Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо гасне при пускане на вентилаторите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо гасне при пускане на вентилаторите

    Значи на Уаза монтирах електрически вентилатори от Лада,2 на брои по 10А единия.
    Монтирах и датчик който да ги пуска като стигне необходимата температура.
    Цялата с-ма уж работи ,в смисъл охлажда си пуска си се, гасне си,охлажда нормално,само има един проблем койти ме тревижи много.

    При пускане на вентилаторите много често,да не казвам почти всеки път джипа гасне от консумацията им.По данни на табелката има по 10А единия демек 20А двата.Не съм ги мерил с мултицета щото нещо ми се види много клекав,а ме мързи да ги закачам на баш си на ампермер.Бих се съгласил това да става с оригиналния генератор 45А ама моя съм го сменил и сега съм с 90А генератор което мисля,че е напълно достатъчно за нуждите на всички консуматори даже в повече.
    Акомулатора ми е 65Аh ако има някакво значение това.

    Отначало мислех че може желюзите да ми правят някакъв номер и ако са затворени да не се осигурява необходим поток и по този начин да се товарят вентилаторите.Е ама не е и от това.

    Друга идея която ми се върти е на празен ход двигателя да няма достатъчно мощност да върти и генератора и помпата на хидравликата.
    Оборотите са някъде около 6-7-800об/мин.

    Също така при движение някой път като се пусната се усеща бая усезаемо натовараване на двигателя все едно се спъва.

    Ако някой има идея и желанеия нека я сподели

    Мерси предварително
    Прикачени файлове
    Луд умора нема,само се поти!!!

  • #2
    До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

    Ми виж акумулаторът. И къде си ги вързал пък тях. 10 ампера е работния ток, а стартовият е много по-голям. От някъде изпиват тока на свещите. От контактния ключ до калпава маса - всичко е под подозрение.

    Коментар


    • #3
      До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

      Включвай ги последователно. Така ще ти падне стартовият ток.Обаче малко се усложнява схемата. Ще трябва да влючиш допълнително реле...

      Коментар


      • #4
        До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

        Прав е Стефан виж първо акумолаторът. Най-лесно да го провериш е ако го заредиш с зарядно и веднага след това да видиш дали го има проблема. Ако не изчезне помисли дали да не пипнеш малко празния ход може да си на долната граница на стабилна работа на двигателя.

        Коментар


        • #5
          До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

          А за да разбереш дали е от стартовия ток, изключи единия вентилатор.

          Коментар


          • #6
            До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
            А за да разбереш дали е от стартовия ток, изключи единия вентилатор.

            Точно това мислех да направя по натам за проба ама нещо все не оставаше време.

            Иначе перките са през реле което е 30А.Дали е възможно стартовия ток да е повече от това реле .
            Луд умора нема,само се поти!!!

            Коментар


            • #7
              До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

              Обикновено механично реле, нали?

              Коментар


              • #8
                До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

                Незнам кое реле за теб е обикновенно

                От тия малките квадратни с изводи 85,15 30 и 87 май не съм сигурен за номерата.
                Луд умора нема,само се поти!!!

                Коментар


                • #9
                  До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

                  Здравей,

                  Стартовия разход на ток на 2 консуматора по 10 е със сигурност повече от 30 ина 2тазаедно, това на теория а за 10 лева няма ли мултицет който да замери консумацията точно...

                  Поздрави,
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

                    Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                    ...Дали е възможно стартовия ток да е повече от това реле .
                    Чудех се дали не пуснал повече ток през бобината на релето...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

                      Ама защо през бубината

                      Релето го ползвам замо за дан е изгоря датичка за включване.
                      На бубината на релето закачам датичка за включване,а към другуя извод дебелата жица демека '+'-а само че с възможност за по голям ампераж.

                      Дали ме разбрахте и аз незнам
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

                        Забрави го т'ва за бобината.Беше тъпо предположение от моя страна. Защото ако там нещо не е наред, щеше да замирише на изгоряло. Или от релето или от датчика.

                        Оф-ф-ф... Не става така с писане. Трябва да се види на място...

                        Като за начало изключи единия вентилатор. Всъщност и двата.После ги включвай по отделно. По метода проба-грешка.

                        Ако пък има късо някъде по веригите, ампермера е безсмислен..Все едно да го закачиш директно на клемите на акумулатора..
                        Последно редактирано от Lazar; 04-09-07, 21:17. Причина: Допълнение

                        Коментар


                        • #13
                          До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

                          Не я мисли бобината. И да искаш не можеш да пуснеш по-голям ток през нея.
                          Проблемът ти е, че не си хванал + за "дебелата жица" откъдето трябва. По принцип + за тези вентилатори се хваща преди контактния ключ, така че да могат да работят и при изключен контакт. Значи - директно от акума или ако ти е по-лесно от "дебелата жица" на генератора, следва предпазител и отива на релето.
                          А сега при пуска тока може да скочи и до 100 ампера и напрежението пада, от там се скапва или запалването или изключва някой магнетвентил по карбуратора и гасне...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

                            Остави това. На ти амперклещите ако искаш, ама няма да помогнат. Пусковия ток си е пусков ток, не е той проблемът. Инсталацията кляка от нещо.
                            Разкачи им жиците, запали мотора. Набутай жиците право на акумулатора. Ако угасне или натовари мотора - зареди акума като хората с ток от контакта и живей спокойно. Ако не - ела да кажеш кво е станало. Че да не ти пълня главата с глупости без нужда.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Защо гасне при пускане на вентилаторите

                              Ако проблемът с гасненето се окаже, че е от пусковия ток на вентилаторите, се сещам и за още едно евентуално решение. Някаква елементарна схемичка с времезакъснение, която да включва втория вентилатор, примерно с 1 или 2 секунди след първия.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X