Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите SUV-ве

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Преди мен двама души написаха, че 60 % от предлаганите "СУВ-ве" са само с предно предаване. Аз потвърдих, защото си търсих няколко месеца, написах какво съм търсил - бензин, 4х4, до 70 000 плащане наведнъж. Разни 4х4 на квадрат, Х6 и т.н. изобщо не са ми в "таргета", първо са на цената на приличен недвижим имот, второ няма да мога да ги паркирам в дворчето на офиса ми. Трето цената им пада - от "колата за 1 милион лева", въпросното "4х4 на квадрат" вече се предлага "върнато от лизинг" за 200 000 лева.
    Умниците във форумът, каращи дизел и не стъпвали в салоните на дилърите поне от няколко месеца се захванаха да спорят с мен и само с мен. Ибо сЪрце МеСеТеБеГейско не траЙ. Аз пък ще "зачЕкам малце" (съгласно форумния изказ). Може пък и с 4х4 на квадрат да се уредя за цената на лизингов "Дъстър"
    Гледа ли Seat?! Имат Ateca. Наличните са само 4х4, но бензиновите само малък 1,4(150к.с) турбо-мотор(големия бензин също е с турбо). Пак вървят сносно и харчат малко. Базовите цени почват от под 60 хиляди лева, наличните струват според с какви екстри са.
    Иначе с поръчване имат и 2,0 - 190к.с, цените почват от малко над 60К. Има и истинска бегачка, пак 2,0 но 300к.с, вдига почти 250км/ч и ускорява до 100 за 5,2 секунди. Обаче цените почват от 82К, но пък и много от екстрите там са стандартно оборудване.

    Автоматиците са DSG - роботизирани механични с два съединителя , доказани от много време.
    4х4 е Халдекс, последно поколение, също доказани, VAG си ги ползват от над 20 години.

    Иначе колицата се прави заедно с Шкода Кодиак, в завод на Шкода в Чехия. Като екстри има всичко възможно в съвременните коли от тоя клас, а това са наистина доста неща.
    Дават им гаранция 5 години, или 150 хиляди километра.

    ПП: Има и някаква награда тая колица, ама не помня баш...нещо като най-изгодния SUV в Европа, та най-продаван ли...не знам.
    Проверих - "Най-добър кросоувър на 2018г".
    Последно редактирано от cecoa1; 20-02-19, 12:28.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Новите SUV-ве

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Не е казал Грахич, не съм му намерил бензиново ол лийл драйв до 70 бона, даже и по-евтино. Почти съм сигурен, че в столицата има налични екс-трейл бензинови. Ама знам какво ще следващото в тоя случай - кутията да е класически автоматик, а не СиВиТи....
      Пра`ильно, тов. Самодръжков, а също така немат и бавни. Ама на хора, за които нещо, което от време на време си включва задния мост кат` пребуксува, е чудо на чудесата, нема смисъл да им ги обяснявам тия моЙ предпочитания, ибо нема мА разбЕрат.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Новите SUV-ве

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Пра`ильно, тов. Самодръжков, а също така немат и бавни. Ама на хора, за които нещо, което от време на време си включва задния мост кат` пребуксува, е чудо на чудесата, нема смисъл да им ги обяснявам тия моЙ предпочитания, ибо нема мА разбЕрат.
        Аа сега разбрах, не че непъредлагат 4х4, а че същото не работи или не влючва по определен начин. Ако ни обесняваш, като за окачването на G класата, мани. Па немааа ти се разбере нищо( скъпо, евтино, малък двор, струва колко имот и подобни несвързани приказки) като тези: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1871FD14-C6C1-4EBD-83C9-FD9921F3801D.jpg
Прегледи:2
Размер:97.5 КБ
ID:5809269Натиснете снимката за да я уголемите

Име:538E144B-1FA9-4700-A099-535514556E66.jpg
Прегледи:2
Размер:69.3 КБ
ID:5809270
        8)

        Коментар


        • От: Новите SUV-ве

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Пра`ильно, тов. Самодръжков, а също така немат и бавни. Ама на хора, за които нещо, което от време на време си включва задния мост кат` пребуксува, е чудо на чудесата, нема смисъл да им ги обяснявам тия моЙ предпочитания, ибо нема мА разбЕрат.

          Има и разни модели с електроники дето симулират понижени предавки, разни къси "първи" и те така. Ама разбрах ти какво искаш, обаче трябва да се бръкнеш още 30 бона, и май все още не спада към грава СУВ.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Новите SUV-ве

            Хм... Как става този номер със симулиране на понижени предавки - това не съм го чувал и виждал...
            'Къса' първа - става и е лесно изпълнимо (особено на старите бусове - там често е нормално да си тръгваш на втора)..
            Ама 'електронни понижени предавки' - не съм чувАл...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Новите SUV-ве

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Хм... Как става този номер със симулиране на понижени предавки - това не съм го чувал и виждал...
              'Къса' първа - става и е лесно изпълнимо (особено на старите бусове - там често е нормално да си тръгваш на втора)..
              Ама 'електронни понижени предавки' - не съм чувАл...
              Полу-съединител ?
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • От: Новите SUV-ве

                Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                Полу-съединител ?
                Освен да подпали диска, друг ефект няма да има. Те "бавните" само в КМБ се наричат така. Както знаем, бавното движение при тях не е търсен, а страничен ефект.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Новите SUV-ве

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Хм... Как става този номер със симулиране на понижени предавки - това не съм го чувал и виждал...
                  'Къса' първа - става и е лесно изпълнимо (особено на старите бусове - там често е нормално да си тръгваш на втора)..
                  Ама 'електронни понижени предавки' - не съм чувАл...
                  Ще се сетя какво съм чел и ще го намеря. HDC-то не симулира ли спускане с бавни предавки, макар да си е просто ограничител на скоростта, но работи целенасочено със спирачките и спиране на подаването на гориво? Може и да се бъркам.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Новите SUV-ве

                    Моторна спирачка плюс намеса от спирачките контролирани без намесата на водача.
                    Казано по простичко.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      Едно време имаше едно вело-моторче, което успешно имитираше две предавки с полу-съединител.
                      Сега нещата са други, материалите също, и съединителите не са там, където стояха обикновено преди 20г.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Ще се сетя какво съм чел и ще го намеря. HDC-то не симулира ли спускане с бавни предавки, макар да си е просто ограничител на скоростта, но работи целенасочено със спирачките и спиране на подаването на гориво? Може и да се бъркам.
                        Спускането е едно - там нямаш предаване на сериозно усилие към колелата. При мен уж натискаш перата на предавките, и пак ти пише на дисплея от 1-8, но и в книжката си пише, че в този режим не избираш предавка, а скоростта - 1-8км/ч...
                        А kbot е мнооого прав - материалите не са това което бяха... Ако не се лъжа - на моята кутия фрикционите са хартиени (пресован картон/целулоза )... Ама го пазете в тайна
                        И по принцип въобще не са изчислявани за приплъзване, различно от 'зацепването' при почти еднакви обороти..
                        В допълнение на това - пак според книгите и 'патили' - веднага би влязла в авариен режим ако усети приплъзване на някой съединител..
                        Та и затова ме учуди това за 'софтуерните' понижаващи предавки...
                        Да, 'бавни' са ми трябвали по каменист път - на Кашкая му идваше дълга първата, и често преминавах камък на полусъединител...
                        С джипката на бавни такива проблеми няма..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          Скоро и софтуерни баири ще има /ще караме на симулатор/
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            Няма се плашиш - вече има безплатна игра/симулатор за МАЗ... От онези - многоколесните
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Новите SUV-ве

                              Не зная как коректно се превежда абревиатурата SUV, но у нас беше прието "автомобил за свободното време". Нещо, което отдавна не е така, този тип автомобили се купуват за основни и семейни.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве

                                Sport Utility Vehicle. Което е "спортна" версия на Utility Vehicle, а не превозно средство, което се използва само за спорт

                                Обаче би трябвало да се ползва за нещо като джип. Примерно Дъстъра, Кашкая, БМВ Х сериите и МЛ отиват по- към "кросоувър". Един вид не чак толкова офроуд.

                                Общо взето малко префърцунена терминология.
                                Последно редактирано от nissan_gr; 22-02-19, 10:19.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X