Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия на Нива и борба с нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

    Не закачай Тойотата,за Нивата-само добро.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

      В последните няколко дена се случи така,че да ми изплюе 4та скорост,а съм с 5 степенна СК,това от тази въпросната гайка ли е или нещо друго.Аз тая нива я карам много зверски и се очаква да стане нещо такова де.
      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
      feikot@abv.bg
      Обратно дороги - НЕТ !

      Коментар


      • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

        Моята от 4 ми изключва само,когато отнема газта.В гората след яко каране ми се случвало да ми изключи и на 2.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

          Щом е 4та не е от гайката, има нещо поизносено вилка муфа или опашката 4та е директна и дава най малко ядове ама гаранция няма
          ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

          Коментар


          • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

            Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
            В последните няколко дена се случи така,че да ми изплюе 4та скорост,а съм с 5 степенна СК,това от тази въпросната гайка ли е или нещо друго.Аз тая нива я карам много зверски и се очаква да стане нещо такова де.
            Ако сега я отвориш за ремонт ще минеш само с притягане и най-много една вилка.Ако продължиш така да караш ще изрониш муфата и първичния вал и ще се наложи да сменяш и тях.
            Най-безболезненото което може да е,е прушинна шайба на първичния вал или гайка на опашката вторичния.
            Последно редактирано от kameno karp; 31-08-12, 17:05. Причина: допълване на мнението
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

              Колеги, вдигам стара тема, по повод проблем с моята Нива 21213.
              Горе-долу след прочетеното тук, имам някакви насоки в какво се състои проблема с изключване от скорост, но още не ми е съвсем ясно.
              Моята Нива изключва само от 2ра и то когато карам бавно /по горски път примерно/, когато върна газта и скороста се изравни, /т.е. колата спира да бута с инерцията си и оборотите се изравнят със скороста/ и особено ако друса, изключва често от втора. Но лоста не щтръква съвсем на неутрална, стои си на втора, но малко по напред и като се опитам да го върна на мястото му изхърква.
              Някой ако има представа на какво може да се дължи това. С 5 степенна кутия съм и отсъстват каквито и да било други проблеми.

              Коментар


              • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
                отсъстват каквито и да било други проблеми.
                Ще се появят, не бой се. Износени са едни синхронизатори, а може и други неща. Вероятно от неподходящо масло.

                Коментар


                • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                  Почва ли да изключва някоя от предавките кутията иска сваляне.Може да е вилка синхронизатор муфа.Но като се отвори....приготви 200лв. ако нея продаваш де.

                  Коментар


                  • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                    Може и да е зъбното колело износено,от синхрона не може да изключва, от него няма да включи
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                      Може и да е зъбното колело износено,от синхрона не може да изключва, от него няма да включи
                      Прав е колегата,приготви се за смяна на вилка(в най-добрия случай),муфа и зъбно за втора.Виж си гайката на вторичния вал която държи тройника със гуменото каре да не е развита.
                      P.S.При износен синхронизатор ще хърка при включване или няма да включи въобще,не е причина да изключва от него.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                        Ясна е работата, тогава. На пролет 200лв в джоба и при майстора, аз и без това я карам рядко, та не ми е спешен ремонта. Благодаря за навремените и смислени отговори, както винаги! Впечатлен съм от отзивчивостта на участниците тук и липсата на дразги и заяждания в сравнение с други Бг форуми. Евала!

                        Коментар


                        • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                          Скоро купих НИВА.Има леко виене в скоростната кутия.Мисля да сменя трансмисионното масло навсякъде.Кое е най-добре да сложа

                          Коментар


                          • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                            На 3 страница съм написал, мнение 42

                            Коментар


                            • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                              Първоначално публикуван от Джофи Преглед на мнение
                              Скоро купих НИВА.Има леко виене в скоростната кутия.Мисля да сменя трансмисионното масло навсякъде.Кое е най-добре да сложа
                              Маслото си го смени за да си спокоен за себе си,но виенето няма да изчезне.
                              Сега дали виенето си е характерното за всяка старичка-/преди 2003г./ Нива от раздатъчната кутия или е от нещо друго,както ти казваш примерно от ск.кутия така от разстоянието не можем да кажем.

                              Коментар


                              • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                                А какво масло е най-добре да сложа?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X