая е снов двигател 1.2 бензин турбо, не помня колко коня. Зареден с една камара екстри, навигация 10 инча, камера, радар за предотвратяване на сблъсък и други е с цена само 39000лв. Направо се изумих. Верно, само с предно предаване. 4 човека бяхме в колата, двигателя набира без никакъв проблем. По отношенмие на комфорта - определено е по тих от CR-V, което вкарва доста шум от ходовата част. По широк е, но малко по-вече тръска - леко, но се усеща разликата.

        Коментар


        • #79
          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

          Първоначално публикуван от mbm12 Преглед на мнение
          Честито и безаварийни.
          Независимо че избора е направен, ще споделя впечатленията си от последните две машини на които правих тест драйв тази седмица. Може да е полезно за останалите посетители на форума.

          При мен също предстои покупка на СУВ. В момента имам Saab 9-3 & Qashqai 4x4. Ще сменям сааб-а с по-висок. В тази връзка правих тест драйв на CR-V 2.2 с ръчни скорости и на последния модел Qashqai 2014 1.2 бензин с ръчни /току що регистриран /.
          За CR-V ще спомена само че както е 4х4, така за 30 минути 4-5 пъти въртя предни гуми в движени при смяна от 1ва на 2ра на чист асвалт при шофиране от двама различни водачи. При положение че го прави на съхо, не знам как ще е на хлъзгаво.
          Кашкая е снов двигател 1.2 бензин турбо, не помня колко коня. Зареден с една камара екстри, навигация 10 инча, камера, радар за предотвратяване на сблъсък и други е с цена само 39000лв. Направо се изумих. Верно, само с предно предаване. 4 човека бяхме в колата, двигателя набира без никакъв проблем. По отношенмие на комфорта - определено е по тих от CR-V, което вкарва доста шум от ходовата част. По широк е, но малко по-вече тръска - леко, но се усеща разликата.
          Двигателя би трябвало да е на Рено 1.2 Tce, 125кс, с 205 въртящ момент при 2000 оборота; Използват го в Клио 4, новия Дъстър, Каптюр.

          Коментар


          • #80
            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

            От Рено са дизеловите двигатели.
            Бензиновите са си от Нисан, специално настроени за Кашкая. Този е 1.2 Dig-T 115 к.с.
            Подробности може да с евидят в английския сайт
            http://www.nissan.co.uk/
            TECHNICAL SPECIFICATIONS

            DIMENSIONS & WEIGHT

            1806
            1595
            4377
            2646

            ENGINE & TRANSMISSION

            1.2 DIG-T Manual 2WD
            85
            115
            1,198
            6
            Manual
            Petrol
            EURO V
            190
            CONSUMPTION

            11.3
            129
            5.6
            50.4
            4.9
            57.6
            6.9
            40.9
            183
            114

            Коментар


            • #81
              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

              Сори за спама, но няма друг начин да информирам колегата, че не мога да му отговоря на личното съобщение по следната причина, която ми показва системата:
              "
              • crossovera е превишил лимита си от лични съобщения и не може да приема нови докато не изтрие някои от старите.

              "

              Коментар


              • #82
                От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                Здравейте пак,

                Докато чакам счетоводството да изготви всички баланси, ОПР, аналитични справки и кво ли още не, се зачетох в мнението на колегата mbm12. Вчера направих тест драйв на новия Кашкай - отлично поведение на пътя, изработката в купето е на добро ниво, много приятен за шофиране, стегната возия. Колкото повече мисля толкова повече се омотвам. Последно питане обещавам Ако бяхте на мое място кой от тези два двигателя бихте избрали, не че и двата са много впечатляващи:

                1.6 GDI 16v - Kia Sportage

                Макс. мощност (hp/kW) 135 / 99
                Макс. въртящ момент (Nm/Rpm) 164 / 4850
                Макс. скорост (km/h) 178
                Ускорение 0-100км/ч (sec.) 11,1
                Разход-Градско (L/100 km) 8,2

                1.2 dig-t - Nissan Qashqai

                Макс. мощност (hp/kW) 116/ 85
                Макс. въртящ момент (Nm/Rpm) 190/ 2000
                Макс. скорост (km/h) 185
                Ускорение 0-100км/ч (sec.) 10,9
                Разход-Градско (L/100 km) 6,9


                И двата SUV-a са по около 1300кг, при Нисана въртящия момент ни идва още при 2000 оборота, с турбо мотора си мисля че шума в купето ще е доста по-нисък.

                Коментар


                • #83
                  От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                  Запишете си тест драйв на избраните автомобили, отидете задължително със съпругата и която ви плени е вашата. В тежкия свят, улисани от сметки как да не се прекараме или набутаме с 1л/на 100 км по висок разход, забравяме за удоволствието от шофирането на избраната кола и удовлетворението от собственния избор. Кеф и положителни емоции, нямат цена! Лично мнение - VW ми харесва най-много от трите, доста различни коли от мойте предпочитания, моля не ме съдете! Успех с избора!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                    Мерси за мнението колега, относно избора на кола докато оправяхме документите със счетоводителя се загледах по-внимателно в офертата и ми направи че липсват няколко екстри от това което ми предлагат с това което по описание на сайта на КМБ. След кратък разговор с дилъра се оказа че това което ми предлагат е стар модел, а не новия фейсливтов което никъде не беше упоменато в офертата, предложиха ми да поръчам модел според мойте изисквания който щял да дойде до 6-8 месеца, което не ме удовлетворява. В същото време направихме тест драйв на новия Кашкай 2014, допадна ми, цената е същата, екстрите и доп.системи в повече, капарирахме го и се надявам до седмица да го подкараме. Избрания вариант 1.2 dig-t, 115кс, 190НМ при 2000 оборота ,ниво на оборудване Connect, като екстри е горе долу това;

                    -ABS, EBD, NISSAN Brake Assistant, ESP, TCS(прибоксуване), NISSAN Chasis Control, TPMS(система за следене налягането в гумите),Hill Start Assist, ISS
                    -Сензори за дъжд и светлина, Nissan Connect 7", камера за задно виждане, Traffic Sign Recognition, High Beam Assist, Lane Departure Warning, Front Collision Avoidance, BLUETOOTH

                    Коментар


                    • #85
                      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                      Е хайде, още веднъж честито и да го карате дълго и безаварийно.

                      И да споделите впечатленията си от машината, че още е съвсем нова на нашия пазар.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                        За пореден път виждам, че Киа България са банда нагли измамници. Добре че колегата е обърнал внимание и се е отказал от сделката.
                        Преди години трябваше да купувам 11 автомобила за фирмата в която работя и отидох на пазарлък в Киа Бг. Наглеца ми изпрати оферта с 3% отстъпка от пазарните цени без заместващ автомобил и срок на доставка 6-8 месеца. После няколко пъти звъня да пита защо не били поканени за участие в търга.
                        Последно редактирано от mradulov; 05-03-14, 05:58.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                          Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                          За пореден път виждам, че Киа България са банда нагли измамници. Добре че колегата е обърнал внимание и се е отказал от сделката.
                          Преди години трябваше да купувам 11 автомобила за фирмата в която работя и отидох на пазарлък в Киа Бг. Наглеца ми изпрати оферта с 3% отстъпка от пазарните цени без заместващ автомобил и срок на доставка 6-8 месеца. После няколко пъти звъня да пита защо не били поканени за участие в търга.

                          Не че са измамници, гледат да си разкарат наличностите на склад от преди фейс лифта за което можеха да кажат или да направят по-голяма отстъпка; А офертата им за оперативен лизинг беше 25% над офертите от други лизингодатели, с тарифно число 5% за целия период което е другия ъпсурт; както и да е А и мацката от Нисан беше доста по симпатична

                          Коментар


                          • #88
                            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                            Измамници са не ги оправдавай!Що търкахме толкова клавишите по-горе.
                            Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                            Disco 1 бекъп
                            Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                            Коментар


                            • #89
                              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                              Аз ако имах възможности за такъв избор директно Субару Форестър боксер дизел

                              Коментар


                              • #90
                                От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                                Относно новия Кашкай ...

                                Забелязах леко разминаване между техническата информация публикувана на българския и на английския сайт. Отнася се до предното окачване за моделите с двигател 1.2 DIG-T , 115кс /бензин/.

                                От английския сайт:

                                front suspension
                                1.2 DIG-T (115PS) --> Rigid Mounting Mini sub frame
                                за останалите двигатели --> McPherson Strut with Rigid Mounting Mini sub frame

                                На българския сайт за всички модели е посочено --> Независимо - McPherson Strut, стабилизираща щанга, спираловидни пружини, хидравлични амортисьори.

                                Не знам каква е точно разликата и как се отразява на пътното поведение, но не ми изглежда редно да се предоставя неточна информация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X