Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA RETONA ????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Peter
    Като гледам решетките, тая джипка да не е в някаква казарма, а?
    Един самоотвержен съфорумец направи шпионските снимки. С риск едни огромни кученца да му изпапкат дъто.

    Коментар


    • #17
      колеги все повече се навивам за Ретоната, даже гледах една обръщана за 1600е, обаче не можах да намеря нищо в нета за лифтиране и тунинг, предлагат ли се по принцип китове за Корейки или трябва самоделни изпълнения да се правят?
      и още нещо - Ретоната/спортиджа не шаси ли е или самоносеща..?
      Disco II td5
      2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
      planed: air locker, rear D44bumper

      Коментар


      • #18
        Спортиджа е на шаси !
        RB Patrol Team

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от ivanomir
          колеги все повече се навивам за Ретоната, даже гледах една обръщана за 1600е, обаче не можах да намеря нищо в нета за лифтиране и тунинг, предлагат ли се по принцип китове за Корейки или трябва самоделни изпълнения да се правят?
          и още нещо - Ретоната/спортиджа не шаси ли е или самоносеща..?
          Колега, брой ме и мен в клуба на бъдещите Ретонаджии. Но мен повече ме интересува как стоят нещата с резервните части. И дали има детайли, които се покриват с Спортидж-а. Дали двигателя 2д е същия като на Спортиджа - от Мазда. Ще ровя нет-а, пък ако и ти откриеш нещо - свиркай
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • #20
            По този повод:на базата на Спортидж,корейците са си направили няколко джипки:Азиа,КИА ,ДЕУ.А китайците копират от тях и от японците и си правят ментета Видях ДЕУ Корандо-няк'ъв стар модел от 93-та за 8700лв.в една автокъща,който удивително прилича на Вранглер и то в доста добро състояние,а двигателя му КИА 2.2Д На АЗИА-та дизеляка-също К'во излиза на практика -СБИРЩАЙН нек'ъв,ама джипки и то ефтини
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #21
              До: KIA RETONA ????

              Колеги бройте и мен! Ще се радвам да помагам с каквото мога!
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #22
                До: KIA RETONA ????

                Здравейте, интерисува ме с какво точно задвижване е Ретона, защото четох противоречиви мнения, как се включва и последно фул или парт тайм е ?
                Благодаря!

                Коментар


                • #23
                  До: KIA RETONA ????

                  Парт-тайм.Ретона е Спортидж с друга къщичка.Всичко по ходова част, трансмисия и ДВГ е еднаква и взаимно заменяемо...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #24
                    До: KIA RETONA ????

                    Първоначално публикуван от rumie Преглед на мнение
                    Колеги бройте и мен! Ще се радвам да помагам с каквото мога!
                    Това твоята джипка ли е?Като че ли често я засичам из София...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #25
                      До: KIA RETONA ????

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Парт-тайм.Ретона е Спортидж с друга къщичка.Всичко по ходова част, трансмисия и ДВГ е еднаква и взаимно заменяемо...
                      Благодаря! Четох разни технически характеристики и видях AWD, а на снимките не се виждаше друг лост и затова реших да попитам.

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: KIA RETONA ????

                        [QUOTE=ninja_1;922738]Това твоята джипка ли е?Като че ли често я засичам из София...[/QUO
                        Да това е моята,но не съм бил аз.В София не съм карал изобщо!

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: KIA RETONA ????

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:5196252Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:39.6 КБ
ID:5196253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:39.7 КБ
ID:5196254Понеже не мога да пускам теми,младши съм,ако някой се интересува от това нека пише на лични.2000г.,клима,внос Германия-6000лв

                          Коментар


                          • #28
                            Здравейте колеги сдобих се с Киа Ретона на скоро 2.0 16V 128кс но каквото и да потърся като части не намирам. А искам да си я оправя че много и се кефя. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.

                            Коментар


                            • #29
                              Тя Ретоната си е Кия Спортидж 1 къса база с друга коруба отгоре. Така, че по мотор, трансмисия и окачване търси за Спортидж 1. С едрогабаритните части ще видиш зор, че са редки. Двигателят е с код FE3 и в оригинал е разработен от Мазда. Среща се при Мазда МХ-6 и Ford Probe. Но то от тях няма живи.

                              До преди 4 години карах Спортидж 1 Гранд и пазарувах всичко от Колос-МС и Базис М (новото им име е "Детранс М"). И двете са специализирани за корейски части и пращат с куриер навсякъде. Много добре знаят какво е Ретона.

                              Само се надявай главата на мотора да не е спукана, че е редовен проблем и я няма никъде. Всичко друго се оправя и части има.

                              Какво и е на машинката?
                              Последно редактирано от bullet_pk; 25-07-21, 17:42.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • Aldx
                                Aldx коментира
                                Редактиране на коментар
                                Благодаря за инфото трябват ми някой части но не намирам въжета за ръчната искам и малко да я повдигна задно стъкло предно стъкло ми трябват външни дръжки стъкла на стоповете

                            • #30
                              Колеги, да разбутам и аз темата, от днес и аз съм собственик на Киа Ретона 2.0 83к.с. докарах си я на ход от Лом до София и сега само трябва да мина канал в КАТ( дано да не е проблем че не се вижда щампата на шасито). Та, харесва ми.. не е автомобил за високи скорости но едни нормални 80-90 км.в ч. Си ги крепи... което за нашите пътища е повече от добре. След като я регистрирам следва да я обслужа ремъци, ролки, филтри и прочие. Въпросът ми обаче е къде, има ли сервиз в София където да разбират от КИЯ Ретона или спортидж. Ако можете да препоръчате. Поздрави и весели празници.

                              Коментар


                              • bullet_pk
                                bullet_pk коментира
                                Редактиране на коментар
                                дано да не е проблем че не се вижда щампата на шасито
                                Проблем е и то голям. Ако още не си я прехвърлил тази кола и е закупена от друг български собственик, то той може да отиде в КАТ и да поиска пренабиване на шасито

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X