Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Започна ремонтът на УАЗа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Палецът се върти обратно на часовниковата стрелка. Редът на палене е 1243, а не 1423.
    Супер ! Благодаря!
    П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
    GSM - 088/8877521

    Коментар


    • #62
      От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

      Към Георги Василев мислех да пиша обяснение но Ник мее изпреварил. Това маслено радиаторче какви проблеми може да направи и да те остави в гората без масло. По-добре без него. На трите УАЗа които са минали през ръцете ми / около 500 000 км/ са били без маслени радиаторчета. Не съм имал проблеми не са загрявали дори при продължително изкачване. 15 км денивилация от 300м на 1600м. Дано съм бил полезен. Успех на колегата.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #63
        От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

        Двигателите на тези три Уаз-ки средно по колко километра са изкарвали до ремонт?
        Защото маслото над 100 градуса сериозно загубва мазилните си свойства. Или трябва да се охлажда или трябва скъпо синтетично масло 40-60лв/литър.
        Аз заедно с масления радиатор сложих и датчик за температура на маслото. Сега в събота на разходката в студа(-5) на асвалт маслото е около +40град.
        При първия сериозен наклон и коловози скача на+80град. Значи ако джипът е без маслен радиатор и маслото е с температурата на антифриза +70град при натоварване ще скочи минимум с толкова, колкото при мен с радиатор(+40) и ще надвиши +110град. Ами ако навън е лято?

        п.п. Колега, ако тръгнеш от океана и изкачиш Еверест денивелацията ще бъде 8848м. Не знам ти къде ги правиш тези курсове с денивелация от 15000м!
        Последно редактирано от Георги Василев; 07-02-11, 08:38.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #64
          От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

          15 км е пътя долу в Кресна надморската височина е около 300 метра а горе върха Алаборун / има снимки в разходки / е с височина 1650метра. Долната половина на пътя се минава на втора бърза а горната половина на втора бавна. Тоя баир и други / включително вр Ореляк 2100 м. / ги катеря от 1987 година.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #65
            От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

            Значи денивелацията е 2100-300=1800м. А ти следиш ли по някакъв начин колко се загрява маслото при тези изкачвания или просто приемаш, че всичко е ОК?
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #66
              От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

              Радиатор за охлаждане на маслото е толкова нужен , че ако можеше да говори двигателя , на всеки оборот на коляновия вал щеше да казва благодаря.
              П.П. Четете какво пише Жоро , и ще си спестите много излишен труд и нерви.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • #67
                От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                Може би,за всичко е така,както го пишете,само тези 500 000км ,за 3-Уазки ми се виждат много.то за 3-леки коли не са малко та за Уаз.

                Коментар


                • #68
                  От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                  Не съм с претенций,че съм специалист - въпреки,че съм учил ДВГ, но смятам, че ако не бе нужно това радиаторче, просто нямаше да го има...

                  Коментар


                  • #69
                    От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                    Първоначално публикуван от Владо_Веков Преглед на мнение
                    Не съм с претенций,че съм специалист - въпреки,че съм учил ДВГ, но смятам, че ако не бе нужно това радиаторче, просто нямаше да го има...
                    Наблюденията ми показват , че под капака на УАЗа братушките са пропуснали доста важни моменти . Обаче , да не забравяме , че ГАЗ 69 има оригинално вградено охлаждане на маслото. Аз също съм завършил ДВГ , и нямам никакви претенции да съм голям разбирач.Поздрави.
                    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                    Коментар


                    • #70
                      От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                      Ето колеги какво направихме днес !!!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03022011171.jpg
Прегледи:1
Размер:145.9 КБ
ID:5250103 Това беше вчера де !!! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03022011172.jpg
Прегледи:1
Размер:156.3 КБ
ID:5250104

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04022011174.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5250105 А това днес !!! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04022011177.jpg
Прегледи:1
Размер:185.2 КБ
ID:5250107
                      П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                      GSM - 088/8877521

                      Коментар


                      • #71
                        От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                        E и от вътре и по капаците на скоростите ако сложиш ще се качиш в друг джип като го "замоториш" )
                        Само че тази изолация е доста скъпа, преди нея лепи ли битумни парчета (има още по голям ефект).

                        Браво! Като дойде време за моя да го облепям приемам помощници
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #72
                          От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                          E и от вътре и по капаците на скоростите ако сложиш ще се качиш в друг джип като го "замоториш" )
                          Само че тази изолация е доста скъпа, преди нея лепи ли битумни парчета (има още по голям ефект).

                          Браво! Като дойде време за моя да го облепям приемам помощници
                          Ама разбирасе Nik, то на коша към купето е само битумна, а на капака има и битумна и такава като гъбичка и стана много добре !!! Сега щом казваш и над скоростите да се сложи ще лепнем още по едно парче, а от вътре мисля да сложа !

                          А за цената си прав едно парче битум ми взеха 35 лв. ама е много добро и за другата ми взеха 198 лв. направо не ми се вярваше като ми казаха цената ама ако искаш да стане хубаво.....кеш....нарака....или вброи !!!

                          А за помощ винаги може да се намери време стига човек да има желание !!!
                          П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                          GSM - 088/8877521

                          Коментар


                          • #73
                            От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                            Моя е налепен с коркови парчета откъм мотора и откъм купето, пода също, ефекта е страхотен

                            Браво джипката ще стане трепач
                            0888 50 13 35

                            Коментар


                            • #74
                              От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                              Колега, поздравявам те за мерака!
                              Удоволствие е да се наблюдава такава работа.

                              От снимките ми се стори, че не си, но все пак да те питам - фрезова ли главата с 4мм?

                              Коментар


                              • #75
                                От: ЗАПОЧНА РЕМОНТА НА УАЗа

                                Помощ падна ми единия лагер на разпределителния вал и другите са в много окаяно състояние !!! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0046.jpg
Прегледи:1
Размер:67.4 КБ
ID:5250788 Какво да правя сега каде да ми ги сменят ???
                                П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
                                GSM - 088/8877521

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X