Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на джип.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за покупка на джип.

    Жената кара ML320 бензин с газов инжекцион, пет степенен ел.автомат!Това си е голямо "куче"На магистралата се дава само на Кайените като ремонтопригодност нямам за сега никакви забележки!Единствено разхода на гориво но и то като го карам аз,а на последък ми се налага често докато си направя Gто попада в ценовия диапазон 10-12 К и според мен си е добър избор!Смея да твърдя че имам наблюдение върху доста марки жиПове
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за покупка на джип.

      Какъв разход дава МЛ-а на газ?

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за покупка на джип.

        За тези пари бих си взел Гранд 4.7...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за покупка на джип.

          Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
          Какъв разход дава МЛ-а на газ?
          зимата е относително при положение че с газовия инжекцион винаги тръгва на бензин и сам превкл.на газ!Грубо около 17-18 газ -- градско и повече!А ако го караш като мен да превключва на 5000 оборота може и повече!инак като динамика се справя добре!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за покупка на джип.

            noname12,
            Ако си обърнал внимание, смисъла на мнението ми бе, че с оглед критериите на автора на темата, може би твоето мнение е обвързано с тях, т.е. няма как да вземеш по-нова дизелова Г класа за тези пари, следователно имаш предвид МЛ за около такива пари, но да не е дизел. Коментара ми бе по повод абсолютизирането ти - не на дизелов МБ въобще. Както и да е, разбрахме се

            Гробаря,
            Не случайно посочих МЛ320, както и, че явно аз съм като автора на темата, не искам газ и едно 15-ина/100 или малко отгоре ми е поносимо, но пък прекаления разход на бензин, какъвто би дал например ГЧ 4.7, вече ще ми е прекалено. Според мен предлагането на МЛ е изключително голямо в посочения ценови диапазон и едва ли всичко предлагано на пазара, не става. Колегата само предполага, че били гробници, но явно не е ходил на огледи, водейки например и "разбирач" със себе си, та да се убеди, че добър избор на екземпляр няма.
            SUV

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за покупка на джип.

              Абе явно вървим в някаква посока, но...след като е дал уточнения смятам, че гранд не му трябва (аз имам 4.7 V8 ), ML май по ще му пасне, все пак си е личен избор. Межу другото ако стигне до гранд нека да пише, че вече имам достатъчно опит и бих могъл да му помогна в избора. Също така смятам, че повечето екстри при стара кола, особено в този ценови диапазон е като нож с две остриета. Една скоба за гранда (до сега при мен се е представя много добре извън пътя - ползвам го по работа, не си напъвам късмета, завива поразяващо зле в сравнене с тойота ЛК 95, доста дребни свързани най-вече с некачествено вложени материали проблеми или инженерни недмислици, ето и някои, които се срещат бих казал при всички: CD чейнджъра дава фира и не работи; изпуснали амортесьорчета на предния капак, задната врата, задния прозорец; щипките на сенниците се чупят; двузоновия климатроник страда от резистор-изгаря и клапи-чупят се-много досадна работа и то на тясно, а качеството на изработка на цялата система е някакъв абсурд; релето на мигачите се прецаква; при мен и боди контрол модола страдаше от същото, от което и релето - слаби спойки; трак бара също му е слабо място; стартера също се предава рано рано - някъде намерих много добре описано диагностицирането му ама..Сега ще кажете *б*ти грана, но при доста марки автомобили се оказва същото, поне много от тези неща можеш да си ги направиш сам с минимални средства и услия)

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за покупка на джип.

                Явно не ми е било ден вчера щом съм видял бюджет от 15 бона...

                При обща сума за джип + обслужване от 10 бона положението става грозно и изборът е общо взето никакъв. "Никакъв" в смисъл на модели, не на екземпляри. Разгледах какво се продава и вариантите са МЛ или Гранд. И при двете дизелът не е подходящ избор, значи остава да е бензин. Понеже Гранд-а малък бензин няма 15/100 разход в града май е само химера. И накрая остава само МЛ като вариант...

                Горното важи в случай, че се търси нещо по-ново като година и сравнително луксозно. Щото кожа и климатик има и в Кия или някое дърто Паджеро или Тойота...

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за покупка на джип.

                  Здравейте, може те ли да кажете кои имат задни възд. възглавници
                  при ТЛК, паджеро и паджеро спорт, гранд чероки. В смисъл след коя година.
                  Това е условието за избор на джип в нашето семейство.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за покупка на джип.

                    Какво разбирате под въздушни възглавници. На окачването или предпазни такива?
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за покупка на джип.

                      Сега кажете, че и 2.7 двигателя на мерцедес е добър и ще падна, то само дюзи да бяха. Там където си правя колата редовно има от тях, както и грандове със същия. Ако му харесва ML, бензиновия със сигурност би бил по удачен.
                      Noname12, сега се дръж здраво - 2.7 двигател на мерцедес е много добър!
                      Nissan Patrol 2008
                      Mercedes c220 cdi 2006
                      Mercedes cls350 cdi 2013
                      Mercedes GL 450 cdi 2012

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за покупка на джип.

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Какво разбирате под въздушни възглавници. На окачването или предпазни такива?
                        Щом става дума за семейство значи са предпазни.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за покупка на джип.

                          Извинете ме,
                          за предпазни възд. възглавници, основна семейна кола ще бъде.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за покупка на джип.

                            В упоменатия бюджет мисля, че няма вариант.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за покупка на джип.

                              по принцип бюджет не съм писал,
                              замислям се около 16 -18к

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за покупка на джип.

                                А всичките пари ли са за покупката или и обслужването и ремонтите са вътре? Дори цялата сума да е за покупка, трудно с толкова екстри нещо друго освен Гранд чероки от 2006 насам. TLC и Паджерото май отиват оттатък 20к.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X