Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дачия Дъстър

    За инфо,че ми стана интересно,та колко е къса 1-вата?
    Някой има ли инфо с ПЧ на ск.кутия и главно предаване на Дъстъра?

    Коментар


    • От: Дачия Дъстър

      Полноприводные версии Renault DUSTER оснащаются как МКП6 с короткой первой передачей (5,7 км/ч при 1000 об/мин)

      За 4*4то

      LOCK – режим постоянного полного привода, когда крутящий момент распределяется поровну между передними и задними колесами.

      Преимуществом является то, что в этом режиме автомобиль может двигаться со скоростью до 80 км/ч, что дает возможность даже на сложных участках дороги передвигаться быстро и уверенно.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Дачия Дъстър

        И малко геометрия

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Duster-Ph2-features-4x4-angles-1536x864_new.jpg.ximg.s_12_h.smart.jpg
Прегледи:1
Размер:42.2 КБ
ID:5810431
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Дачия Дъстър

          Демек 4.5 е първа, а ако трябва да съм екзактен -;4.455
          ГП е 4.9
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Дачия Дъстър

            Никак не е зле...

            Коментар


            • От: Дачия Дъстър

              И въпреки това липсата на бавни ще е проблем, особенно на сериозно пресечен терен!
              Ясно е,че дизела и неговия въртящ момент в ниски обороти ще помагат,но едва ли ще успеят да компенсират тази компановка при трансмисията в Нива...
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Дачия Дъстър

                Колкото, около втора бавна на повечето джипове с бавни. Не е панацея, но си е плюс.
                Въобще ми е чудно, как тия толкова прости но полезни решения се сещат да ги въведат в производство, чак преди няколко години в тоя клас коли. И то само в някои от тях...може би евтините такива, трябва да са отделен клас.
                Последно редактирано от cecoa1; 15-03-19, 11:16.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Дачия Дъстър

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  ...
                  LOCK – режим постоянного полного привода, когда крутящий момент распределяется поровну между передними и задними колесами.
                  Като гледам какъв вещ разбирател е писал това, ...

                  Коментар


                  • От: Дачия Дъстър

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Като гледам какъв вещ разбирател е писал това, ...
                    Палучилас как всегда.
                    Така или иначе ти е ясно за какво става въпрос.
                    ИнжИнери руснаци в дъстъра няма.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Дачия Дъстър

                      Не знам какво толкова сте се хванали за предавателните числа. За предавателните числа има формули - имаш цел, смяташ и после се тества. Ако не се е получило променяш "на око" докато стане (това съм завършил).
                      Аз я карам тая кола 7 години. На 1-ва дизела тегли ремарке с 500 кила тухли + 150 кила ремаркето по нагорнище, на черен път - без газ.
                      При слизане по много стръмно, му трябва малко спирачка - просто не трябва да се оставя да набере обороти. Не е като да натиснеш копче и да чакаш докато слезе на равното, но не е и проблем.
                      За проходимост - всичко си има граници. Преди седем-осем години имаше метър сняг на Пасарел. Еми и дискавърито не можа да изгази до езерото. Мърда по малко, ама за два километра не става и се върнах.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • От: Дачия Дъстър

                        Самия факт, че се сравнява Лада Нива с Дъстер по офроуд възможности говори много в полза на Дъстер-а.

                        Коментар


                        • От: Дачия Дъстър

                          Хубаво е че се вкараха и технически данни, за да не стане това е по-добро, защото аз ви казвам, че е по-добро, или защото така.Съвсем нормално е да се сравнява с Нива и двете се водят високопроходими леки автомобили, глупаво е като почнат да се сравняват с сериозните джипове, понеже собственика успял да мине отнякъде.Стои въпроса ако не успее да мине какво следва като се набута в кал до кръста дали "джипа" ще излезе цял и дали след няколко прехода окачването и купето няма да са за капитален ремонт.Предавките са много важни, дори и за двигатели с голям оборотен диапазон има значение дали избираш между 5 или 10 предавки, ако нямаха значение, тежките машини никой нямаше да ги прави с по 20 и повече предавки.

                          Коментар


                          • От: Дачия Дъстър

                            Това че се сравняват Нива и Дъстър ,не разбирам защо трябва да е плюс за Дъстъра,точно напротив ,много е далече от Нивата по офроуд възможности,както и Нивата е далече от него на асфалта.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Дачия Дъстър

                              Ааабе, да сме живи и здрави !
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Дачия Дъстър

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                Аз доста пъти съм се качвал като шофьор и като пътник, но никога не съм го пробвал извън пътя, не се е налагало.Пък сега ме налегна един мерак, другото горе долу ми е ясно, но ми е интересно да пробвам как работи интелигентното 4х4.До сега всичките ми сблъсъци с интелигентни 4х4 са били свързани с псуване, ядове и накрая премахване на бушони, за да се умори системата.Нняма сила, която да ме убеди,че късата първа предавка замазва нуждата от бавни скорости,за камион и бус, който се движи по асфалта може да ги замества.Извън пътя си е гадост,особено като започнеш да се спускаш по стръмен и тесен път и късата първа, вече ти се вижда дълга.
                                Нищо интелигентно няма, най-гадно е като му спреш нещото, което ти ограничава газта и то пак си се пуска при над 30км/ч на гумите, демек влизаш в локвата с газ, развъртат гумите и вместо да излезеш то ти дърпа газта .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X