Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете за един УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Помогнете за един Уаз

    63.25-трети ремонт.За трети ремонт -шийките на биелите трябва да са-57.25=

    Коментар


    • #32
      До: Помогнете за един Уаз

      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
      63.25-трети ремонт.За трети ремонт -шийките на биелите трябва да са-57.25=
      Не, интересува ме в събота като извадя вала и го премеря с микрометър /поне ще се опитам/ и той покаже примерно 63.45, 63.4 трябва ли да го шлаифам или може да го събера така.

      Основните лагери са ми +0.5
      Биелни +0.25






      Двигателя го взех наскоро и го отворих, ще му сложа нови ризи бутала и сегменти, имам такива от газка, трябва само да мина на струг ризите в горната им част за да ги вмъкна в блока.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #33
        До: Помогнете за един Уаз

        Ризите на Газ-ката не бяха ли по къси???
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #34
          До: Помогнете за един Уаз

          Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
          Ризите на Газ-ката не бяха ли по къси???
          Абе май има нещо такова, но се слагат, незнам, може би се подлагат по няколко медни пръстени, при положение, че ги имам в мазето ще ги слагам пък ще видим, стари специалисти казват, че са слагали масово такива по онова време.

          Струговат се задължително.

          Утре ще ги премеря и ще ги сравня, лошото е че имам стари но незнам от ГАЗ 24 или 451 са.
          Никой ли от ваз не е правил тази операция???????????????????
          Кажете нещо и за вала де?
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #35
            До: Помогнете за един Уаз

            Да напиша какво става с Уаза.Фланеца излезе след 5 дни блъскане,греене,пръскане и стягане с наи-здравата скоба,която се завря там.Сменено колело на ангренажа(нямаше 30% от зУбите),семеринг и аксиален лагер външен.Луфта се оказа наследство от предишен маистор-недонабито колело на ангренажа,от там недокраи набит фланец,а храповика не е имал момент да ги прикара и двете.Утре се надявам да паля вече
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #36
              До: Помогнете за един Уаз

              Семеринга който наби в капака, имаше ли ламаринена облицовка? А маслоотражателна шайба?
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #37
                До: Помогнете за един Уаз

                [QUOTE=Tsvetan;892826]Ризите на Газ-ката не бяха ли по къси???[/QUOTE

                По-къси са с 8 мм. като разликата в дължината им е в часта под медния пръстен, над медния пръстен дължината им е еднаква.

                При монтаж на такива ризи буталото ще се показва около 5 мм под ризата можеби но още не съм проверил със сигурност.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #38
                  До: Помогнете за един Уаз

                  Имаше и облицовка,и шаиба.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #39
                    До: Помогнете за един Уаз

                    Уаза бръмчи от доста време почти безпроблемно.Да знаете,че ако жицата между чукчето и бобината замаси(в случая в делкото) ,чукчето се опича и пружината вече не е пружина.Пали ,работи,но неможе да се изфорсира.Скъса ми нервите,докато го хвана.
                    Имаше заигравка и с колелото на ангренажа-стягаш го-мотора затяга,разхлабваш-мотора се завърта.Правилно си мислите,по-дебело е. С 0,6мм.След стъргането не забравих да му направя канала за маслото.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #40
                      До: Помогнете за един Уаз

                      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                      Да знаете,че ако жицата между чукчето и бобината замаси(в случая в делкото) ,чукчето се опича и пружината вече не е пружина.Пали ,работи,но неможе да се изфорсира.Скъса ми нервите,докато го хвана.
                      Такава гадост и при мен се случи - работи но няма изфорсиране.
                      Смених кондензатор, не се оправи и смених цялото делко преди да започне да ми къса нервите.
                      Хвърляще много слаба искра на свещите.
                      Като го запаля студен за 5-10 секунди работи перфектно, но веднага след това искрата намалява и край.

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Помогнете за един Уаз

                        Някой знае ли какъв трябва да е ключът на сегментите на ЗМЗ-24Д?
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помогнете за един УАЗ

                          Жоро, поясни, скобата ли или хлабината???
                          Ако е за монтажната хлабина в книгата пише 0.3-0.5мм за компресионните, 0.3-1.0мм за масления
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: Помогнете за един Уаз

                            По памет от 3 до 5,5
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #44
                              От: До: Помогнете за един Уаз

                              Благодаря за бързите отговори!
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X