Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

    Ясно, може би уазкови чаркуляци ще станат.
    Всъщност би трябвало само във вотричния вал, задния капак и дупките за захващането му да е разликата.
    Ще очаквам да видя какво си напрал

    Да сега видях че Жоро е писал, ама на мене нещо не ми се връзва с тая с уазкова по карантиите, мисля си че има разлика ама не съм сигурен, както и да е

    А за Уазковите агрегати да се слагат на Газка трябва да се разфърля цялото купе, за да се заварят стойки и усилваща греда, както и преправяне на капаците, рязане на кардани, според мен на вървящ джип това не си заслужава да се прави.
    Раздатки и скорости още се намират за Газки
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #77
      До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

      Жоро, благодаря за изчерпателната информация - сега ходих до гаража да я разгледам, така е!
      Ще и направя основен ремонт, пък после ще решавам, нямам впечатления от несинхронизирани скорости!!
      Поздрави!!
      Когато нямаме това, което ни трябва,
      ни трябва това, което имаме!

      Коментар


      • #78
        До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

        Провери ги за луфтове по лагерите, огледай зъбчатките за някой орубен зъб, виж как са синхронизаторите и муфата(за 3та и 4та) дали кученцетата са си читави и на място и я качвай, няма какво да и се чудиш, супер е кутията и не се вкарвай в разни филми с моноблок от 469
        Само ти трябва капачка за опашката и капака с вилките и скоростния лост

        п.п. направи, ако ти е възможно, и една снимка от към ръчната

        Коментар


        • #79
          До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

          Мише, точно това е кутията за която говорихме. На Жоро е същата и частите стават от УАЗ. Имам тази капачка която липсва отпред и ще ти я подаря.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #80
            До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
            Ясно, може би уазкови чаркуляци ще станат.
            Всъщност би трябвало само във вотричния вал, задния капак и дупките за захващането му да е разликата.
            Ще очаквам да видя какво си напрал

            Да сега видях че Жоро е писал, ама на мене нещо не ми се връзва с тая с уазкова по карантиите, мисля си че има разлика ама не съм сигурен, както и да е

            А за Уазковите агрегати да се слагат на Газка трябва да се разфърля цялото купе, за да се заварят стойки и усилваща греда, както и преправяне на капаците, рязане на кардани, според мен на вървящ джип това не си заслужава да се прави.
            Раздатки и скорости още се намират за Газки
            Ники, благодаря за инфото. Аз ги насъбрах 3-ка оргинална, 4-ка жукова и 4-ка уазкова, но жуковата не ме кефи - всичко и смених и пак нещо не е на ред. Още не съм решил и кой мотор да сложа, може би ще сложа ремонтирания жуков с уазковата 4-ка, а 24 Д с уазков моноблок май за следващия проект....
            Поздрави!!
            Когато нямаме това, което ни трябва,
            ни трябва това, което имаме!

            Коментар


            • #81
              До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

              Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
              Мише, точно това е кутията за която говорихме. На Жоро е същата и частите стават от УАЗ. Имам тази капачка която липсва отпред и ще ти я подаря.
              Да, същата е, чак сега ми остана време да я разгледам,само чакам малко да се затопли и идвам да я приготвим!! Благодаря за капачката!!
              Когато нямаме това, което ни трябва,
              ни трябва това, което имаме!

              Коментар


              • #82
                До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                Провери ги за луфтове по лагерите, огледай зъбчатките за някой орубен зъб, виж как са синхронизаторите и муфата(за 3та и 4та) дали кученцетата са си читави и на място и я качвай, няма какво да и се чудиш, супер е кутията и не се вкарвай в разни филми с моноблок от 469
                Само ти трябва капачка за опашката и капака с вилките и скоростния лост

                п.п. направи, ако ти е възможно, и една снимка от към ръчната
                Ето и от към ръчната!!
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sk4.jpg
Прегледи:1
Размер:207.6 КБ
ID:5085451Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sk8.jpg
Прегледи:1
Размер:197.1 КБ
ID:5085452
                Когато нямаме това, което ни трябва,
                ни трябва това, което имаме!

                Коментар


                • #83
                  До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                  Аз ходих до ботевград при наш съфорумник Васил Лазаров да видя как е поставена волгова скоростна кутия и направих няколко снимки,хареса ми как е станало.Трябва само да се разглоби за да се извади вторичния вал за да се скъси и направи резба за гаиката на фланеца.Направи ми впечатление колко лесно се превключват скоростите както на нова жигулка.Колегата обясни как я експлоатира и аз останах с впрчатление че е много здрава,защото я товарил с около 800-1000кг камъни и гуми тракторен граифер нови,и скоростите до сега не са мръднали,само кученца са сменени
                  0885 297985,мтел-Радо
                  0876 556870,виваком като домашен

                  Коментар


                  • #84
                    До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                    Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                    Аз ходих до ботевград при наш съфорумник Васил Лазаров да видя как е поставена волгова скоростна кутия и направих няколко снимки,хареса ми как е станало.Трябва само да се разглоби за да се извади вторичния вал за да се скъси и направи резба за гаиката на фланеца.Направи ми впечатление колко лесно се превключват скоростите както на нова жигулка.Колегата обясни как я експлоатира и аз останах с впрчатление че е много здрава,защото я товарил с около 800-1000кг камъни и гуми тракторен граифер нови,и скоростите до сега не са мръднали,само кученца са сменени
                    Ради, качи някоя снимка, а шлиците как се направени??
                    Отдавна ме интересува грамотна преработка на волгови скорости!!
                    Поздрави!!
                    Когато нямаме това, което ни трябва,
                    ни трябва това, което имаме!

                    Коментар


                    • #85
                      До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                      Много съжалявам но истрил съм снимките без да искам чак сега видях но наистина много добре е станало а и чивека по какви пътища го кара с голям товар аз мисля че са здрави тези скорости.Мишо човека продава джипа има го в Купувам/Продавам 1300лв снимките са ит моите дето ги правих в тъмницата.Ако му се обаждаш да знаеш че не го е правил тои и човека не разбира само кара друг е маистора
                      0885 297985,мтел-Радо
                      0876 556870,виваком като домашен

                      Коментар


                      • #86
                        До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                        Е няма ли някакъв начин да се свържем с този човек

                        Коментар


                        • #87
                          До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                          Има разбира се Васил Лазаров 0882424445 и 0878424445
                          0885 297985,мтел-Радо
                          0876 556870,виваком като домашен

                          Коментар


                          • #88
                            До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                            От Ботевграт ли е?

                            Коментар


                            • #89
                              До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                              Да но се обади защото маиче джипът утре ще бъде купен от съфорумник
                              0885 297985,мтел-Радо
                              0876 556870,виваком като домашен

                              Коментар


                              • #90
                                До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                                Но ти по-горе пишеш,че него е правил той а някакъв друг човек. Този човек негов познат ли е или така си е купил джипа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X