Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Икономичен джип или обикновена колица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Икономичен джип или обикновена колица

    Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
    ...от тях,рядко срещано ама има и автоматици.
    Аз не търся автоматик

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    CR-V и HR-V няма къса и дълга база. CR-V има само с 4 врати, а HR-V с 2 врати е дълга колкото тази с 4.
    Какво значи, че "хондите са достатъчно къси"?
    Не се ли водят 5 врати? Имах в предвид, че 4 (5) вратите са ми перфектни като дължина. Не са дълги като дългите бази при джиповете. И тъй като гледах само късите бази при джиповете, ако ще е хонда няма да търся 2 (3) вратка, ами с 4 (5) врати. Това имах в предвид

    Коментар


    • #62
      От: Икономичен джип или обикновена колица

      Имаш 3 обема, които те интересуват:
      1. На предните седалки
      2. На задните седалки
      3. Багажник

      Нормално повечето джипове на предните седалки имат достатъчно място за комфортно пътуване и дори и високи хора да не се свиват ако си изнесат седалката максимално назад.
      Точно от там идва и проблема със задните седалки на доста джипове пък били те и дълги бази. При CR-V има достатъчно място отзад даже предните седалки да са изнесени максимално назад.
      Багажник - това е където CR-V отстъпва на доста джипове дълга база, но все таки има много място.

      Ако гледаш общата дължина на джиповете е нормално един Патрол дълга база да ти се стори много по-голям от CR-V, но какво значение има за вътрешното пространство че предницата му изглежда и е дълга като камион?

      А за 2 и 4 врати при HR-V, както казах, дължината на джипа е еднаква. Остава само притеснението при слизане и качване отзад, че става на принципа "стани да седна".
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #63
        От: Икономичен джип или обикновена колица

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Ако гледаш общата дължина на джиповете е нормално един Патрол дълга база да ти се стори много по-голям от CR-V, но какво значение има за вътрешното пространство че предницата му изглежда и е дълга като камион?
        Ами точно това гледах. Не съм споменавал за вътрешно пространство. Иначе благодаря за разяснението

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        А за 2 и 4 врати при HR-V, както казах, дължината на джипа е еднаква. Остава само притеснението при слизане и качване отзад, че става на принципа "стани да седна".
        Като ги гледам на снимките ми изглеждат еднакви, но си мислех, че има поне малко разлика. Тогава какъв е смисъла от 2 врати!?

        Коментар


        • #64
          От: Икономичен джип или обикновена колица

          Към Силвърфокс- не знаех че двувратите и четиривратите ейч ар ви-та са с една и съща дължина. По презумпция си мислех, че не са еднакви. И аз благодаря за разяснението.
          Рав 4-ката използва същата електронна система за 4 по 4 но там постоянно двежещи са задните колела, а предните се включват при преплъзване. Това съм го чел, не го знам от опит.

          Коментар


          • #65
            От: Икономичен джип или обикновена колица

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            Знае си колегата, че е трагедия на всякъде дето няма кал и камъни. Просто го написа кратко. Аз единствено мога да се не се съглася че с калните гуми ще е комфортно 200км пътуване по асвалт заради по-шумното им поведение. Нямам опит обаче и за това не споря.
            Колега, ако си направиш труда да прочетеш последната тема "Ладога...", ще разбереш, че Тойотата, която съпровождаше БГ екипажа/ на Герака/ тръгна с "кални гуми"/не помня марката/. Пътува до Петербург няколко хил. километра, след това още доста км. смесено/асфалт и кал/съпровождайки Сотьо по целия маршрут, и накрая/без трагедия/ обратно в БГ. Прочети пак поста на Злой!
            "Make love, not war!"

            Коментар


            • #66
              От: Икономичен джип или обикновена колица

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Золтане,калните гуми са кални инищо повече..Зимно време се кара със зимни меки гумета!Това е всеизвестно!Калната гума на лед е трагедия и половина и се учудвам,че не го знаеш!

              Знам доста неща, и едно от тях е че всички гуми са зле на лед. Едните са повече, другите помалко. Спасението е в мека гума с много каучук и шипове. Ама те са забранени в България.

              За кални гуми: някъде бях писал, ама ще се повторя. Имах възможност да сравнявам няколко кални гуми в рамките на една зима, монтирани на различни джипове. Та една и съща гума се държи различно в зависимост от тегло на джипа, от междуосово растояние и сума ти други фактори.... Между другото, доста от регенерати учудващо добре се представят през първия си зимния сезон.....

              Избора на една гума и на един джип е доста субективно занимание. Най-малкото защото нямаш възможност да ги тестваш в различни комбинации......
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #67
                От: Икономичен джип или обикновена колица

                Към Силвърфокс- не знаех че двувратите и четиривратите ейч ар ви-та са с една и съща дължина.
                Май и при Фрийландера беше същата работа

                Коментар


                • #68
                  От: Икономичен джип или обикновена колица

                  Първоначално публикуван от symphony Преглед на мнение
                  Рав 4-ката използва същата електронна система за 4 по 4 но там постоянно двежещи са задните колела, а предните се включват при преплъзване. Това съм го чел, не го знам от опит.
                  Грешно си чел. Не е същата, не е електронна нито на RAV4, нито на CR-V и не са задните задвижващи.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Икономичен джип или обикновена колица

                    Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                    Ами точно това гледах. Не съм споменавал за вътрешно пространство. Иначе благодаря за разяснението


                    Като ги гледам на снимките ми изглеждат еднакви, но си мислех, че има поне малко разлика. Тогава какъв е смисъла от 2 врати!?
                    Има разлика - тривратато HRV е точно 10см по-късо от петвратото и разликата е точно в комфорта на задните седалки, т.е. отзад е с 10см по-широко.Аз самия имам 3-врато от почти 2 години, а мой приятел е с 5-врато и разликата в комфорта при возене отзаде е осезателна, особено за по-габаритни пасажери макар че и в мойта сме се возили четерима едри мъже и се изтрайва.
                    Колегата ми с петвратото ХРВ го има от 5-6 години и има навъртяни над 90 000 км без нищо пипано по колата освен стандартното обслужване, а той ходи и доста за риба ..С мойта за 25 000км също нямам ядове досега.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X