Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на джип.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет за покупка на джип.

    Първоначално публикуван от alexander_76 Преглед на мнение
    Noname12, сега се дръж здраво - 2.7 двигател на мерцедес е много добър!
    Добър, ама за какво?

    Често казано това е безмислен спор, който както иска да си троши главата, то и туй в онуй и душата в Рая...
    Личния ми опит с коли на старо показва, че избора на бензинов двигател е по удачен от дизелов, при положение, че не се минават много километри!

    Коментар


    • #32
      От: Съвет за покупка на джип.

      ммм от 5-ца на Рекстън ще ти се види тесничко ... пробвай някой, пък после помисли. При този твой пробег май на бензин замирисва, пък бил той МЛ-ов
      O888 749-O86
      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
      NC 750

      Коментар


      • #33
        От: Съвет за покупка на джип.

        Благодаря на всички които са отделили от времето си!
        Идеята за Гранд Чероки не ми е допада. Като казах 15/100 ,че ми харчи сегашната кола бих приел някакъв разход горе-долу подобен +/- 2,3л. но това Гранд Чероки дава 30/100...
        Общо взето аз също знам,че парите които мога да отделя не са много за джип с моите изисквания и предложенията на които мога да се спра са доста малко, да не кажа ,че изобщо ги няма.
        Точно за това питах и за Rexton , но никои не отговори за този модел нещо което би ми било от полза, освен не купувай Rexton...
        Какво може да ми кажете за Rexton?
        Идваме на идеята МЛ...Какъв МЛ да гледам?
        Преди фейса, след фейса?
        Като гледам двигателите, или 3.2 бензин или 4.3 бензин...
        2.7 ЦДИ съм карал, да ви кажа честно, не ми хареса ама изобщо...имах чувството ,че се возя на някакъв камион , беше супер шумен и доста тресеше...Може би този екземпляр които съм карал не е бил от най-хубавите , но ми остави лошо впечатление.
        Та, все пак ако може драснете ми един ред за Rexton , за да мога да си направя някакъв извод и да реша , дали да ходя да гледам някой модел които ми е харесал или да изчакам и да пълня касичката за някой друг модел...

        Поздрави,
        Цецо

        Коментар


        • #34
          От: Съвет за покупка на джип.

          ох Цецо бре Цецо.................качвай се и карай,,,,пробвай на ред!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #35
            От: Съвет за покупка на джип.

            Събери още малко за Лексус РХ.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #36
              От: Съвет за покупка на джип.

              Първоначално публикуван от Цецо Иванов Преглед на мнение
              .... но това Гранд Чероки дава 30/100...
              Как ти го "дава" колега?!! На боб, на леща, на карти или на кучешки карантии..?!!! Изправен Гранд, ако ще и 5,9 да е, няма такъв разход на градско. Добре е, човек когато си купува кола, да прави избора си на базата на проверени факти, а не на градски митове и легенди...

              Поздрави

              Коментар


              • #37
                От: Съвет за покупка на джип.

                Чак 30/100 Гранда не дава, освен ако магарето зад волана не е особено упорито и се постарае за такъв, че и по-голям разход... Но и 15/100 градско в София е мираж и то много далечен...

                Или гледаш МЛ, или чакаш бюджета да стане 15 бона- в момента имаш 10к за всичко, значи гледаш джип до максимум 8-8500лв. А за тея пари изборът не е голям... За препоръчване е да вдигнеш бюджета. Или да свалиш изискванията. Ама щом идваш от 5-ца (вероятно добре оборудвана) едва ли ще искаш нещо по-постно като оборудване...

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет за покупка на джип.

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Как ти го "дава" колега?!! На боб, на леща, на карти или на кучешки карантии..?!!! Изправен Гранд, ако ще и 5,9 да е, няма такъв разход на градско. Добре е, човек когато си купува кола, да прави избора си на базата на проверени факти, а не на градски митове и легенди...

                  Поздрави
                  http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=1163 - 23/100 по тези данни, които знаем ,че са занижени
                  До всички други колеги които писаха, благодаря ви за съветите , ще имам над какво да мисля до новата година. Живот и здраве ако взема някоя джипка след новата година ще се похваля в темата.

                  Благодаря на всички отзовали се.

                  Поздрави,
                  Цецо

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет за покупка на джип.

                    Първоначално публикуван от Цецо Иванов Преглед на мнение
                    http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=1163 - 23/100 по тези данни, които знаем ,че са занижени
                    До всички други колеги които писаха, благодаря ви за съветите , ще имам над какво да мисля до новата година. Живот и здраве ако взема някоя джипка след новата година ще се похваля в темата.

                    Благодаря на всички отзовали се.

                    Поздрави,
                    Цецо
                    Sorry че се намесвам накрая. С този бюджет няма да намериш добър бензинов WJ Grand Cherokee, не и 4.7, High Output, не и Overland.
                    Дори и да се решиш на този "U-turn", да вдигнеш малко бюджета, пак много време ще мине, докато откриеш "твоята кола".
                    Така че ако "положението е неудържимо" , взимай ML-a бензин... или Rexton-a, каквото ти вкус и сърце подсказва
                    Но знай че подсъзнателното съжаление за пропуснатия Jeep ще остане, особено ако си се качил на добър такъв поне за малко...
                    Относно екстрите, които търсиш... хм, посочените от теб такива, не са екстри а обикновена комплектация, поне за Jeep WJ.

                    ... и да, разхода 30/100 е градска легенда, проверявам всеки ден!
                    Последно редактирано от lordoff; 13-12-13, 22:59.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                    2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет за покупка на джип.

                      Първоначално публикуван от Цецо Иванов Преглед на мнение
                      Благодаря на всички които са отделили от времето си!
                      Идеята за Гранд Чероки не ми е допада. Като казах 15/100 ,че ми харчи сегашната кола бих приел някакъв разход горе-долу подобен +/- 2,3л. но това Гранд Чероки дава 30/100...
                      Общо взето аз също знам,че парите които мога да отделя не са много за джип с моите изисквания и предложенията на които мога да се спра са доста малко, да не кажа ,че изобщо ги няма.
                      Точно за това питах и за Rexton , но никои не отговори за този модел нещо което би ми било от полза, освен не купувай Rexton...
                      Какво може да ми кажете за Rexton?
                      Идваме на идеята МЛ...Какъв МЛ да гледам?
                      Преди фейса, след фейса?
                      Като гледам двигателите, или 3.2 бензин или 4.3 бензин...
                      2.7 ЦДИ съм карал, да ви кажа честно, не ми хареса ама изобщо...имах чувството ,че се возя на някакъв камион , беше супер шумен и доста тресеше...Може би този екземпляр които съм карал не е бил от най-хубавите , но ми остави лошо впечатление.
                      Та, все пак ако може драснете ми един ред за Rexton , за да мога да си направя някакъв извод и да реша , дали да ходя да гледам някой модел които ми е харесал или да изчакам и да пълня касичката за някой друг модел...

                      Поздрави,
                      Цецо
                      Колега, при този бюджет е ясно,че трябва да направиш компромис.Аз бих го направил с монтаж на газов инжекцион на Гранда. В лева/км ще ти стъпи колкото харчи корейо-китаеца.
                      Какво толкова те грабва в това недоразумение Санг-Йонг?
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет за покупка на джип.

                        Първоначално публикуван от Цецо Иванов Преглед на мнение
                        http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=1163 - 23/100 по тези данни, които знаем ,че са занижени
                        До всички други колеги които писаха, благодаря ви за съветите , ще имам над какво да мисля до новата година. Живот и здраве ако взема някоя джипка след новата година ще се похваля в темата.

                        Благодаря на всички отзовали се.

                        Поздрави,
                        Цецо
                        Най-верните данни са в темата "Колко гори вашият Jeep", колега!

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет за покупка на джип.

                          Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
                          Пишете компетентни мнения, явно без да имате личен опит с обсъжданата марка.
                          Имаме в семейството Rexton 270Xdi изкаран чисто нов от магазина през далечната 2005г, на 8г и половина е в момента и на 105'000км изминати по българските пътища, кара се и по черно, ходи се на лов с него, ходи се по планините на ски и т.н. не се ползва само за асфалтов джип. Паралелно с няколко МЛ-а и Х5-ци върху които имам наблюдения, но купувани нов внос, Рекстъна е определено най-безпроблемната машина.
                          ...Ето от коментар като този имах нужда , та ще оглеждам утре рекстън 2006 2.7 , бях 50<>50 за него , някои казват боклИци други като теб които го имат и знаят може би всичко за него , се изказват ясно и конкретно колко е надежден и на какви терени , та аз възнамерявам да го взимам за мочурливи неравни полета , рекички (не по дълбоки от коленете на средно статистически човек ) и каменисти пътища (тва е в Исландия) имахме патрул дизеляк ама му се пукна главата и много солен ни е ремонта , за това си избрахме този кореец и мисля че е най удачен вариант за нуждите ни ... Ще пиша ако ни хареса и го вземем , ако ли не ще търся съвет за джип до 25 000 Лв да е по скорошна година и дизел , но за сега ще е корейчето :-)

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет за покупка на джип.

                            Момчета, утре ще ви направя малко снимки на придобивката от днес , Кайрон 2.0 142hp. 2008 г. Цветът е малко наакан , ама надявам се всичко друго да не е , за сега всичко е наред, двигателя работи добре , без странични шумове , утре ще направя и тест драйв в сух и дълбок сняг, късметлия съм че е с добри гуми :-). Поздрави

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвет за покупка на джип.

                              Честито, колега. Желая само положителни емоции с автомобила
                              SUV

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвет за покупка на джип.

                                Благодаря Dydo ето и една снимка , сори че е с такова качество но е направена със таблет и в ужасна снежна буря , май оффроуд приключенията ще ги отменя за по-спокоен ден . Искам да благодаря на всички Пичове във Офроуд Форума за написаното от тях за въпросната марка, всички минуси и плюсове ги имах в предвид за рекстън , но след един бърз оглед от всички възможни пози  видях косури , пукнато предно стъкло, някой от лагерите на ролка или динамо узвочаваше доста неприятно , корозия по цялото шаси отдоло , имаше едва пет шест мм. грайфер на гумите и лошо поддържан интериор /абе кенеф си беше от секъде/ та кейрън си го набелязах в последствие , преди това обикалях Рейкявик/столицата/ за други машинки / паджеро санта фе киа и разни патрули/ но всички бяха с невъобразимо високи цени както и километри , някой от моделите бяха и доста стари , та за това пак се върнах във същата автокъща и след един тестдрайФ и оглед на Съвчето зе че ми хареса , да прави сте няма голям клиренс ама мисля да проверя дали ще пастнат едни петнайски джанти с големи гуми /за Исландия голямо нема / и така , ще продължа да пращам снимки и на други машини /имат доста голямо разнообразие за офроуд тунинг/ може да ви хареса някоя идейка ... Поздрави на всичкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150112_114700.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:5634651

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X