Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Икономичен джип или обикновена колица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Икономичен джип или обикновена колица

    От много време имам мечта за джип. Причините са много - ходене в гората, "хубавите" пътища, в това число и почистването от сняг, трудното намиране на свободно място за паркиране (винаги на високите бордюри има места). По стечение на обстоятелствата имам голф 3 (дизел), който само по документи е мой иначе главно баща ми го кара. Тъй като работя и уча, от скоро на 2 места, започнах да си правя сметка колко време ще спестя, ако заменя градския транспорт.
    Та колата ми трябва предимно за градско и през по-топлите месеци за екскурзии из страната. Имам желание и за разходки в гората. В момента голфа върши работа за 1-2 по-сериозни излизания годишно, като изключим факта, че си карам лопата в багажника и пътниците ходят повече пеша, отколкото се возят. Но предполагам, че ако имам по-проходимо средство ще разширя посещаваните места. Поради тази причина първият ми критерии не е високата проходимост, а цената. Търся нещо икономично като разход на гориво и поддръжка. Ориентировъчна цена, която мисля да дам за кола е 8 000 лв., като за момента имам 6к. Задължително ляв волан, предпочитам дизел, наличие на ABS и година на раждане след 1995 (ориентировъчно).
    Ако може да помогнете със съвет на къде да се насоча? Разглеждах мнения за Renault Scenic rx4, Honda CR-V (HR-V), Rav4.
    За реното прочетох, че било калпаво. Хондата много ме привлече, обаче бензин с разход ~10 на 100 ми се виждат множко, а газ не се препоръчва, макар, че не прочетох някой да е правил ремонти поради карането на газ. За рава историята е подобна, само че тук прочетох мнения на ремонти на двигатели. Също и за лакоми двигатели, но май за по-новите модели.

    ПП: Под голям разход за 10 на 100 бензин имам в предвид сравнен с разхода на голфа, т.к. ми идва двойно повече. Иначе видях, че това всъщност е сравнително добър разход за джип. И затова се замислям дали да не си взема някоя обикновена колица за по-малко пари.

    ПП2: Под джип по-горе да не се разбира истинското значение на думата. Ясно ми е че например реното и хондата, които споменах не се броят за истински джипове

  • #2
    От: Икономичен джип или обикновена колица

    Загледай и някоя Кия Спортидж. Аз съм с такава 2000г. 2000см. ТДИ. Не я продавам. Ако си наоколо, мини да се повозим малко.

    Коментар


    • #3
      От: Икономичен джип или обикновена колица

      Аз подкрепям колегата Пенчо.Кията според мен ще отговори на много от изисканията ти,които прочетох.А и най-важното е,че няма нищо общо с там разните му Рена,Хонди и т.н.Тя си има доказаното при истинските 4х4 машини парт-тайм задвижване и бавни скорости.Лично аз бих взел бензинова-2.0.За разхода ще е над 10,каквото и да вземеш,особено пък в гората.

      Коментар


      • #4
        От: Икономичен джип или обикновена колица

        И е на рама. А вози като лека кола.

        Коментар


        • #5
          От: Икономичен джип или обикновена колица

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          И е на рама. А вози като лека кола.
          Да-също много важно условие,което пропуснах да спомена.

          Коментар


          • #6
            От: Икономичен джип или обикновена колица

            Изключвам условието - дизел и препоръчвам Опел Фронтера къса база 2.0 За сумата, която имаш в момента можеш да намериш добра колица. Опела вози не по-лошо от Голфа и има всички екстри, които си описал, като можеш да попаднеш и на екземпляр с климатик, а с газова уредба разхода му ще е повече от приличен. Имам такъв и съм повече от доволен. Имал съм и Фероза и Хонда HRV и по мое мнение Фронтерата ги превъзхожда за това, което искаш да я ползваш.
            "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

            Коментар


            • #7
              От: Икономичен джип или обикновена колица

              Здравей, варианти има много за покупката на 4х4 и всеки поне малко се е чудил какъв джип да си вземе. Подкрепям колегите за киата, но вариант е маверик/терано2, витара, дайхацу териос /лично аз му бях хвърлил око ама е за по дребни хора е направен/. Има вариант колицата да е газифицирана така разходите са по малки. Важното е да се спреш на модел, който да ти хареса и тогава става лесно /вземаш по запазения/. Погледни и в темата на форума - продава май имаше едно митцубиши, което изглеждаше добре. Каквато и кола да си избереш опитай да и направиш оглед при човек, който кара и ремонтира такива машини за да имаш по малко проблеми в последствие.

              Коментар


              • #8
                От: Икономичен джип или обикновена колица

                Благодаря ви за отговорите. Ще разгледам предложените модели.

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Лично аз бих взел бензинова-2.0.За разхода ще е над 10,каквото и да вземеш,особено пък в гората.
                Защо бензин? Принципно и на бензинова с газ съм навит. Иначе за гората ясно.

                Първоначално публикуван от abalon Преглед на мнение
                Изключвам условието - дизел и препоръчвам Опел Фронтера къса база 2.0
                И тук въпроса ми е с какво бензина е по-добър?

                Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                Подкрепям колегите за киата, но вариант е маверик/терано2, витара, дайхацу териос /лично аз му бях хвърлил око ама е за по дребни хора е направен/.
                На Витара и Териос не съм навит. Другите предложения ще ги разгледам

                Коментар


                • #9
                  От: Икономичен джип или обикновена колица

                  Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                  Благодаря ви за отговорите. Ще разгледам предложените модели.


                  Защо бензин? Принципно и на бензинова с газ съм навит. Иначе за гората ясно.


                  И тук въпроса ми е с какво бензина е по-добър?


                  На Витара и Териос не съм навит. Другите предложения ще ги разгледам
                  Отговора е - в този момент е по-изгодно да се кара бензин-газ от колкото дизел и като второ конкретния двигател е евтин за обслужване, изключително здрав и много разпространен... Написал съм, изключвам условието-дизел, защото единствено на него не отговаря предложението, което направих.
                  "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Икономичен джип или обикновена колица

                    Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                    На Витара и Териос не съм навит....
                    Би ли уточнил какво им е на тея две? Не те кефят или имаш съображения?
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Икономичен джип или обикновена колица

                      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                      Би ли уточнил какво им е на тея две? Не те кефят или имаш съображения?
                      Както каза a_andreew дайхацу териос е малко тесен. Ако не се лъжа за него четох, че тъй като е по-тесен е и по-неустойчив. А за Сузукитата - малко дървени ми изглеждат

                      Коментар


                      • #12
                        От: Икономичен джип или обикновена колица

                        Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                        От много време имам мечта за джип. Причините са много - ходене в гората, "хубавите" пътища, в това число и почистването от сняг, трудното намиране на свободно място за паркиране (винаги на високите бордюри има места). По стечение на обстоятелствата имам голф 3 (дизел), който само по документи е мой иначе главно баща ми го кара. Тъй като работя и уча, от скоро на 2 места, започнах да си правя сметка колко време ще спестя, ако заменя градския транспорт.
                        Та колата ми трябва предимно за градско и през по-топлите месеци за екскурзии из страната. Имам желание и за разходки в гората. В момента голфа върши работа за 1-2 по-сериозни излизания годишно, като изключим факта, че си карам лопата в багажника и пътниците ходят повече пеша, отколкото се возят. Но предполагам, че ако имам по-проходимо средство ще разширя посещаваните места. Поради тази причина първият ми критерии не е високата проходимост, а цената. Търся нещо икономично като разход на гориво и поддръжка. Ориентировъчна цена, която мисля да дам за кола е 8 000 лв., като за момента имам 6к. Задължително ляв волан, предпочитам дизел, наличие на ABS и година на раждане след 1995 (ориентировъчно).
                        Ако може да помогнете със съвет на къде да се насоча? Разглеждах мнения за Renault Scenic rx4, Honda CR-V (HR-V), Rav4.
                        За реното прочетох, че било калпаво. Хондата много ме привлече, обаче бензин с разход ~10 на 100 ми се виждат множко, а газ не се препоръчва, макар, че не прочетох някой да е правил ремонти поради карането на газ. За рава историята е подобна, само че тук прочетох мнения на ремонти на двигатели. Също и за лакоми двигатели, но май за по-новите модели.

                        ПП: Под голям разход за 10 на 100 бензин имам в предвид сравнен с разхода на голфа, т.к. ми идва двойно повече. Иначе видях, че това всъщност е сравнително добър разход за джип. И затова се замислям дали да не си взема някоя обикновена колица за по-малко пари.

                        ПП2: Под джип по-горе да не се разбира истинското значение на думата. Ясно ми е че например реното и хондата, които споменах не се броят за истински джипове
                        Погледни в мобилето,има голф-4х4,разхода със сигурност му е по-малко от10.Успех в търсенето.
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Икономичен джип или обикновена колица

                          Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                          Погледни в мобилето,има голф-4х4,разхода със сигурност му е по-малко от10. Успех в търсенето.
                          Знам че има такива голфове. Дори и тук се продава един. Но джипа си е друго. Пък и темата е за да се ориентирам към някой икономичен джип или да ловя другия път - към лека кола, която ще е пежо, тойота или в краен случай въпросния голф.
                          ПП: По-горе говорех за голф синхро. Ако си имал в предвид голф кънтри не искам такъв, по-старо производство са
                          Последно редактирано от orela; 17-10-10, 21:33.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Икономичен джип или обикновена колица

                            Имайки предвид заглавието и изброените изисквания в темата бих препоръчал на автора да се спре на някое икономично коленце-пълно щастие няма,както няма и евтино удоволствие!
                            Ако все пак си купи жипка ще се радвам да сподели впоследствие колко "евтино" му е излезнала!
                            Последно редактирано от mbenz; 17-10-10, 21:33. Причина: допълнение
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Икономичен джип или обикновена колица

                              Няма евтин джип откъм поддръжка. Още по-малко-икономичен.
                              Джипа е за удоволствие, а всяко удоволствие е скъпо.
                              От аватара ми се вижда за какво и как използвам джипа. За ежедневна кола си имам дизелова, икономична.
                              Джип, каквато и да е марка модел и година, колкото и да е в добро състояние, да се ползва за ежедневна и единствена кола е скъпо!
                              Успех!

                              ПП: А, а за джип, който да ти гори по-малко от 10 градско, независимо от горивото просто забрави!
                              Последно редактирано от TigerHunter; 17-10-10, 21:41.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X