Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете за един УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Помогнете за един Уаз

    аКО ДВИГАТЕЛЯ Е 24-Д Е 93К.С,И Е С ФАБРИЧНО РЯЗАНА ГЛАВА ЗА ПО-ВИСОКО ОКТАНОВО ЧИСЛО НА ГОРИВОТО.зА ДА Е 94.50 ТРЯБВА ДА СА БУТАЛАТА ПО-ПОРЪЧКА И РИЗИТЕ ДА СА ШЛАЙФАНИ ПО-ТЯХ.кОЕТО НАВЕЖДА НА МИСЪЛТА ЧЕ СА МНОГО ОСЛАБЕНИ,ПРЕДЕЛНАТА НОРМА Е 93.50.РИЗИТЕ СА С МЕДНИ ПРЪСТЕНИ И МОЖЕ ДА ПРОНУСКА ВОДА ПРЕЗ ТЯХ.нО КОМПРЕСИЯТА МИ СЕ ВИЖДА НЕВЪЗМОЖНА.

    Коментар


    • #17
      До: Помогнете за един Уаз

      Еи сега пак мерих-риза 93,5 .Сетих се и за компресията-маслото се точи 2,5 часа-сипвал е отработено от Ифата си.Имаше и парцали в него.Направо ме е срам от себе си-един шублер немога да разчета.Извинявам се за недоразумението.Да допълня колегата от горе-степента на сгъстяване по 1,3 дава приблизителната компресия на читав мотор.Още 2 въпроса имам към вас-какви са хлабините на клапаните и на колко кг. се стяга главата.Мерси на всички,взели участие в темата.
      Да обобщим-главата не е рязана,буталата са 3-ти ремонт,компресията е от гняста в мотора.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #18
        До: Помогнете за един Уаз

        Първоначално публикуван от bochkata
        .Още 2 въпроса имам към вас-какви са хлабините на клапаните и на колко кг. се стяга главата.Мерси на всички,взели участие в темата.

        Хлабина на клапаните 0,20.Главата стягаш на 14кг.
        Хлабината на клапаните на 21 двигател е 0,25-0,30. Главата се стяга с 7,3-7,8кг.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #19
          До: Помогнете за един Уаз

          Драго е прав за заводските данни и при 24 са тези.
          При тази хлабина (0,25-0,30) може и да потропват, остави ги една идея по стегнати, на 24ков съм чул от стар майстор и ги стягам на 9кгс/м, че ризите са плуващи в горния край, до сега не съм имал проблеми и от двете.

          Това 14 незнам от каде го цитирате колега, основните лагери може но пак е много

          П.С. След извесно време (зависи от експлатацията) задължително проверка на стягането на главата.
          Последно редактирано от Nik; 06-10-09, 17:58.
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #20
            До: Помогнете за един Уаз

            Мерси на всички,ще пиша като има развитие.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #21
              До: Помогнете за един Уаз

              Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
              Хлабината на клапаните на 21 двигател е 0,25-0,30. Главата се стяга с 7,3-7,8кг.
              за газ 24 е различно всмукателни изпускателни имат разлика както и 1 и 4 цилиндър са с по малки хлабини. Не съм сигурен точно каква беше хлабината ,но имам книга за ремонт на Волга и там пише подробно утре може да ги напиша. Мисля че изпускателните бяха на 0.35 а всмукателните на 0.30 като на 1 и 4 цилиндър всмукателните ги дават 0.25 ,но утре ще пиша точни данни.
              Dimitar Dyakov

              Коментар


              • #22
                До: Помогнете за един Уаз

                Колегите са прави, за главата 8кг по книга, но може и до 9, не е проблем.
                На 14 кг шпилката е вънка, гаранция.
                Първият път като запалиш, остави го да загрее хубаво, да поработи поне 30-40 мин., ако сменяш и бутала 1 час само на празен ход да работи.
                Като го изгасиш го остави да изстине хубаво и тогава пак му притегни главата. При тази процедура и гарнитурите, които са на пазара, някои от гайките може да са ти паднали на 4-5кг(поне при мен винаги има 2-3 такива), повечето са на 6кг.
                Регулирай отново клапаните.
                При тази операция може после на 1000ия километър въобще да не проверяваш главата.
                Също е важен редът за стягане на шпилките на главата.
                Започваш от средните две, след това съседните от ляво или от дясно, след това другите съседни и на края едната крайна двойка след това другата.
                Даже имаше правило кои първо - дали "леви съседни" или "десни съседни", но не го помня, а и не мисля, че е фатално важно.

                6 от клапаните се правят на 0,35-0,40, като само крайните два(изпускателните на 1 и 4) се правят на 0,30-0,35...
                Това е така, защото се предполага, че двата странични клапана работят на малко по-ниска температура от останалите, повече се охлаждат в краищата
                Аз правя всички на 0,30 и си върви добре въобще не са стегнати. Може и на 0,35 да ги направите
                Последно редактирано от Жоро Донечки; 06-10-09, 19:40.

                Коментар


                • #23
                  До: Помогнете за един Уаз

                  Малко данни:
                  двигатель

                  ЗМЗ-24Д, ЗМЗ-402

                  степень сжатия
                  8.2

                  высота ГБЦ, мм
                  94.4

                  глубина КС, мм
                  15.6(?)

                  объем КС, см3
                  74

                  высота штанг, мм
                  283

                  топливо
                  АИ-92 (93)4

                  свечи
                  А17В2


                  За клапаните има писано много.
                  По ръководство:
                  1ви и 8ми - 0,30- 0,35мм, за останалите 0,35- 0,40мм при 20градуса (хладен) двигател.

                  И пак повтарям ако е по заводски тропат ако са стари кобилиците. В следствие на експалатацията контактните повърхнини се износват неравнимерно и с луфтомера неможе да се хванат толкова точно.

                  Успех!
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #24
                    До: Помогнете за един Уаз

                    Мерси отново.Имам 8 г. в сервиз,но това ми е първия Уаз,много помогнахте.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #25
                      До: Помогнете за един Уаз

                      Съвсем нормално,човек не може да знае всичко и не е и нужно.Успех.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Помогнете за един Уаз

                        Уаза вече е с нови ризи,бутала и сегменти на 92мм.Още не е заработил,голям студ е.Главата е на 8кг,с нови дебели шаиби,че старите бяха ламаринени и чак алумина беша смачкан.Забравих да вържа филтъра за главата,но съм сигурен,че не съм единствен
                        Имам един проблем-немога да извадя шаибата на коляновия вал,счупих си наи-здравата скоба.Има семеринг протекъл там.Даите някои съвет.
                        А,и аксиалните лагери отделни ли са,и на коя пета се помещават,че коляновия вал клопа около 2мм.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #27
                          До: Помогнете за един Уаз

                          Шайбата се сваля лесно, храповика също, остава само фланеца. Пробва ли да го нагрееш (понякога охлабва случвало ми се е). Ако не, се прави по спецялна скоба и яки болтове на трите отвора за шайбата.
                          Аксиалния луфт се регулира от две кръгли пластини пред и зад първата пета. Те се избират по широчина.
                          Лошото е че за да нагласиш тоя луфт се вади и зъбното колело на ангренажа. И то понякога не тръгва лесно.
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #28
                            До: Помогнете за един Уаз

                            Ужас,и ангренажа ли?Да де,за фланеца говорех.Значи ще грея.Някакъв линк с картинки, ако може,че съм много скаран с руския
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #29
                              До: Помогнете за един Уаз

                              За да се регулира аксиалния луфт трябва ли да се сваля коляновия вал?
                              Възможно ли е да се отрегулира само с предната шайба, като гледам в каталога само нея я предлагат под различни размери?
                              При мен предната е откъснала щифчето което което я законтря да се не върти и сега се върти, трябва да му бая и на него нещо.
                              При мен луфта е 0.3 мм, утре ще търся регулировъчни шайби но и представа си нямам какви да търся?
                              Каква им е цената на тези шайби, ако са на разумна цена ще взема няколко различни?
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #30
                                До: Помогнете за един Уаз

                                Интересува ме коляновия вал е шлайфан на 63.5 основни лагери, колко под тази стойност е за ново шлайфане, колко е допустимото износване?


                                За, шайбите за аксиалния луфт на коляновия вал, навсякъде ги продават само един размер, 2,2 мм., не са и чували за размери, цената е 10 лв. за двете.
                                Последно редактирано от kra_kra; 22-10-09, 18:39.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X