Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане на маслото на УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Налягане на маслото на УАЗ 469

    Днес си проверих датчика за налягане на маслото (стрелковият) в една лаборатория, понеже като загрее мотора лампата си светва на всякакви обороти а показва до 3 атм.
    Та се оказа, че дори показва една атм. по-малко от реалното налягане.
    Явно датчика за лампата на маслото се е прецакал
    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

    Коментар


    • #77
      От: Налягане на маслото на УАЗ 469

      КОЛЕГИ АЗ ИМАМ БУХАНКА С ДВГ 24 И РЕШИХ ПРОБЛЕМА С НАЛЯГАНЕТО КАТО СЛОЖИХ ПОМПА ОТ ПО НОВИА МОДЕЛ ДВИГАТЕЛ НЕЗНАМ КОИ МОДЕЛ СЕ ВОДИ НО ВОДНАТА ПОМПА СЕ НАМИРА НА САМИА БЛОК А НЕ НА ГЛАВАТА СЕГА ПРИ 80 Г ДЬРЖИ 5 АТ НАЛЯГАНЕ НА ВЬНШЕН ВИД СА ЕДНАКВИ НО ТАЗИ Е С ПО ГОЛЯМ КАПАЦИТЕТ

      Коментар


      • #78
        От: Налягане на маслото на УАЗ 469

        Първоначално публикуван от buhanksdjiqta Преглед на мнение
        КОЛЕГИ АЗ ИМАМ БУХАНКА С ДВГ 24 И РЕШИХ ПРОБЛЕМА С НАЛЯГАНЕТО КАТО СЛОЖИХ ПОМПА ОТ ПО НОВИА МОДЕЛ ДВИГАТЕЛ НЕЗНАМ КОИ МОДЕЛ СЕ ВОДИ НО ВОДНАТА ПОМПА СЕ НАМИРА НА САМИА БЛОК А НЕ НА ГЛАВАТА СЕГА ПРИ 80 Г ДЬРЖИ 5 АТ НАЛЯГАНЕ НА ВЬНШЕН ВИД СА ЕДНАКВИ НО ТАЗИ Е С ПО ГОЛЯМ КАПАЦИТЕТ
        Това не може да се изтъкне като 100% вярно, защото аз например съм с "новия" мотор - 402 и като загрее маслото пада на 2 атм.
        Може просто старата ти помпа да е сдала багажа и сега с нова такава да има добър ефект.

        Коментар


        • #79
          От: Налягане на маслото на УАЗ 469

          Някой да има идея защо от време на време налягянето от нормалното/4 атм./ рязко пада на 0 и светва лампата за около 20-30 сек. и след това пак ставанормално. Отначало мислех, че не стига масло до приемника на помпата при движение по неравности, но днес при продължително спускане по еднакъв не голям наклон ми направи този номер 3-4 пъти.
          Нивото на маслото е на мах.

          Коментар


          • #80
            От: Налягане на маслото на УАЗ 469

            Смени датчика. На леката кола ми правеше подобни мизерии. Като загрееше и светваше лампата. Хванах го като отворих капачката при работещ двигател - горе хвърляше масло.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #81
              От: Налягане на маслото на УАЗ 469

              Според мен проблема в е привода или помпата, това не е характерно за датчика, ако единия го прави другия ще показва /лампа- уред/.
              На 24 и на осмака там привода е с шестограм и преди един месец един хубав мотор на познат така замина на вторични.
              Привода беше превъртял в помпата, лампата му мигнала няколко пъти в движение и след 5-10км не угаснала...
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #82
                От: Налягане на маслото на УАЗ 469

                И аз имам един въпрос уаза като не е каран една седмица ако не го развъртя с манивелата предварително като го запаля и лампата свети 2-3 секунди двигателя е ZMZ-402 смених масления филтър пак същото гледах схемите и не можах да открия клапан за задържането на маслото някои знае ли къде се намира ?
                ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                Коментар


                • #83
                  От: Налягане на маслото на УАЗ 469

                  Първоначално публикуван от koko_s Преглед на мнение
                  И аз имам един въпрос уаза като не е каран една седмица ако не го развъртя с манивелата предварително като го запаля и лампата свети 2-3 секунди двигателя е ZMZ-402 смених масления филтър пак същото гледах схемите и не можах да открия клапан за задържането на маслото някои знае ли къде се намира ?
                  Клапанът е във кутията на филтъра, някъде в централната тръба. Има го на схемата.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Налягане на маслото на УАЗ 469

                    В центъра на филтара има една тръбичка с дупки в нея има пружинка сачмата под пружинката ли е ?
                    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                    Коментар


                    • #85
                      От: Налягане на маслото на УАЗ 469

                      В тази тръбичка са два клапана - байпасен и възвратен. Не съм я разглобявал подробно. Мисля, че горе е байпасния (защита от запушен филтър), а по-долу - възвратния.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Налягане на маслото на УАЗ 469

                        Ако щете ми вярваите уаз ми дига 6 налагане няма топла няма студена двигатела е волгов.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Налягане на маслото на УАЗ 469

                          Трябва да прегледаш клапана, който ограничава налягането. Или показометъра - може да показва глупости.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Налягане на маслото на УАЗ 469

                            Здравейте колеги , при мен налягането при стуен двигател е 2.5 , като загрее отива на 3.Но като подам газ на празен ход а и го напъна в движение отива до към 6.Клапаните на мотора чукат доста и се оказа , че явно няма смазване при тях.Мотора е 417 .Говорих с колеги и ми казаха , че не е нормално да чукат така и има запушване вероятно маслените пътища.Дайте малко насоки , не знам колко трябва да е смазването на клапаните , налягането ми се струва ненормално високо.
                            Ford Bronco II 2.9 V6
                            Уаз 469Б
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                            0899846606

                            Коментар


                            • #89
                              От: Налягане на маслото на УАЗ 469

                              Първо провери налягането дали е наистина толкова, а чукането на клапаните може да е от прекалено голяма хлабина.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Налягане на маслото на УАЗ 469

                                Това , ще го проверя , но нормално ли е да няма масло при тях , макар че не изглеждат съвсем сухи.
                                Ford Bronco II 2.9 V6
                                Уаз 469Б
                                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
                                0899846606

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X