Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

    Преборих я,но е зглобена без"кутретата"щото ги нямаше,и включва като Юмезе.Чакам 4-ка Уазкова,да видиме как ще е.Имам скорости от МБ-123-перфектна но нямам щангите и лоста за нея/подари ми я Цветан/на нея става феродовия диск от Волга.Само да измисля как да я захвана за кожуха,щото е с 6 шпилки,като Волговата но са на по-малко растояние.Междо другото такива скорости се намират за 100-150лв и имат добро предавателно число 1-ва-3.93 , 2-ра-2.30 ,3-та-1.41 ,4-та 1.00 ,задна-3.66

    Коментар


    • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

      Мога да потърся в кашона ако не съм ги изхвърлил ще ти пиша! Но аз не съм доволен от нея, смених и всичко и пак нещо не е в ред! От волговата съм много доволен за сега. От МБ би ме заинтересувала някоя 5 ст. заради индиректната, да компенсира 1.15 на раздатката.
      Когато нямаме това, което ни трябва,
      ни трябва това, което имаме!

      Коментар


      • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

        Потърси из моргите,и петстепенните са на такива цени само че пета 0.87

        Коментар


        • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Преборих я,но е зглобена без"кутретата"щото ги нямаше,и включва като Юмезе.Чакам 4-ка Уазкова,да видиме как ще е.Имам скорости от МБ-123-перфектна но нямам щангите и лоста за нея/подари ми я Цветан/на нея става феродовия диск от Волга.Само да измисля как да я захвана за кожуха,щото е с 6 шпилки,като Волговата но са на по-малко растояние.Междо другото такива скорости се намират за 100-150лв и имат добро предавателно число 1-ва-3.93 , 2-ра-2.30 ,3-та-1.41 ,4-та 1.00 ,задна-3.66

          А бе лоста и щангите трябва да са още у нас. Ако не ги намеря,а ти измислиш начин за монтиране ще ти намеря отдругаде.От теб се иска само да я сложиш
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Потърси из моргите,и петстепенните са на такива цени само че пета 0.87
            Освен куплиране към камбаната, как е размера на дължина, ще се вмести ли на местото на старата?
            Когато нямаме това, което ни трябва,
            ни трябва това, което имаме!

            Коментар


            • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

              малко,е по-дълга от газковата.

              Коментар


              • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                Е то така и така няма да остава същото карданче, а най вероятно с гуменото мерцедесово каре от едната страна.
                Румене почна с амортесиори... сега скорости... ще земеш да смениш джипа... предаваш ни...
                Поздрави!

                П.С. Мишо, браво, има ли варянт да се направят още едни скорости по този начин?
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                  Само джипа няма да сменя,може да го променям колкото мога но ще остане същия.Със скоростите вече незнам какво да правя,имам Жукова,която не харесвам,Мерцедесова за която нямам лост и не знам как да я захвана за кожуха,Уазкова без капак и 2-3 от Газ -69 които пък са с 3 скорости и не искам да ги карам вече.

                  Коментар


                  • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                    Мишо, браво, има ли варинт да се направят още едни скорости по този начин?
                    Ники, говорил съм с моя стругар да направим още 2-3 по същия начин. Искам да покарам малко и лично да се убедя в надеждността на СК.
                    За сега е перфектна. С четири синхронизирани скорости е супер.
                    Поздрави!!
                    Когато нямаме това, което ни трябва,
                    ни трябва това, което имаме!

                    Коментар


                    • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                      Мойта е същатабех качил снимки.Включва идеално само където стърже на четвърта и съм я свалил и дал на майстор „баща ми“ама още не може да намери време и да я види и ми лази дъртия по нервите та до ден два ше има май ядрен взрив и пак ше се разпознаеме за година две
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                        Първоначално публикуван от misho5kov Преглед на мнение
                        Колеги, монтирах волговата СК най после. За сега е много добре. Преработката стана добре, дано патента да излезе успешен!! Ето малко снимки:
                        [ATTACH]91667[/ATTACH][ATTACH]91668[/ATTACH][ATTACH]91669[/ATTACH][ATTACH]91670[/ATTACH][ATTACH]91671[/ATTACH][ATTACH]91672[/ATTACH][ATTACH]91673[/ATTACH][ATTACH]91674[/ATTACH][ATTACH]91675[/ATTACH][ATTACH]91676[/ATTACH][ATTACH]91677[/ATTACH][ATTACH]91678[/ATTACH][ATTACH]91679[/ATTACH][ATTACH]91680[/ATTACH]
                        Поздрави!!
                        колега дай подробности как си захванал фланеца за вала със шлици ли и от какво е фланеца

                        Коментар


                        • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                          Първоначално публикуван от a4o_pg Преглед на мнение
                          колега дай подробности как си захванал фланеца за вала със шлици ли и от какво е фланеца
                          Фланеца е оргиналния. Варианта с нарязване на шлици на вторичния вал като тези на фланеца е най приемлив, но аз не можах да намеря кой да ми ги направи и за това заварих на фланеца един камък /на Gedore мисля 22/, а оста я направих на шестостен за него. В областта на контакт циментацията на оста се запазва. Това е сглобката. Разгледай внимателно снимките, там ще се ориентираш.
                          Поздрави!!!
                          Последно редактирано от misho5kov; 10-05-10, 11:00. Причина: Корекция
                          Когато нямаме това, което ни трябва,
                          ни трябва това, което имаме!

                          Коментар


                          • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                            Първоначално публикуван от misho5kov Преглед на мнение
                            Фланеца е оргиналния. Варианта с нарязване на шлици на вторичния вал като тези на фланеца е най приемлив, но аз не можах да намеря кой да ми ги направи и за това заварих на фланеца един камък /на Gedore мисля 22/, а оста я направих на шестостен за него. В областта на контакт циментацията на оста се запазва. Това е сглобката. Разгледай внимателно снимките, там ще се ориентираш.
                            Поздрави!!!
                            мерси за бързия отговор затози вариант не сме се сетили с бащами ако не намеря кой да ми направи шлици ще минаваме на твоя вариант поздрави щепиша тия дни как върви проекта

                            Коментар


                            • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                              Първоначално публикуван от a4o_pg Преглед на мнение
                              мерси за бързия отговор затози вариант не сме се сетили с бащами ако не намеря кой да ми направи шлици ще минаваме на твоя вариант поздрави щепиша тия дни как върви проекта
                              днес намерих фирма във враца които за 35лв ще ми направят шлици на вала но се появи друг проблем счупена шайба между синхронизаторите на1и2 ако можеш дай акъл от къде мога да намеря

                              Коментар


                              • До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                                Ти от каде си!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X