Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    За мене имаш някой сбъркан чарколяк (примерно някое зъбно колело от друг модел).
    Не съм сигурен, но мисля че, капака на скоростите имаше опция да се свали на място, защо не опиташ?
    Луфта не е малък за да не можеш да го хванеш къде е.
    Отвори и капака на раздатката, погледни и там какво става.

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
      За мене имаш някой сбъркан чарколяк (примерно някое зъбно колело от друг модел).
      Не съм сигурен, но мисля че, капака на скоростите имаше опция да се свали на място, защо не опиташ?
      Луфта не е малък за да не можеш да го хванеш къде е.
      Отвори и капака на раздатката, погледни и там какво става.

      Колега,благодаря ти,но това вече го направих - луфтове вътре в кутията няма!! И майстори гледаха и в магазина за части носих да сравняваме с нови и .......нямам вече думи какво да казвам.Има зъбни колела сменени,но са си по двойки и със сигурност не са сбъркани, щото си пазя "старите" за сверка.Старите са в кавички,щото са си напълно редовни с някакви незначителни забележки т.е смених ги щото бях решил да ги сменя.

      Единственото нещо в раздатката,което не е сменено са валовете междинен и вал за преден мост,но са си здрави.

      Съмнявам се в колелото за бързи и бавни, то е едно сиво и е ново, но май е га
      ражна изработка ,щото има голям луфт в шлиците с които се нанизва на опашката на скоростите, но друго няма от къде да взема,това се предлага тук в пловдивско.

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Без да се види на място е трудно да се опедели първопричината.
        Проверете "профилактично" да не се е изгубило някъде съосието. Да не сте разглобявали карданите и да има изместване на "плоскоста" на "ушите"?(разбити шлицови съединения също предизвикват "мятания" и вибрации)
        -Тези вибрации и шумове при изключен преден мост ли са? (при големи хлабини в диференциалите,също се предават удари към раздатката)

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          Без да се види на място е трудно да се опедели първопричината.
          Проверете "профилактично" да не се е изгубило някъде съосието. Да не сте разглобявали карданите и да има изместване на "плоскоста" на "ушите"?(разбити шлицови съединения също предизвикват "мятания" и вибрации)
          -Тези вибрации и шумове при изключен преден мост ли са? (при големи хлабини в диференциалите,също се предават удари към раздатката)
          Кардана е нов, говоря за задния и никога не е разглобяван. Свалени са кутиите сменени са частите и са качени,къде да ми бяга съосие не зная ?На едно от клипчетата показваме колко е луфта в задния диф. Голям ли е ?
          Да, движим се само на заден мост предния е изключен.

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Кардана е нов,но погледнете дали е сглобен правилно. Луфта на скоростната кутия, който показвате и този на диференциала в движение се сумират. (Струва ми се големичък този към диферинциала, но може да "лъже" диаметъра на ръчната. Общото отклонение е сумарно от пиньон-корона ,касета и шлиците на полуосите. Ако се е променило положението на диференциала при корекции по ресьорите, също се получава неравномерност на въртенето)
            Най- добре комплексно да я огледа някой, който е в "час" , за да не се изгори "юргана"...!
            И да допълня, че тези кутии "не харесват" новите масла.
            Последно редактирано от petkov_bb; 11-07-14, 16:27.

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
              ... луфта в задния диф. Голям ли е ?...
              Голям е. Без да съм сигурен (не съм чак такава врачка да го отгатна само по фото), но ми се струва, че някъде си оттървал луфтовете ако не с един порядък, то поне двойно. На какъв луфт сглобявахте касетата? Или на око и на слух?
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Всичката карантия е нова ама пак бие, задния диф има допустим луфт.
                Газ 69 2.4i
                Густо майна, пътят свърши !!!
                GSM: О895 7О6О59

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Откачи карданите и виж какво се случва. Първо без барабана за ръчната, след това с нея за да натоварваш трансмисията. Виж гайката на фланеца за кардана дали е стегната.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Кардана е нов,но погледнете дали е сглобен правилно. Луфта на скоростната кутия, който показвате и този на диференциала в движение се сумират. (Струва ми се големичък този към диферинциала, но може да "лъже" диаметъра на ръчната. Общото отклонение е сумарно от пиньон-корона ,касета и шлиците на полуосите. Ако се е променило положението на диференциала при корекции по ресьорите, също се получава неравномерност на въртенето)
                    Най- добре комплексно да я огледа някой, който е в "час" , за да не се изгори "юргана"...!
                    И да допълня, че тези кутии "не харесват" новите масла.
                    Кардана е сглобен правилно проверил съм го.Почвам да се съмнявам в дифовете, но защо преди ремонта на скоростите и раздатката нямаше проблемните удари и дрънчене?Диференциалите са си същите,тогава проблема не е в тях,знам ли и аз вече какво да мисля.

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Голям е. Без да съм сигурен (не съм чак такава врачка да го отгатна само по фото), но ми се струва, че някъде си оттървал луфтовете ако не с един порядък, то поне двойно. На какъв луфт сглобявахте касетата? Или на око и на слух?
                      Касетата не е пипана, само я ревизирхме. Луфта на пиньон и корона го правихме със сглобяване и разглобяване, до като ми хареса контактното петно на зъбите. Бая играчка беше, но няма друг начин.С две думи уреди не сме ползвали, защото нямам такива.На око и по слух е правилния отговор.
                      Последно редактирано от Antol; 11-07-14, 20:23.

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Откачи карданите и виж какво се случва. Първо без барабана за ръчната, след това с нея за да натоварваш трансмисията. Виж гайката на фланеца за кардана дали е стегната.
                        И това съм го правил няколко пъти. Докато няма товар в трансмисята всичко е наред с нормалните шумове.Закача ли крадан незвисимо преден или заден се почва това дрънчене и удари на метал, като на клиповете .Пробите са правени на крик с едно колело във въздуха т.е няма дори кой знае какво натоварване, просто се върти предно или здно колело в зависимост кой кардан съм закачил.

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          На мен ми изглежда много голям луфта на задния диф. Ако искаш звънни, мога да мина днес или утре .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Здравейте, за да не остане темата незавършена ....трябва да кажа благодаря на хората, които се опитаха да ми помогнат в борбата с руската сила.
                            След доста труд,Уазика стана това което исках,почти перфектна машинка /за уаз говоря все пак/. Има още дребни неща,които ще оправя постепенно във времето,но с чисто сърце мога да кажа,че по моята Уазка вече всичко работи.
                            Миналия уикенд беше тествана в бойни условия с 5ма тинейджъри,моя милост и едно куче на борда,всички останахме много доволни.Децата изпаднаха в еуфория от високото ниво на адреналин в кръвта и дружно заявиха, че няма друг джип като УАЗА.Даже един иска техните да му купят уаз но не им препоръчвам да правят тази грешка.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1uaz.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5612708 ето ги феновете !!

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2 uaz.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5612711
                              Дискусия какво е това животно наречено Уаз.

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Това трябва да е над Ново Село , там съм се качвал с лека кола многократно и то с различни, но извън пътя става за тестове .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X