Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите SUV-ве

    Да, споделя за Кашкай 2. Бяха ми я дали за служебна, 2017г, на 6000км, някакъв дизел. Единственото, което ми хареса беше разхода - 450км извънградско 70-90км/ч (шофирах в Шотландия) даде 5,3-5,6 едно от двете с 4 мъже и багаж до горе.
    Изключително неудобна ми беше, можеби защото съм свикнал на големината на Паджерото.

    Коментар


    • От: Новите SUV-ве

      Имам Кашкай 1 бензинка 140к.с.... Супер ми е удобен...
      Джипката е по-висока - да... Ама Кашкайчето си има добър просвет 20см за бордюри, дупки и черни пътища, пък си е по-късо и повратливо... И усещането му е като в лек автомобил - вреш го навсякъде в града, а имаш достатъчно добра видимост 'отгоре'.. За извън града - достатъчно икономично (да, по-висок разход от лек автомобил с около 1л/100км)... И си върви като лек автомобил стабилно и тихо до 160-180км/ч...
      Багаж - тъпкали сме се 4 човека със 'самолетен междуконтинентален' багаж за две седмици - на границата бе С Джипката няма проблеми за такъв багаж...
      Иначе зимата драпа като истинските джипки - лек, не засяда, 4х4 работи много добре, въпреки, че е 'електронно' - разликата е ОГРОМНА ако го включиш на 2WD...
      Да, тритонната джипка има друго усещане, но пък го няма усещането както при Кашкая, че можеш да го хлъзнеш управляемо и да си играеш с него - при Джипа си иска точен и премерен контрол с тези маси...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Новите SUV-ве

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        Боабаба не е ли с цял мост оЗад? Бавни, рама? като концепция е същото като ТЛК 90/120, а като знам къде ходи въпросния крузер и как катери с блокиран среден и заден диф.. хмм... За мен лично СУВ е повдигнат лек хафтомобил с независимо окачване и монокок без интегрирана рама и най-важното без бавни скорости! Например като БМВ хикс серията, МЛ с изключение на първата генерация, Хюндайчета разни, Кии / без спортиджа фърст генерейшън/ Нисан кашкавал, екс трейл и т.н.
        НЯма как да сложа Дискавъритата, Крузърите, Паджерото, Секвоята, Рънарите, почти всички модели на Джийп и т.н. жипки с идентична концепция при сувченцата..

        Имаш ли рама, бавни и поне един независим мост влизаш в друга категория, нито жип нито сув. Що е то?
        Първо да се уточним - аз много държа да е СУВ,то си е СУВ и така го водят,за мен си е комби от големите.

        Рама има на кьсата Тундра,незнайно защо не са разработили Секвоя на дългата рама,късичка ми идва по някой път.
        Има задно,има включване на преден мост,има бавни и има Торсен среден диф,няма ЛСД диф на задника ма това ше го лекувам тия дни,имало ЕнтЕлЕгентна система която му биела спирачки на разтовареното и работела доста добре.На мен само ЕНТЕЛЕГЕНТЕ ми трябват като закъсвам та ше му взема малко от мозъка с едно ЛСД дифче на Аубърн Про.

        Тундрата е с цял заден мост,Секвоята преди 2008ма е с цял заден,Секвоята след 2008 е с независимо окачване на гьзь,4.30 предавателно и диф 10.5 инча или с размер на Дана 70.Там нерви няма ако не и слагаш компресор та да става 500 коня 3 тона,заигравката вече ще иска и Аубърн Про / това само ми остана на мен /,спирачки и стегната предница.

        Предницата и малко лабава по моите стандарти - взел сьм и Билщайн 6112 с 2.5 инча тЪрби,че много лимузинесто вози.Отделно идва с около 40% по-тежка и твърда стабилизираща щанга та много от Тундрите сменят с такава от Секвоя.Аз пък съм я сменил с ТРД модела който е още едни 25-30% по-твърда и тежка от Секвойската,да не ми се клати по завоите.В комбинация с полиуретанови тампони на мястото на кекавите оригинални се е утепало даже със смотани Бриджстоун гумета,вторник е на канала за гуми и после буф у снега............Как каза моя механик Ти това като БМВ Мка го караш мммммммммпък аз такива не карам.

        Спирачки имам - Ротора 405 мм дискове с 8 бутални апарати и по 4 накладки на апарат,апарата е от оная ми работа до коляното,не съм късокрак,а тук само ми се смяха 2 дни докато намеря джанти които да съберат тия железа.


        Имам и 2 инча лифт на предницата,задницата си я свалих инч,че беше вдигната на крайно положение,но днес/утре пак ще има мерене с рулетката дали и какво ми харесва,а истинското мерене ще е след новите гуми.

        Жив СУВ си е,малко голямо комби на рама под което можеш да си лазиш,четворка с бавни и блокиращ среден диф.Тия там изброените Кашкавали,Киички,Хюндайчета.......са си комбенца или СУВчета,мойто си е СУВ пък танковете са ехеееее,8 гайки на гума няма ли не се брои
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Новите SUV-ве

          Направо си е" Спешъл Вагон",ма как мое да го земеш с един мост ,направо не знам........Или с два ше ти дава гоуем.разход....,Това последното да се разбира,майтап!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Новите SUV-ве

            Смятам едни сметки за заден от Тундра,кардана бил малко по-къс та сме сменял лесно,вече дали е лесна цялата врътка със смяната на моста тепърва ще го мисля,но до момента е само далечна идея което едва ли ше ми се наложи - много по-лесна е смяната на задните носачи с такива от Лимитед и смяна на вьздушните с нормални амове и пружинки.

            Да беше дълга ми то..........
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Новите SUV-ве

              Босс, какво не му харесвате на екскържАна, голям ли ви идва или има друго? Признавам си МНОГО ми харесва.. Ако бях на щат 99% щях да си возя кълбетата в едно такова Фордченце или некое Шеви Съб....
              Real Recognize Real

              Коментар


              • От: Новите SUV-ве

                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                Босс, какво не му харесвате на екскържАна, голям ли ви идва или има друго? Признавам си МНОГО ми харесва.. Ако бях на щат 99% щях да си возя кълбетата в едно такова Фордченце или некое Шеви Съб....
                Американско е, това му е кусура. То и Секвоята е американска, ама поне нещо е закачила от Япония.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Новите SUV-ве

                  Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                  Босс, какво не му харесвате на екскържАна, голям ли ви идва или има друго? Признавам си МНОГО ми харесва.. Ако бях на щат 99% щях да си возя кълбетата в едно такова Фордченце или некое Шеви Съб....
                  Принципно колите и джипките им са на различно ниво,но въпреки това си остава Американско - както каза брата тя и Секвоята е американска,но имала повече американски части в нея от всичко друго / колко е вярно това не знам /.

                  Тойота принципно върви без особени проблеми,Форд и Шеви и те вървят ма това се сменя,онова се троши,трето кляка......пък аз имам проблеми с некадьрно направени неща и явно не съм само аз.


                  кратко сравнение между Събърб и Секвоя

                  https://www.asburyauto.com/compare/2...uburban/143768
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 25-12-18, 05:14.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Новите SUV-ве

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение

                    Тойота принципно върви без особени проблеми,Форд и Шеви и те вървят ма това се сменя,онова се троши,трето кляка......

                    ....... имам проблеми с некадьрно направени неща ]

                    Малко по-нагоре обясняваше, че това правиш, онова сменяш, пък спирачките еди какво си.....това на тойотата де.

                    Имах тойота, сега е в мой близък приятел. Караш ли я постоянно все нещо излиза да се прави, освен по масивните железа. И цените са готини.
                    А понеже е слаба, едвам се ходи на лов с нея, моя приятел иска да я смени с нещо по-мощно. Предложих му терано, защото такова служебно кара няколко години, познато му е, свикнал му е, и най-важното за целите му е подходящо. Знаеш ли какво ми отговори - ма нисан е. Викам - е хубаво де, какво от това? Той ми отговаря - не е тойота!

                    Кво да кажа повече -- само мене ли тоя бацил не ме хвана.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      Това са по-скоро изключения, и не бих казал, че е бацил...
                      Приятел въртя едно Камри доста стотици хиляди километри...
                      За целия срок сменя май два пъти окачване, защото искаше всичко да му е идеално - директно цялото... Но го правеше през повече от 300х.км...
                      След това остана верен на марката (както и семейството му), само дето е в по-горния 'тойотски' клас.
                      Това не пречи на лов да ходи с Терано - изпадна прекрасен подготвен екземпляр. Идеален за 'бой' без да ти пука за цвета на боята.. Щото в семейството имат и два FJ (40-ка и последния модел), ама не стават за гора...
                      Последно редактирано от slowtraveler; 25-12-18, 08:49.
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Малко по-нагоре обясняваше, че това правиш, онова сменяш, пък спирачките еди какво си.....това на тойотата де.

                        Имах тойота, сега е в мой близък приятел. Караш ли я постоянно все нещо излиза да се прави, освен по масивните железа. И цените са готини.
                        А понеже е слаба, едвам се ходи на лов с нея, моя приятел иска да я смени с нещо по-мощно. Предложих му терано, защото такова служебно кара няколко години, познато му е, свикнал му е, и най-важното за целите му е подходящо. Знаеш ли какво ми отговори - ма нисан е. Викам - е хубаво де, какво от това? Той ми отговаря - не е тойота!

                        Кво да кажа повече -- само мене ли тоя бацил не ме хвана.
                        Виж сега логика

                        както стана ясно от линка горе Секвоята е по-стабилна,по малък радиус на завоя има,по-висока е и с по-големи спирачки от Шевито та и спира по-добре,не се троши толкова и държи цена.На мен не ми харесаха спирачките на Секвоята,смятай колко ще ми харесат на едно Шеви,това,че я дооправям няма нищо 0бщо с колко е кофти колата,по 99% от хората ше им хареса,НО не и на мен - аз спирачки,предница,фарове и свирки / да им свиркам като не слушкат /правя на всички коли които имам,идвам от ерата на истинските мерцедеси и много неща сравнявам с тях.Е не ми го побира акьла защо ми трябва отвертка за да си наглася гаровете и защо махам фар за да си сменя крушката ма 21 век,знам защо ма пак се пуля.

                        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...=230930&page=2

                        Кьм дъното на страницата - спирачки в комбинация с твърди амове,ТРД стабилизираща щанга и полиуретанови високи бъмп-стопове и става работата,но пак казвам - няма нищо общо с това колко е кекава колата,дай ми едно Шеви и ще съм го разчекнал по същия начин,че и повече.


                        По въпроса с Нисана - гледах Инфинити QX56 че вози нормално,под тенекетата е Нисан Патрул,удобно комби е и уж Японско.Ми имат проблем с обтегнача на веригата,на около 100 000 прескача с няколко зъба,мести центровка,харчи масло и освен мотор ебаваш мамата на катализаторите които са по 2 бона бройката,мотора около 9 бимберици.Е в началото са се дърпали,сега сменят някои мотори в гаранция,вземеш ли я стара се оправяш сам,аз ги купувам на по 200 000 и ги карам със злоба още 200 000 поне,а това не го може,не може да издраска без да си строши мотора 200 000.Какво е направено по тоя проблем???Ми нищо,още трошат мотори от същия проблем.

                        На дьрвото мога да му оправя окачването със смяна на предни амове и нови рамена от Лимитед с комплект пружини и амове каквито поискам,на Нисана това не го мога,няма от какво да взема части.Е бил евтин ма аз толкова акъл все още имам и съм малко технически грамотен - дал колко дал,не искам да рева след това.

                        Да ти покажа Нисан на половината пари на Дървото?Ма да си го карат баровците,аз пари нямам и карам дървета,леко подобрени по моя акъл и стил на каране.

                        21 век,дърво до дърво ма някои са по-дървени,номера е да не гризне дьрвото човек с някой Нисан или Шеви,Тойота все още се държи ако да не е точно по моите спецификации.
                        Последно редактирано от BENZBOSS; 25-12-18, 16:38.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Щото в семейството имат и два FJ (40-ка и последния модел), ама не стават за гора...
                          Как да не стават, те за там са правени. То като се почне това не става за гора, онова не става и накрая уазката остава за там.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            С тия ваши цени там ега не вкарам нова Тойота в гората,все едно да си влача бьбреците по пьтечката
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Новите SUV-ве

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Как да не стават, те за там са правени. То като се почне това не става за гора, онова не става и накрая уазката остава за там.
                              Бенца го е казал
                              Преди няколко дни старият FJ бе спрян пред офиса на човека и това навярно навлече гнева на съсед по офис Просто съседа си бе взел наточено Порше с черни джанти и т.н.. А приятеля спрял на съседно място, и хората се нареждаха да се снимат с FJ, загърбвайки Поршето FJ бе реставриран основно от големи специалисти в сферата и наистина стана лимка.. Такова изделие да вкараш в гората - може, ама ще те е яд....
                              Същата работа и с новият FJ... Като въпросът не е ценови, просто е глупост да го правиш по този начин, при условие, че с Тераното нито те е яд, че си му продупчил тавана за ванти, нито че си му одрал в някой клон рифелната ламарина, заварена по вратите
                              Но си прав, че идиоти има всякакви - един известен във Варна бизнесмен, хвърли над 75-80х.лв за Джип Ренегат с луксозно оборудване (включително контакт 220В за задните седалки )...
                              За кола за лов... Ама я върна след 400-500км, защото се оказало, че не можело да се сложат 31-32"
                              Колата сума ти време стоеше при дилъра да я продават...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве

                                Е добре де, ама тогава тия автомобили за какво ги правят? И един врангел нов е къмто 100 бимберици, ама с два моста, понижаващи, блокаж, разкопчаема щанга и не е за гората. За къде е тогава, г класата за къде е и тя, нали е способна машина. Ще кажеш ма тя новата отпред вече не е на цял мост. А за какво й е отзад цял мост, щом няма да влиза в гората, че е скъпа.
                                Ама тия от уаз са прости, не се сещат че ако проиведат нещо здраво и качествено няма да смогнат на продажби.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X