Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проектът УАЗ 452 самосвал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проектът УАЗ 452 самосвал

    Най-накрая всичко се нареди , взех нови хидравлични маркучи , хидравлично масло започнах .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0333.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5638237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0330.jpg
Прегледи:1
Размер:124.7 КБ
ID:5638234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0331.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5638236

    След като поставих маркучите и налях маслото следваше тест на машината .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0338.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5638238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0337.jpg
Прегледи:1
Размер:131.2 КБ
ID:5638239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0339.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5638240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0340.jpg
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5638241Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0341.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5638242Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0342.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:5638243

    За сега всичко е добре вдига коша дори и на първа скорост но доста бавно тъй като помпата е с малък дебит , но пък на втора и трета скорост на тихи обороти на двигателя го вдига за 10-тина секунди. Като височина на вдигане според ме е достатъчно , сега мисля да сложа и предпазно въже за всеки случай ако при разтоварване случайно товара не падне и дръпне коша дане стане някоя беля въжето ще го ограничава за всеки случай както повечето самосвали го имат .

    Коментар


    • #77
      От: Проектът УАЗ 452 самосвал

      Според мен,бутилката е много назад.
      Направи клип когато коша е пълен,да видим за колко време ще вдигни коша.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #78
        От: Проектът УАЗ 452 самосвал

        Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
        Според мен,бутилката е много назад.
        И аз съм на същото мнение. Обикновено цилиндъра се слага малко пред задния мост, там където кардана е най-далече от рамата.
        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

        Коментар


        • #79
          От: Проектът УАЗ 452 самосвал

          При първа възможност ще направя клип как вдига под товар . Относно цилиндъра изместих го по назад зада постигна нужната височина но не вярвам да имам проблем с повдигането, малко повече ще се натоварва системата докато вдигне товара но предполагам 140 бара налягане ( на толкова е нагласен предпазния клапан) ще стигне за вдигането на 1-1.3 т най много товар повече неми трябва да я товаря. А като гледам газелите които излизат заводско самосвали цилиндъра им е също доста в задния край и по данни и дават да вдига 1290 кг така че не би трябвало да имам проблем , но като я натоваря ще се разбере най точно .
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17258477_w640_h640_foto0608.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5638256

          Коментар


          • #80
            От: Проектът УАЗ 452 самосвал

            Ако конструктцията е достатъчно здрава и налягането на маслото достатъчно високо няма никакво значение къде е крика.

            Коментар


            • #81
              От: Проектът УАЗ 452 самосвал

              Тези дни понеже правих една хидравлична преса и хидравлична станция смятах натиска на пресата.При вътрешен диаметър около 130мм и налягане 200 бара го изкарах около 24 тона(не претендирам за точност).Та не мисля че ще има проблем с изсипването.Само да не се покаже крика през дъното на коша.
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • #82
                От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                .Само да не се покаже крика през дъното на коша.
                Това ще е проблема.
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #83
                  От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                  Искрене, адмирации за изпълнението на проекта и истински ти благодаря за споделеното ноу-хау!!!

                  Аз се разболях на тема "Триосен УАЗ самосвал". Дано скоро намеря лек.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                    Първоначално публикуван от Искрен Преглед на мнение
                    А случайно някой да може да ми каже каталожен номер на оригиналния ком на уаз? Понеже питах в магазин който внасят и продават части за всякакъв вид руска техника но ми искат каталожен номер и щели да внесат ком , понеже и други преди мен са питали за ком-ове но от магазина нямат каталожен номер. Та за това ми трябва каталожен номер на ком-а .
                    КОМ за УАЗ се произвеждаше от Саранский завод автомобильных самосвалов. По моя информация са спряли това производство бая отдавна.Мисля,че имам каталог на автовишките АГП-9 ,които са също със КОМ.
                    Сега произвеждат само за самосвали с базови автомобили ГАЗ. Те фактически са собственост на ГАЗ.
                    only 4 x 4,sim AWD

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                      Да от автовишките АГП-9 КОМ-ма ще върши идеална работа но навсякъде ми искаха каталожен номер а аз нямаше от къде да го взема и за това си направих сам КОМ, на който хванах маслената помпа , принципа е идентичен мисля като на автовишките. Но ако не те затруднява може да дадеш каталожен номер все пак може да е полезен на някой колега от форума .

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X