Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли смисъл да си купувам джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли смисъл да си купувам джип?

    Здравейте колеги,
    Съвсем нов съм в този форум, но попрочетох доста неща и сега съм пълен с въпроси...
    Първо да кажа, че до този момент съм карал автомобили до 1.5 тона, дори и по леки, като първата ми кола която я бях олекотил до 750 кг. Никога не съм карал джип, от какъвто и да било клас.
    Така... Темата я озаглавих така, защото от джипове нищо не разбирам. Защо се замислям за джип? Първо и основно нещо - женен съм от няколко години и докъто нямахме деца със съпругата ми малката кола не ни пречеше, да ама вече няма място за нищо. На всичкото отгоре съм и висок и колата ми от 4 става 3 местна. Второто нещо което огромен минус на спортната кола, е че реално зимата съм без кола.. Броните ми са на 7см от земята в летните дни... а в змините... Колкото и да не ми се иска ми трябва семейна кола, която да не карам само посезонно. Семейни коли колкото искаш, обаче джиповете са друга планета. Не ме жалете и ми кажете в прав текст има ли смисъл да се хвърлям в тоя филм, при положение, че опита ми е под нулата...
    На кои марки и модели съм привърженик. Джийп Чероки но до 97-8 год. За мое огромно съжаление чета тук че дизелите са зле. Има много добри оферти за 2.5 дизел, но явно това е грешка. Остават бензиновите, които са рядкост, но все пак който търси намира. Черокито ми е на сърце обаче, а досега каквото съм карал съм го избирал със сърце. Другата марка е Опел Фронтера, за която всичките ми познати казват, че ако си взема такова нещо ще е най-голямата ми грешка в живота. Като ги питам защо? Отговор: "Това е най-неуспешния моделна Опел". И до там.. хора на по 30 години ми дават отговор на петокласник. Както и да е. Четох темите за Фронтера с/у Чероки, но някакси не успях да открия истината за себе си, кое е по-доброто. Харесват ми и Тераното и Паджерото, но за тях съм предубеден не знам защо...
    Истината е, че за мен, ако въобще трябва да си взимам джип, трябва да е надежден, да не се чупи, да е елементарен, като за начинаещ. Имам впредвид да няма бързи и бавни скорости. Да е 4х4, но не и екстремален оффроудър. Да може да се кара и в сняг и на равнинен пресечен терен, и в кал, все такива работи, които М3-ката и Сирокото не ги могат... хаха
    Това е засега!
    Поздрави и благодаря предварително, на всички, които ще си отделят от времето да ми отговорят!

  • #2
    От: Има ли смисъл да си купувам джип?

    купи си каквото ти е по сърце, дали ще е джийп, фронтера или субару......... се тая за твоите нужди
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Има ли смисъл да си купувам джип?

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      .......... се тая за твоите нужди
      Наистина е все тая. Ако няма да го трошиш насила, всичко става....само.....на двойна цена за поддръжка.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        От: Има ли смисъл да си купувам джип?

        От къде е питането?
        Много колеги биха ти дали пробни кръгчета със разни возила.
        Обикновено йипката е 2ра или 3та кола.

        Коментар


        • #5
          От: Има ли смисъл да си купувам джип?

          При така зададен въпрос, моят отговор е НЕ!
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #6
            От: Има ли смисъл да си купувам джип?

            Първоначално публикуван от Americano Преглед на мнение
            Здравейте колеги,
            Съвсем нов съм в този форум, но попрочетох доста неща и сега съм пълен с въпроси...
            Първо да кажа, че до този момент съм карал автомобили до 1.5 тона, дори и по леки, като първата ми кола която я бях олекотил до 750 кг...
            ...да ама вече няма място за нищо. На всичкото отгоре съм и висок и колата ми от 4 става 3 местна. Второто нещо което огромен минус на спортната кола, е че реално зимата съм без кола..
            ... Колкото и да не ми се иска ми трябва семейна кола, която да не карам само посезонно...
            ...Истината е, че за мен, ако въобще трябва да си взимам джип, трябва да е надежден, да не се чупи, да е елементарен, като за начинаещ. Да е 4х4, но не и екстремален оффроудър. Да може да се кара и в сняг и на равнинен пресечен терен, и в кал, все такива работи, които М3-ката и Сирокото не ги могат...
            Според мен най-близо до това което искаш са:Хонда СРВ, Сузуки Витара, Нисан Хтрейл.

            Коментар


            • #7
              От: Има ли смисъл да си купувам джип?

              Харесал си си няколко модела - опитай ги и виж какво ще ти легне на сърце. Дизелов Jeep аз не бих. Другите 3 - Паджеро, Терано, Фронтера - горе/долу са в една категория, като всяко от тях си има и плюсовете и минусите. На тераното например всички двигатели, изключая 3.0 дизел след 2000г. са надеждни и общо взето безпролемни. 2.7 дизела не страда от глава, щото е чугунена, изобщо стара, надеждна концепция. Паджеровите дизели също не са лошо, макар да имат някои специфики. За предпочитане все пак е 2.8, а не 2.5. Опелските дизели не познавам, но подочувам че има модели с помпа VP44, което за мен е минус. Нито паджерото, нито тераното са с нещо по-лоши от фронтерата, дори ако питаш мен - по-добри са, ама аз съм предубеден, предвид това, дето карам. За него мога да кажа че двигател, трансмисия и дифове са практически неубиваеми, освен ако много, ама много се постараеш. Заради това са и евтини и ги има във всяка морга - никой не търси части по трансмисия, а още повече - дифове.

              Ама най-важното - покарай и прецени сам за себе си. Ние квото и да ти говорим, няма да ти помогнем много. Всеки си обича неговото. А че се вкарваш във филм - това се разбира в последствие, ама тогава вече е късно и няма хапчета, дето да ти помогнат.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Има ли смисъл да си купувам джип?

                Благодаря на всички за бързите отговори!!!
                Поддръжката не ме плаши, с оглед на факта, че знам колко пари съм хвърлил за тунинг на глупавата 3-ка... Както и да е, да не изпадам в състояние на афект хахаха
                Все още обаче нямам отговор на един тормозещ ме силно въпрос... Наистина ли не са добри Фронтерите? Всички ми казахте за всички други марки по нещо, но Фронтерата я подминавате... Дали това не е отговора на въпроса?
                Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли смисъл да си купувам джип?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Харесал си си няколко модела - опитай ги и виж какво ще ти легне на сърце. Дизелов Jeep аз не бих. Другите 3 - Паджеро, Терано, Фронтера - горе/долу са в една категория, като всяко от тях си има и плюсовете и минусите. На тераното например всички двигатели, изключая 3.0 дизел след 2000г. са надеждни и общо взето безпролемни. 2.7 дизела не страда от глава, щото е чугунена, изобщо стара, надеждна концепция. Паджеровите дизели също не са лошо, макар да имат някои специфики. За предпочитане все пак е 2.8, а не 2.5. Опелските дизели не познавам, но подочувам че има модели с помпа VP44, което за мен е минус. Нито паджерото, нито тераното са с нещо по-лоши от фронтерата, дори ако питаш мен - по-добри са, ама аз съм предубеден, предвид това, дето карам. За него мога да кажа че двигател, трансмисия и дифове са практически неубиваеми, освен ако много, ама много се постараеш. Заради това са и евтини и ги има във всяка морга - никой не търси части по трансмисия, а още повече - дифове.

                  Ама най-важното - покарай и прецени сам за себе си. Ние квото и да ти говорим, няма да ти помогнем много. Всеки си обича неговото. А че се вкарваш във филм - това се разбира в последствие, ама тогава вече е късно и няма хапчета, дето да ти помогнат.
                  Това между другото е нещото с което ще съм може би най-спокоен - стара надеждна концепция, а колкото до последното което си написал за филма.... абсолютно всеки когото подпитах за джип ми го каза....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли смисъл да си купувам джип?

                    Първоначално публикуван от Americano Преглед на мнение
                    ...... Другата марка е Опел Фронтера, за която всичките ми познати казват, че ако си взема такова нещо ще е най-голямата ми грешка в живота. Като ги питам защо?
                    Отговор: "Това е най-неуспешния моделна Опел". И до там.. хора на по 30 години ми дават отговор на петокласник. ..........
                    ...... Имам впредвид да няма бързи и бавни скорости. Да е 4х4, но не и екстремален оффроудър. ........
                    А вие как си обяснявате подобен феномен на петокласници за такова нещо?Мое мнение "Некомпетентност"

                    Така опоменато според мен ви трябва кола Ауди80 quattro.Евтино за подръжка,върви през зимата,няма бързи-бавни и не е за екстремен оффроуд.

                    Първоначално публикуван от sparkybg
                    Ама най-важното - покарай и прецени сам за себе си. Ние квото и да ти говорим, няма да ти помогнем много. Всеки си обича неговото. А че се вкарваш във филм - това се разбира в последствие, ама тогава вече е късно и няма хапчета, дето да ти помогнат.
                    Категорично си прав!!!
                    Последно редактирано от STROIL; 05-10-10, 20:20.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли смисъл да си купувам джип?

                      Благодаря на всички отзовали се по темата!
                      Спарки като че ли е прав за много работи - за надеждната концепция най-вече, както може би и за филма в който, ще вляза...
                      На колегата, Строил, да кажа, че поддръжка не ме плаши... Ако си имал Е36 ще знаеш... хахаха (не ми е смешно... ама никак - даже направо ми се реве, като на младо момче...) както и да е...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли смисъл да си купувам джип?

                        Да ти кажа честно моито сироко кво съм го правил и зиме и лете ако можеше да говори
                        Фронтера за твоите нужди става,само не с 2.5тдс че ще имаш проблеми(с мойта ако не е троших щеше да кара много)
                        Със себе си съм имал повече проблеми,
                        отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
                        Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли смисъл да си купувам джип?

                          Първоначално публикуван от Americano Преглед на мнение
                          ... Другата марка е Опел Фронтера, за която всичките ми познати казват, че ако си взема такова нещо ще е най-голямата ми грешка в живота. ...
                          Първоначално публикуван от Americano Преглед на мнение
                          ... Наистина ли не са добри Фронтерите? ...
                          Колко от тия всичките ти познати са притежавали Фронтера?

                          А иначе, както си задал въпроса, джип като че ли не ти трябва. Една по-височка лека кола с подходящи гуми ще ти реши проблема за сравнително кратките периоди с по-сериозна снежна покривка през зимата.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли смисъл да си купувам джип?

                            Първоначално публикуван от Americano Преглед на мнение
                            ..... Ако си имал Е36 ще знаеш... хахаха (не ми е смешно... ама никак - даже направо ми се реве, като на младо момче...) както и да е...
                            Не не съм имал подобен автомобил.Естественно,че има и голяма гама от предлагания.Другото предложение е пак Ауди,но А6 4х4.За мен лично става за семеен автомобил,пак няма бързи-бавни,просто си е за изброеното от вас!
                            Незнам,Ауди ме влече,Ауди предлагам.
                            Веднага едно леко лифтче и е готова за всесезонен поход.
                            Парите са си ваши,вие си знаете!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли смисъл да си купувам джип?

                              В твоята ситуация, най-практично ми се струва някакво комби избрано по цвят и вкус. А пък като пораснат децата и не ти трябва толкова пространство ... пак 3-ка с тунинг ... Тежък офроудър само ще те вкара в дискомфорт и допълнителни разходи за гориво и поддръжка.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X