Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделно комбинирано окачване за УАЗ 469-ресьор+пружина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Ресьор+пружина

    важно е да си усложняваме живота иначе няма какво да преудоляваме , трябва да ни е гадно
    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

    Коментар


    • #32
      Re: Ресьор+пружина

      TRAPERA- прав си обаче пак не се увеличава толкова хода щото дори и разстоянието да е по голямао ресьора не може да се обърне нагоре докато моста удари в тампона

      А номера с карданите го знам ама гледам се прави некава като подложка и също така се позавърта моста .

      А бе разправии колкото щеш
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #33
        Re: Ресьор+пружина

        Тя подложката ще ти компенсира донякъде лифта, ама усукването не. Пък и не е панацея, щот отпред ти отива на кино кастера.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #34
          Re: Ресьор+пружина

          Това го бях писал и преди, ама нейсе. Значи представяме си окачване на ресьори. Предполага се, че са вече уморени и се чудим кой път да хванем. В момента джипа вози като каруца , а при по-голям товар кляка и започва да бие в тампоните.Гадно, откадето и да го погледнеш. За шпренговане не ми се говори, щото аз знам, ама нали надеждата крепи баламите.....Та да си дойдем на думата. Ако между тия клекнали ресьори и рамата хакнем едни пружини какво ще се получи.Според мен
          1 колата ще се вдигне
          2 ресьора ще се разпъне в обратна посока и ще спре да работи.
          3 ресьора ще продължи да държи моста на мястото му.
          4 ще се возим на пружини
          5 когато дойде ред на дървата или торбите с цимент, в първия момен ще поддаде пружината
          после, когато пружината се свие до толкова, че ресьора се върне на старото си положение, ще започне да носи и той. НО ТОГАВА ПРУЖИНАТА ЩЕ МУ ПОМАГА!!!
          Искам да обърна внимание на скептиците, че ТОВА НЕ Е ЛИФТ! Няма нужда да се удължават маркучи и кардани.Ако ресьора е оригинален и след слагане на подхадящи пружини, как ще провисне до там че да скъса маркуча? Пък то има и колани за тая работа . Викат им пожарникарски маркучи. Няма късане.Да не говорим, че е много по -лесно да се свали малко плнката която държи спирачния маркуч.И няма нужда да се махат листи. Виж ако ресьора вече е шпренгван и се сложат и пружини, тогава наистина ще стане като каруца!!
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #35
            Re: Ресьор+пружина

            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
            TRAPERA- прав си обаче пак не се увеличава толкова хода щото дори и разстоянието да е по голямао ресьора не може да се обърне нагоре докато моста удари в тампона

            А номера с карданите го знам ама гледам се прави некава като подложка и също така се позавърта моста .

            А бе разправии колкото щеш
            ресора от едната страна е неподвижен спрямо моста , от другата е или плъзгач пета , или люлка и може да се извие до обратно положение
            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

            Коментар


            • #36
              Re: Ресьор+пружина

              Варианти има много-въпросът е кой какво цели с тези пружини.Ако е само заради по мекото возене има и въздушни възглавници и с малко повече ядове и изобретения сигурно могат да се вместят към джипките-но въпросът е дали си заслужава всичките тези разправий.С слагането на пружини (ако слага някой въобще) трябва да се сложат и чашки за пружините на който чашки да ляга самата пружина Тези чашки сигурно всеки ще предпочете да сложи от каквато и да е кола и това е грешката Нали не си мислите сериозно че въпросните чашки за пружините ще издържат на каране из гората?Аз на Нивата късах няколко пъти цялата стойка на която лежи пружината и като купих накрая новите планки-ги обших с дебело желязо подобно на шина за да не се късат.Все ми се струва че слагането ма пружини не е само като да се вдянат някъде там под шасито ами си трябва доста умуване и смятане защото има и един вариант да изхвърчи пружината както си караш

              Коментар


              • #37
                Re: Ресьор+пружина

                Ей Трапера , ти мене няма да ми идосваш на психиката, щото шъ взимам един триъгълен винкел и ши ти убивам! Напомни ми утре, като дойдеш в гараж да ти разбия мутрата! Колко пъти ще ти обяснявам едно и също?Карай си на згънатите ресьори тогава, нищо че са нови.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #38
                  Re: Ресьор+пружина

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Ей Трапера , ти мене няма да ми идосваш на психиката, щото шъ взимам един триъгълен винкел и ши ти убивам! Напомни ми утре, като дойдеш в гараж да ти разбия мутрата! Колко пъти ще ти обяснявам едно и също?Карай си на згънатите ресьори тогава, нищо че са нови.
                  Хахаххаха Много се радвам ако съм те ядосал наистина-така ще спиш по спокойно и аз също И не са ми сгънати ресьорите никак даже Ако искаш утре да мериме като дойда да видим кой джип е по висок-и тогава ще кажеш дали са сгънати или не ресьорите.При Гошо има хубави камионски въздушни възглавници-ако те интересува утре да мина оттам първо и да питам колко струват-може да ги пригодиш на джипа

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Ресьор+пружина

                    Имам един приятел с Диско на зъзглавници. Много хубаво вози, вика, ама като вляза в ожънатата царевица и дадам назад, възглавницата се пробива. Не всеки път естествено, Ама каза, че това е 3та възглавница. Мерси. Сложи си на твоя кош. Аз ще бръмча на пружини. Утре ще видиш как стои сега.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Ресьор+пружина

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Имам един приятел с Диско на зъзглавници. Много хубаво вози, вика, ама като вляза в ожънатата царевица и дадам назад, възглавницата се пробива. Не всеки път естествено, Ама каза, че това е 3та възглавница. Мерси. Сложи си на твоя кош. Аз ще бръмча на пружини. Утре ще видиш как стои сега.
                      Вземи повече пружини да имаш за резерва-защото с този тежкият кош все си мисля че ако са тънки пружините ще се чупят бързо

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Ресьор+пружина

                        TRAPERA щеше да идваш да взимаш обиците от УАЗ-ковите ресьори пък какво стана, седят и те чакат да се сетиш
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Ресьор+пружина

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          TRAPERA щеше да идваш да взимаш обиците от УАЗ-ковите ресьори пък какво стана, седят и те чакат да се сетиш
                          Ще ти се обадя до няколко дни и ще дойда да ги взема.Извинявам се-бях забравил съвсем

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Ресьор+пружина

                            Ще си позволя и аз да дам мнение по въпроса

                            Като цяло, конструктивно погледнато ресьор+пружина изобщо не го одобрявам

                            Първо, не може от пакета(който е проектиран да работи като такъв)да се остави главният лист, който да служи като носач,пък прожината да носи автомобила, някои от колегите по-нагоре обясниха защо

                            И второ, по-интересното според мен е следното:

                            Как ще се подобри хода на окачването, като в един момент импровизирания носач ще спре по-рано разгъващата се пружина,все пак ресьора въпреки,че е един лист си има някакъв ход и то в двете посоки, според мен от цялата работа окачването ще се надърви
                            sigpic УАЗ-452

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Ресьор+пружина

                              Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
                              ... според мен от цялата работа окачването ще се надърви

                              Че се надърви, зер, къ щяло да
                              се ненадърви! Ем така че се на-
                              дърви, че отдървяне нема да има!
                              Ъхъ! Предстааши си тоа надървен
                              джип как ше форсира преглабици
                              там разни и дерета безобразни?!?
                              Не ебавайте убавио джип, момци!
                              Или ресор или пружина!Ама брат-
                              ушките така праели - то хермафроди-
                              ти има по целио свет ...дето има
                              една дума!
                              Да живей куманизъма!

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Ресьор+пружина

                                Първоначално публикуван от balkanjiata Преглед на мнение
                                Че се надърви, зер, къ щяло да
                                се ненадърви! Ем така че се на-
                                дърви, че отдървяне нема да има!
                                Ъхъ! Предстааши си тоа надървен
                                джип как ше форсира преглабици
                                там разни и дерета безобразни?!?
                                Не ебавайте убавио джип, момци!
                                Или ресор или пружина!Ама брат-
                                ушките така праели - то хермафроди-
                                ти има по целио свет ...дето има
                                една дума!
                                +1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X