Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дачия Дъстър

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Нищо интелигентно няма, най-гадно е като му спреш нещото, което ти ограничава газта и то пак си се пуска при над 30км/ч на гумите, демек влизаш в локвата с газ, развъртат гумите и вместо да излезеш то ти дърпа газта .
    В режим лок двата моста са свързани твърдо и там няма нищо интелигентно-истинско 4х4.
    В режим лок и изключен тракшън контрол системата си действа изключително твърдо и неинтелигентно-та чак до 80км/ч.След 80км/ч си става умна,влиза в режим ауто и включва обратно тракшън контрола.
    И това не е четено от книжките,а изтествано многократно.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • От: Дачия Дъстър

      Явно съм вдигал 80 с буксуване
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Дачия Дъстър

        Явно имате различни версии на софтуера.

        Програмисти, сър...

        Коментар


        • От: Дачия Дъстър

          Не знам какво имаше, но се налагаше да се върви пеш .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Дачия Дъстър

            Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
            В режим лок двата моста са свързани твърдо и там няма нищо интелигентно-истинско 4х4.

            2 от 2.Нормално 1х 3,при заключен междуосев 2 от 2.Имаш две колела във въздуха на двата моста и тръгваш да търсиш трактор примерно.

            P.S.Страшно много се дразня от надписа 4х4,прекалено малко са машините със блокажи,които наистина заслужават тази абривиетура.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Дачия Дъстър

              По-скоро 3х1,в повечето случаи и бавните помагат много повече от къса първа и не може да има място за сравнение .Късата първа, си е къса първа и нищо повече.На бавни имам 4 къси и бавни скорости ,като при първа можеш да пълзиш по склона с не много газ ,макар и с 3х1.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Дачия Дъстър

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                [/LEFT]

                2 от 2.Нормално 1х 3,при заключен междуосев 2 от 2.Имаш две колела във въздуха на двата моста и тръгваш да търсиш трактор примерно.

                P.S.Страшно много се дразня от надписа 4х4,прекалено малко са машините със блокажи,които наистина заслужават тази абривиетура.
                Нищо лично, имаш моите уважения за много неща, но това го повтаряш вече няколко пъти, а мен ме дразни защото е глупост според теорията на автомобила, от където произлиза въобще означаването на колесните задвижващи формули.

                По твоята логика и с всякакви блокажи да е возилото, ако го вдигнем на подемник с всички колела във въздуха, вече не би трябвало да го наричаме със задвижване 4х4.

                Задвижването си е задвижване, а че понякога при определени условия и поради ясни причини не може да си свърши работата и да задвижи возилото, си е отделен въпрос и не е свързан с промяна на типа на задвижващата формула.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Дачия Дъстър

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  По-скоро 3х1,в повечето случаи и бавните помагат много повече от къса първа и не може да има място за сравнение .Късата първа, си е къса първа и нищо повече.На бавни имам 4 къси и бавни скорости ,като при първа можеш да пълзиш по склона с не много газ ,макар и с 3х1.
                  Колега, ако не е тайна какво караш, че имаш 4 бавни предавки? Питам, защото масово само 1-ва и 2-ра бавни са по-бавни от 1-ва бърза. Демек, най-често имаш само две предавки, които да са по-бавни от 1-ва бърза. От масовите, аз поне се сещам само за Джип, които имат раздатъчна кутия с втора (бавна) степен 1:4 при която наистина всичките бавни са по-бавни от 1-ва бърза.

                  Коментар


                  • От: Дачия Дъстър

                    Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                    Колега, ако не е тайна какво караш, че имаш 4 бавни предавки? Питам, защото масово само 1-ва и 2-ра бавни са по-бавни от 1-ва бърза. Демек, най-често имаш само две предавки, които да са по-бавни от 1-ва бърза. От масовите, аз поне се сещам само за Джип, които имат раздатъчна кутия с втора (бавна) степен 1:4 при която наистина всичките бавни са по-бавни от 1-ва бърза.
                    Аз примерно карам Лада Нива и имам 5 бавни и една задна бавна + 5 бързи и една задна бърза...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: Дачия Дъстър

                      Нива има бавни и още по-бавни.

                      Коментар


                      • От: Дачия Дъстър

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Всъщност 4х2 си е в пъти по-честно от 4х4 он диманд (дето е 4х4 ама баш курамиянко)
                        А 98% от модерните возила са такива.
                        ...
                        Туй пък защо?
                        Първоначално публикуван от Ясен
                        Колкото до след 20 години: нека да кажем че 60% от децата родени тази година в Европа никога няма да карат кола.
                        Странни неща намирам в тая тема.
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 19-03-19, 09:42.

                        Коментар


                        • От: Дачия Дъстър

                          Чудя се какви са тези сравнения, определено не са в обобщен контекст спрямо предназначението на конкретния автомобил. Спомням си преди много години ходихме да гасим едни горски пожари, извозиха ни с краз, а вече вътре между дърветата вървяха ниви. С дъстъра няма да ходя там, нито с нива всеки ден на работа, а с краз още по-малко. Да, видяло се е какво може дъстъра извън пътя и то е достатъчно. Знаем и какво може нива на пътя, то е твърде малко.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Дачия Дъстър

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            Аз примерно карам Лада Нива и имам 5 бавни и една задна бавна + 5 бързи и една задна бърза...
                            Явно не се изразявам правилно... Но да питам - при теб на Нива-та кое е по-бавно? 3-та бавна, или 1-ва бърза?

                            Коментар


                            • От: Дачия Дъстър

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              P.S.Страшно много се дразня от надписа 4х4,прекалено малко са машините със блокажи,които наистина заслужават тази абривиетура.
                              Пламски, това означение показва,ч е задвижване МОГАТ да получават 4 колела от 4, а не кои се задвижват винаги и при всякакви условия.
                              То и при камаз примерно формулата е 6х4, а и там има междуосев диференциал.
                              Как трябва да бъде там обозначението?
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Дачия Дъстър

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Пламски, това означение показва,ч е задвижване МОГАТ да получават 4 колела от 4, а не кои се задвижват винаги и при всякакви условия.
                                То и при камаз примерно формулата е 6х4, а и там има междуосев диференциал.
                                Как трябва да бъде там обозначението?
                                Най-вероятно 1 от 5,ама не съм запознат със тоя туч на рашън мисълта.Както и да е,нищо вярно няма във тая превзета формула.Тва си е чиста зарибявка измислена от счетоводители за печелене на клиенти.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X