Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за джип с по специфично приложение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръка за джип с по специфично приложение

    Здравейте колеги!
    Моля за препоръка за джип но проблема е че условията в които ще се ползва са доста интересни. Живея в Норвегия - гр. Тромсо.

    Както се казваневолята учи. Имам сериозни килоетри зад гърба си и мислех че ще се справя със зимните условия но тук явно няма да стане така. Пътищата се заравняват - не се чистят до асфалт - температурите са променливи като цяло и пътната обстановка е доста тежка. Валежи, мъгли и много ама много силен вятър. Освен това по пътищата пускат и тирове и автобуси с вериги а гумите с шипове са препоръчителни. Снега и леда се насичат доста от тези вериги и все едно караш върху зъбни колела. със височина на зъбите по няколко сантиметра. Наистина е трагедия. Ц - класата се разклопа вече хем я карам все едно е Ролс Ройс Фантом .

    Съответно реших че ми трябва джип със добра возия и сравнително проходим в такова келяво време.


    Големина: Предпочитам да е сравнително висок - заради по добрата видимост. Да е стабилен а не да е някой дето вятъра да го вдигне(защото малките коли тук вятъра наистина ги вдига и ги мести като детски играчки).
    Употреба: За семеен автомобил. Километрите ще му се въртят предимно градско минимум 2000 км на месец. със периодични излизания за излети и разходки до съседни градове, места за излети и т.н. Максималната скорост за извънградско пътуване е 120-140 така че трябва да е способен на комфортно возене
    Скорости: Автоматик препоръчително заради приятелката ми която също ще се налага да го кара.
    Пробег: Иска ми се да е максимално нов като година и километри (това си е ясно).
    Места за пасажери: 5-7
    Кубатура: 2000 - 3000 (ориентировъчно де - може и повече) Все пак ще е шосеен джип а и се търси горивна икономичност като цяло.
    Гориво: - Бензинов с възможност да търпи газификация. Тук газта е 1.75 лв а бензина и дизела са по 3.5 Място за разсъждения просто няма освен ако не предложите дизелак който да гори 8 на 100 градско
    Място за багаж: Достатъчно за семейство, с две деца, може и предложения и за SUV и за за пикап с двойна кабина стига да си заслужава де.
    Бюджет: Да е до 15000 - 20 000 като ако цената клони към 20000 половината ще го лизинговам.

    Примерни модели:

    Бях се насочил към Opel Antara но ме разубедиха и ме насочиха към Chevrolet Captiva. Бил по голям като пространство и по евтин за поддръжка, а и си е сравнително висок джип.
    Другото което гледах е
    Mazda Tribute,
    Kia Sportage/Sorento,
    Mitsubishi Outlander,
    Grand Cherokee
    (но ми се струва прекалени мощен),
    Mitsubishi Pajero,
    Nissan X-trail,
    Ford Maverick,

    Възможно е да да е и офроуд автомобил от сорта на Subaru Legacy/ Outback или подобен автомобилили Volvo XC 70 (комбито) XC 90 ми се струва скъп като че ли и не знам дали ще се уложа в тези пари аи май са само дизелови добрите мотори .....

    Моля за мнение за който и да е от автомобилите тъй като задължително трябва до февруари - март най късно да съм се сдобил с колата за която говорим.

    Благодаря ви предварително за отзивите!

  • #2
    От: Препоръка за джип с по специфично приложение

    Здравей колега и добре дошъл във форума.Ще се опитам да ти помогна в избора от моята гледна точка.Аз имам Киа Соренто CRDI 2.5 ръчни скорости.Според мен това е един доста добър SUV от гледна точка на разход,цени на резервни части,возия и т.н.Не мога да кажа какъв е разхода на бензиновите двигатели но при мен е 8.5л на 100км.извънградско и 11л на 100км. в града.За някои това е много но за мен е нормално.Все пак зависи от начина на шофиране.Дано съм ти бил полезен.Успех в избора
    Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

    Коментар


    • #3
      От: Препоръка за джип с по специфично приложение

      виж какво карат МЕСТНИТЕ!!!!
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Препоръка за джип с по специфично приложение

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        виж какво карат МЕСТНИТЕ!!!!

        Умно и на място колега IvanIvanov ! И аз така се бях ориентирал. Но истината е че асортимента е пълен. Поинтересувах се защо е така - ами оказа се че горе долу всички коли са с много ама мноооооого скъпи части а за цена на труда да не говорим. от 200 лв /ч стартира. При такива цени е горе долу все едно за тях какво карат. Но те са и абсолютни елени с капаци. Адски скептични към новите неща. Например Chevrolet Captiva е страхотна рядкост а Antar- и има повече от тях. Карат много Американски джипове. Outlander-и и X3. Freelander и тук там някоя Vitara или Grand Cherokee, ML.
        Х5 абсурд да видиш или Q7. XC 90 разбира се има доволно.
        Има много Xtrail-и XC 70 и Subaru Outback. За това написах че се замислям и за тях. Но като цяло ми се иска да е по голямо че да не усещам гадните им пътища толкова много.

        Коментар


        • #5
          От: Препоръка за джип с по специфично приложение

          Г-Класа.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Препоръка за джип с по специфично приложение

            Имах Х-Траил 2.0 бензин, автомат, 2008г. Прилична проходимост, като за СУВ. Хубаво е че може да се кара на предно и при необходимост се включва 4х4 имаш и бавни. Има голям багажник. Разхода беше около 10 смесено.
            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
            BMW F650CS
            Радо о885 5о 59 5о

            Коментар


            • #7
              От: Препоръка за джип с по специфично приложение

              То нямаше ли ограничения за вноса на коли в Норвегия - нали е извън ЕС? Ако трябва да купуваш там това ограничава избора до популярните из туземного население.
              Интересно място за живеене, сигурно става и студено по околните баири. Газовата бутилка ще иска подгрев.

              Коментар


              • #8
                От: Препоръка за джип с по специфично приложение

                За тези условия най-добре фул тайм.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръка за джип с по специфично приложение

                  Първоначално публикуван от dan3ata Преглед на мнение

                  Умно и на място колега IvanIvanov ! И аз така се бях ориентирал. Но истината е че асортимента е пълен. Поинтересувах се защо е така - ами оказа се че горе долу всички коли са с много ама мноооооого скъпи части а за цена на труда да не говорим. от 200 лв /ч стартира. При такива цени е горе долу все едно за тях какво карат. Но те са и абсолютни елени с капаци. Адски скептични към новите неща. Например Chevrolet Captiva е страхотна рядкост а Antar- и има повече от тях. Карат много Американски джипове. Outlander-и и X3. Freelander и тук там някоя Vitara или Grand Cherokee, ML.
                  Х5 абсурд да видиш или Q7. XC 90 разбира се има доволно.
                  Има много Xtrail-и XC 70 и Subaru Outback. За това написах че се замислям и за тях. Но като цяло ми се иска да е по голямо че да не усещам гадните им пътища толкова много.
                  няма нужда от ирония, но щом мислиш че тукашните специалисти са виждали шведски пътища /е, за един се сещам че е живял там, може да има и други/
                  и като търсиш джип, търси, не се заглеждай по Каптиви и Антари, най-малкото къде ще седнат 7 човека вътре???
                  може да са задръстени местните, ама не случайно карат американски джипове- повярвай ми

                  а, и дано б'джета ти да е в евро, иначе не виждам при тези цени в сервизите какво ще я правиш някоя бангия, дето тук ще ти я препоръчат, в БГ ще се стегне за 2000-3000 ЛЕВА, а там?????
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръка за джип с по специфично приложение

                    Първоначално публикуван от dan3ata Преглед на мнение
                    Бях се насочил към Opel Antara но ме разубедиха и ме насочиха към Chevrolet Captiva. Бил по голям като пространство и по евтин за поддръжка, а и си е сравнително висок джип

                    ....

                    Възможно е да да е и офроуд автомобил от сорта на Subaru Legacy/ Outback или подобен автомобилили Volvo XC 70 (комбито) XC 90 ми се струва скъп като че ли и не знам дали ще се уложа в тези пари аи май са само дизелови добрите мотори.
                    Antara и Captiva са абсолютно еднакви, разработка на корейския клон на GM (GM Daewoo). В условията, които описваш ще се раздрънкат за нула време.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръка за джип с по специфично приложение

                      Карам Каптива и е на 200 000 лично мои километри. Не е тежка за поддръжка, но не е и истински джип. В България не е имало път, през който да не мина, разхода ми е висок 14 градско и 10 извън. Вози комфортно, а за парите, които си написал може да вземеш добро ниво на оборудване и да е под четири години.
                      Виж и Киа соренто, те също са евтини, щото не са популярни

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръка за джип с по специфично приложение

                        Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                        Antara и Captiva са абсолютно еднакви, разработка на корейския клон на GM (GM Daewoo). В условията, които описваш ще се раздрънкат за нула време.
                        Колега, само двигателите и окачването им са различни, иначе си прав. Питай в сервизите

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръка за джип с по специфично приложение

                          Някой пълноприводен, с по-голяма база и високопрофилни гуми заради возията.
                          ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                          Е250 1998-продаден
                          Субару Пустош

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръка за джип с по специфично приложение

                            Ако ще вкарваш кола в Норвегия с идеята да я регистрираш там, бюджета, който си приготвил няма да ти стигне само за регистрацията 70 евро на конска сила, като отделно се плаща такса регистрация и ред дивотии.
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръка за джип с по специфично приложение

                              Я дай Норвежкото КАРС БГ да ти изберем една.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X