Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Не виждам,защо ск.от Волга да е слаба.На теория трябва да има по-голямо предавателно число от ск.Газ-69.Но във форума бях чел че на практика е по-бърза от тази на Газ-69.
    Това неможе да стане в никакъв случай.

    Щом на теория е с по голямо предавателно числи значи и на практика ще е по бавна.
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #62
      До: Re: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      ако я караш офроуд не я мени,аз сложих от газ-24 и не съм доволен бърза е и не е проходима като на газ-69

      Дай подробности, как си направил шлиците на изходния вал?
      И въобще как си я куплирал с раздатката...
      И на мен ми се видя чудно но виж какво е писал колегата.Все пак той я е изпробвал в реални условия а аз само съм чел тт.данни.Но обещавам в най скоро време да зглоба една и да напиша отзиви.

      Коментар


      • #63
        До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

        Първоначално публикуван от dobri34 Преглед на мнение
        колега защо кутия от волга не ли слаба,
        видях маи си късал шашито държи ли и за какво я ползваш
        Никъде не съм казал, че това е моята Газка
        Тези снимки съм ги свалил от http://www.gaz69.ru/
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #64
          До: Re: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

          Първоначално публикуван от mario_dbr Преглед на мнение
          ако я караш офроуд не я мени,аз сложих от газ-24 и не съм доволен бърза е и не е проходима като на газ-69
          Това го казва mario_dbr, не Жоро.
          Колега mario_dbr, ако имаш снимки на реално сложена волгова СК ги даи да видим или кажи повече за нея!
          Поздрави!!!
          Когато нямаме това, което ни трябва,
          ни трябва това, което имаме!

          Коментар


          • #65
            До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

            Колеги аз пробвах днес една Ск.от Волга.Неудобства-скоростния лост идва много на ляво и опира в седалката,при включване на втора.Малко е по-дълга и карданчето прави една малко неприятна чупка.На изпробваната от мен ,която беше събрана от една касетка части изключваше при спускане 2-ра.Плюсове-осезаемо по-бавна втора,3-бавна е почти като 2-ра бавна на Газковата,включва като на Мерцедес,скоростите,без шумове и сривове.На 2-бавна на баир,където на Газковата не и достига сила,се качи по-лесно.Извод-търси се Волгова СК.преправена грамотно за Газ-69.Колегата,на който не му харесваше,може веднага да я мени ме за Газкова,с доплащане от моя страна.

            Коментар


            • #66
              До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

              А бе намери си скоростна и ще я преправиме ние.Поне знаеш аз как работя на теб щом не ти се занимава.Не говориме и за пари даже Промоция
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • #67
                До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                А бе намери си скоростна и ще я преправиме ние.Поне знаеш аз как работя на теб щом не ти се занимава.Не говориме и за пари даже Промоция
                Цецо, преправял ли си волгова СК за Газ 69?? Ако имаш снимки дай, ще ми спестиш малко проби. Аз твърдо съм решил да слагам волгова на моя "Blue HARDY", но без да преправям кардани и РК, така че помагайте!!!
                Първоначално публикуван от beetle Преглед на мнение
                Мишо, здравей
                имам скоростна кутия от Волга, която мислех да слагам на мойта Газка,
                ако идваш на Лазарово мога да я докарам да я погледнеш.
                Телефона ми е 0889 719 001.
                Благодаря ти но намерих СК от Волга, ще се видим на Лазарово!!!
                Поздрави!!!
                Когато нямаме това, което ни трябва,
                ни трябва това, което имаме!

                Коментар


                • #68
                  До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                  E,не съм обаче не смятам,че ще е нещо невъзможно. А смятам,че и като цена няма да излезе скъпо.

                  Аз предложих на Румен щото той ми каза,че нема търпение да се разправя и вече е утофтал една от неговия зор и за това.
                  Ако той измисли нещо ще ти снимам какво сме направили.
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #69
                    До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                    Дайте ми ако обичате някакъв телефон да разбера как точно ги преправяте ,аз от одавна съм взел волгова СК и съединител но незнаех как да я направя. Благодаря ВИ предварително.

                    Коментар


                    • #70
                      До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                      0898762122-Румен.

                      Коментар


                      • #71
                        До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                        Ето с това се сдобих скоро. Четох, че трябва да има някакъв надпис по нея, но не го открих. Пише само "ГАЗ". Предполагам, че е от УАЗ 451 /тези само със задното/, т.е. всичко трябва да е като на старите УАЗ-кови с не синхронизирани 1-ва и 2-ра скорост. Мисля да я стягам и да я слагам на 69-ката. Ако някой познава тази СК, да помага!!
                        Също ако някой кара с такава да каже как е? Дали да я слагам нея или да търся вариянт с УАЗ-ков моноблок от новите? /може и с 5 степенна/
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sk2.jpg
Прегледи:1
Размер:254.6 КБ
ID:5085418Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sk3.jpg
Прегледи:1
Размер:210.4 КБ
ID:5085419
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sk7.jpg
Прегледи:1
Размер:299.2 КБ
ID:5085420
                        Поздрави!!
                        Когато нямаме това, което ни трябва,
                        ни трябва това, което имаме!

                        Коментар


                        • #72
                          До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                          Имат разлика от уазковите, или поне тези дето съм отварял
                          На междинния вал само две зъбни колела ли има, че немога да видя на снимките. С капак ли бяха? Снимай ги и от към опашката ако можеш Мишо.
                          А това Газ на Уазковите го няма, убеден съм, а и не са като 3ката гаковата, там капака с вилките няма тая заоблена чупка както при тези. А и на първичния вал оста по която върви лагера требва да е почти до шлиците

                          Хм, странна работа Винаги има какво ново да се види
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #73
                            До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                            Първоначално публикуван от misho5kov Преглед на мнение
                            Ето с това се сдобих скоро. Четох, че трябва да има някакъв надпис по нея, но не го открих. Пише само "ГАЗ". Предполагам, че е от УАЗ 451 /тези само със задното/, т.е. всичко трябва да е като на старите УАЗ-кови с не синхронизирани 1-ва и 2-ра скорост. Мисля да я стягам и да я слагам на 69-ката. Ако някой познава тази СК, да помага!!
                            Също ако някой кара с такава да каже как е? Дали да я слагам нея или да търся вариянт с УАЗ-ков моноблок от новите? /може и с 5 степенна/
                            [ATTACH]67037[/ATTACH][ATTACH]67038[/ATTACH]
                            [ATTACH]67039[/ATTACH]
                            Поздрави!!
                            Мишо,аз съм с ДВГ ог ГАЗ-24 и 4СК и РК от УАЗ-469 и вече четири години нямам никакви проблеми,но се налага малка интервеция по тунела.Съжалявам,че в момента не мога да покажа снимки.
                            Прикачени файлове
                            088пет16пет3пет7

                            Коментар


                            • #74
                              До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                              Ники, без капак я взех, не зная нищо за нея. Ето ти една от към опашката-Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sk6.jpg
Прегледи:1
Размер:220.8 КБ
ID:5085446
                              Поздрави!!
                              Когато нямаме това, което ни трябва,
                              ни трябва това, което имаме!

                              Коментар


                              • #75
                                До: 4 степенна скоростна кутия за ГАЗ69?

                                Мишо, скоростите са си същите като на 451 и 469/без задната част разбирасе/
                                Тази снимка последната изясни ситуацията
                                На тебе ти липсва капачката от към опашката.
                                На опашката се нанизва една капачка(хваща се с 4 винтчета, загледай се ще видиш резбованите дупки) която хем уплатнява с гарнитура маслото към скоростите, хем е като тръба напред и се нанизва в/у цялата опашка.
                                И върху нея вече се вкарва аксиалния лагер, а пружинката която връща лагера се закача именно върху тази капачка която ти липсва, има си ушенце на нея точно за пружината.
                                Вътре като я гледам си е точно като джиповата/УАЗовата кутия от старите, само 3 и 4 са със синхрони.
                                По междинният вал също не намирам нещо различно от УАЗовата
                                Единствено разликата си е отзад към кардана, което е ясно на всички ни
                                Поне такова е моето заключение...

                                п.п. чакай сега се сетих...
                                ушето за пружинката на аксиалния лагер е на една пластина, която пластина се хваща/стяга на два от четирите винта, които са за капачката на опашката

                                Даже като се вгледаш, ще видиш къве около лагера на опашката е лежала капачката - личи си едно кръгло очертание

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X