Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

    Scrapheap, заинтригуваме това което каза за на D5 главите, та вчера случайно се видях с един от техниците на МП, питах го и човекът беше категоричен, че е абсурд при късане на пистов ремък да влезе при ангренажа и от това да стане "салатата".

    Коментар


    • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

      Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
      Scrapheap, заинтригуваме това което каза за на D5 главите, та вчера случайно се видях с един от техниците на МП, питах го и човекът беше категоричен, че е абсурд при късане на пистов ремък да влезе при ангренажа и от това да стане "салатата".
      Ако не го зная от ОПИТ с не една кола, нямаше да го напиша. Лично съм ремонтирал и двете след това.
      Опитай обаче да намериш втора ръка глава за D5 и сподели резултата и цената. Главите при този двигател са консуматив.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

        Добре де, откъде може да влезе нещо при ангренажа при положение, че капакът му е плътно захванат, че и с болт на всичкото отгоре?
        Не оспорвам, че си спукал глава, но такава да е причината ми звучи абсурдно...
        Живот и здраве ще звънна понеделник и ще споделя резултата.
        Последно редактирано от Luftwaffe93; 17-07-15, 21:08.

        Коментар


        • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

          Е-е-е-е, ако ще говорим за кламери, с КИА- Карнавал от Виена до Пловдив, с две двайсеминутни почивки си слязох вкъщи само с леко разтреперани колена. Колата си има и рибарски достойнства; несравним багажен обем, който прелива в 6+1 напълно самостоятелни седалки, със собствени въздушни възглавници; приличен клиренс, проходимост в сняг, сравним с Форестър...ама си няма 4х4.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

            Венци,как е разхода на карнавала
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Когато има база за сравнение и безпристрастна оценка, нещата не опират само до вкус. След 1000км на екс със Субаруто излизам от него под формата на кламер в устата на влюбена секретарка. Същия маршрут с МБ - не се усеща.
              Иначе да - Субаруто може някои неща повече от МБ, но обратното е също валидно. Разполагайки и с двете мога да преценя.
              Колкото до Нирваната - при мен не е свързана с автомобилите.
              Доколкото я постигам го правя с ТЛК 60...

              Аз за дълги преходи колега си имам ван.
              Несравним с който и да е автомобил според мен, но пак казвам мнения и вкусове всякакви....
              А и друго - не пътувам всеки месец по 1000 км че това да ми е приоритет.
              По важно за мен е да не мисля толкоз за колата като карам - от къде по дяволите да мина по тея наще убави пътища, ша закачи ли тука, нема ли, от къде и как тоя бурдюр да кача...... и въобще от тоя сорт неща.
              Това пък аз от опит ти го казвам щот си карам най вече сивика, а там непрекъснато ми се налага да се съобразявам с гореспоменатите проблемчета.....
              А и ми стана интересно кое Бенца го може пък Субито не.... сподели моля.
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                Когато казвам лек автомобил, разбирам автомобил за нормални пътища. За извън пътя имам други.
                Освен това, както казах познавам добре Субару и мога да направя разликата. Единят ми Мерцедес е служебен и е на 400 000км. Последните 100 000 е при мен. За този период нямам спомен да се е повреждал. Субарутата вечно си имат по нещо обикновено дребно, но дразнещо. Трибеката изобщо не я броя, защото тя е срам за марката. Любимото ми субару е легаси 2.2 автомат. Колкото и да е хубаво е на светлинни години от Мерцедес във всяко отношение. Разполагам с доста коли и преки наблюдения. Иначе съм фен на японските автомобили. Германските за мен се свеждат до 2 марки, като VW и Опел не са сред тях.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                  Ако ще е лека кола - Субару... Ако е джип за пясък,сняг или преходи- Лендкруизер. Ако е за ръчкане в гората и лов - Самурай на газ
                  Опита ми е на база лични преживявания
                  TLC 200 V8
                  TLC LJ79
                  Toyota Prius2

                  Коментар


                  • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Венци,как е разхода на карнавала
                    Да речем 8,5/100. В града може да качи и 11, на шосето ако имаш нерви да поддържаш 80км./ч, може да падне на 6/100. Моторът е голям и +/– 200 кг. не оказват съществено влияние на разхода.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Когато казвам лек автомобил, разбирам автомобил за нормални пътища. За извън пътя имам други.
                      Ето това колега обяснява нещата......
                      И за мен е ясно че универсално превозно средство не съществува, ако намериш идеала за един вид то за другия е компромис.
                      Но ако трябва само 1 кола/ превозно средство да го нареча/ да имам то това определено ще е Субару.
                      Поздрави!
                      VITARA, SAMURAI
                      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                      RENAULT ESPACE QUADRA
                      ...и едно сивикче за града...

                      Коментар


                      • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                        Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                        Ако ще е лека кола - Субару... Ако е джип за пясък,сняг или преходи- Лендкруизер. Ако е за ръчкане в гората и лов - Самурай на газ
                        Опита ми е на база лични преживявания
                        +1.........
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                          Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                          +1.........
                          Лада Нива и УАЗ форевааа!
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Лада Нива и УАЗ форевааа!
                            Тва нещо го не разбрах........
                            Заяждане ли е кво ли.... нито Нива имам нито Уаз, нито пък някога ще си купя....
                            Парка ми е в подписа....
                            Ма тръгнахме от мнение пък до къде се стигна.....
                            Карай си мерцедесите със здраве колега и не се дръгни с хората с друго от твоето мнение.
                            Аз така и не прочетох кво бенца го може пък Субаруто не.
                            Щот за обратното мога доста да попиша......
                            И щи кажа нещо за прословутата надежност на Мерцедеса колега, ма не знам как ще ти прозвучи.
                            Всяка фирма производител по дифолт си задава при конструирането на даден модел коеф. на сигурност.
                            Е при различните марки се сещаш че той е различен.
                            Това като инфо от кухнята го казвам, при разговор воден с главния констуктор на Толиати в далечната 95 година... тогава малко се дипломирах....
                            Е я да те питам сега колко тежи мерца, колко масло има по агрегатите, къв му е разхода......
                            Всичката тая надежност си я предплащаш предварително.
                            И пак се чупи....
                            Та има и други становища освен твоето.....
                            И друго щи кажа - името на Мерцедес го направиха 1632 и О 303 едно време, а и 123 и 124 да ги не забравя.....
                            Ма сега - ела да ги видиш пред Балканстар.
                            Та нема се заяждам повече че и време нямам - темата е мноого дълга....
                            Мерцедес съм карал, но не е мойта кола....
                            Джипа ми е с Дизелов агрегат и кутия на Мерцедес, та не съм от хората дето ще тръгнат да плюят безпричинно по марката.
                            Мерцедес за мен е само едно - престиж - много хора го купуват щот си мислят че е панацея и не се чупи.
                            Ма всичко се чупи - ако има нещо нечупливо - май всички в това ша са возим.
                            Поздрави!
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                              Тва нещо го не разбрах........
                              Заяждане ли е кво ли.... нито Нива имам нито Уаз, нито пък някога ще си купя....
                              Парка ми е в подписа....
                              Ма тръгнахме от мнение пък до къде се стигна.....
                              Карай си мерцедесите със здраве колега и не се дръгни с хората с друго от твоето мнение.
                              Аз така и не прочетох кво бенца го може пък Субаруто не.
                              Щот за обратното мога доста да попиша......
                              И щи кажа нещо за прословутата надежност на Мерцедеса колега, ма не знам как ще ти прозвучи.
                              Всяка фирма производител по дифолт си задава при конструирането на даден модел коеф. на сигурност.
                              Е при различните марки се сещаш че той е различен.
                              Това като инфо от кухнята го казвам, при разговор воден с главния констуктор на Толиати в далечната 95 година... тогава малко се дипломирах....
                              Е я да те питам сега колко тежи мерца, колко масло има по агрегатите, къв му е разхода......
                              Всичката тая надежност си я предплащаш предварително.
                              И пак се чупи....
                              Та има и други становища освен твоето.....
                              И друго щи кажа - името на Мерцедес го направиха 1632 и О 303 едно време, а и 123 и 124 да ги не забравя.....
                              Ма сега - ела да ги видиш пред Балканстар.
                              Та нема се заяждам повече че и време нямам - темата е мноого дълга....
                              Мерцедес съм карал, но не е мойта кола....
                              Джипа ми е с Дизелов агрегат и кутия на Мерцедес, та не съм от хората дето ще тръгнат да плюят безпричинно по марката.
                              Мерцедес за мен е само едно - престиж - много хора го купуват щот си мислят че е панацея и не се чупи.
                              Ма всичко се чупи - ако има нещо нечупливо - май всички в това ша са возим.
                              Поздрави!
                              Мога надълго и нашироко да пиша по въпроса , защото познавам и едното и другото за разлика от теб. Твоето е просто фенщина. По марката не плюя, дори я уважавам и притежавам но това не я прави по-добра или по лоша.
                              Субарата се трошат значително по-често от бенцовете. Говоря за по-старите модели. Тенденцията е вече да се правят колии за еднократна употреба, независимо от бранда. Новите мерцедеси стравнявай с Трибека, с каквато също имам "удоволствието" да си общувам.
                              Разходът на Мерцедес 3.2, бензин 220 к.с.(на газ) е 11/100 средно. Легасито е също там някъде., та това не е критерий. Мерцедесът, като го натиснеш тръгва, обаче...
                              Просто ти казвам - имам и двете марки и мога да преценя. Като покараш известно време мерцедес, (което сигурен съм не се е случвало) ще прецениш сам...
                              Същото е и спорът ръчка/автомат. Хора, които са карали автомат не повече от 100км, обясняват колко е лошо.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: СУВ със 7 места около 20 000лв и да е ДИЗЕЛ до 9/100 ср. разход

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Мерцедесът, като го натиснеш тръгва, обаче...
                                Eгати вица !
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X