Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

    Към автора на темата: Декември месец 2012-та година си поговорих надълго и нашироко с един пич от Балкан Стар Варна относно Вранглер Рубикон Унлимитед. Изводите синтезирани в едно-две изречения са:
    - Само дизелов - човека така и не можа да ми обясни защо не може да се поръча рубикон с бензинов двигател;
    - Реално може да излезе от магазина на цена малко над 80000 лева.
    - Ако много държиш на бензинов и си го внесеш сам от САЩ - гаранция няма да имаш.
    При това положение се отказах да поръчвам.
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

    Коментар


    • #32
      От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

      Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
      - Ако много държиш на бензинов и си го внесеш сам от САЩ - гаранция няма да имаш.
      Гаранция имаш ако ще и от Луната да го внесеш. Новият им от 2012 насам 280 к.с. бензинов мотор си струва наистина. С леко пипане отива на 360 к.с., а с повечко пипане над 400 к.с. Можеш да го поръчаш и с 800+ к.с но с едни $30 000 отгоре. Ако се опитат да оспорят гаранцията на внесен от САЩ чисто нов Jeep пиши ми ЛС. Има си проста и бърза процедура

      Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
      Авторе, само за боята да ти кажа. На elbgt вранглера е с керамичен лак, фабрично. Понеже го виждам ежедневно този хубавец, мога да ти кажа, че докато не се доближих на по-малко от метър от него и не се вгледах, драскотини не виждах. Той го ползва и като паркетник по морето, даже му маха и вратите, че да се качват мацките по-лесно и без да се налага да спира.
      Питай го
      Едно уточнение: Всички Wrangler-и JK са с керамичен лак фабрично. Клонаците не го надират видимо без много заглеждане. Тавана обаче е нормален шагрен и остават по-видими следи от дебелите клони. Затова и обикновено американците ги карат из горите с мекия таван или без никакъв. Но пък при него пребоядисването е в рамките на един работен час. Никаква паста не заличава леките следи по лакираните ламарини освен тази на PPG (какъвто е и фабричния лак), но и там си е един ден машинно търкане, кило пот и псуване. Имам много весела случка с фирма за автокозметика, която се нае да пастира и заличи следите по познатия им от досегашната им практика начин и материали. Опитах се да им кажа за керамичния лак, но те надменно ми казаха да си ходя и да дойда след 3-4 часа. Веселата част е като дойдох след 4 часа, ама ще я разказвам само при поискване Признавам че съм слизал да сека клони, защото все пак ако са над 5 см чекнат огледала, кършат антени и други афтърмаркет аксесоари. Та по-лесно е с брадвето. Борчета над 10 см свалят и DuraFlex калници, но понеже са на щипки бързо се връщат на място. Само трябва да имаш резервни щипки в жабката. 30 броя са $4.95. На калник са по 12 броя. Обикновено половината оцеляват за повторно използване. Аз до сега съм смъквал два пъти заден десен калник. Още имам щипки от първото пликче. Все пак идеята да са на щипки и да се свалят лесно е да можеш да ги махаш преди да се буташ в борчетата ама мен все ме мързи. Затова и новите ми калници се свалят много по-лесно. Ето и видео. Няма друга марка и модел за която толкова много хора да измислят постоянно какви ли не хитрини.
      Последно редактирано от elbgt; 10-04-13, 11:34.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #33
        От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
        Темата за моите модификации е 21 страници, но 95% от промените са само по окачването. Ако един джип се състои от купе, шаси, двигател, скорости, раздатка и ходова част то в моя неоригинална и то не на 100% е само ходовата част. ...
        Да де. Сменено всичко под шасито, някои неща - и по повече от веднъж. За тези пари на друга марка и модел могат пък да й сменят, примерно, мотора с нещо по-сериозно, без да се притесняват от полуоски като солетки и кекави дифченца, и може и и да останат стотинки за още едно-друго. Въпрос на вкус.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          и какво е останало от оригиналния автомобил.
          Звучи като че ли искаш да му кажеш, че нищо не е останало, нали. Ах ти хитрецооо Сега по уекичко така ама пак тарикатската "Сменено всичко под шасито". Ами да де по-добре ли е да сменяш всичко над мостовете и пак нищо да не става

          Да моя път е малко по-дълъг от оптималния, но го избрах и извървях сам. Имаше и по-кратък - Рубикон с модификации за $300 и 37-ци и без никакви притеснения за нищо. И до там. Под "други марки" сигурно имаш предвид Патрул Y61 и мостовете му. Да здрави са, откъм централна секция, но към краищата им изглеждат смешно. Полуоските и те с тия 30 и рядко 33 шлица. Извървях го и аз тоя път да обикалям и да гледам патрулски мостове. Останах разочарован и ги зачертах и тях като вариант. А и при тях приключваш курса на 37 инча. Сиреч ниска летва. И понеже горкия Патрул обикновено си няма мотор се започват ТНТМ-тата с моргите, флекса и електрожена. И понеже е избран не за друго ами защото е евтин му се слага и газ ако все пак се докопаш до смислен мотор. Пък и предно блокажче си няма фабрично. Ами мерси ама наистина не е въпрос само на вкус. И въобще защо единствения ти аргумент пак е в посока пари. Дай да сравняваме нещата само технически и като перспектива за развитие. Абе прогнозирах аз развитие в посока на едноредови аргументи за негрите и парите. Ама ако искаш дай тоя път да играем честно без андрешковски пинизи и без аргументи от сорта "за тия пари", а само по технически въпроси
          Последно редактирано от elbgt; 10-04-13, 12:13.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #35
            От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            Имаше и по-кратък - Рубикон с модификации за $300 и 37-ци и без никакви притеснения за нищо. И до там.
            На рубикона има ли проблем да си взема тия последните ти мостове да ги сложа ако ми щукне нещо щуро?

            Това за лебедката ще те питам как става. Имам си лебедка 9500 от вромос и ако е достатъчна по-добре да я сложа

            Коментар


            • #36
              От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

              На Рубикона хич не му трябват моите мостове. Или имаш предвид тия новите на Currie? Ако не питаш за тях то неговите си на Рубикона фабрични са много по-здрави от моите досегашни дори в сегашния максимално наточен вид. Единствено на предния му трябва усилване на ръкавите. Решенията са няколко и са прости. Моето е най-сложния вариант, но го правих с вече крив ръкав. Рубиконските мостове си въртят до 37'ци без никакви притеснения и дори с оригиналните корони и пиньони. Отделно е помислено за всеки размер колела да има корона и пиньон със съответното предавателно число Избора е някъде между 10 различни предавателни числа. И струват по $180 комплекта, а не като на Самурай по $350 или не дай си Боже за Патрул дето има 3-4 различни предавателни числа на кръст. Помислено е и в софтуера на джипа да се програмират размера колела и предавателното число. И всичко от скоростомера и одометъра до автоматичните скорости и ESP-то си идва на мястото без значение с какъв размер гуми си. Дори сигнализацията за налягане в гумите и тя се програмира с избрана стойност, защото по-големите размери гуми се карат с по-ниско налягане. И ESP-то и стаб.щангата се настройват по твой избор и дневните светлини и какво ли още и дори оборотите на празен ход когато ползваш лебедка или си запалил 2 kW фарове на място. Сам си ги вдига до избраната стойност щом усети консумация надвишаваща производството на ток. Пускаш лебедката и джипа си отива на 1800 об/мин сам. И няма Сахара, няма Рубикон. Всички го имат, дори модификацията Sport. А пък и алтернатора му е 240 Ампера. Кой друг производител на "джипове" е помислил и предвидил заводски такива неща? И двата моста на Рубикона са със 100% блокажи фабрично. Тия сегашните ми мостове ги продадох предварително още през Октомври. Дори парите вече изхарчих. За предна лебедка се предлага планка за оригинална мопарска броня и то защото производителя предварително е помислил и предвидил точки за закрепване. За да не стоят нелогично на тях оригинално са завинтени куки. Функционалността на куките не се губи, защото на планката са предвидени места за шекели. Ето линк към един вариант. На снимката е американсия модел броня, но куките и при европейската са на същото място и планката се монтира и изглежда по същия начин.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeep_1162-truck.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:5469701

              Има и други варианти, разбира се. Примерно с усилване на конструкцията под оригиналната броня. Това в случай, че категорично те кефи заводския вид, но пък ти се ще да се джасаш тук-там без опасност да намачкаш фабричната пластмаска.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:JKBackBone032resized.jpg
Прегледи:1
Размер:75.0 КБ
ID:5469702

              Или пък този кит за скрит монтаж. В този случай леко е скъсена външно и самата броня с цел да няма пластмаси пред колелата. За ламарини да няма пред колелата производителя вече е помислил. Сещаш ли се що? Виж и къде са му колелата. Не са му вътре под ламариненото купе нали? Извън него са. Що ли така ? А сега се върни на тия линкове към Тойоти и Нисани дето ги беше дал по-горе и ми кажи дали някой ги е проектирал за да бъдат някога "джипове" и колко ламарина и пластмаса трябва да изрежеш от тях и на колко карантия дето е под изрязаните пластмаски трябва да намериш ново място за да придобият поне малко от възможностите на това долу дори във фабричния му вид.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bumper_001.jpg
Прегледи:1
Размер:421.4 КБ
ID:5469703

              Още много други варианти за лебедка върху фабрична броня има. Все пак цял континент умува какво да измисли още за този модел. Гле'й к'во става само от предни брони. Същото е положението и за калници, врати капаци тавани меки и твърди и още по меки и по-твърди, гуми, джанти, фарове, мигачи та и гайки и болтове "по така" и каквото се сетиш по този модел. Някъде бех чел статия в която един пич си беше направил труда да обобщи афтърмаркет пазара за Вранглер. Беше стигнал до заключението, че ако се използват само удачни от които има някакъв смисъл тунингови решения за Вранглер и те реално водят до още по-добър резултат в сравнение ако ги няма окончателната сметка илиза при около половин милион долара за една машина. Ествествено това е хипотетична машина. Най-скъпата до сега е погълнала около $250 000, но всъщност идеята е да се покаже каква невъобразима и несрванима с никой друг афтърмаркет подръжка има за Вранглер и колко хиляди умове са ангажирани с подобренията и развитието му. А производителя постоянно краде от тези идеи като влага част от тях в новите модели.
              Последно редактирано от elbgt; 10-04-13, 15:43.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #37
                От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                И един некомпетентен съвет от мен: По тераното и без това сте вложил някой лев, нека остане за сега.
                Купувате си някакъв лек автомобил, за да Ви върши работа по пътищата, защото гумите са основното нещо което не става да се двжиш в калта и със същите гуми по магистралата. Тераното минава през гората на естествен тунинг и с помоща та флекса, заваръчния апарат и онези вълшебните думички олеква и става по-проходимо. Естествено че се правят подобрения, за да отговаря по-добре на Вашите нужди. Като достигне момента на саморазпад вече ще знаете точно каква машина за гората Ви трябва и ще направите личен и основан на Вашите нужди и стил на каране избор.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  Звучи като че ли искаш да му кажеш, че нищо не е останало, нали. Ах ти хитрецооо Сега по уекичко така ама пак тарикатската "Сменено всичко под шасито". Ами да де по-добре ли е да сменяш всичко над мостовете и пак нищо да не става

                  Да моя път е малко по-дълъг от оптималния, но го избрах и извървях сам. Имаше и по-кратък - Рубикон с модификации за $300 и 37-ци и без никакви притеснения за нищо. И до там. Под "други марки" сигурно имаш предвид Патрул Y61 и мостовете му. Да здрави са, откъм централна секция, но към краищата им изглеждат смешно. Полуоските и те с тия 30 и рядко 33 шлица. Извървях го и аз тоя път да обикалям и да гледам патрулски мостове. Останах разочарован и ги зачертах и тях като вариант. А и при тях приключваш курса на 37 инча. Сиреч ниска летва. И понеже горкия Патрул обикновено си няма мотор се започват ТНТМ-тата с моргите, флекса и електрожена. И понеже е избран не за друго ами защото е евтин му се слага и газ ако все пак се докопаш до смислен мотор. Пък и предно блокажче си няма фабрично. Ами мерси ама наистина не е въпрос само на вкус. И въобще защо единствения ти аргумент пак е в посока пари. Дай да сравняваме нещата само технически и като перспектива за развитие. Абе прогнозирах аз развитие в посока на едноредови аргументи за негрите и парите. Ама ако искаш дай тоя път да играем честно без андрешковски пинизи и без аргументи от сорта "за тия пари", а само по технически въпроси
                  За да съм в тон сигурно трябва да ти кажа: "Хайде стига с тия парвенюшки номера! Не се дръж като някой, дето си е купил маркови дрешки и ходи с тях без да сваля етикетите, та белким не остане ни един, дето да не е видял колко кинти може да похарчи."

                  В рамките на темата по-горе се вижда какво би било предпочитанието ми от посочените алтернативи. При така зададено изискване за нов автомобил няма как да препоръчам Нисан Патрол, защото новите вече не са с цели мостове.
                  Дългата 61-ца от БС, която се спомена по-горе, също не бих я препоръчал, най-малкото защото е дълга база. А Патрол дълга база е наистина прекалено дълъг за офроуд в нашенски условия, защото има места, където просто няма да може да се промуши поради размерите си. Или поне не без поражения. По-начало Y61 не е лишен от кусурите, които са общи за доста от по-съвременните СУВ - лоши свесове и много пластмаси. Между другото, казал съм и това - аз нов джип за 70,000 пари няма да вкарам за извращения в гората. Просто нямам неброени пари.

                  За патрулските мостове обаче ще ме извиняваш. Като ти изглеждали смешно мостовете на Y61 - смей се, ама аз един такъв още по-смешно изглеждащ преден мост на Y60 успях да го изкривя в левия край едва след като се заших с предно ляво колело в една скала при 60 км/ч. И то изкривяването беше такова, че без никакви проблеми изминах няколкостотин километра за да се прибера. Централната част на дифа пък на два пъти получи яки удари от камъни при каране на скорост в по-дълбоки коловози. В резултат се получи леко хлътване (и двата удара бяха в една и съща точка) на прасето, но единственото последствие беше, че короната си беше прорязала малко каналче от вътрешната страна). След усилване по "андрешковски" способ (чрез малко старо желязо и телоподаващо) прасето успя, между другите удари, да извади дълбоко вкопан километричен камък като гнило зъбче без каквито и да било собствени щети.
                  Интересно защо арабските другари, дето се катерят по дюните, толкова често избират за платформа, на която да набучат големите мотори, именно Патрол ...

                  Не можело било да се сложат повече от 37-ци. Е и?!? Патрулът така или иначе не е добра платформа за траялка, така че не виждам особен смисъл човек да се хвърля на прекалено големи търкалета, защото те, наред с плюсовете, си имат и немалко минуси, в т.ч. и с оглед на местните условия. Вярно, че с много големи гуми евентуално ще можеш да караш като по асфалт на повече места, ама пък хайде остави си малко мегдан за проява и на собствени умения. Не разчитай само на джипа да върши работата!
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-04-13, 17:25.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                    Интересно ми е как хората питат какво да си купят )) и всички се връзват да хвалят това което карат. Дефендър съм имал и е кенеф ама ме кефи и пак бих си взел, на Вранглер-а съм се возил и е също кенеф - не бих си взел, но и той е от култовите джипки. Поне като даваш толкова много пари си вземи това което най-много ти харесва!!! Не търси мнения кое е по-рационално, и по-... по...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                      Първоначално публикуван от scaramouche Преглед на мнение
                      Дефендър съм имал и е кенеф ама ме кефи и пак бих си взел, на Вранглер-а съм се возил и е също кенеф - не бих си взел, но и той е от култовите джипки.
                      Кенеф? В смисъл не е комфортен като БМВ 5-ца? Това е ок май. (Една от екстрите, дето слагат в Wrangler е аудио система на Alpine с голям subwoofer :-) )

                      Мен ме притесни един познат като ми каза че дефендъра над 60км/ч ставал доста шумен, над 90 не може да си чуеш сам гласа а над 110 не вдига въобще. Тераното дето карам сега е доста шумно ама се чувам дори на 120. Сега то това зависи от гуми ако е MT/R сигурно пумкат повечко....не знам.

                      Wrangler-а май е по-добре ама не съм се возил дори. Гледах го в БС. Ще ги питам дали има тест драйв, асфалт до 100-120 да видя как се държи.

                      Тая информация дето elbgt ми даде е полезна. Дори не само за менпредполагам и други хора биха искали да купят Wrangler.

                      За Теранотот ще видим ако може нещо да се спаси за още малко време да му се радвам, ще е добре.
                      Последно редактирано от hotsnail; 10-04-13, 18:48.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                        Ще си позволя и аз да дам мнение по темата,въпреки,че не знам много за Вранглер.При така зададените параметри,съм твърдо за Вранглер Ънлимитед Рубикон.Всичко за него е доста подробно изброено от колегата и във варианта,в който излиза от завода,никой стоков всъдеход в Бг не може да го конкурира по проходимост и здравина.При това на цена на къс Дифендър със стандартни мостове.Да не говорим,че дори заводските му 32 инчови гуми стават за разходки с доста хард елементи.Лебедка в добавка и нищо повече не му трябва на Рубикона за удоволствие сред природата,без шампионски изпълнения и издевателства.
                        Тествах Дачия на приятел и съм наистина впечатлен от проходимостта и-не може чудеса,но е достатъчно проходима за леки разходки със и без път.Свесовете и отпред и отзад са достатъчни за изкачване и слизане на наклони,където Дискавърито ми опира отзад(а то е джипа за разходки със семейството).Това което се чудя,след колко време такава употреба купето на Дачията ще се усуче и каретата и полуоските ще почнат да дават фира.Ясно е че при такива възможности,пластмасите на паркетника ще паднат доста бързо,щото той апетита идва с яденето и рано или късно ще я боднеш някъде,от където измъкването е само без пластмаси .
                        Още веднъж съм твърдо за Рубикона,който от магазина,влиза направо в гората без особени притеснения(с изключение на боята).
                        Успех и да се похвалиш,като направиш избора!
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                          Чудя се само как Таргата не е надушил темата още...?!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                            Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                            Wrangler-а май е по-добре ама не съм се возил дори. Гледах го в БС. Ще ги питам дали има тест драйв, асфалт до 100-120 да видя как се държи.
                            Ако не ти дадат тестдрайв ела и ще ти дам да тестваш моя. Със 100-120 км/час все едно си на място. На магистрала го карам средно със 150-160 км/час но спокойно ускорява и подържа до 185 км/час където му чука прекъсвача. Хем отдавна не съм със стоковото окачване и гуми, което е най-добре за каране по шостета. Колкото до шум и комфорт е в пъти по добре от 80% от софийските таксита. Колегата дето пише по-горе, че се бил возил във Вранглер и било кенеф нека да уточни в кой точно модел се е возил. Сигурен съм че е било с накой от старите TJ или YJ. За тях съм абсолютно съгласен, че са пълни кенефи по отношение на комфорта. За JK обаче това не се отнася. Това е коренно различен модел и приликата е само външна. За период от още няколко дена разполагам и със стокова дълга Сахара. И тя подържа до и изключва на 185 км/час. Много по-тиха е от моя заради по-голямата височина на моя която вкарва значително повече въздух отдолу под купето. На всичкото отгоре моя е с твърдо зацепена перка на радиатора, заради проблеми с обдухването които сам си навлякох с тъпия модел лебедка която избрах навремето и двата огромни 180 мм халогена на Hella които вече демонтирах. И лебедката е пътник и ще си върна виското тези дни. Пробвал съм с демонтирана лебедка и проблема с обдухването изчезва магически. Решението е нова лебедка с контактор в коша, която не засенчва радиатора и не отклонява 80% от потока нагоре. Може и ако искаш да чуеш как свирят фабричните тонколони и фабричния субууфер. Всички до един са оригинално Infinity. И още нещо валидно само за стоков Рубикон. Стабилизиращата му щанга се откопчава в гората и това пък позволява когато е закопчана да е доста по дебела от тези които не се разкопчават. Със закопчана щанга по завоите Рубикона е като картинг. Стои в завоите като бегачка. Понеже моя е с окомплектовка Сахара аз смених моята твърда предна щанга с афтърмаркет модел с пневматично отключване. Още по-дебела е от тази на Рубикона и когато е закопчана дори с демонтирана при мен задна стаб.щанга е още по-голямо трупче в завоите по шосето. С едно копче я разкопчваш и в гората моста си ходи където си иска. Сега за Дифендъра дето пак щял да си купи колегата. Там за комфорт не може да се говори още със сядането вътре. Волана е толкова наляво, че не можеш да го завъртиш без да си удариш ръката в стъклото. Лявото рамо ти е плътно притиснато в лявата колонка. помпата на съединителя е в левия калник, а педала на съединителя плътно вляво. Стойката на водача е направо комична. Въобще не мога да си представя как някой въобще го кара това тотално ергономично недоразумение пък и пак би си го купил. Ако завъртиш глава наляво виждаш.... колонка., а не стъкло. Карането назад става като при зиловете. С отваряне на вратата и излизане извън кабината. Това са лични мои впечатления от управлението ми на последен модел Дифендър на Глобул през изминалото лято. И то не е еднократно, а няколко пъти по няколко часа. Нема такова дърво, кошмар и наказание за водача. Който не вярва да потърси познат с тоя модел и само да седне на мястото на водача. Ако не сте някакво джудже веднага ще разберете за какво говоря. Наистина само с виждане става. Да изпитваш колебания между Вранглер JK и Дифендър може само ако нищо не знаеш за тези модели и не си сядал в Дифендър дори за 5 мин.

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Чудя се само как Таргата не е надушил темата още...?!!!
                            Долу има статистика и според нея Таргата е прочел тази тема днес точно в 18:58, сиреч час и половина преди да напишеш горното
                            Последно редактирано от elbgt; 10-04-13, 19:56.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                              Ех,кефа е голям а седнеш в чисто нова кола.Изпитвал съм го 2 пъти Но много бързо приключва!Всеки ден ще намираш нови и нови забележки по колата,защото живем в БГ.Лично мнение,не си давай парите за движимо имущество.Дай-половината,другата ги вложи в нещо разумно,а не за гъзовоз.
                              Пак ще се повторя-парите са пари,когато са под гормата на пари(кеш).Купиш ли нещо,си се набутал.Купи нова кола,излезни на улицата и след 2 часа ще струва с 30% надолу,а след месец?

                              поздрави

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                Чудя се само как Таргата не е надушил темата още...?!!!
                                Таргата няма нерви да се занимава с глупости. Всеки има право на грешен избор.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X