Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече си имам уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: И аз вече си имам уаз

    Дай некоя снимка как си го направил ...какъв е термостата.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #92
      От: И аз вече си имам уаз

      Термостата е Вернет, незнам за какво рено, отидох с маркуча в магазина и го взех, за съжаление
      кутииката му отиде в печката. Снимки от монатжа нямам, но термостата се слага вътре в горния маркуч
      към радиатора като, термо патрона е към главата. Опитал съм се да го нарисувам разбираемо.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:термостат.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5738537

      Днес се сдобих и с нови гуми Сафари 510.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161220_120600.jpg
Прегледи:1
Размер:150.7 КБ
ID:5738538

      Коментар


      • #93
        От: И аз вече си имам уаз

        Ясно , благодаря ти .
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #94
          От: И аз вече си имам уаз

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          Ясно , благодаря ти .
          Айде сега от тука та в твоята тема за български тунинг на УАЗ.

          Колега Хорса, що ги прайте тия циг*нии не мога да разбра...
          Мислите ли, че руснака е чаак па толко тъп да прави отделно тяло за термостата, като може да го бодне в маркуча и шапка на тояга...

          Колегата "aldr "ти даде линк с темата за термостатите. Виж пост №50 на Жоро Донечки, това за мен е правилното решение освен оригинален термостат.

          P.P. Иначе от това, което се вижда на снимката уазката изглежда добре, но по-добре ограничи колкото можеш българския тунинг..
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #95
            От: И аз вече си имам уаз

            Колега по принцип бих приел критиката ти, ако имаше качествени термостати.
            Предния не работеше, купих нов не работи, а със този работи повече от добре.
            В същото време аз не гоня оригинален вид, а функионалност. Поради същата
            прочина съм и с хидравлика от БМВ- също не сложена от руснака, но е значително
            по удобна за мен.

            Коментар


            • #96
              От: И аз вече си имам уаз

              Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
              ...
              Мислите ли, че руснака е чаак па толко тъп да прави отделно тяло за термостата, като може да го бодне в маркуча и шапка на тояга...
              ...
              Тази конструкция на термостата и прилежащите му кухини е исторически най-стара и далеч не най-сполучливата, щом отдавна е заменена в оригиналния двигател на който уазко-газковите са копие.

              Това че съветските и руските термостати имат променливо (т.е. ниско) качество не е новина и всеки се оправя както може.

              Идеята да се ползва термостат от тези за маркуч е напълно легитимна и няма причина да се пренебрегва.

              Коментар


              • #97
                От: И аз вече си имам уаз

                Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                Айде сега от тука та в твоята тема за български тунинг на УАЗ.

                Колега Хорса, що ги прайте тия циг*нии не мога да разбра...
                Мислите ли, че руснака е чаак па толко тъп да прави отделно тяло за термостата, като може да го бодне в маркуча и шапка на тояга...

                Колегата "aldr "ти даде линк с темата за термостатите. Виж пост №50 на Жоро Донечки, това за мен е правилното решение освен оригинален термостат.

                P.P. Иначе от това, което се вижда на снимката уазката изглежда добре, но по-добре ограничи колкото можеш българския тунинг..
                И аз мисля като Ясен ...и поради това съм със спирачна помпа от старото ми Мицубиши , по стара от джипа със 10 години и работи прекрасно. Та и с термостата ще стане така ....
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #98
                  От: И аз вече си имам уаз

                  Аз си карам с волгов веченад 15г.Имам Мерцдес Ц-320 но и на него теростата му е катона уаза,в отделна кутия.Не вярвам от Мерцедес да са толкова тъпи ако не е удачна.

                  Коментар


                  • #99
                    От: И аз вече си имам уаз

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Тази конструкция на термостата и прилежащите му кухини е исторически най-стара и далеч не най-сполучливата, щом отдавна е заменена в оригиналния двигател на който уазко-газковите са копие.

                    Това че съветските и руските термостати имат променливо (т.е. ниско) качество не е новина и всеки се оправя както може.

                    Идеята да се ползва термостат от тези за маркуч е напълно легитимна и няма причина да се пренебрегва.
                    Има си термостати специално за монтаж в маркуч, така ли? Не знаех... просто не съм виждал...
                    Идеята в поста на Донечки е много добра според мен (би станал почти всякакъв термостат) и термостата ще си е на предвиденото за целта място т.е максимално близо до ориджинЪла...

                    Хорса, не приемай поста ми за заяждане. Аз също съм със хидравлична помпа от ауди, и предни дискови от витара. Не това исках да кажа - просто след като взех моя уаз се нагледах на български изпълнения (бая ядове брах докато ги отстраня) та за това пъхането на термостат в маркуча ми се видя "български тунинг" при положение, че има готови и според мен напълно функционални идеи за замяна на оригиналния термостат на мястото предвидено за целта.
                    Don't hunt IF you can't kill
                    първо 0883 после 333 накрая 448

                    LZ1BGD

                    Коментар


                    • От: И аз вече си имам уаз

                      Не го приемам като заяждане колега.

                      Коментар


                      • От: И аз вече си имам уаз

                        Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                        Има си термостати специално за монтаж в маркуч, така ли?
                        Има. В Рено Туинго примерно е така. Предполагам че имат няколко варианта за различно дебел маркуч в различни коли.

                        Определено е удобно за самоделни конструкции.

                        Коментар


                        • От: И аз вече си имам уаз

                          Силно непрепоръчително е да има два термостата един след друг - след като си сложил в маркуча - махни оригиналния , да не би случайно да му се приработи и да затвори.
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • От: И аз вече си имам уаз

                            Тя цялата гимнастика е да се отървем от оригиналния.

                            Коментар


                            • От: И аз вече си имам уаз

                              Окалях за сефте новите гуми в една лепкава глинеста кал

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uaz1111.jpg
Прегледи:1
Размер:128.4 КБ
ID:5739105

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uaz22222.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5739106

                              Коментар


                              • От: И аз вече си имам уаз

                                Да не се чудите какъв термостат да сложите на уаза да ви кажа аз слагам от бмв 2,5 тдс пасва точно 80 градуса оригинален на BEHR 13 лв със моита отстъпка ауто плюс
                                0885 297985,мтел-Радо
                                0876 556870,виваком като домашен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X