Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Налягане на маслото на УАЗ 469

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Налягане на маслото

    Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
    ризи,бутала,сегменти,шлайф на вала и лагери
    Налягането на маслото зависи и от лагерите на разпределителния вал, т.нар. "тунел"

    Коментар


    • #47
      До: Проблем на УАЗ с качването на масло

      Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
      Вади ли пръчката на маслото да видиш с него какво става.
      Ако маслото ти е ОК.Тръгваш последователно.
      Хубаво е да се премери налягането в магистралата. От там директно ще ти отпаднат въпросите за датчици и прибори.
      И така нататък
      От привода се оказа преди да разглобим колата проверихме всичко друго ама уви не се разминахме само с кабел или манометър.
      Най–интересното е че се беше скъсал под наклон и на малки обороти оспяваше да се завърта и качваше около 1 атм. и това ни заблуди доста с колегата,но като се разровихме го намерихме.
      Сега качва на студен двигател на 1000 обр. 4 атм. а като загре е държи 2,5.

      Коментар


      • #48
        До: Налягане на маслото на УАЗ 469

        Здравейте колеги ,и при мен при студен двигател вдигаше 2,5 атмосфери, а при загрял падаше на 1 атмосфера и то при отремонтиран двигател.Докато един ден баща ми не се обади ,че уаза като загрее светва лампата на маслото.Тогава замерих налягането с механичен манометър(мисля че манометъра беше от ифа)с трабичка го завих на мястото напробката за източване на маслото отмасления филтър,и се оказа че налягането на студен двигател е5,5атмосфери ,а на загрял 3атм.Така че проверявайте по няколко направления.

        Коментар


        • #49
          До: Налягане на маслото на УАЗ 469

          Първоначално публикуван от svzanev Преглед на мнение
          Здравейте колеги ,и при мен при студен двигател вдигаше 2,5 атмосфери, а при загрял падаше на 1 атмосфера и то при отремонтиран двигател.Докато един ден баща ми не се обади ,че уаза като загрее светва лампата на маслото.Тогава замерих налягането с механичен манометър(мисля че манометъра беше от ифа)с трабичка го завих на мястото напробката за източване на маслото отмасления филтър,и се оказа че налягането на студен двигател е5,5атмосфери ,а на загрял 3атм.Така че проверявайте по няколко направления.
          Колега, лампата и манометъра за маслото са два независими датчика и щом и двата показват, че нещо не е наред може би наистина е така. Сигурен ли си в механичния манометър!

          Коментар


          • #50
            До: Налягане на маслото на УАЗ 469

            Колега toni 1977 вярно е чеса два независими датчика ,но и двата са на ел.верига,а този който аз закачам е изцяло механичен.А пък и от тогава минаха няколко месеца и двигателят си работи перфектно .Все още му свети лампата,защото няма кой да смени датчика.
            ВСИЧКО ВРЕМЕННО Е НАЙ ДЪЛГОТРАЙНО.

            Коментар


            • #51
              До: Налягане на маслото на УАЗ 469

              Здравейте! Двигателя ми е М 21 сутрин на студено ми държи 3 атм. на тихи обороти на 80 градуса обаче пада на 2, а на 80 градуса на 4-та бърза с около 60-70 ми стои м/у 4 и 5 атм, а на бавните като я ръчкам из гората отива на 5-6 и на тихи пак 2 мн ме е яд така и сега ще сложа масло м 16 д за да видя дали ще вдигне на тихи !
              ФАБИЯ ТДИ-ПД / [COLOR="blue"]УАЗ 452 Д[/COLOR] / ГОЛФ 3 1.9 Д / ФОРД ТРАНЗИТ 2.5 Д/

              Коментар


              • #52
                До: Налягане на маслото на УАЗ 469

                Първоначално публикуван от dido_boy Преглед на мнение
                Здравейте! Двигателя ми е М 21 сутрин на студено ми държи 3 атм. на тихи обороти на 80 градуса обаче пада на 2, а на 80 градуса на 4-та бърза с около 60-70 ми стои м/у 4 и 5 атм, а на бавните като я ръчкам из гората отива на 5-6 и на тихи пак 2 мн ме е яд така и сега ще сложа масло м 16 д за да видя дали ще вдигне на тихи !
                Ти сериозно ли или нещо шегаджия го раздаваш???

                Коментар


                • #53
                  До: Налягане на маслото на УАЗ 469

                  Първоначално публикуван от dido_boy Преглед на мнение
                  Здравейте! Двигателя ми е М 21 сутрин на студено ми държи 3 атм. на тихи обороти на 80 градуса обаче пада на 2, а на 80 градуса на 4-та бърза с около 60-70 ми стои м/у 4 и 5 атм, а на бавните като я ръчкам из гората отива на 5-6 и на тихи пак 2 мн ме е яд така и сега ще сложа масло м 16 д за да видя дали ще вдигне на тихи !
                  Ако вдигне още малко атмосфери,най-вероятно ще зададеш въпрос:
                  Защо ми потече маслото под джипката.
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • #54
                    До: Налягане на маслото на УАЗ 469

                    По принцип съм сериозен човек, приел съм форума на сериозно и не бих си позволил да пиша лъжи или шеги. Това, което съм написъл е самата истина. Не карам никой да ми вярва. Снимал съм стойностите и скоро ще кача снимки за доказателство.
                    ФАБИЯ ТДИ-ПД / [COLOR="blue"]УАЗ 452 Д[/COLOR] / ГОЛФ 3 1.9 Д / ФОРД ТРАНЗИТ 2.5 Д/

                    Коментар


                    • #55
                      До: Налягане на маслото на УАЗ 469

                      последните ми две уазки бяха с нови двигатели от стария материал .газ 24 но повече от 2 атмосвери топла не вдига .иначе като запаля студена едната вдига 6 .адругата 4.после на тихи лампата пресвятка .единия мотор го разглобявах но се оказа че на распределителния вал няма допълнителни лагери .направо в блока лагерува ..произведен е 1987 година пробвах с механичен прибор от трактор юмз.резултата беше същия повече от 2 атмосвери не вдигна топла .с масло м16 д то не съм минал и по 1000 километра да го сменя с друго .но като гледам май това е нормално за уазките

                      Коментар


                      • #56
                        До: Налягане на маслото на УАЗ 469

                        Първоначално публикуван от dido_boy Преглед на мнение
                        Здравейте! Двигателя ми е М 21 сутрин на студено ми държи 3 атм. на тихи обороти на 80 градуса обаче пада на 2, а на 80 градуса на 4-та бърза с около 60-70 ми стои м/у 4 и 5 атм, а на бавните като я ръчкам из гората отива на 5-6 и на тихи пак 2 мн ме е яд така и сега ще сложа масло м 16 д за да видя дали ще вдигне на тихи !
                        В момента с "М10Д" ли е двигателя, и ако е така от какъв зор ще слегаш "М16". Ти явно искаш найстита да протече като лейка двигателя. Виж имаше едно масло за старите дизелови двигатели под високо натоварване "МТ16П" да не си с него или пък каквото и да е по гъсто масло.
                        Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                        Коментар


                        • #57
                          До: Налягане на маслото на УАЗ 469

                          Не колега с М 10 Д е,но днес го махнах и си сложих хубаво масло 15w-40 на ОМВ а пък нека да показва колкото ще уреда! Снимките са с М 10Д.
                          Прикачени файлове
                          ФАБИЯ ТДИ-ПД / [COLOR="blue"]УАЗ 452 Д[/COLOR] / ГОЛФ 3 1.9 Д / ФОРД ТРАНЗИТ 2.5 Д/

                          Коментар


                          • #58
                            До: Налягане на маслото на УАЗ 469

                            А на мен на студено е на 3 а на 80 гр. е на 0 и си давам газ яко
                            няма начин да няма начин
                            http://album.bg/offroad_
                            0878 613 163

                            Коментар


                            • #59
                              До: Налягане на маслото на УАЗ 469

                              Хайде да си кажа и аз с новия двигател газ 24 на 90 градуса е 2 или малмко под 2 атмосфери на тихи обороти, студена около 4 с 1500 оборота /имам оборотомер, но тихите обороти не ги хваща/


                              Един страничен въпрос за да не отварям нова тема, от къде се взима вакум за вакумния регулатор при карбуратор К166Г. Гледах, гледах и никъде няма ни дупка ни щуцер.


                              Не колега с М 10 Д е,но днес го махнах и си сложих хубаво масло 15w-40 на ОМВ а пък нека да показва колкото ще уреда! Снимките са с М 10Д.
                              Като дадеш само на контакт стрелката на манометъра на нула ли си остава или мърда?
                              Последно редактирано от Жоро Донечки; 07-03-10, 13:36. Причина: цитат
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #60
                                проблем с масло

                                здравеите имам проблем с маслото на уаза предни път като го палех топъл държеше 2 атмосфери налягане а сега на ниски присветва лампата и новата коркова гарнитура текна даите съвет за гарнитурата и маслото мерси предварително .
                                ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X