Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Икономичен джип или обикновена колица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Икономичен джип или обикновена колица

    В крайна сметка стигнах до колебание Паджеро (дискавъри) срещу CR-V/HR-V. Разбрах, че един познат се е сдобил с Паджеро и ще намина да го видя. Също ще разгледам и хондите по автокъщите. И ще решавам. Двете групи са доста различни. Иска ми се паджерото, но с оглед евтино изхранване и поддържане съм се насочил към хондата. Дискавърито по-скоро отпада - има доста малко обяви по критериите, които искам. А за киата - отпада. Но все пак благодаря на привържениците и за мненията си.

    Имам питане за задвижването на въпросните хонди. Тъй като това е възможно най-лошото 4х4 има ли някакъв смисъл от него? Гледам, че има и модели само с предно.
    Също в какво се изразява разликата между CR-V и HR-V, освен двигател и дизайн?

    Коментар


    • #47
      От: Икономичен джип или обикновена колица

      Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение

      Имам питане за задвижването на въпросните хонди. Тъй като това е възможно най-лошото 4х4 има ли някакъв смисъл от него?
      Виж тук:http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=462
      Виж и това:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=89336
      Последно редактирано от bochkata; 17-11-10, 17:38. Причина: Добавяне
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #48
        От: Икономичен джип или обикновена колица

        HR-V не всички са 4х4

        Коментар


        • #49
          От: Икономичен джип или обикновена колица

          Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
          Това го четох доста отдавно, тогава нямах дори намерения за покупка на кола. А темите от другия линк ги преглеждам, но още не съм намерил отговори на тези въпроси.
          Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
          HR-V не всички са 4х4
          Знам и затова се чудя колко голям + е наличието му

          Коментар


          • #50
            От: Икономичен джип или обикновена колица

            Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение

            Знам и затова се чудя колко голям + е наличието му
            Може да е "паркетник"ама друго си е наличието му, да въртят и още две колела.Карал съм HR-V 4х4 доста но само по асвалт,сух и в дъжд,но няма как да направя сревнение с тази която е само с предно понеже такава пък не съм карал.

            Коментар


            • #51
              От: Икономичен джип или обикновена колица

              Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
              Имам питане за задвижването на въпросните хонди. Тъй като това е възможно най-лошото 4х4 има ли някакъв смисъл от него?
              Как точно стигна до извода, че е "възможно най-лошото 4х4"? Има много случаи, в които се представя по-добре от класически part time. Освен това е идеален вариант за ежедневна употреба.

              Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
              Също в какво се изразява разликата между CR-V и HR-V, освен двигател и дизайн?
              Не съм се качвал в HR-V, но общо взето освен това е и по-леко. В някои случаи това е предимство. Гори по-малко естествено и поради по-малкия двигател.

              Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
              Първоначално публикуван от weezy Преглед на мнение
              HR-V не всички са 4х4
              Знам и затова се чудя колко голям + е наличието му
              Буташ повече ако го нямаш.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #52
                От: Икономичен джип или обикновена колица

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Как точно стигна до извода, че е "възможно най-лошото 4х4"? Има много случаи, в които се представя по-добре от класически part time. Освен това е идеален вариант за ежедневна употреба.
                Ами предположих. Все пак другите ги включваш и си на 4х4 постоянно, а не само докато предните спрат да буксуват. Освен това другите имат и бавни и блокажи.
                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                Буташ повече ако го нямаш.



                Тъкмо гледах снимки на монтажа на твоята газовата уредба и се чудех нещо. Като гледах снимки на CR-Vто като че ли резервните гуми са от зад на вратата. Но не съм сигурен на всички ли! Та въпроса ми е като газовата ти бутилка е в багажника под кората, къде е резервната гума? На всички ли CR-Vта е на задната врата?

                Коментар


                • #53
                  От: Икономичен джип или обикновена колица

                  Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                  Ами предположих. Все пак другите ги включваш и си на 4х4 постоянно, а не само докато предните спрат да буксуват. Освен това другите имат и бавни и блокажи.
                  Има си и недостатъците, затова казах, че е добро за ежедневна употреба. Паркетно един вид, но не чак толкова. Има доста случаи в които се предстявя по-добре от "батковците".

                  Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                  Тъкмо гледах снимки на монтажа на твоята газовата уредба и се чудех нещо. Като гледах снимки на CR-Vто като че ли резервните гуми са от зад на вратата. Но не съм сигурен на всички ли! Та въпроса ми е като газовата ти бутилка е в багажника под кората, къде е резервната гума? На всички ли CR-Vта е на задната врата?
                  Да - на всички CR-V-та първо и второ поколение резервната гума е на задната врата. На трето поколение (2006 и нагоре) не е.
                  Последно редактирано от silverfox; 17-11-10, 20:19.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Икономичен джип или обикновена колица

                    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                    С 31/10,5/15 Кобра Малатеста имам 40 000 км смесено..... По хасфалт.... С Гранда..... За една година...... Много или малко? И дали може да бъде сравнено с Кия?
                    Золтане,калните гуми са кални инищо повече..Зимно време се кара със зимни меки гумета!Това е всеизвестно!Калната гума на лед е трагедия и половина и се учудвам,че не го знаеш!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #55
                      От: Икономичен джип или обикновена колица

                      Знае си колегата, че е трагедия на всякъде дето няма кал и камъни. Просто го написа кратко. Аз единствено мога да се не се съглася че с калните гуми ще е комфортно 200км пътуване по асвалт заради по-шумното им поведение. Нямам опит обаче и за това не споря.

                      orela - Ако отписваш Киата заради визия, реноме на марката, мнения от форуми, бъркаш адски много!!! Ако си карал 15 минути Киа вече ще се съглася с теб. Както го писах преди това истината на всеки е различна. Аз харесвам повече Киа Стортач пред Витара примерно. Иначе почни да се замисляш за едно Ауди куатро. Там хем ще върви, хем икономия няма е невъзможна, единствено факта че е кола трябва да те притеснява.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Икономичен джип или обикновена колица

                        Колега от два месеца имам Ейч Ар Ви и да ти кажа съм очарован от тоя автомобил. Моя е дълга база, 1.6 мотор, 125 коня. Разхода извън града е 8-9 на сто. Части има и не са скъпи /това, че частите на хонда са скъпи и не се намират лесно са митове и легенди от близкото минало/. Дуракоустойчиви са и имат ресурс за износване. Ако сложиш качествени части по окачването дълго време няма да имаш проблеми с него. Иначе 4 по 4 си работи супер добре, вярно не във истински офроуд но те не са направени за това. Постоянно зацепени са предните колела /има джипове дето са със същата система но със зацепени задни/. И това че 4 по 4 е възможно най-лошото може да ти го каже човек който не е пипал такава кола. Ламарините са двойно поцинковани и проблеми с ръжда няма / изключвам ако има удар/

                        Коментар


                        • #57
                          От: Икономичен джип или обикновена колица

                          Първоначално публикуван от symphony Преглед на мнение
                          Моя е дълга база.
                          Тъй като по-горе съм писал, че искам къса база джип, само да отбележа, че хондите са достатъчно къси и ако е хонда ще е 5-вратка

                          Първоначално публикуван от symphony Преглед на мнение
                          Постоянно зацепени са предните колела /има джипове дето са със същата система но със зацепени задни/.
                          Хонди или по принцип?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Икономичен джип или обикновена колица

                            Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                            Тъй като по-горе съм писал, че искам къса база джип, само да отбележа, че хондите са достатъчно къси и ако е хонда ще е 5-вратка
                            HR-V с 5 врати са тези които са произведени след 2000 год. от тях,рядко срещано ама има и автоматици.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Икономичен джип или обикновена колица

                              CR-V и HR-V няма къса и дълга база. CR-V има само с 4 врати, а HR-V с 2 врати е дълга колкото тази с 4.
                              Какво значи, че "хондите са достатъчно къси"? В CR-V има достатъчно място, да не говоря, че отзад (на задните седалки) има повече място от повечето големи джипове в които съм се качвал. Багажника е достатъчно голям - какво друго? Да не говорим, че видимостта във всички посоки е просто чудесна.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Икономичен джип или обикновена колица

                                Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                                Първоначално публикуван от symphony Преглед на мнение
                                Постоянно зацепени са предните колела /има джипове дето са със същата система но със зацепени задни/.
                                Хонди или по принцип?
                                Няма такъв вариант. Колегата сигурно се бърка с това, че повечето part time джипове са със задно предване и като се включи 4х4 се включва и предното.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X