Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проектът УАЗ 452 самосвал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проектът УАЗ 452 самосвал

    Така заварена 6мм шина само тежи. Нямаш никакво усливане където стъпват малките гредички.

    Коментар


    • #47
      От: Проектът УАЗ 452 самосвал

      А как трябва да бъде заварена? Мислиш че както е заварена така изправена шината ще успееш да я сгънеш така ли да го разбирам ? както съм я заварил така и съм хванал малките гредички в нея също със заварка и давата края на шината са вкарани във двете крайни греди немога да повярвам че ще ги огъне . Ако искаш утре ще снимам само тази гредичка за да погледнеш за какво говоря че нещо май няма да се разберем

      Коментар


      • #48
        От: Проектът УАЗ 452 самосвал

        Не, малките гредички, ще продънят голямата.

        Коментар


        • #49
          От: Проектът УАЗ 452 самосвал

          Разбрах за какво говориш , значи малки гредички съм ги заварил също и челно в напречната греда те влизат в нея , като отдолната страна между тези гредички и напречната греда има поставена плоча ако мога така даго нарека 20 мм дебела и стига до двата края на напречната греда , понеже и аз предположих че може да пропаднат понеже месото на напречната греда не е толкова много за това сложих и тая плоча .

          Коментар


          • #50
            От: Проектът УАЗ 452 самосвал

            Захващането на надраменника за самата рама на уаз-а е хубаво да е на повече места, а не само в двата края, поне и на тази греда която ще държи коша да не мърда наляво-надясно трябва да има, другото което е че цилиндъра е близко до ушите и ако повечето товар е в предния край има вероятност леко да се огъват профилите по дължина ако ги оставиш така както са в момента, ако ги направиш с цели профили напречно на дължината и върху тях ламарината за пода става като ферма и няма да мръдне. Дано само помпата да прави достатъчно налягане. Иначе не вярвам да има други промлеми, аз когато правих моята уазка всички заварки бяха с "вежен" и тогава се учех да заварям и доста дърва пренесе така без да има скъсано или пъкнато някаде, сега наскоро преправих конструкцията, за да сложа друг цилиндър, че на стария не му достигаше хода и сега вече ги правих с "норд"

            Коментар


            • #51
              От: Проектът УАЗ 452 самосвал

              Надраменната рама не е захваната само в двата края , на напречните греди на надрамата пробих отвори и я стегнах към напречните греди на рамата на уаз-а , като мисля да я хвана и странично на още две места , гледам че самата рама на уаз-а има пробити отвори мисля тях да ползвам за да го закрепя на още две места поне .

              Коментар


              • #52
                От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                В тая тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=71472&page=2 , колегата spas spasov на втората страница 5-то мнение пише че оригинална помпа с предавка става от трактор Т25 ,зацепва се на раздатката , маха се правоъгълното капаче и се монтира с 4 болта .помпата е НШ-10 . Някой може ли да потвърди дали наистина пасва това на уаз-а ?

                Коментар


                • #53
                  От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                  Ето и снимки на въпросния привод

                  .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:936.jpg
Прегледи:1
Размер:46.0 КБ
ID:5631700Натиснете снимката за да я уголемите

Име:privod_ns10.jpg
Прегледи:1
Размер:37.6 КБ
ID:5631699

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                    Прилича на привода за уаз, но най-добре да се премери пак.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                      И на мен , след празниците ще потърся някой който има трактор Т 25 за да премеря захващането дали съвпада с това на уаз-ката.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                        Изглежда ми по широко малко при отворите за захващането но може и да се бъркам

                        Ето го оргиналния за уаз, но не е за помпа
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140807_113409.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5631885

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140807_113423.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5631886

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140807_113419.jpg
Прегледи:1
Размер:164.4 КБ
ID:5631887

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140807_132134.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5631888
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                          Ако някой има излишен КОМ за уаз да се обажда , трябва ми една бройка .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                            Отказа ли се от варианта с ремък и електромагнитен съединител?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                              Не още не съм се отказал , ще го осъществя със електромагнитния съединител за да видя какво ще се получи и как ще работи. Докато излезе някой КОМ ще е със електромагнитния съединител .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                                Днес монтирах едносекционния хидравличен разпределител, като разположение най ми допадна да е в средата на тунела където оригинално се е намирал крана който прехвърля гориво на ляв и десен резервоар .

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0276.jpg
Прегледи:1
Размер:154.7 КБ
ID:5632213Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0277.jpg
Прегледи:1
Размер:150.3 КБ
ID:5632214Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0278.jpg
Прегледи:1
Размер:134.0 КБ
ID:5632215

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X