Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

    Ето виж ние какво правим с горкия Хънтър:

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...2534&p=2125502

    Пластмасовите подложки на шенкелния болт аз лично след смяна ги разбих точно за 80 км., миналата година на Трявна и то по трасе дето нямаше едно сериозно препятствие. Изобщо няма смисъл да се сменят, има и бронзови и месингови подложки, но пак според мен не си струва. Най-добре е да се сменят както ти казах с тия от Савов и там вместо лагери да се направят на втулки като по-старите модели на 469. Аз като разбия лагерите така ще направя.

    Разбрах за проблема с шлиците, аз мислех, че не можеш да намериш лагера. Ами да и аз имам един преден кардан докаран до това положение. Не е клеясало, а толкова се е разбило, че е застанало зъб срещу зъб най-вероятно и е заклинило. Аз тоя кардан периодично го бия, но няма шанс да се разглоби.

    Коментар


    • #77
      От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

      Тефлоновите подложки на шенкелите издържат достатъчно много (в момента на Хънтъра са над 16000 км), стига да се знае правилния монтаж.
      Стягат се със динамометричен ключ точно, със специален инструмент. Сашо от Карбон може да го внесе.
      На Патриота са сложени руски лагерни шенкели, според руснаците за него е по-добрия вариант. И наистина, вече над 10000 км няма луфтове и проблеми.
      Кардана на Патриота изрева за лагер на около 30000 км.

      За доставките най-добре се консултирайте със Сашо от Карбон - той може да намери разумно решение за почти всичко.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #78
        От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

        Зная за специалния инструмент. Пазарувам от Сашо. Въпреки това, полиамидните подложки не ме кефят.
        Чудя се дали изобщо да монтирам и руските хъбове, които са от някаква неблагонадеждна сплав и със странна изработка или направо да сложа стари Aisin. Най-вероятно ще се наложи да сложа помпа със серво от Нисан или Тойота на съединителя, защото искам около 40 кг жена да е в състояние да го натисне. Смяната на спирачната помпа, заедно със сервото се отрази чудесно. Изобщо по тази кола, няма и един детайл, който да не се нуждае от преработка. Доволен съм само от фаровете
        Чудя се само как може 31-годишна, тормозена и неподържана ТЛК 60, да е много, ама много по-добра във всяко отношение от нова кола.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #79
          От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
          Тефлоновите подложки на шенкелите издържат достатъчно много (в момента на Хънтъра са над 16000 км), стига да се знае правилния монтаж.
          Стягат се със динамометричен ключ точно, със специален инструмент. Сашо от Карбон може да го внесе.
          На Патриота са сложени руски лагерни шенкели, според руснаците за него е по-добрия вариант. И наистина, вече над 10000 км няма луфтове и проблеми.
          Кардана на Патриота изрева за лагер на около 30000 км.

          За доставките най-добре се консултирайте със Сашо от Карбон - той може да намери разумно решение за почти всичко.
          Инструмента не е нищо особено, ние си направихме и ги монтирахме правилно, но просто при издевателстване на машината не издържат. С лагер е по-добре, въпреки, че на едното колело се появи луфт за 2 състезания.

          Коментар


          • #80
            От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

            Разликата между Тойотата и всички останали, включително Патриота, е философска - да може да издържа максимално дълго без квалифицирана поддръжка и експлоатация. Но вече такава необходимост е пазарно отпаднала -всички искат да печелят от сервиз и части, а потребителите са освен неуки и доста мързеливи.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #81
              От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

              Веско, това което си написал е точно така, но има разлика между поддръжка и непрекъсната поддръжка.
              Ако караш 469 не очакваш нищо повече от 469, който с тел чук и мамата ще те прибере отвсякъде, но това чудо е с претенции за автомобил, конкурентен на иномарките...
              Лично аз не съм карал по-дървен автомобил. А съм карал и китаец...
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #82
                От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                Първоначално публикуван от Стоян Францов (g_gosho) Преглед на мнение
                Инструмента не е нищо особено, ние си направихме и ги монтирахме правилно, но просто при издевателстване на машината не издържат. С лагер е по-добре, въпреки, че на едното колело се появи луфт за 2 състезания.
                За състезания не знам. Със сигурност тефлоновите подложки не са състезателни. Предлагат се месингови, може би за целта са по-добър вариант. http://www.3160.ru/index.php?productID=7893
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #83
                  От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Веско, това което си написал е точно така, но има разлика между поддръжка и непрекъсната поддръжка.
                  Ако караш 469 не очакваш нищо повече от 469, който с тел чук и мамата ще те прибере отвсякъде, но това чудо е с претенции за автомобил, конкурентен на иномарките...
                  Лично аз не съм карал по-дървен автомобил. А съм карал и китаец...
                  Напълно съгласен, че Патриота не е автомобил в общоприетия смисъл. Той си е с философията на 469, но доста по-тежък и сложен. База за развитие и внедряване На друг джип не бих прекалявал с експериментите, на УАЗа това си е нормално и даже приятно.
                  Show must go on!
                  LZ1VES

                  Коментар


                  • #84
                    От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                    ... База за развитие и внедряване...
                    Имам усещането, че накрая от Патриота ще останат само регистрационните табели
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #85
                      От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                      Тази песен, сякаш е писана за този автомобил.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #86
                        От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Имам усещането, че накрая от Патриота ще останат само регистрационните табели
                        И фаровете...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #87
                          От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                          «Будь проклят тот день, когда я сел за баранку этого пылесоса!»
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #88
                            От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                            Въпросното извращение се продава - цена 3000 лв.
                            За да се движи му трябва една двуканална бобина и акумулатор.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #89
                              От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              За да се движи му трябва една двуканална бобина и акумулатор.
                              ...и инженерно-технически щаб.

                              Коментар


                              • #90
                                От: УАЗ "Патриот" - мнения и наблюдения

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ...и инженерно-технически щаб.
                                Казах ДА СЕ ДВИЖИ.
                                Не всичко що се движи е автомобил.
                                Най-накрая убедих шефа си в това.
                                Цената не определям аз.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X