Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите SUV-ве

    Първоначално публикуван от wildwildwest5 Преглед на мнение
    Може би дачията е изключение ако караш бавно и внимателно. Съвременен сув, за който по моите разбирания абсолютният минимум за да се кара спокойно, когато искаш да изревариш, е 2 литра дизел, и то пак ако е до 1800кг автомобила, гори дори и при икономично каране към 7-7.5 на магистрала и шосе смесено. Нормално каране пак според мен за кола, която що горе върви, по магистрала е 140-160, ако имаш нерви да караш със 110 може и да е по-малко. Старата ми кола беше БМВ Х3 2.0 d, 7.5-8.0 извънградско със цитираната скорост, дори 8.5 ако държиш повече към 160, около 10-10.5 градско в София, из самия град а не до Метро и обратно.
    Да де, говорехме за 1.5 мотор.

    Иначе имам нерви да поддържам и 180, но отдавна не го правя, а поддържам тия 110-130.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Новите SUV-ве

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      То по твоята логика защо да е Дъстър?

      По добре Сандеро Степуей има си клирънса на дръстърчето а е доста по лек
      Всъщност логан степуей, заради багажника. А задръстера е + още 4 сантиметра, а и все пак и опцията за 4wd.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Новите SUV-ве

        Дъстъра и въобще Датчиите са добра концепция за в наши дни, но косвените ми впечатления са, че не са това което са...т.е. евтини-може би, но не и толкова надеждни. Общо взето удобни за смяна през 4 години.

        За сметка на това винаги като чета мнения за разход на гориво и то на коли, които съм карал оставам смаян - аз ли нямам късмет ли, к'во ли...но общо взето разликата е от 20-50%...пък не се имам за някакъв кой знае какъв състезател, не че не карам!?

        Коментар


        • От: Новите SUV-ве

          Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
          Дъстъра и въобще Датчиите са добра концепция за в наши дни, но косвените ми впечатления са, че не са това което са...т.е. евтини-може би, но не и толкова надеждни. Общо взето удобни за смяна през 4 години.

          И аз смятах, че не са особено надеждни, заради наблюденията ми върху първия логан комби. От тогава '10 до сега, всеки ми се кълне, че са надеждни, включително и тука съм чел за някакви към някаква болница експлоатирани. А и би трябвало да нямат особени проблеми, нали са изпитаните технологии на рено.

          А смяна на 4 години - всичките ми автомобили втора ръка ги сменям точно на толкова, даже на третата са си за смяна. Например по-нов корейски (които уж са много надеждни) сув за 25-30 хил.лв, примерно соренто или санта фе, ще е на около 200хил.км. За 3-4 години още 100 и май ще си е за смяна и той.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Новите SUV-ве

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Със съвременния тритонен СУВ
            Три тона...баааа, много бе!

            Да не го приемеш като заяждане, но гледам, че му дават празен някъде 2.3т. Колко ли е в действителност, знам ли, но ми се струва, че дори и с толкова багаж не сте стигнали 3т.

            Поне един или два пъти годишно пътувам доста натоварен с багаж (както по работа, така и на почивка) и честно казано голяма разлика няма (каквато и да е колата) от това да съм сам в нея. Основната разлика при по-дългите пътувания идва от поддържането на висока скорост.

            Коментар


            • От: Новите SUV-ве

              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
              Три тона...баааа, много бе!

              Да не го приемеш като заяждане, но гледам, че му дават празен някъде 2.3т. Колко ли е в действителност, знам ли, но ми се струва, че дори и с толкова багаж не сте стигнали 3т.

              Поне един или два пъти годишно пътувам доста натоварен с багаж (както по работа, така и на почивка) и честно казано голяма разлика няма (каквато и да е колата) от това да съм сам в нея. Основната разлика при по-дългите пътувания идва от поддържането на висока скорост.

              Със сигурност не съм достигнал три тона, ама съм бил близо до тях Собствената му маса по талон е 2403кг, с почти 100л нафта (т.е. около 80кг), около 120кг вино (с тарата), 200кг - хората и кучето
              Багаж още 50-80 килограма (три куфара, 3 чанти за лаптопи и още 3-4 чанти)... По мои сметки сме били някъде около 2800-2900кг.
              При СУВ-а да - поради 'характерната' си аеродинамика е изключително капризен към леко превишаване на скоростта... И към начина на ускоряване и спиране...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Новите SUV-ве

                За съжаление съвсем не съм такъв оптимист
                РАВ винаги са 'гонели' конкуренцията... Това направление СУВ-вове тръгна от Кашкая, които решиха да направят нещо средно между СУВ, лек автомобил комби и т.н...
                РАВ-ката в случая е продължение на тази идея... За съжаление останах леко разочарован от новият RX450h, дето им е върховият модел... Та затова изпитвам огромни съмнения относно 'перфектността' на новата РАВ-ката...
                Относно аеродинамиката - просто няма как да имаш голяма челна площ, и да имаш ниски показатели на съпротивлението
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Новите SUV-ве

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  За съжаление съвсем не съм такъв оптимист
                  РАВ винаги са 'гонели' конкуренцията... Това направление СУВ-вове тръгна от Кашкая, които решиха да направят нещо средно между СУВ, лек автомобил комби и т.н...
                  РАВ-ката в случая е продължение на тази идея... За съжаление останах леко разочарован от новият RX450h, дето им е върховият модел... Та затова изпитвам огромни съмнения относно 'перфектността' на новата РАВ-ката...
                  Относно аеродинамиката - просто няма как да имаш голяма челна площ, и да имаш ниски показатели на съпротивлението
                  Не знам на какво се дължи разочерованието ти от Rx450h, но това е един почти перфектен автомобил. Аз се опитвам да му намеря кусури от дълго време, но дори и това което в началото не ми е харесвало след време разбирам, че е направено точно както е трябвало да бъде. Една мноооого мислена кола изпипана до съвършеснство и с много внимане в детайлите, включително и най-дребните.
                  Че влиза в сервиз само за обслужване мисля няма нужда да казвам...а това в днешно време е много важно.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • От: Новите SUV-ве

                    Горе точно съм подсказал какво имам предвид... Виж предните поколения РАВ и ги сравни с Кашкая... Кашкая 'дръпна' целия сегмент от 'ръбестите' неаеродинамични и що годе - постни (от типа на НИВА-та ) СУВове към 'автомобилообразните' с комфорт на лек автомобил...
                    А за Лексъса RX - карал съм 400h, при избора на джипка тествах 450h... А преди месец колега взе за съпругата си 450hL За ОГРОМНАТА си дължина - много малко място за втория ред. 'Постно' екранче пред шофьора, несъвсем добро обезшумяване..
                    МНОГО пластмаси (колегата на третия ден отчупи щипките на един декоративен елемент по долния ръб на вратата, закачайки го леко с крак докато слиза от колата)...
                    За 'идеалното самоокопаващо' се, нелогично работещо 4х4 да не говорим Да, навярно все някога ще пооправят софтуера, защото част от проблемите са чисто софтуерни...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      Първоначално публикуван от ivied
                      Над 1.8 т. вече не е (нормален ) SUV, минава в други(те) категории...
                      Даже и на Х5-та му дават между 2.150 кг. и 2.350 кг.
                      Санта Фе-то като друг пример
                      (Typ CM, 2006–2012) - 1.745–2.069 кг.
                      (Typ DM, 2012–2018 г.) пак там някъде: 1.708–2.132 кг. т.е. към "нормалните"...
                      A Дъстера го дават 1.254–1.395 кг.
                      т.е. за тежките и леките - се отразява и на цената, не само за екстрите и оборудването...
                      Ма няма се обиждаме сега,мойто с оригиналните си гумета е 2.8 тона,леко натоварено с 5 чанти,Якима на тавана с 8 чифта ски и една дъска,вериги,инструменти,колани,тракс........съм си баш 3 тона и горница и си е съвсем нормално СУВ

                      Не е нормално 1.300 да е СУВ ако ме питаш мен,то това Голфа го бие у ханша баси

                      Нормално СУВ носи ските и 2 чанти багаж на СУВче Баварец,/ едно от тия на заден план / тия по 1,2 тона мммммм трябва да си ги носиш за резерва,ако спукаш гума.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D89E1777-5BC9-4D64-8962-9F1045560C44.jpeg
Прегледи:2
Размер:938.0 КБ
ID:5806128
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 06-01-19, 19:19.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Не съм съгласен че Кашкая е направил някаква революция. Той е по-скоро висок хечбек отколкото сув. Ако става въпрос Honda HRV доста изпревари с времето си толкова модерните днес микро сувчета от рода на Джук, Мока, Евог, Мини и Фиат и пр. и пр.

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
                          Не съм съгласен че Кашкая е направил някаква революция. Той е по-скоро висок хечбек отколкото сув. Ако става въпрос Honda HRV доста изпревари с времето си толкова модерните днес микро сувчета от рода на Джук, Мока, Евог, Мини и Фиат и пр. и пр.
                          Нали това казвам - повече прилича на лек автомобил, но пък е с просвет 20см, доста добре работещо 4х4, електронна симулация на блокировка на диференциалите... Абе истински съвременен СУВ
                          Той затова и направи такъв бум в продажбите....
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            Ами въпрос на вкус. Лично за мен 1 ген Рав4 е много по-симпатичен автомобил от Кашакай 1 и +2 (сегашния Кашкай по-скоро ми допада както и новия Х-трейл, като дизайнерска линия на Нисан).
                            Вероятно чисто като леснота на употреба Кашкая ще е по-удобен и лесен от Рав4-1, но това не го прави по-симпатичен или желан. Имай предвид, че е и с 10г по-нов, както и че по-скоро са в различен клас. Не бих казал, че Кашкай 1 е кола, която ще ми повлияе емоционално да си я купя, дори и когато е била нов модел. Разумен компромис по-скоро. А много хора си купуват автомобили именно по този критерий.
                            HR-V за времето си, а дори и днес изглежда модерно и привлекателно, особено във вариант 4 врати. Не мисля че е по-дървено то Евог, примерно, като изключим чисто стилистичните модернистични елементи на Евог които сега са на мода и му придават актуален вид. Такива просто по времето на Харвито нямаше.
                            За протокола новата Рав 4, която показа, със новата дизайнерска линия на Тойота също доста ми допада.
                            Само да попитам Тойота C-HR, и тя ли се води сув?

                            И все пак има хора които харесват и Рено Сценик РХ4, а дори и Фиат Мултипла
                            Последно редактирано от zarrick; 06-01-19, 22:02.

                            Коментар


                            • От: Новите SUV-ве

                              Първоначално публикуван от ivied
                              Бума (за последните 2 г. със сигурност) сега е пак там - където трябваше да бъде ...
                              Имах предвид точно старта на модела...

                              Иначе за вкус и т.н. - напълно съм съгласен и го дадох само като пример за алтернативен поглед.....
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве

                                Онова горе зеленкото Хонде прилича на Чук без дръжка,от кой ъгъл го гледате та да ви хареса не знам.

                                Пьк мойто си е СУВ,не само аз му викам така ми всички,по-малките са СУВче и СУВченце.

                                Какъв СУВ или Спорт Ютилити Виакъл как се казва е тон и 200 тенеке,какъв спорт ........ трябва да си маратонец баси,да ти носи четката за зъби и резервни ританки

                                https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sport_utility_vehicle

                                Е в дъното,мойто твърдо си е СУВ,а като цяло средния клас СУВчета набират яко скорост,едни милиони бройки се прескачат
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X